16:03:09
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Hit, vallás
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 12:09 | Sorszám: 249
Már azt sem, újabban folyton hollókosztolnak.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 11:48 | Sorszám: 247
És a Krónikát hallgatod reggel?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 11:43 | Sorszám: 246
Nohát, én ezért nem nézek híradót.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 11:33 | Sorszám: 245
Mer maga meggyőződéses bálványimádó katólikás?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 11:30 | Sorszám: 244
Meg mikor megnézem a Híradót, és elámulok, asztamindenit, de jól is megy nekünk!!!
aztán kimegyek az utcára, beszélgetek néhány emberrel, akik panaszkodnak, és lehülyézem őket: megmondták, hogy tik jól éltek, ne genyázzatok itten.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 11:29 | Sorszám: 243
ÉLETSZERŰTLEN METAFORA.
(Mint gondolkodásának többi, sőt majd' minden eleme is!)
Másrészt nem a "kognitiv disszonanciát" nem vagyok képes úgymond "megérteni".Hanem Ön NEM ÉRTI MEG AZT, hogy mindaz amit mondok olyan, aminek semmi köze ehhez a kognitív izéhez.
Tehát bármennyire is teccik erőlködni:
NEM ÉN "NEM ÉRTEM" a szitu-t, hanem Ön nem érti(!!!), de talán inkább NEM AKARJA(!) érteni azt, amit én mondok!
Ámde: nekem mindezzel semmi bajom nem lenne, ha nem sérteget(-ne), rágalmazna, bántana--HITEMBEN.Mert én ELFOGADNÁM az Ön hitét úgy ahogy van.De Ön bántja séregeti rágalmazza Szent és Apostoli HITEMET-VALLÁSOMAT-EGYHÁZAMAT--paráznasággal, diabolizmussal, a f..om tuggya mivel.No,ez itt a "baj" s nem ez a kognitiv fűszeres lóf..sz.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:57 | Sorszám: 242
Fel nem foghatom, hogy olyan briliáns latinos műveltséggel, mint amilyen keresztkem bácsinak van,
hogy nem képes megérteni a kognitív disszonanciát.
Mondok 1 példát: Ön váratlanul hazaérkezik és a feleségét ágyban találja 1 idegen férfival.
Ön ekkor annak a gyanújának ad hangot, miszerint az Ön felesége Önt megcsalta. A nő ellenveti,
hogy nem, és Önre rikolt: "Jenő, maga nekem higgyen és ne a saját szemének !" - és Ön ezekután
elnézést kér a hölgytől és a hölgy vendégétől és megnyugodva távozik.
Nos, ez a kognitív disszonancia.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:44 | Sorszám: 241
Akkó'meg ne egyen annyi nyers tojást! Pláne mikor 30 HUF körül mozog egy tikmony ára.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:40 | Sorszám: 240
Lópucut édesgyermekem! Lópucut! Előbb leszek fradi drukker, mint hogy ilyen izé anabolikus szteroidokat faljak. Szigorúen véve ugyanis csak azok számitanak KOX-nak.
Ismeret: diszkoszvetőktől, súlylökőktől.
Holtig teccik tanulni az okosabbtól..ugyi...
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:27 | Sorszám: 239
Látom, Miskócon újfajta szteroidokat forgalmaznak! Maga bekokszolt!!!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:25 | Sorszám: 238
SZÉTROBBANOK AZ EGÉSZSÉGTÜL..oly' jól va'ok.
A MAKK egészségesség hozzám képest lankadt kutyaf..a.
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:23 | Sorszám: 237
Ejnye bátyámuram, igencsak bal lábbal kelt föl máma. Rakoncátlankodik tán az isiásza?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:21 | Sorszám: 236
Annyiban persze igaza van, hogy:
1.Sz..ok a kognitív izéjére...
2.) Eufemizáltam a "koszlottat" kiosztottá, mer' oly' hatalmas'san jó vajszívem van..mint tuggyuk.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:17 | Sorszám: 235
Aha! Utánna hanglemezek.(Még ezt a szólásmondást se tuggya mit jelent...fogaggyunk)
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:14 | Sorszám: 234
Nem kiosztott, hanem koszlott, ami azt jelenti hogy koszos, bekoszolódott.
Keresztkem bácsi csak azért vádol engem butasággal, mert nem lát ki a kognitív disszonanciája alól.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 30. 10:14 | Sorszám: 233
"Öcsi hüje, Gyöngyi hüje.
Csak én vagyok okos,
Énekem a segembe is felyem van."
(Weöres Sándor: Kisfiúk témáira)

Ilyen "okosnak" teccik lenni..mint itten a versben a kisfiúk...he-he-he!
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:06 | Sorszám: 232
Maradjunk annyiban:
1.) Nincs "kiosztott mundérom"--mert ugyan ki is "osztaná" azokat a lajbikat? Ergo:
2.) Nem síkálgatok semmit.
