03:08:40
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
Janne
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 10. 16:49 | Sorszám: 331
Arról meg nem tehetnek, hogy kizárólag nekik van eszük meg pénzük, nemigaz?
Itt van pl a közismerten zseni Mészáros Lőric, aki nemrég fizetett többszáz milliót Orbán apjábnak egy földért, amihez még 20 évig nem nyúlhat. Business as usual, tessék továbbmenni.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 10. 16:42 | Sorszám: 330
Akkor bocs, mindennattyonjómindennattyonszépmindennelmegvattyokelégedve.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 10. 16:18 | Sorszám: 329
Ja, ja, ja.
Mondandódat alátámasztják a közvélemény-kutatások is, a Fidesz toronymagasan vezet.

Én például a Fideszre szavazok és még csak a számat sem húzom.
Nekem az a korrupció, ha valaki valamit elvállal és azt rossz minőségben és nem a vállalt határidőre készíti el. Az nem korrupció, hogy jelentkezik a közbeszerzésen. Jelentkezzél te is, ha van lehetőséged rá. Ha nincs, mert mondjuk nincs géped, szerszámod, tudásod, tőkéd, rátermettséged, akkor meg pofázz nyugodtan a partvonalról és húzogasd a szád!
Nekem például nincs, de nem is állok a partvonalra ordibálni.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 10. 16:04 | Sorszám: 328
Szeretnéd, de hiába: a fideszesek valóban húzzák a szájukat, de mégsem fognak másra
szavazni, mert a többi még rosszabb.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 10. 15:43 | Sorszám: 327
Kik akarják? Ismeretségi körömben a fidesz szimpatizánsok (nem tessék_lássék, hanem nagyon elkötelezett, aktivista munkákat vállaló) nagyon húzzák a szájukat, ehhez a továbbiakban nem akarják a szavazatukat adni. És ez nem "csak" elbizonytalanodás, és nem is kommunikációs probléma, amivel a politikusok maguknak magyarázni szokták az ilyen helyzeteket.
Janne
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 10. 13:12 | Sorszám: 326
9 hónap, ugyanmár...
a fideszes szavazó se kisebb birka mint a többi. Majd eltörlik neki a vasárnapi zárvatartást és boldog lesz, még fel is háborodik, miért bántják ezeket a nagyszerű embereket, akik semmi mást nem csinálnak csak érvényesülnek.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 09. 22:57 | Sorszám: 325
Ugyanis, - leszámítva a kognitív disszonanciában szenvedőket - egy átlag szavazó kábé 9 hónapra visszamenőleg emlékszik vissza a választások napját megelőzően ..
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 09. 22:53 | Sorszám: 324
csak arra kell figyelni, hogy az utolsó cca 9 hónapban már ne legyenek 'ügyek' ...
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 09. 22:27 | Sorszám: 323
Hogyúgymongyuk: ÉRDEKÉBE ÁLL' a LIBGENYÓ "MÉDIÁSOKNAK" hogy "menjen is" "minden határon túl"
minden. De legalábbis minél több területen LEHESSEN okkal-joggal vagy anélkül kiakadni mindenen a Világon, ami a 'Zorbánnal összefügg: a nyakkendője megkötésmódjától kezdve a felcsútdobozi kisvasút menetrendjéig.... És a f...om tudja még mi minden amit nem is gondolnánk--normális higgadt fejjel. A lényeg egy: BA..ogatni lehessen O.-t mindenért! És úgy beállitva mindezt, hogy ezt a b..ogatást nem az ellenfelei hanem a hívei teszik.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 09. 21:20 | Sorszám: 322
Azt is akarják, hogy túlmenjen.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 09. 19:07 | Sorszám: 321
Nálam nagyon túlmegy minden határon Orbán lányának és vejének ügyei.
Emlékszünk még az esküvő is egy "tanyán" (értsd luxus lovarda) volt, de azóta a vej nem tud úgy közpénzes pályázaton indulni, hogy ne nyerjen.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 30. 12:13 | Sorszám: 320
Nem gondolnám....
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 30. 07:24 | Sorszám: 319
Na ez meg már orbitális marhaság.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. december 30. 07:22 | Sorszám: 318
Na ez már nem korrekt.
Ha a "buzilobbi" adott rá pénzt, akkor már a Mátyás-templom felújítása is büdös?
Komolyan mondom, amit a (310) végén írtam, tényleg komoly fenyegetésnek látszik.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 29. 18:44 | Sorszám: 317
Ha ketten ugyanazt csinál(ná)ják, az nem ugyanaz. Még kevésbé ugyanaz, ha "jobban megvakarjuk", és kiderül: a két dolog--mélyebben szemlélve--ráadásul még teljes más is.
Csak a felszinesen szemlélgető véli úgy....
Janne
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 29. 18:24 | Sorszám: 316
Nem, lényeg az, hogy sok sebből vérzik, amit írsz.
Ha más észrevétel nincs, akkor lehet tovább folytatni a buzizást.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 29. 16:44 | Sorszám: 315
Felkaptad a fejed mucus?
Úgy mátyástemplomozol itt, mintha ez lenne a lényeg.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 29. 13:11 | Sorszám: 314
Attól még, hogy naponta ezerszer mantrázzátok, még nem lesz igaz, hála a Jóistennek.
Janne
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 29. 13:09 | Sorszám: 313
Túlzottan kezd a rendszer a Kádár rendszerhez hasonlítani.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 29. 13:06 | Sorszám: 312
Túl sokat éltél a Kádár rendszerben, megszoktad, hogy állandóan az "állam" ellen ágálj.
Janne
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 29. 11:51 | Sorszám: 311
Buzilobbi? Mi lenne, ha szeretnéd a csúsztatásokat?
Nyilvános, mire költenek, nyilván nem vetted a fáradtságot, hogy megnézd, de pl a Mátyás templom harangjainak a felújítása innét jött.

Lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el, de nem hallottam, hogy ezt és ezt a szabályt szegte volna meg az alapítvány, egy csomag tampont mutogattak, hogy itt a bizonyíték. Az, hogy Schiffer még az LMP előtt kapcsolatban állt velük, nem politikai tevékenység, ellenben a kormány megszegte a megállapodást, amikor rájuk küldte a kehit, ehhez ugyanis nem volt joga. Megállapodtak, ki ellenőrizhet, azok ellenőriztek is és úgy találták, hogy rendben mennek dolgok.

Saját szubjektív véleményem szerint a békemenet országában óriási képmutatás hónapokig vizsgálgatni, nem jutott-e valahol 1000 ft valami "politikai" csoportnak.

Mellesleg az, hogy szerinted a a jobboldalnak is kell jutni a pénzből, nem pont ugyanolyan politikailag befolyásolt működés lenne, ami nem megengedhető?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 29. 09:30 | Sorszám: 310
Korrekt.
Egy dolgot nem hagyok annyiban, ezt a mondatodat:

Idézet:
az állam az ügyészségeken és az adóhivatalon keresztül a tökükre lépett,


Ez nem helyénvaló, kormánytól és szervezetektől függetlenül. Még az ügyészség csak-csak, de az adóhivatal, na az végképp nem arra van, hogy az állam ugráltassa politikai ügyekben.

Jobboldal..... nagyapám mesélte, hogy fiatal korukban, mikor a szomszéd faluban bál volt (búcsú, táncmulatság, falunap, akármi), bandába verődve átmentek, és az első szembejövő legényt megállították ezzel a kérdéssel:

- Mongyadmá' meg, melyik itten a TÚLOLDAL?

