01:18:37
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Mit eszünk ma ?
... Elejére 1. lap 
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:20 | Sorszám: 1054
én is ismerem a történetet - tényleg ! Ezért nem szabad özvegyemberhez hozzámenni ... !
vanna7
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 31. 23:25 | Sorszám: 1053
(igaz történet, a múltból múlt századforduló)
Az új(a második) asszony kedvezni akar a férjének és jobbnál jobbakat próbál főzni neki.
a férj dicséri is, de mindig hozzáteszi, nagyon jó drágám , nagyon jó, csak az én szegény megboldogult feleségem mindig tudott adni egy olyan különleges ízt neki.
Próbálkozik az asszony, rápedálozik, újabb receptekkel, ügyeskedik, fűszerez..
" Jó drágám, nagyon finom, csak az az íz, az az íz, amit a szegény megboldogult feleségem tudott adni, az nagyon hiányzik nekem.
Egyszer az történt, hogy a fiatal asszony rossz passzban volt, feje fájt, migrén gyötörte, nem tudott a főzésre igazán figyelni, és az étel odakozmált. Na gondolta magában, milyen szerencsétlen vagyok, sosem tudtam megfelelni az emberemnek, most meg aztán pláne. Szabadkozott nagyon, mikor tálalt a férjének..ne haragudj, nem voltam jól, igyekszem, nem fog többé előfordulni.
Mire fel a férfi felkiált...Te, ez az, eltaláltad, ez az az íz, amit szegény boldogult feleségem mindig megadott az ételnek.
(volt is régen, net, tévé , kisvárosban még színház is ritkán..... mégis sokat nevettek az emberek )
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 31. 23:04 | Sorszám: 1052

... http://www.facebook.com/profile.php?id=100000726924482
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 28. 10:41 | Sorszám: 1051
Hú ! nagyon kitesztek magatokért - grat ! Én tegnap főztem 3 db sertésnyelvet sok-sok zöldséggel, levesnek. Most meg főzöm a holnapi szalontüdőnek-valót. Mára kelkáp.főz.+ sült kolbász. De van egy tálca gomba is ... remélem nem eszi meg a fene mire rákerülne a sor (minek vettem? -mert olyan szép volt, meg szeretjük is...) És van alma, narancs, kiwi. Meg a szomszédasszony süt almáspitét (rendelésre egy tepsivel - felét le fogom fagyasztani).
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 28. 08:31 | Sorszám: 1050
Jó reggelt ! A tyúkot is magad vágod?

