12:41:21
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Olvastátok? (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 16:04 | Sorszám: 1200
"Nagyon jellemző. Nem azért veszed az újságot, ami benne van, hanem azért, hogy lássák a kezedben: ÉN A DEMOKRATÁT OLVASOM!!!"



Kire jellemző?
Rád?

Mert rám egyáltalán nem jellemző.

Soha nem tudnék ekkora marhaságot rád leírni.
Ezért nem értjük mi meg egymást.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 07:51 | Sorszám: 1197
Ugye 2 dolog a következő,
1.) A 'ZEMBER vesz újságot pénzéé' a standnál.
2.) "KEZÉBE VESZ" egy nyomtatott újságot.
Én PÉLDUL a kezembe veszem minden héten:
i.) Az "Új Ember" c. katolikus hetilapot;
ii.) A "Magyar Fórum" c. MIÉP-es lapot, amelyet mostmáá Csurkáné szerkeszt.
Mindkettő "jár" nekem, s a Posta hozza, a Magyar Fórum "ingyéé"--nekem hozzák.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 07:38 | Sorszám: 1196
200 = 2000

(200-ban még a Római Hírharsonát olvasgattam, meg az Avar Hírmondót)
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 10. 07:37 | Sorszám: 1195
Nagyon jellemző. Nem azért veszed az újságot, ami benne van, hanem azért, hogy lássák a kezedben: ÉN A DEMOKRATÁT OLVASOM!!!
Közvetlenül a népszabi-vásárlásom előtti utolsó ilyen akcióm az volt, amikor 200 körül egy pályázat eredményének a megtekintése végett vásároltam egy Magyar nemzetet. Mert a drága kormány csak abban az egy lapban tette közzé.
Annak előtte meg Magyar Fórumot vásároltam, de az még az ezredforduló előtt volt.
Ja, és úgy 1987-88 körül hétvégente megveszegettem a Kurírt, volt egy jó vicces melléklete az "Elefánt".
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 09. 22:10 | Sorszám: 1194
Brrrrrrrr. Még életemben nem vettem Népszabadságot.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 09. 12:00 | Sorszám: 1193
Nem adtam pénzt újságért már régen, a Pásztörperc emlékezetes Fletó-fikázó cikkét megjelentető Népszabi volt az utolsó, amit megvettem. Annak van már tíz éve szvsz.
Néhanapján veszek egy Olasz módra rejtvényújságot, de utóbb nem éri meg a pénzét, a legnehezebbnek szánt rejtvényt tíz perc alatt kitőttöm.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 08. 23:03 | Sorszám: 1192
De a kérdésemre persze nem válaszoltál.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 08. 23:02 | Sorszám: 1191
Na látod!
Ez is bizonyítja, hogy nem vagyok sem fideszes, sem betájolt.
Azóta veszem a Demokratát, amióta megjelenik.


A 1183-ban meg még fel is hívtam a figyelmedet egy jó Zárug írásra.
Omniscient
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 08. 18:33 | Sorszám: 1190
Az Európai Űrügynökség még ebben a hónapban felbocsátja a Sentinel-3 műholdat a Kopernikusz Föld-megfigyelési program keretében.

A Sentinel („Őrszem” műholdcsalád több száz kilométer magasból radarral tapogatja le bolygónkat. A harmadik műholdegység egyik fő feladata az lesz, hogy az óceánokról és a jéggel borított területekről gyűjtsön adatokat.

http://hu.euronews.com/2016/02/08/hamarosan-szolgalatba-all-a-fold-harmadik-o ...
vanna17
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 08. 18:14 | Sorszám: 1189
http://www.nlcafe.hu/otthon/20121214/cinege-etetes-betegseg-cinkehimlo/
Omniscient
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 08. 16:14 | Sorszám: 1188
http://www.demokrata.hu/velemeny/konzervativizmusbol-kioktatva

Konzervativizmusból kioktatva
Zárug Péter Farkas
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 08. 08:20 | Sorszám: 1187
Most megint trendi a Demokrata? egy időben feketeseggű volt fideszes körökben.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 07. 16:06 | Sorszám: 1186
Senki?
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 06. 21:15 | Sorszám: 1185
Ki szokta közületek megvenni, rajtam kívül, a papíralapú Demokratát?
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 05. 22:34 | Sorszám: 1184
Tegnap a hírekben bemondták, hogy ki mennyi lóvét ad Szíria újjáépítésére. Az álszent USA nevében John Kerry ott hercigeskedett, hogy a legtöbb pénzt az USA adta.....

