13:56:43
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Hit, vallás
... Elejére 1. lap 
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 01. 05:56 | Sorszám: 260
"..És emiatt vagyok benne halál biztos, hogy ez a végtelenül irgalmas Isten NEM adta a mennyország kulcsait
vértanúk vérét aprópénzre váltó farizeus főpapok kezébe."
EBBEN(!) valóban bizonyosan biztos lehet. Csak abban nem lehet biztos--ÉS 'ABBAN AZTÁN VÉGKÉPP NEM(!!!)-- hogy Ön vagy akár a legnagyobb emberi tudás és tudományosság is NETÁN jól(?!) és helyesen és valósághűen ítéli-é meg, hogy ugyan KIK IS AZOK A "FARIZEUS FŐPAPOK"? HOGY--tudniillik--'AZOK 'AZOK-É VALÓJÁBAN, AKIKNEK VÉLELMEZNI TETSZIK? Vagy akár az EMBERISÉG--az önmagát jó keresztyénnek gondoló TUDÁLÉKOS emberiség, még akár az egész biblia- vagy teológiatudomány is vélelmezi.Ez itt a bökkenő.
Hogy miközbe' valakiket--adott esetbe azokat a bizonyos "főpapokat"--'ennek vagy 'annak gondoljuk, azok valójába' NEM "AZOK"! Hehehe!
Hisz' tudjuk: az Isteni kegyelem és IRGALOM még a nyilvánvaló áruló karióti Judásnak is meg akart volna bocsájtani, és meg is bocsájtott volna neki, ha nem követte volna el az öngyilkosság vétkét.És "EZÉRT"--hogy fölakasztotta magát-- lett a kárhozat fia, s nem azért a 30 ezüstért meg a megelőző árulásáért!EZ A BÖKKENŐ! Hogy mi emberek szinte törvényszerűen hibásan értékelünk és ítélünk meg mindent--nagy-nagy oktondiságunkban és önhitt (hit)buzgalmunkban.BIZONYÁM!
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 18:34 | Sorszám: 257
MARHASÁGOKAT teccik képzelegni.De már elmondtam egy párszor.
Meg azt is hogy tessék azt hinni amit jólesik--nincs sem ellenemre, és semmi kifogásom sincs ellene.De azt KÉRNÉM:
1.) Ne tessék sértegetni csak azért mert én valamit másként HISZEK! Hisz' a HIT--mindkettőnké-- bizonyíthatatlan dolog: az Öné is az enyém is.Legföllebb van a tapsztalat!
Önnek is, de nekem is van TAPASZTALATOM nem is kevés.AZ ÉN HIT-TAPSZTALATOM viszont --nálamnál--ENGEM IGAZOL, s nem Önt.
2.) De egyébiránt semmi bajom az Ön hitével sem--ha "azt" nem(!!!) akarja, vagy akarná rám erőszakolni.Mert én nem akarom az enyémet Önre.
3.) És ha egy mód lenne rá: NE TESSÉK ENGEM BÁNTANI! Ha kérhetném.ÉN NEM BÁNTOM SEM ÖNT SEM A HITÉT.Legföllebb megmondom, hogy csacsiságokat gondol, de még az is lehet, hogy Önnek ez jó.Legyen!
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 17:01 | Sorszám: 256
Drága keresztkem bácsi, egészen pontos fogalmam, még pontosabban: tapasztalatom van az Isteni irgalmasságról.
Az úgy történt, hogy - még valamikor óvodás koromban - valami rossz fát tettem a tűzre, amit a szüleim észrevettek
és emiatt sötét felhők kezdtek gyülekezni a családi égen, már a legsúlyosabb büntetéstől kellett tartanom (a
legsúlyosabb büntetés az volt, ha Anyukám szomorú lett !) ... amikor hirtelen, mint a vesztésre álló csata
közben a Deus ex machina, megszólalt a Nagymama hangja: "Majd kinövi !" ... És ettől a csodás szózattól
lehanyatlottak az ellenség fegyverei és én megmenekültem ! ... Ekkor először is, forró hála öntötte el a szívemet
a Nagymama iránt, akinek a szava, mint Isten lángoszlopa a zsidókat az egyiptomi szekerektől, megmentett.
