00:38:44
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
Janne
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 29. 11:51 | Sorszám: 311
Buzilobbi? Mi lenne, ha szeretnéd a csúsztatásokat?
Nyilvános, mire költenek, nyilván nem vetted a fáradtságot, hogy megnézd, de pl a Mátyás templom harangjainak a felújítása innét jött.

Lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el, de nem hallottam, hogy ezt és ezt a szabályt szegte volna meg az alapítvány, egy csomag tampont mutogattak, hogy itt a bizonyíték. Az, hogy Schiffer még az LMP előtt kapcsolatban állt velük, nem politikai tevékenység, ellenben a kormány megszegte a megállapodást, amikor rájuk küldte a kehit, ehhez ugyanis nem volt joga. Megállapodtak, ki ellenőrizhet, azok ellenőriztek is és úgy találták, hogy rendben mennek dolgok.

Saját szubjektív véleményem szerint a békemenet országában óriási képmutatás hónapokig vizsgálgatni, nem jutott-e valahol 1000 ft valami "politikai" csoportnak.

Mellesleg az, hogy szerinted a a jobboldalnak is kell jutni a pénzből, nem pont ugyanolyan politikailag befolyásolt működés lenne, ami nem megengedhető?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 29. 09:30 | Sorszám: 310
Korrekt.
Egy dolgot nem hagyok annyiban, ezt a mondatodat:

Idézet:
az állam az ügyészségeken és az adóhivatalon keresztül a tökükre lépett,


Ez nem helyénvaló, kormánytól és szervezetektől függetlenül. Még az ügyészség csak-csak, de az adóhivatal, na az végképp nem arra van, hogy az állam ugráltassa politikai ügyekben.

Jobboldal..... nagyapám mesélte, hogy fiatal korukban, mikor a szomszéd faluban bál volt (búcsú, táncmulatság, falunap, akármi), bandába verődve átmentek, és az első szembejövő legényt megállították ezzel a kérdéssel:

- Mongyadmá' meg, melyik itten a TÚLOLDAL?

És máris kitört a verekedés, ami az egész látogatás célja volt.
Hát így vagyok én is, ez a mostani, űber-idióta, velejéig korrupt és erkölcstelen politikai elit en bloc visszataszító számomra, és bizony hajlamos vagyok arra, hogy ha egy kormány "X" oldali, akkor én "-X" vagyok ótómatikusan. Képtelen lennék pl. a Hússzázalékos Janit dícsérni, bármilyen témában.
Vagy mit szólsz ahhoz, hogy újabban a reklámblokkokban a médiában OV-idézetekkel megspékelt propagandára költik a pénzedet? Mi szükség van erre? Hacsak nem a sulykolás, agymosás, hülyítés, ellenállás-megtörés.
Nemrég olvasgattam a "tanult tehetetlenség" jelenségéről, mintha ehhez hasonló kondicionálás folyna nálunk.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 29. 09:19 | Sorszám: 309
Tény, hogy nem olyan alapossággal olvastam el a szöveget, mintha vizsgámra készültem volna. (Rövidke életemet nem akarom balliberális csúsztatások, hazugságok bogozgatásával tölteni)
Azt viszont megállapíthattam, hogy a cikk nem tartalmazza tárgyilagosan az ügy minden részletét, hanem csak azokat, amelyek a napi rugdosódáshoz kellenek.

Nem említi meg pl. azt a tényt, hogy a társadalmi szervezetekről szóló törvény és annak bírói gyakorlata nem engedi meg (és soha nem is engedte meg) azt, hogy pártsemlegesnek látszó szervezetek pártpolitikai, vagy pártokat támogató tevékenységet folytassanak. (mert azok egy másik jogi kategóriába tartoznak) Akiket ezen rajtakapnak, azoknak fel lehet függeszteni a tevékenységét, adószámát stb., ha pedig megállapítható, hogy a kuratóriumuk nem az alapszabályuk szerint hozta meg a döntéseit, akkor az ügyészségeken és az adóhivatalon keresztül törvényességi felügyeleti eljárást lehet ellenük kezdeményezni stb. Ez mindig is így volt, soha nem volt olyan, hogy egy társadalmi szervezet azt csinál amit csak akar.