Hogy nem szakadt rá a mennyezet! Miután lebombázzák az országokat, van pofájuk verni a mellüket, hogy mit adnak. Adják vissza a megsemmisített életeket, a működő iskolákat és mindent, amit elpusztítottak és tűnjenek el a vasporos pics@ba !!!!

Rohadjanak meg!


http://www.titkolthirek.hu/lehull-az-ukran-forradalom-alarca-megdobbeno-eu-ke ...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 05. 16:08 | Sorszám: 1183
Jó cikket írt Zárug a mostani Demokratában.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 03. 12:37 | Sorszám: 1182
Miből is gondolod, hogy a kurucinfót olvasom?
Omniscient
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 03. 08:24 | Sorszám: 1181
Mostanában már az ATV a hiteles hírek forrásának csobogója.
http://www.atv.hu/kulfold/20160127-felix-baumgartner-orban-viktor-nobel-beked ...
Janne
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 03. 08:11 | Sorszám: 1180
Bezárt a kurucinfó? Vagy ma nem volt rajta semmi érdekes, hogy másfelé kellett barangolnod?
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 03. 00:15 | Sorszám: 1179
Egyébként nem kellett rábukkannod, mert ki is vastagítottam a gyengébbek kedvéért.
(Milyen nyelveken értesz a magyaron kívül?)
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 03. 00:13 | Sorszám: 1178
Mert ugyebár csak szidni lehet ezt a Gazorbánt, és aki nem szidja, hanem példaképnek tartja, abból a szempontból, hogy mi a dolga egy megbízott miniszterelnöknek, az mi más is lehet, mint Fideszes és betájolt, mint ez a kis senkiházi gyáva zagyvalék innen a szomszédból, aki 4 percen át képes volt szabadon esni 30 km magasból.....

https://www.youtube.com/watch?v=V1EcGDVo8cc
Omniscient
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 02. 12:22 | Sorszám: 1177
" A cikkben kb kifejti, 1. a kretén fb beirok mennyire szinten aluliak. 2. a migránshelyzet, 3. a gyilkos amerika, 4. a saját adózási kérdései 5. Obama Nobel-békedíjat kapott annak ellenére, hogy öldököl, Orbánnak is kapnia kellene mert azt tette amit kellett. stb. Érdekes fordulat a hangsebességen túlról.. "
http://hu-hu.facebook.com/kozsditamas/posts/1690141101260938
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 02. 07:27 | Sorszám: 1176
El se tudtam képzelni, minek idézed ezt a zagyvaságot, de a végefelé azért csak-csak rábukkantam.
Persze, tudom, se fideszes, se betájolt nem vagy, á, nem.
tiszavirág
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. február 02. 02:22 | Sorszám: 1175
Hoppá!

Felix Baumgartner


január 26., 9:57 · Santa Monica, CA, Amerikai Egyesült Államok ·
.

Liebe Facebook Freunde, Fans, Hasser, Journalisten, Politiker und Sonstige!

Es ist immer wieder erstaunlich welche Reaktionen es auslöst wenn ich auf Facebook meinen Standpunkt vertrete. Der überwiegende Teil durchwegs POSITIV und ein kleiner Teil davon wie zu erwarten untergriffig, respektlos, kurzsichtig und dumm. Die ewig gleiche Leier reicht vom “Steuerflüchtling, zuwenig Sauerstoff” bis zum "rechtsradikalen Nazi”.

Ist das ALLES was ihr zu bieten habt?

Ich gebe euch jetzt mal ein paar Fakten mit auf den Weg und hoffe mir damit euer armseliges Geheule in Zukunft zu ersparen. Ihr könnt mich danach auch gerne ent-liken und verschwindet danach für immer dorthin wo ihr hergekommen seid- in der Bedeutungslosigkeit des Internet’s.