Már megtisztítottam a gombát a leveshez, utána meg lesz mákostészta. A holnapot meg majd kitalálom.
l
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 28. 07:33 | Sorszám: 1049
A leves, tyúkhúsleves (egy egész aranysárga paraszttyúkból) igen gazdagon és újháziasan, frissen gyúrt házi metélttésztával.
Egy hat és fél kilós hízott kacsa tepsiben ropogósra sütve mellette a zsírban dióval töltött alma, hozzá dinsztelt vöröskáposzta és krumplipüré. A kacsában egy hetvendekás aranysárga máj volt, melyet nejem zsírjában (mármint a kacsa zsírjában) egyben megsüt, és a kacsához tálaljuk.
Nasinak két féle torta, amit nejem varázsolt tegnap. (maszkarpónés csoki torta, őszibarackos joghurt torta) ja és hogy a papinak (mármint nekem) is kedvezzenek, egy tepsi tepertős pogácsa.
Nos, ez nem mindennapi nálunk sem, de most a két gyermekünk a vejünk és a menyünk születésnapját tartjuk egyszerre (az összes csimete január tíz és február tíz között született)
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 27. 10:08 | Sorszám: 1048
Házi tojásleves, hozatott pritaminos sajt-golyók, zöldséges, parm.kuszkusz
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 26. 01:15 | Sorszám: 1047
Csipszadó-gyanús...
pityhaitt
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. október 23. 13:45 | Sorszám: 1046
Nem tudom, hogy a tócsni recept honnan jött, de oda üzenem, hogy a dranyiki és a kartofelnie alagyji máshogy készítendő és más ízű krumpliételek, tehát a kettő nem ugyanaz.
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. július 20. 22:52 | Sorszám: 1045
Én már feladtam ! - de jól tettem !
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. július 20. 14:22 | Sorszám: 1044
Amikor aktív dolgozó voltam, rengeteget ettünk üzemi étkezdében, menzán, hétvégén, ha nem volt időm, energiám főzni, étteremben. Annyira elegem volt a nem az én szájízem szerint készült ételekből, hogy nem sajnálom a fáradságot a főzéstől. Amíg bírom, mindig lesz saját főzt az asztalon .
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. július 20. 12:49 | Sorszám: 1043
Hűűű de jó dolog ez a hozatott kaja ! micsoda terhet vesz le gyenge vállaimról...
Persze azért hetenként 1-2x főzök, de a mindennapi mókuskerék... brrr - az nincs!
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. július 19. 19:06 | Sorszám: 1042
Dehogynem, csak már megettük . Petrezselymes krumpli volt sült virslivel, hozzá jégsaláta tejfölös fokhagymás dresszinge mártogatva. A sort őszibarackból készült gyümölcssaláta zárta.
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. július 19. 01:16 | Sorszám: 1041
Most csináltam lecsót 5 szem paprika, 1 paradicsom és 1 fej vöröhagyma felhasználásával + libazsírral ! Mai ebéd: paradicsomleves, túróstészta
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. július 18. 11:45 | Sorszám: 1040
Na éhen már nem halunk... a héten legalább is ! Mai ebéd : rántott csirkemell + jázminrizs, meggyleves + banán (189 Ft/kg!), dinnye, fagyifélék, csokik, kexek. Ja és vettem Ajvár és Padlizsán krémeket nagyon takaros üvegekben á 849,- Ft ... naná hogy az üvegek miatt !
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. július 17. 21:31 | Sorszám: 1039
Hol vagytok régi barátok ? - senki nem eszik semmit ?
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. június 29. 10:56 | Sorszám: 1038
Mai ebéd: sárgarépa-főzelék, szilvalekváros dereglye
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. június 28. 11:49 | Sorszám: 1037
Isten hozott !
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. június 28. 08:09 | Sorszám: 1036
Itt vagyok !
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 06. 21:28 | Sorszám: 1035
Szívesen
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 06. 21:22 | Sorszám: 1034
Kösz a javítást!
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 06. 21:21 | Sorszám: 1033
Nem. Butapesti, flaszterszaggatónak születtem.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 06. 20:57 | Sorszám: 1032
Nem "dunántuli" vagy ?
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 06. 20:42 | Sorszám: 1031
Belátom én, hogy szegényes, egysíkú ismereteim vannak erről a kajáról, mindenesetre szeretem!
Lehet, hogy nem, mert akkor azt írta volna.
Azért a málnalekvár sztem stílusos hozzá, nem?
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 06. 20:19 | Sorszám: 1030
"Tócsni
2007.08.29. 14:14 BeckZsu

Nem hiszem, hogy van még ilyen étel, ami ennyire elterjedt, és egyszerűségében ilyen változatos tud lenni. Hát még a nevei! Csak amiket én ismerek; tócsi, lepcsánka, lapcsánka, harula, cicege, hremzli, krumpliprósza, gánica, és ez még csak Magyarország különböző tájain. Oroszul dranyiki vagy kartofelnije olagyji.

Az alaprecept: 1 kg nyersen megreszelt krumplihoz két tojás, 2-3 evőkanál liszt, só.

Van olyan változat, hogy tojás helyett tejfölt tesznek bele.

Ízesíteni szokás fokhagymával, borssal, vöröshagymával, ritkábban mustárral.

Én fokhagymásan, kanállal olajba adagolva, kissé ellapítva sütöm, leggyakrabban tejföllel megkenve esszük.

Szokták kisebb vagy nagyobb palacsintasütőben vastagabb palacsinta módjára, de lehet tepsiben, sütőben is.

És a ráadás húskedvelőknek (mint én is), amikor szelet húst bundázunk bele a szokásos panír helyett, és úgy sütjük.

Szóval... egyszerű és nagyszerű"



A medvetalpat ő sem ismeri!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...