01:35:29
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Quasi (hit vs. rítus)
... Elejére 1. lap 
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 16. 06:29 | Sorszám: 83
"..Én pedig azt mondom
nektek: Ne szálljatok szembe a gonosszal, hanem ha valaki arcul üt téged
jobb felől, tartsd oda neki a bal arcodat. Aki perbe fog, hogy elvegye a
ruhádat, annak add oda a köntösödet is. És ha valaki egy mérföldnyire
kényszerít, menj vele kétannyira. Adj annak, aki kér, és aki kölcsönt
akar, el ne fordulj tőle.”
Mt 5,38-42
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 14. 07:26 | Sorszám: 81
ÖN PEDIG AZ "ÉLŐ BÁNTÁS", A ROMLOTTSÁG ÉS A RONTÁS-SÉRTEGETÉS CSÚCSA.BOLDOG AKI NEM TUDJA HOGY ÖN EZEN A VILÁGON VAN.
k.k.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 14. 01:17 | Sorszám: 80
" "szófosásaim" döntően nagyobbik részében TARTALOM VAN "



Te vagy a kreténség maga. És az esszenciája.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 14:33 | Sorszám: 79
Sajnálom, hogy nem tudtam hozzátenni a belső várkastélyához legalább egy saroktornyocskát.
Béke Önnel !
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 14:21 | Sorszám: 78
Nem "lenyűgöző", hanem ZSENIÁLIS.De mindezt Ön nélkül is tudom, úgyhogy kérném mostmár: tessék nekem békét hagyni.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 14:09 | Sorszám: 77
Drága keresztkem bácsi, az Ön érvrendszere egyszerűen lenyűgöző.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 14:08 | Sorszám: 76
Minek szedjek bármit is elő?
Önnek úgyis csak egy célja van mindezzel és mindennel.
És már megmondtam: EBBEN ÉN NEM ÓHAJTOK RÉSZTVENNI.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 14:05 | Sorszám: 75
Ej-ej, keresztkem bácsi, ennyire nehezére esik elővenni egy történelematlaszt ?
Tessék:
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 13:49 | Sorszám: 74
Tessék ELÉLVEZNI! De mostmár engem kihagyva a hülyeségeiből.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 13:44 | Sorszám: 73
Itt--rajtam kivül--mindenki JELENKORI BUTASÁGOKKAL FOGLALKOZIK és ilyesmikről beszél, melyeknek lényege a KÖTEKEDÉS, a saját vélt igazának-jobb eseteben általa a MÁBAN fontosnak vélt témákkal való győzködés--keresztülverése és ilyesmi.
Ha én azt mondom: SZENTHÁROMSÁGTANI VITÁK a korabeli kereszténység idejéből, akkor mindenki elhallgat, mert ezen nem lehet senkit besározni, lebaszni, megalázni megsérteni.
Úgyhogy ITT EZ VAN, lés EZÉRT VAN TELE A TÖKÖM AZ EGÉSSZEL.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 13:40 | Sorszám: 72
Drága keresztkem bácsi, tessen szíves elővenni 1 térképet: Konstantinápoly Rómából nézve Kelet, viszont
a pártusok, médek, elamiták földjéről és Mezopotámiából, Júdeából, Kappadóciából, Pontuszból, Ázsiából,
Frigiából, Pamfiliából nézve Nyugat.
Az 1054-es már a második egyházszakadás. Akkor a nyugati félegyház hasadt tovább.
A Kelet már a IV. század végén lehasadt.
A IV. század végén még NEM Róma, hanem Konstantinápoly volt az első a püspökségek rangsorában.
Úgyhogy, tessék erős lenni: akkoriban Konstantinápoly volt a nyugati kereszténység központja.
Az, hogy a császár hívta össze a zsinatot, nem bizonyít semmit.
Pontosabban épp azt bizonyítja, hogy állam és egyház fonódik szépen összefele.