Ha viszont ezek a szervezetek a felhívások nyomán garanciákat építenek be a működésükbe (vagyis visszaállítják a politikamentes tevékenységüket), akkor minden mehet tovább.

Ezt a folyamat zajlott le, az állam az ügyészségeken és az adóhivatalon keresztül a tökükre lépett, mert megtehette (mint ahogy megtette ezt mindig is, az elmúlt 25 évben is), mert elege lett a balliberális virtcsaftból.

Most állt helyre a rend, mert a norvég pénzekből ezentúl már nem csak a buzilobbi részesül, hanem a jobboldal is (ahová pl. Te is sorolod magad).
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 28. 09:58 | Sorszám: 308
Télleg, Te sem olvasol reagálás előtt?
A kormány folyamatosan beleszólt a hatósági eljárásba ez ügyben. Sőt, törvényt is hozott rá, a KEHI javaslatára KÖTELEZŐ eljárást indítani. De arról a törvény sem rendelkezik, hogy kötelező elmarasztaló ítéletet hozni, a NAV nem is hozott, erre a KEHI fellebbezett. Mert csak. Most meg, lám, az Ökotárs kivételével megszűnik a vegzálás. Mi ez, ha nem a hatóság kézi irányítása?
A norvégok nem kívánják, hogy ballib szervezetek osszák a pénzt, a norvégok csak azt kívánják, ne a kormány ossza. Ezért készséggel hagyták süllyedni az Ökotárs-t, annak fejében, hogy a továbbiakban a kormány megelégszik a vétójoggal, ami egyfajta garancia arra, hogy NE ballib szervezetek osszanak.

Hát persze, én viszont ragaszkodom hozzá, hogy balliberális szervezetek diszponáljanak a pénzek felett. Édes Istenem.... hát hogyne ragaszkodnék hozzá.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 28. 09:47 | Sorszám: 307
Tiszavirág egészen pontosan értette a megjegyzésemet, te pedig kiforgattad.

Semmiképpen nem értenék egyet azzal, hogy bármiféle kormány bármiféle "hatósági" eljárásba beleszóljon, és itt sincs erről szó, csak ennek belemagyarázási kísérletéből, amit te készséggel elhittél.

Vagy te azzal értesz egyet, hogy a norvég pénzek felett csak a balliberális szervezetek diszponáljanak? Ha igen, mondd ki! És akkor nincs több kérdésem.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 28. 07:26 | Sorszám: 306
Télleg vannak ottan jó cikkek:

http://valasz.hu/publi/ballib-kutyabol-fideszes-szalonna-111176
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 27. 23:17 | Sorszám: 305
Ajánlom az írást azok figyelmébe, akik ugyanúgy viselkednek, mint a cikkben megszólítottak:

http://valasz.hu/publi/levelfele-liberalis-jogvedo-baratomnak-bevandorlasugyb ...

tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 26. 19:53 | Sorszám: 304
Én meg mindig abban reménykedem, hogy egyszer talán nem azt tartod majd ténynek, amit belülről nagyon akarsz, és amit az internacionalista liberálnácik nyomatnak ezerrel minden hullámhosszon, hanem azt, amit a valódi tények bizonyítanak. De belátom, erre hiába várok.
Neked is boldog ünnepet!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 26. 18:58 | Sorszám: 303
Valamiért mindig reménykedek abban, hogy megérted, mit akarok kifejezni.
Aztán marad a csalódás.
Na boldog ünnepet!
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 25. 22:31 | Sorszám: 302
Egész pontosan hol látszik az, hogy "a kormány beleszólhat a hatósági eljárásokba"?
Mert én ezt sehol sem látom.
Azt látom, hogy a vérgagyi 444 fára tekeredik, hogy ráhúzza a vizes lepedőt a kormányra, erre mondta azt "mediator", hogy a cikknek izzadságszaga van, és a Csepreghy-féle interjúból pedig az tudható meg, hogy a jövőben csak az oszthat norvég pénzt a civileknek, aki a kormánynak is megfelel, azaz az Ökotárs nem. Slussz.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 25. 19:57 | Sorszám: 301
Ja, ha nem zavar, hogy a kormány beleszólhat a hatósági eljárásokba.... akkor nincs is kérdésem.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 23. 23:47 | Sorszám: 300
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 23. 23:28 | Sorszám: 299
...és mit ád Isten, a többi Közép-Kelet európai államban is így lesz, az oszthatja a civil pénzt, akit a kormány is elfogad.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 23. 23:25 | Sorszám: 298
Tehát az Ökotárs alapítvány többet nem oszthat pénzt, és ebbe a norvégok is belementek.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 23. 23:11 | Sorszám: 297
http://www.atv.hu/videok/video-20151223-csepreghy-nandor-eb