IGAZTALAN MONDATOKAT TETSZETT IRNI itt a #231-ben.Szerencsére nálam szamárságai TÖKÉLETESEN HATÁSTALANOK. Mondhatjuk úgy is: "mintha a FALNAK beszélne" annyi, vagy még annyi se!
AZÉRT ÉN MEGBOCSÁJTOK--mert a buta ember, mint Ön nem tudja mit beszél, tehát nem tehet a hülyeségéről.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 09:18 | Sorszám: 231
Tisztelem-becsülöm a hiábavaló erőlködését, ahogy sikálgatja a koszlott mundért.
Bár, ha jobban belegondolok, mi tisztelnivaló van abban az orcátlanságban, hogy bíborba-bársonyba öltözött,
gyémánttiarás, triplatokás, máglyarakató oligarchák a szelíd, vagyontalan, önfeláldozó Jézus követőinek,
vértanú apostolok örököseinek hívatják magukat ?
Ez nem successio apostolica, ez successio diabolica.
Ezt az égbekiáltóan pokoli paráznaságot csak orbitális mértékű kognitív disszonancia birtokában nevezhetjük
successio apostolicának.
Becsületesebb volna inkább töredelmesen bevallani, hogy az említett urak Kajafás főpap hivatali utódai.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 29. 08:27 | Sorszám: 230
Mindezt, amit mondok és amit most írtam:
1.) Az erdélyi magyar reformátusok tudják(leginkább!), és attól még jó reformátusok maradnak.
2.) Tudja Dr.Kövér László, aki elzarándokolt Czestohowá-ba.
3.) Tudja--és "így" tudja--Dr.Orbán Viktor is, aki elzarándokolt Rómába tegnapelőtt, hogy részese lehessen XXIII.János és II.János Pál szenttéavatásának.
4.) Megbeszéltem a Tiszáninneni Református egyházkerület világi főgondnokával is, és ismerve belső problémáikat: Ő reformátusként igazat adott nekem.És attól Ő még jó református marad-hat.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 29. 08:04 | Sorszám: 229
"..a Katolikus Egyház mereven ragaszkodik
a múltbéli hibáihoz is."
EZ TÉVEDÉS! ÖNAZONOSSÁGÁHOZ RAGASZKODIK--GERINCESEN ÉS ÁLLHATATOSAN-- S NEM A HIBÁIHOZ!
Ami annyit tesz: mondhatja Ön azt is akár, hogy a JELENBÉLI HIBÁIHOZ IS RAGASZKODIK, s az Ön gondolkodásmódja szerint még igaza is van, vagy lenne--ÁM ATTÓL SEM EZ, SEM A MÚLTBÉLI Ú.N. "HIBÁKHOZ" VALÓ Ú.N. "RAGASZKODÁS" NEM(!) VÁLIK IGAZZÁ--OBJEKTIVE!
Mentalitásunk nem más, mint egyfajta egyenesség, egyfajta gerincesség, de méginkább: egyfajta ÁLLHATATOSSÁG--ha felfogja felfogja, ha nem nem, 'azellen sem tehetek semmit, de így van, s nem másként.
Másrészt--és ez talán még lényegesebb-- A HIBÁKNAK MINT HIBÁKNAK A HIBAMIVOLTA--mint olyan-- NEM(!) ISMERHETŐ EL! Ehhez valóban ragaszkodunk. Persze van a Katolikus Anyaszentegyháznak hibája IS(!) azért, sőt bűne is.De korántsem annyi és korántsem "azok a dolgok", amelyeket az ELLENSÉGEI neki felrónak.A katolicizmus ellenségei sokszor nagyon-nagyon sokszor egyszerűen VALÓTLANSÁGOKAT sulykolnak és szajkóznak--nyilvánvaló valóságként persze-- olyannyira sokszor, hogy ők maguk e valótlanságokat el is hiszik.
Pedig ettől "e" valótlanságok még valótlanságok voltak, s 'azok is maradnak.
ÉS EZ NEM "VASKALAP", CSAK A TAKONYGERINCŰEK ANNAK SZERETNÉK KIKIÁLTANI!!!
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 29. 07:46 | Sorszám: 228
... Ami valahol persze érthető, hiszen ezt az elhibázott építményt az alapokig:
Szent Pálig kellene visszabontani.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 29. 07:43 | Sorszám: 227
Namosthát igen, pontosan ez a hiba: hogy a Katolikus Egyház mereven ragaszkodik
a múltbéli hibáihoz is.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 29. 07:34 | Sorszám: 226
Akivel beszéltem, az 1 fiatal olasz pap volt ...
Egyesek már fiatalon belehúzzák a fejükbe a vaskalapot ...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 29. 02:51 | Sorszám: 225
Sajnos nálam NEM MEGJELENITHETŐ (valamiyen ok folytán)--vagy csak én nem tudom megjeleníteni--az, amit ide belinkelt.Ennek ellenére köszönöm.
k.k.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 28. 19:18 | Sorszám: 224
Ha minden pap ilyen lenne.....
http://www.utolag.com/Kozerthetoen0427.htm
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...