Ami pedig a teológiailag cizellált és szofisztikált, kőtáblára véshető hitvallást illeti: ez az a pont, ahol az élő
hit helyét átveszi a pallosjogú dogmatika, ez a farizeusok diadalmaskodása a krisztus-hívők feleltt.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 13:02 | Sorszám: 71
Tisztázzunk valamit.
A 381-es II. egyetemes Zsinatot Nagy Theodossziosz CSÁSZÁR(!) hívta össze.Ezen a Zsinaton Rómát NEM KÉPVISELTE SENKI--márcsak ezért is nehezen állitható hogy ott szakadt volna le "nyugatról" "kelet".Viszont.Ez a zsinat megerősítette a niceai hitvallást abban az értelemben, hogy HITET TETT a NICEAI KULCSKIFEJEZÉS: az EGYLÉNYEGŰSÉG mellett.A zsinat által szerkesztett hitvallás ( a nicea-konstantinápolyi hivallás) kibővitette a megtestesülésre vonatkozó, és a Szentlélekről szóló cikkelyt, kimondva: Viszont. : "Hiszünk a Szentlélekben, aki Úr és Elevenítő, aki az Atyától származik, akit az Atyával és a Fiúval aaazonos imádás és dicsőítés illet, aki a próféták által szólott..."
E zsinati tanitás LÉNYEGE: A Szentlélek Isten aki személyében különbözik az Atyától és a fiútól, mivel megvan a saját ismertetőjegye..A Fiú "születik" az Atyától, a Szentlélek "származik" tőle.
A Szentháromsággal kapcsolatos fogalmak tisztázásában és a tanítás továbbfejlesztésében nagy szerepet játszott a három nak KAPPADÓKIAI EGYHÁZATYA: Nagy Szent Bazileosz (Vazul), Nazianszi Szent Gergely és Nüsszai Szent Gergely.
A három isteni személyben egy és ugyanaz az isteni lényeg.(!!!).Közös az isteni természet, melynek kifelé közös a tevékenysége.Az egy Istenben három személy (proszopón), ill. három hüposztaszisz van. A hüposztaszisz a Szentháromségon belül az Atyát a Fiút és a Szentlelket egymástól megkülönböztető és egymással közölhetetlen tulajdonságok hordozója, azaz személyi valóságot jelölölő szó: vagyis a hüposztaszisz azon tulajdonságok kifejezője, amely egyedi, a másik proszopónra át nem vihető jegy.A személyek közti különbség a vonatkozásokban és az eredés módjában gyökerezik. Az Atya abban abban az értelemben nagyobb a másik két személynél, hogy a Fiú és a Szentlélek tőle származik, Ő az eredet és a személyek létének és egyenlőségének viszonyítási alapja.
Ezt a tanitást kitűnően egészítette ki és építete tovább a nyugati egyházatyák legjelentősebb képviselője Szt.Ágoston (druszám) De Trinitate c. művében.
Ez a 381-es Konstantinápolyi Egyetemes Zsinat zsinati tanitásának lényege mindenekelőtt és elsődlegesen a SZENTHÁROMSÁG-ban való elmélyülésünkről.Ugyanis e Zsinat elsődleges célja a Szentháromsággal kapcsolatos viták tisztázása volt, s e küldetésének eleget is tett.
Nem tudom, az elmondottakat hogy a túróba lehet összekötni a "keleti egyházszakadással", ami jóval később 1054-ben volt.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 09:49 | Sorszám: 70
Drága keresztkem bácsi, a kommunisták valóban eltúlozták az Inkvizíció borzalmait,
de azért, tegyük a szívünket a kezünkre, kisebbfajta máglyák azért mégiscsak gyulladtak,
és néhány rabhajtású gálya kievezett Rotterdamból ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 09:39 | Sorszám: 69
Keresztkem bácsi ilyetén hozzáállása teljesen adekvát lett volna azokban az időkben,
amikor a püspök atyáknak még szokásuk volt máglyára vagy gályarabságba küldeni a nem,
vagy nem eléggé katolikus delikvenseket.