És máris kitört a verekedés, ami az egész látogatás célja volt.
Hát így vagyok én is, ez a mostani, űber-idióta, velejéig korrupt és erkölcstelen politikai elit en bloc visszataszító számomra, és bizony hajlamos vagyok arra, hogy ha egy kormány "X" oldali, akkor én "-X" vagyok ótómatikusan. Képtelen lennék pl. a Hússzázalékos Janit dícsérni, bármilyen témában.
Vagy mit szólsz ahhoz, hogy újabban a reklámblokkokban a médiában OV-idézetekkel megspékelt propagandára költik a pénzedet? Mi szükség van erre? Hacsak nem a sulykolás, agymosás, hülyítés, ellenállás-megtörés.
Nemrég olvasgattam a "tanult tehetetlenség" jelenségéről, mintha ehhez hasonló kondicionálás folyna nálunk.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 29. 09:19 | Sorszám: 309
Tény, hogy nem olyan alapossággal olvastam el a szöveget, mintha vizsgámra készültem volna. (Rövidke életemet nem akarom balliberális csúsztatások, hazugságok bogozgatásával tölteni)
Azt viszont megállapíthattam, hogy a cikk nem tartalmazza tárgyilagosan az ügy minden részletét, hanem csak azokat, amelyek a napi rugdosódáshoz kellenek.

Nem említi meg pl. azt a tényt, hogy a társadalmi szervezetekről szóló törvény és annak bírói gyakorlata nem engedi meg (és soha nem is engedte meg) azt, hogy pártsemlegesnek látszó szervezetek pártpolitikai, vagy pártokat támogató tevékenységet folytassanak. (mert azok egy másik jogi kategóriába tartoznak) Akiket ezen rajtakapnak, azoknak fel lehet függeszteni a tevékenységét, adószámát stb., ha pedig megállapítható, hogy a kuratóriumuk nem az alapszabályuk szerint hozta meg a döntéseit, akkor az ügyészségeken és az adóhivatalon keresztül törvényességi felügyeleti eljárást lehet ellenük kezdeményezni stb. Ez mindig is így volt, soha nem volt olyan, hogy egy társadalmi szervezet azt csinál amit csak akar.

Ha viszont ezek a szervezetek a felhívások nyomán garanciákat építenek be a működésükbe (vagyis visszaállítják a politikamentes tevékenységüket), akkor minden mehet tovább.

Ezt a folyamat zajlott le, az állam az ügyészségeken és az adóhivatalon keresztül a tökükre lépett, mert megtehette (mint ahogy megtette ezt mindig is, az elmúlt 25 évben is), mert elege lett a balliberális virtcsaftból.

Most állt helyre a rend, mert a norvég pénzekből ezentúl már nem csak a buzilobbi részesül, hanem a jobboldal is (ahová pl. Te is sorolod magad).
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 28. 09:58 | Sorszám: 308
Télleg, Te sem olvasol reagálás előtt?
A kormány folyamatosan beleszólt a hatósági eljárásba ez ügyben. Sőt, törvényt is hozott rá, a KEHI javaslatára KÖTELEZŐ eljárást indítani. De arról a törvény sem rendelkezik, hogy kötelező elmarasztaló ítéletet hozni, a NAV nem is hozott, erre a KEHI fellebbezett. Mert csak. Most meg, lám, az Ökotárs kivételével megszűnik a vegzálás. Mi ez, ha nem a hatóság kézi irányítása?
A norvégok nem kívánják, hogy ballib szervezetek osszák a pénzt, a norvégok csak azt kívánják, ne a kormány ossza. Ezért készséggel hagyták süllyedni az Ökotárs-t, annak fejében, hogy a továbbiakban a kormány megelégszik a vétójoggal, ami egyfajta garancia arra, hogy NE ballib szervezetek osszanak.

Hát persze, én viszont ragaszkodom hozzá, hogy balliberális szervezetek diszponáljanak a pénzek felett. Édes Istenem.... hát hogyne ragaszkodnék hozzá.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 28. 09:47 | Sorszám: 307
Tiszavirág egészen pontosan értette a megjegyzésemet, te pedig kiforgattad.

Semmiképpen nem értenék egyet azzal, hogy bármiféle kormány bármiféle "hatósági" eljárásba beleszóljon, és itt sincs erről szó, csak ennek belemagyarázási kísérletéből, amit te készséggel elhittél.

Vagy te azzal értesz egyet, hogy a norvég pénzek felett csak a balliberális szervezetek diszponáljanak? Ha igen, mondd ki! És akkor nincs több kérdésem.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...