Csepreghy Nándor Kálmán Olgánál.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 23. 21:13 | Sorszám: 296
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 23. 20:57 | Sorszám: 295
http://video.xfree.hu/?n=minincs|dcb88d05bf5f38a008f5ed11b395a03f
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 23. 20:14 | Sorszám: 294
Nagyon nem érdekel, hogy melyik mondatrészre vonatkozik..., csupán az izzadtságszag zavar.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 23. 15:50 | Sorszám: 293
a "titkosítás" mindig jó dolog, már csak a tisztánlátás kedviér' is ..
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 23. 14:38 | Sorszám: 292
Lehet, hogy ha minden részletet jól ismernénk, akkor sokkal világosabb lenne az ügy. Ha egymás mellett lenne nem csak a norvégok által összeállított jegyzőkönyv (ami valszeg a norvég szempontokat tartalmazza inkább), de a magyar kormány által tett megjegyzések is a jkv-t illetően. De ha azzal a prekoncepcióval állunk az ügyhöz, hogy mindenben a norvégoknak és az álcivil szervezeteknek van igazuk, a magyar kormány képviselői pedig hazug, krakéler, hepciáskodó senkikből áll, akkor biztosan arra a következtetésre jutunk, ahová te is jutsz.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 23. 12:33 | Sorszám: 291
Az érdekesség az, hogy a kormány megállapodásai szerint folynak a hatósági eljárások. Leállnak a kifizetések, ha a kormány összerúgja a port a norvégokkal, majd újraindulnak, ha megegyezünk velük. Töröltetjük az adószámukat, vizsgálat folyik, majd mégsem, igazodjon el az emberfia. Ez nem éppen jogállami zászlóshajóság.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 23. 12:30 | Sorszám: 290
Ez erre a mondatrészre vonatkozik:

(Az a hír terjed, ).....hogy a magyar kormány írásbeli garanciát adott, hogy nem fordul elő többször, hogy a norvégok támogatta civileket bántják Magyarországon.

Csak pontosan!

A megállapodás TÉNY, melyről Csepreghy is beszél:

Idézet:
Magyarország megállapodott a norvég alappal, így folytatódhatnak a kifizetések – közölte szerdán Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség államtitkára azon a budapesti konferencián, amelyet a Transparency International Magyarország szervezett a korrupcióellenes világnap alkalmából.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 23. 11:41 | Sorszám: 289
Kiemelem, hátha ezt is észreveszed:
"...az a hír terjed,"
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 23. 07:22 | Sorszám: 288
Kiemelem, hátha valaki ezt is észreveszi:

Ez a megállapodás leginkább azért érdekes, mert ezzel indirekt módon a magyar kormány elismerte, hogy a civilek elleni hatósági eljárásokat politikai utasításokkal lehet befolyásolni Magyarországon.

negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 22. 20:52 | Sorszám: 287
Magyarán:
Nem fordul elő többé, hogy mi megpiszkáljuk a norvég pénzeket, amiket azért adnak, mert ugyan Norvégia nem tagja az EU-nak, de sok előnyét élvezi. Ezért aztán megteheti, hogy kimondja: Mo-on diktatúra van, elnyomják az ellenzékieket és különben is, azorbán egy diktátor!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...