Jelentem: az Egyház világi hatalmának lehanyatlásával nettó egyházi adó befizetők
lettünk, a pofabe korszaknak vége.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 09:33 | Sorszám: 68
Bocsánat: 1054-ben már a nyugati egyház szakadt ketté.
Kelet 381-ben szakadt le.
Nyugat: az egykori Római Birodalom és az attól északra fekvő területek.
Kelet: Asszíria, a Kaukázus, Szibéria, Perzsia, India, Kína.
A keleti kereszténység az iszlám hódítás előtt nagyobb volt, mint a nyugati.
Hiba volna vállat vonni a 381-ben történtek felett.
Ugyanis azidőben zajlott le az Egyházban a pilátusi fordulat.
Jézus a templompárkányon állva eljátszott a világi hatalom gondolatával és elvetette azt.
Később, Pilátus előtt is szilárd eltökéltséggel jelentette ki, hogy az ő királysága nem e
világból való.
A zsinati püspökatyák ugyanennek a kísértésnek nem tudtak ellenállni és bevállalták az
evilági hatalmat.
Ez végülis nem olyan nagy baj.
Csak Krisztus arculköpése.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 09:24 | Sorszám: 67
Bal alsó 6-os amalgám.
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 09:15 | Sorszám: 66
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 08:57 | Sorszám: 65
"A több x 10 év azért túlzás."
OLYANNYIRA NEM TÚLZÁS, HOGY MÉG KEVÉS IS!
Másrészt "berezelésről" szó nincs, de arról igen, hogy én csak olyan vitába megyek bele, amit az én Szent és Apostoli Római Anyaszentegyházam TANITÓHIVATALA értelmesnek tart és engedélyez.RÖHÖGJÖN KI! GÚNYOLÓDJÉK! VAGY TÁCOLJON A FEJE TETEJÉN, TELJES NYUGALOMMAL...nem érdeke.
ÉN KATOLIKUS VAGYOK ÉS IGY VAGYOK KATOLIKUS.SLUSSZ!
k.k.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 13. 08:51 | Sorszám: 64
P.s.: Mert. Az első, az ú.n. "keleti egyházszakadás" időpontja 1054. Tehát 381-ben SEMMIFÉLE EGYHÁZSZAKADÁS NEM VOLT!!! INDULÓ ZSINATI VITÁK VOLTAK--JÉZUS ISTENEMBERSÉGÉRŐL--MANICHEIZMISRÓL, EGYEBEKRŐL-- A SZENTHÁROMSÁG MIKÉNTISÉGÉRŐL, A SZŰZANYA SZEREPÉRŐL--DE EZ TERMÉSZETES.S CSAK JÓVAL KÉSŐBB, LUTHER IDEJÉN VOLT A NYUGATI EGYHÁZSZAKADÁS.TEHÁT A 381-BEN LEZAJLOTT DOLGOKRÓL ELMÉLKEDNI LEHET UGYAN, DE SEMMIKÉPPEN NEM OLYAN SZELLEMBEN, AMINT AZ ÖN "PARANCSOLJA" ÉS ELŐIRJA.
K.K.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 08:44 | Sorszám: 63
Drága keresztkem bácsi, nem kell berezelni. Csak bátran !
Gondolkodási idő van bőven.
A több x 10 év azért túlzás.
Persze, az fontos, hogy tiszta legyen, miről is beszélgetünk.
Mi volt másképpen, mint amit leírtam ?
Nem volt 381-ben zsinat ?
Volt zsinat, és megegyeztek a Szűz Anya kilétének kérdésében ?
Volt zsinat, nem egyeztek meg a Szűz Anya kilétének kérdésében, az Egyház mégsem szakadt
ketté ?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 08:40 | Sorszám: 62
Valótlan állitásokat tetszik tenni úgy, mintha azok valósága tényleges lenne.
