07:31:03
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Quasi (hit vs. rítus)
... Elejére 1. lap 
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 13. 07:27 | Sorszám: 55
Annyi igazsága van, hogy nem lévén kötélből az idegeim időközönként elszakaad nálam a cérna, s akkor kiöntöm a bilit.De! Az ú.n. "szófosásaim" döntően nagyobbik részében TARTALOM VAN--és ezt ön is tudja.Mondjuk úgy leegyszerűsitve: sokan és sokat TANULNAK az én ú.n. "szófosásaimból".(és persze van nálam olykor "reszli" is--mitagadás, de az a kisebbik rész.)
Szumma-szummárum: amikor már JOGGAL lehet rám rosszat is mondani, az MINDÉG KÖVETKEZMÉNY!Persze az Úr előtt--enyhén szólva--nem büszkélkedhetem azzal, hogy mindég higgadt és nyugodt szavakkal védem meg Őt, valamit Szent és Apostoli Anyaszentegyházunkat--dehát én is csak egy gyarló ember vagok.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 07:23 | Sorszám: 54
Drága keresztkem bácsi, a legnagyobb alázatossággal és személyes ambícióimat maximálisan
félretéve, mégis teljes magabiztossággal ki merem jelenteni, hogy: 2 x 2 = 4.
Szépen kérem keresztkem bácsit, hogy ha ezzel az állításommal egyetért, akkor egyetlen
szóval válaszoljon: "egyetértek". Ha nem ért vele egyet, akkor kérem, hogy néhány
szóban fejtse ki, hogy mivel tudja ezt cáfolni.
Előre is köszönöm, szívélyes üdvözlettel.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 07:17 | Sorszám: 53
Az Ön úgynevezett Mennyei Atyja Belzebub.Ebben 1000%-ig biztos vagyok.
Ezért vagyok azon az állásponton, amelyiken.
k.k.
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 01:06 | Sorszám: 52
Hát, öregem, te mindenről fosod a szót...
...és a mindenben - ugye - benne vannak a hülyeségek is.
De sebaj!



keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 13. 00:13 | Sorszám: 51
"Teljesen korrekt birka-álláspontot tetszett fölvenni."
Nem vettem föl semmilyen ú.n. "álláspontot", csak hülyességekről nem vagyok hajlandó fosni a szót.
Ön viszont igenis "fölvette" a BUNKÓ SÉRTEGETŐ álláspontját--megjegyzem: nem először--ÉS EZ IS AZ ÉN IGAZAMAT BIZONYITJA: hiszen ha már ennyiért is sérteget, mit tenne ha leállnék vitatkozni....
Meg egyébiránt is: SZAROK AZ ÖN MENNYEI ATYJÁRA, MERT AZ ÖN MENNYEI ATYJA nem mennyei atyám nekem.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 22:18 | Sorszám: 50
Teljesen korrekt birka-álláspontot tetszett fölvenni.
Miért gondolkodjam, ha ezt a főpapjaim megteszik helyettem ?
Miért bocsátkozzam vitába, ha esetleg nem nálam, hanem - horribile dictu - a vitapartneremnél az igazság ?
A gond csak ott van, hogy a végső elszámolásnál a Mennyei Atya nem azzal fogja szembesíteni, hogy pontosan
be tetszett-e magolni a püspöki kar pásztorleveleit.
Hanem az igazsággal.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 21:58 | Sorszám: 49
Nem tudom, hogy van-e értelme annak, hogy én Önnek--meg az Önhöz hasonlatosaknak--BÁRMIT IS ELKEZDJEK MEGINDOKOLGATNI!Mert ha én elkezdem "megindokolgatni" a saját igazamat, akkor Ön előjön a "fúróval", hogy: "DE "AZ" AZÉRT, MEG AZÉRT MEG AMAZÉRT HIBÁS GONDOLOAT, MEG AZ NINCS ÚGY AHOGYAN ÉN MONDOM ETC..ETC..." SZÓVAL ELKEZDŐDNE EGY SE VÉGE SE HOSSZA MARAKODÁS-MAGYARÁZKODÁS, MELLYEL KAPCSOLATOSAN ÉN IGY LÁTATLANBAN KIJELENTEM: SOHA(!), TETSZIK ÉRTENI(?)SOHA(!) DE SOHA(!) NEM FOGOM AKCEPTÁLNI Az--Ön idevágó, a katolicizmussal és a hivatalos katolikus Egyházzal kapcsolatos NÉZETEIT--EGY TAPODTAT SEM! És gondolom Ön is valahogy ugyanigy lehet az én nézeteimmel.AKKOR MEG MI A FENÉNEK BÁRMIFÉLE "INDOKLÓ OKOSKODÁST" egyáltalán elkezdeni is???
Mindazonáltal nincs szándékom sem az ördöggel, sem semmilyen gonosz szellemekkel cimborálgatni, legföllebb majd Ön "kideriti", hogy mégis "azt" teszem, és ebbéli vélekedése ellen semmit nem tehetk.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 21:05 | Sorszám: 48
Felőlem keresztkem bácsi az ördöggel is cimborálhat.
Bár, a szigorúan közérdekű magánvéleményem szerint inkább ne tegye.
Viszont jobb szeretném, ha a puszta deklaráción kívül meg is okolná, hogy miért tartja
a magabiztosságomat keresztényietlennek.
Semmivel sincs kevesebb okom a dicsekvésre, mint a tarzuszi Pálnak: http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/vallas/katbibl/html/
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 20:29 | Sorszám: 47
Köszönöm, hogy legalább elolvasta azt, amit az előző h.sz.-ban írtam.
Az itt és most Ön által írott "dolgok" zömével viszont NEM értek egyet, noha szubjektiv jószándékát nem vonom kétségbe. És azért nem értek Önnel egyet, mert sokallom és indokolatlannak, sőt keresztényietlennek vélem azt a hatalmas nagy magabiztosságot és a saját nézetei fölött fönnálló óriási önhitt véleménybiztonságot.
És kérem: csak azt ne tessék mondani, hogy nincs jogom NEM EGYETÉRTENI!
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 12. 19:36 | Sorszám: 46
Drága keresztkem bácsi, Maga viselkedik öndunábalövő hiszterolibként.
Nem bántom én Magát, a Maga által olyigen favorizált Egyházat is csak a föltétlenül szükséges mértékig.
Pusztán - prekoncepció nélkül - hallgatom és olvasom a tanításokat, szerzem a tapasztalatokat és a mozaikdarabokból
szépen összerakom a világképet.
A világképem nem prekoncepció, hamár, akkormár inkább protestantizmus: valóban tiltakozom Jézus tanításának
meghamisítsa és örökségének kisajátítása ellen.
Például tiltakozom az ellen, hogy a római egyház magát katolikusnak nevezze.
A római egyháznak erre semmi jogalapja nincsen, az egyházszakadás óta.
Ismétlem: még jogalapja sincsen.
Hiszen az utolsó, valóban egyetemes zsinat, ha jól néztem utána, 381-ben volt.
És akkor gyorsan ejtsünk arról is szót, hogy az egyházjog fából vaskarika: Jézus nem jogi irodát alapított,
"csak", nemes egyszerűséggel, megváltotta a világot.
Valaki nem attól lesz püspök, hogyha ünnepélyes ceremónia keretében őt annak kinevezik, hanem attól, ha eltölti őt
a Szent Lélek.
A successio apostolica nem emberi munka. Bármennyire is szeretnénk kézben tartani a dolgot, a Szent Lélek nem
ott fütyöl, ahol mi akarjuk.
Ha csodát tud tenni: püspök, ha nem: egyházjogi hivatalnok.
De, sajnos, az egyházjog már nem jézusi, hanem pilátusi örökség.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 18:15 | Sorszám: 45
Tipikus kommunista-, de méginkább libgenyó vitatechnika: A SAJÁT ELŐREGYÁRTOTT-KIPREPARÁLT ÉS LEFIXÁLT-LERÖGZITETT PREKONCEPCIÓIKHOZ ELŐZETESEN "MEGALKOTOTT" RÖGESZMÉKHEZ "HOZZÁMAGYARÁZNI" A KÉTSÉGKIVÜL ÚGY OLY' MÓDON VALÓBAN VALÓSÁGHŰEN FÖNNÁLLÓ ÉS LÉTEZŐ TÉNYEKET.MELYEK ALAPVETŐEN MÁS(!)CÉLBÓL ÉS MÁS(!!!) INDITTATÁSOKKAL ALKOTTATTAK MEG ANNO'. Vegye megtiszteltetésnek, hogy föltételezem: tetszik érteni, hogy mit mondok.
Ez a habos-madártejes liberáltaknyosok bevett és közismert vitaszisztémája.
VISZONT ENGEM ILYEN MARHASÁGOKKAL NEM TUD ÁTVERNI!
Ha "lezavarosoz" meg "le-mellébeszélőz"--EBBŐL FOGOM TUDNI azt: el sem olvasta mit irtam, mint már pár ízben volt ilyen.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 16:39 | Sorszám: 44
Mese habbal.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 12. 16:22 | Sorszám: 43
Drága keresztkem bácsi, ez nem az én igazságom, ez a közös igazság.
Tessen példát venni Szent Ágostonról.
Ő sem volt, csöppet sem, "alázatos" (= könnyen hívő).
Nagyon kritikusan számbavette a tanításokat, és nem valamiféle tekintélyelv
miatt döntött a kereszténység mellett, hanem azért, mert meggyőződött róla,
hogy az az igaz hit.
A manicheus tanítást éppen azért vetette el, mert meggyőződött róla, hogy
az kognitíve disszonáns: ellentmond a primér tapasztalatnak.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 16:12 | Sorszám: 42
"Drága keresztkem bácsi, én katolikus vagyok, a magát katolikusnak nevező egyház
nem katolikus, hanem partikuláris: privatizálni próbálják a nagy, szent, egyetemes,
krisztusi művet."
NA NE TESSEN MÁN' IZÉLNI MERÚGYMARAD.
ÉN MEG NAPÓLEONVAGYOK DE A WATERLÓICSATÁT ELOROZTÁKELŐLEM A'ZANGOLOK..'OSZTÁNMOSTAN A SZENTILONÁN SÜTTETEM A HASAM A NAPON....