És aztán álmélkodó csodálattal megállapítottam: íme, ez az Isteni irgalom ! ... Ő látta és nem tagadta le, hogy
én a bűnt elkövettem. Én a bűnbocsánatért nem tettem semmit, még bűnbánatot sem (csak a büntetéstől való
félelmet !) mutattam, Ő mégis megmentett, nem azért mert megérdemeltem, hanem azért, mert Ő jó. Ez a kis
tőmondat, "Majd kinövi !" tökéletesen konform Jézus szavával: "Bocsáss meg neki, Atyám, mert nem tudta, mit
cselekszik". Sőt, még az egyszerű megbocsátásnál is többet tett: ezzel a kis tőmondattal, "Majd kinövi !"
kifejezte a belém vetett bizalmát, hogy most még tudatlan vagyok, de majd megérek és tudó leszek. És
milyen igaz, ez a teremtő jóság engem máris megérlelt, az előbb még bohó tudatlan voltam, de már megokosodtam
és többé dehogyis követek el ilyen kicsinyes csacsiságot.
És később pont ugyanerre az irgalmasságra ismertem rá Jézus és a házasságtörő asszony esetében. Az asszony
semmivel sem érdemli ki a bocsánatot, Jézus mégis békében elbocsátja, azzal a megelőlegezett bizalommal, hogy
"Menj és többé ne vétkezzél !" ... (Gromon András, amikor elemzi ezt a részletet, azt írja - és én egyetértek
vele -, hogy a mondat 2. fele ["... és ne vétkezzél"] a megkövezés helyszínén nem hangzott el, mert ez
magától értődik, szavak nélkül is).
És emiatt vagyok benne halál biztos, hogy ez a végtelenül irgalmas Isten NEM adta a mennyország kulcsait
vértanúk vérét aprópénzre váltó farizeus főpapok kezébe.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 17:00 | Sorszám: 255
"..Én a Bartók Rádiót nem hallgatom !"
Erőst működőképes(!) magyarázat sokféle tudatlanságra és egyoldalú szemléletre.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 16:11 | Sorszám: 254
"..Mer maga meggyőződéses bálványimádó katólikás?"
Naná! Miazhogy! Nagyonis!
NEM ETTEM MESZET, HOGY 'MÁS LEGYEK, MINT "KATÓLIKÁS"!
k.k.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 30. 16:06 | Sorszám: 253
Maradjunk annyiban: ÉN INKÁBB "ÁLSZENTEKNEK" HISZEK! Pontosabban INKÁBB(!) olyanoknak, akiket Ön iyesmiknek vélelmez...persze tévesen.ÉS TELJES NYUGALOMMAL ÉS BIZTONSÁGGAL VAGYOK, S LESZEK "IGY"--mindhalálig. Persze. Az Ön nagy-nagy tudatlanságában...butasága épp ez oktálansága révén megbocsájtható, s az Irgalmas Isten a TUDATLANSÁGOT megbocsájtja az Ön oktondi mivoltát.Mondom: az Önét is, nemcsak az enyémet, mert persze NEM VAGYOK ORÁKULUM!(múlt vasárnap volt az Isteni Irgalmasság vasárnapja, amiről nem árt tudni, meg persze Faustina nővérről sem)
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 13:13 | Sorszám: 252
Én a Bartók Rádiót nem hallgatom !
Ezért nekem Bolla Milán beszédstílusától van herótom !
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 12:33 | Sorszám: 251
Eddigi csúcsteljesítménye (Guinness-gyanús, más műsorvezetők számára elérhetetlen magasság!!):
- Jó reg....ööööö...ööö..jóreggelt!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 12:31 | Sorszám: 250
Pedig Kocsis Évát óriási élmény hallgatni!!!
Nem létezik olyan rövid tőmondat, amibe bele ne tudna bakizni.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 12:09 | Sorszám: 249
Már azt sem, újabban folyton hollókosztolnak.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 12:04 | Sorszám: 248
Drága keresztkem bácsi, nagyon sajnálom, hogy szerte kell foszlatnom azt a csodálatos illúzió-palotát, amit
magának épített, de mégiscsak erősen ajánlom, hogy pocskondiázás helyett gondolkozzék el a szavaimon, hátha
nem szent, hanem álszent az a csapat, amelyiknek a szavait kritika nélkül beissza illetve a szép szavaiknak
ellentmondó galád tetteiket szolgamód hozsannázza.
Nemrégen volt a balul sikerült 1513-as pápaválasztás évfordulója. Herczeg Ferenc ragyogó könyvet írt róla,
hogyan ujjong Róma népe Bakócz úr vereségén: lesz tehát a San Pietro-nak kupolája - kit érdekel, hogy így
nem lesz pénz a török elleni hadjáratra és ezt a döntést sokezer betört magyar koponya bánja.