Ezért amit mond: KEZELHETETLEN.Nem megtörtént eseményekről pedig időpocséklás elménckedni.
Azt persze elhiszem, hogy mindezeket a marhaságokat oly' jó hatásossággal ADTÁK BE ÖNNEK a kommunista munkásőr tanárelvtársak-- HOGY ÖN, meg az Önhöz hasonló PÁNCSEREK(!) IS...ELHISZI. Mit "elhiszi"? Valóságként terjeszti.DE EZ MÁR NEM AZ ÉN BAJOM.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 08:34 | Sorszám: 61
Lehetetlent tetszik tőlem kérni.
Azért lehetetlent, mert amig a 2X2 "problematika" meggondolható és megitélhető pusztán EVILÁGI gondolkodással, addig az Ön által ideidézett másik "dolog" ugyanígy már akkor sem lenne vizsgálható, ha valóságos lenne--TEHÁT: MÓDSZERTANILAG NEM KOPIROZHATÓ A 2 DOLOG "KEZELÉSE", annak módozata.Mert 'ahhoz, amit kérni tetszik "másodjára", ahhoz több 10 éves IMÁDSÁGBAN LEÉLT ÉLET KELL(-lene).Egyrészt.
Másrészt azért is lehetetlent kér tőlem MERT AMIT IR, AZ EGYSZERŰEN NEM IGAZ(!): NEM MEGTÖRTÉNT DOLOG, TÉNYSZERŰEN NEM LÉTEZŐ(!!!) DOLOG.Legalábbis "úgy" nem, ahogyan Ön állitja.Ennélfogva NEM MEGTÖRTÉNT DOLOG NEM VIZSGÁLHATÓ--legfeljebb csak az elmegyógyintézetekben.
Csak el ne tessék kezdeni bizonygatni, hogy: "DE IGEN, MEGTÖRTÉNT, IGYMEGÚGYMEGAMÚGY", mert attól fölmászok a Csomolungmára!Inkább elhiszem Önnek azt, hogy Ön megtÖrténtek VÉLI!DE ÉN NEM! NEM! NEM! NEM! Ha Ön megfeszül, akkor sem!
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 08:19 | Sorszám: 60
Hurrá.
Most akkor kérem, hogy hasonló lényegretöréssel vizsgálja meg a következő állításomat:
Az az Egyház, amely 1633 évvel ezelőtt (381-ben) meghasonlott, mert a püspökök nem
tudtak dűlőre jutni a Szűz Anya kilétének megítélésében, és emiatt kettészakadt, többé
nem nevezheti magát katolikusnak (egyetemesnek).
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 08:09 | Sorszám: 59
Bizony mondom, maga lebecsül engem, Testvérem az Úrban.
Ha olyan inkvizítor lenne, mint az a Testvér, aki oly értelmesen kezelte a Nagy Baszkföldi Boszorkányhistóriát (tán Salazar-nak hítták?), akkor előbbi megszólalásomat dícséretnek kellene vennie. Ha viszont olyan, mint azok a jezsuita majmok, akik nem engedték eltemetni Paganinit, később meg megmérgezték pl. Hohenlohe bíborost, akkor érthető, ha zokon veszi ugyanezt.
Döntse el kérem, melyik vonalat választja.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 08:00 | Sorszám: 58
1.) Ön nem tudja, MI AZ HOGY "INKVIZITOR".
2.) Valamit persze tud, amit anno az ancienne rezsim idején hallott--nem megtanult(!), csak hallott--a foxi maxi-n.S azt hiszi "az" volt a valóság az inkvizicióval és az inkvizitorokkal kapcsolatban is, amiket ott vizionáltak, OTT ÖSSZEHAZUDOZTAK A MUNKÁSŐR ELŐADÓK.MEGSÚGOM: NEM (!) "az" VOLT.
3.) EZÉRT BIZONYITÁS NÉLKÜL IDEVÉSEM: NEM LENNÉK JÓ INKVIZOTOR.SAJNOS.
k.k.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...