Na de félreaviccel! Aki olyannyira magabiztos mint Ön ezekben a dolgokban, annak TÖBB, MINT BIZTOS, HOGY NINCS IGAZA.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 15:34 | Sorszám: 41
Drága keresztkem bácsi, én katolikus vagyok, a magát katolikusnak nevező egyház
nem katolikus, hanem partikuláris: privatizálni próbálják a nagy, szent, egyetemes,
krisztusi művet.
Drága keresztkem bácsi, ha Maga birtokában van az igazságnak és azt mások elől
elhallgatja, akkor olyan hibát vét, mint aki mécsest gyújt, aztán véka alá rejti.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 12. 14:21 | Sorszám: 40
' Azért nem köll megkérdeznem senkit, mert tudom, hogy valóban "bárki" tud valamit mondani arra kérdésre, hogy "ugyan má' mi a túró az a józan ész". CSODÁK CSODÁJA MÉG ÉN IS! ERGO: 99%-os biztonsággal meg tudom azt is mondani, mit mond(-ana) erre a kérdésre..az a bizonyos "BÁRKI"! Nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy ezt ÉN MEG AKAROM-E MONDANI, ELŐ AKAROM-E írni....NEKI, az Ő számára? És ilyen értelemben Őn, kedves R.K. "bejött a csőbe"! Mert Ön kedves R.K. konok, magas, önfejű PROTESTÁNSKÉNT(!!!)--igen Ön protestánsként, hiába keresztelték katolikusnak(!), hiába volt első áldozó, ön LELKÜLETILEG NEM KATOLIKUS, mert VÉRÉBEN VAN A TAGADÁS(!) az ÖNFEJŰ OKOSKODÁS A KATOLIKUS ALÁZAT HELYETT--PARANCSOLNI, ELŐIRNI, DIKTÁLNI, "EREDETIESKEDNI" akar, s nem megalázkodni--s ez ezzel a cselkérdéssel bebizonyosodott.Persze 'attól még nagyon jó keresztyén, csak éppen nem katolikus. Persze így is idvezül...nem köll beszarnia...jobb keze felá állíccsa Magát es az Úr!
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 14:20 | Sorszám: 39
Hoppszi. Legmélyebb bocsánatkérés mellett, kérhetném......??

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 14:17 | Sorszám: 38
És legyen aki folyamatosan hozza az utánpótlást!

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 14:14 | Sorszám: 37
Legyen jó társaság, az a lényeg

Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 14:13 | Sorszám: 36
Nem kár, mert jól gondolják.
A józan ész közkincs.
Már Szent Ágoston is megmondta, hogy igazság csak egy van.
És azt az egy igazságot nem lehet kisajátítani.
Csak a tévedéseink a sajátjaink.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 14:08 | Sorszám: 35
Kár, hogy ezt mindenki így gondolja
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 14:02 | Sorszám: 34
Ezt örömmel hallom !
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 13:58 | Sorszám: 33
A józan ész, az az, ami nekem van.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 13:45 | Sorszám: 32
Azt, hogy mi a józan ész, bárki elmondhatja.
Most éppen én vállaltam a bárki szerepét.
De, ellenőrzésképpen, nyugodtan kérdezzen meg bárki mást.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 13:37 | Sorszám: 31
"..Ki mondta, hogy én mondom meg, hogy mi a józan ész ?"
Természetesen NEM MONDTA "AZT", hogy Ön majd' megmondja mi az.De rögtön az "utána következők tanúsága szerint" MÉGISCSAK ELKEZDI(!) "MEGMONDOGATNI"--mint a "mellékelt ábra mutatja". NEM én, ÖN!
k.k.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...