Vagy ott volt a mi Délvidékeinkre küldött inkvizítor esete, aki ahelyett hogy a törököket kaszabolta volna,
a mieink közül irtotta ki az eretneknek bélyegzetteket.
Szóval, egyáltalán nem "magánügy", hogy igazi vagy álszenteknek hisz a bácsi.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 11:48 | Sorszám: 247
És a Krónikát hallgatod reggel?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 11:43 | Sorszám: 246
Nohát, én ezért nem nézek híradót.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 11:33 | Sorszám: 245
Mer maga meggyőződéses bálványimádó katólikás?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 11:30 | Sorszám: 244
Meg mikor megnézem a Híradót, és elámulok, asztamindenit, de jól is megy nekünk!!!
aztán kimegyek az utcára, beszélgetek néhány emberrel, akik panaszkodnak, és lehülyézem őket: megmondták, hogy tik jól éltek, ne genyázzatok itten.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 11:29 | Sorszám: 243
ÉLETSZERŰTLEN METAFORA.
(Mint gondolkodásának többi, sőt majd' minden eleme is!)
Másrészt nem a "kognitiv disszonanciát" nem vagyok képes úgymond "megérteni".Hanem Ön NEM ÉRTI MEG AZT, hogy mindaz amit mondok olyan, aminek semmi köze ehhez a kognitív izéhez.
Tehát bármennyire is teccik erőlködni:
NEM ÉN "NEM ÉRTEM" a szitu-t, hanem Ön nem érti(!!!), de talán inkább NEM AKARJA(!) érteni azt, amit én mondok!
Ámde: nekem mindezzel semmi bajom nem lenne, ha nem sérteget(-ne), rágalmazna, bántana--HITEMBEN.Mert én ELFOGADNÁM az Ön hitét úgy ahogy van.De Ön bántja séregeti rágalmazza Szent és Apostoli HITEMET-VALLÁSOMAT-EGYHÁZAMAT--paráznasággal, diabolizmussal, a f..om tuggya mivel.No,ez itt a "baj" s nem ez a kognitiv fűszeres lóf..sz.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:57 | Sorszám: 242
Fel nem foghatom, hogy olyan briliáns latinos műveltséggel, mint amilyen keresztkem bácsinak van,
hogy nem képes megérteni a kognitív disszonanciát.
Mondok 1 példát: Ön váratlanul hazaérkezik és a feleségét ágyban találja 1 idegen férfival.
Ön ekkor annak a gyanújának ad hangot, miszerint az Ön felesége Önt megcsalta. A nő ellenveti,
hogy nem, és Önre rikolt: "Jenő, maga nekem higgyen és ne a saját szemének !" - és Ön ezekután
elnézést kér a hölgytől és a hölgy vendégétől és megnyugodva távozik.
Nos, ez a kognitív disszonancia.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:44 | Sorszám: 241
Akkó'meg ne egyen annyi nyers tojást! Pláne mikor 30 HUF körül mozog egy tikmony ára.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:40 | Sorszám: 240
Lópucut édesgyermekem! Lópucut! Előbb leszek fradi drukker, mint hogy ilyen izé anabolikus szteroidokat faljak. Szigorúen véve ugyanis csak azok számitanak KOX-nak.
Ismeret: diszkoszvetőktől, súlylökőktől.
Holtig teccik tanulni az okosabbtól..ugyi...
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:27 | Sorszám: 239
Látom, Miskócon újfajta szteroidokat forgalmaznak! Maga bekokszolt!!!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:25 | Sorszám: 238
SZÉTROBBANOK AZ EGÉSZSÉGTÜL..oly' jól va'ok.
A MAKK egészségesség hozzám képest lankadt kutyaf..a.
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:23 | Sorszám: 237
Ejnye bátyámuram, igencsak bal lábbal kelt föl máma. Rakoncátlankodik tán az isiásza?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:21 | Sorszám: 236
Annyiban persze igaza van, hogy:
1.Sz..ok a kognitív izéjére...
2.) Eufemizáltam a "koszlottat" kiosztottá, mer' oly' hatalmas'san jó vajszívem van..mint tuggyuk.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:17 | Sorszám: 235
Aha! Utánna hanglemezek.(Még ezt a szólásmondást se tuggya mit jelent...fogaggyunk)
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:14 | Sorszám: 234
Nem kiosztott, hanem koszlott, ami azt jelenti hogy koszos, bekoszolódott.
Keresztkem bácsi csak azért vádol engem butasággal, mert nem lát ki a kognitív disszonanciája alól.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...