Ich fürchte mich vor KEINEM “Shit-Storm" dieser Welt,

denn der ist im Grunde nichts anderes, als ein kläglicher Versuch von Menschen die den Großteil Ihres offensichtlich langweiligen Lebens damit verbringen, auf FB Seiten anderer rumzustöbern um Unfrieden zu stiften. Oder in einem Satz:
"Die Rache der Schwachen".

Fakt ist:

Ich bin seit 1997 Profisportler und habe bis 2011 in Österreich 14 Jahre lang sehr hohe Beträge an Steuern bezahlt. Ich habe somit meine Schulbildung und alles andere das mir der österreichische Staat ermöglicht hat um ein vielfaches zurückbezahlt. 2012 habe ich dann meinen Wohnsitz wie viele andere Sportler auch (Schumacher, Vettel etc.) in die Schweiz verlegt. Einem Land wo das Souverän vom STIMMVOLK ausgeht. Auch dort bezahle ich meine Steuern jedoch im einem angemessen Rahmen. Also sprechen wir hier NICHT von Steuerflucht sondern Steueroptimierung. Monaco wäre ein klassischer Fall von Steuerflucht denn dort werden gar keine Steuern bezahlt!

Was ist also falsch dran?

Wer von euch würde nicht das GLEICHE tun? Seid ihr es doch die wegen ein paar Euro weniger über die Grenze zum Tanken fahren oder bei Ebay, Amazon und Media Markt einkaufen und sich einen "Scheiss" darum kümmern ob heimische Händler & Geschäfte genau deswegen am Aussterben sind. Ich kenne KEINEN EINZIGEN Menschen der nicht gerne Geld und Steuern spart!!

Ich war immer ein unbequemer Sportler,

einer der kritisch hinterfragt, grundehrlich ist und seine Meinung sagt. Genau deswegen war und bin ich erfolgreich. Es ist mir gelungen mit einem Fallschirm am Rücken die Welt zu erobern, als erster Mensch die Schallmauer zu durchbrechen und Geschichte zu schreiben. Wir haben der Welt gezeigt das Österreich mehr zu bieten hat als Mozart und braune Vergangenheit. Wir haben damit der Menschheit einen unvergesslichen Moment bereitet, die Jugend motiviert und bewiesen das Disziplin, der Glaube an sich selbst und harte Arbeit am Ende belohnt werden.

Ich bin weder Musiker noch Schauspieler und muss daher auch niemand gefallen um Filme und Musik zu verkaufen. Ich brauche auch keinen Manager oder Social Media Berater der mir vorschreibt was ich öffentlich sagen oder posten darf.
Meine Sponsoren und Partner stehen hinter mir weil sie genau das an mir schätzen…100% Authentizität.

Nun zu meinem gestrigen Post.

Es scheint mir eine Facebook Krankheit zu sein reflexartig auf Posts zu reagieren ohne vorher nachzudenken. Auch das Niveau mancher lässt auf mangelhafte Erziehung und Schwierigkeiten im Umgang mit einer gesellschaftsfähigen Sprache schliessen. Meine Person als "behinderten Volltrottel", “Nazi" oder meine Freundin als "billige Schlampe" zu beschimpfen vermittelt den Eindruck eines “pubertierenden Rotzlöffels” und zeigt ganz klar das es noch ein weiter Weg für euch ist, bis ihr dir Reife habt um an einer öffentlichen Diskussion im Netz teilzunehmen!

Erschwerend kommt noch das Unvermögen hinzu- RICHTIG zu interpretieren.

Woher sonst kommt die Annahme mancher- das ich NICHT HUMAN wäre?

Es ist unsere moralische PFLICHT den WIRKLICH Schutzbedürftigen zu HELFEN und ihnen ein menschenwürdiges Dasein zu ermöglichen!! (Bitte 2 mal lesen)

Doch der MORALISCHE Kompass darf nicht so weit gehen das wir als Staat unser Souverän verlieren und uns NUR mehr von Gefühlen leiten lassen.

Der STAAT hat die PFLICHT das Volk zu schützen und die Sicherheit im eigenen Land zu gewährleisten.
Wenn hunderttausende Flüchtlinge- auch ohne Waffen unser Land UNTERWANDERN ist das nicht weniger gefährlich. Unsere derzeitige Regierung wusste seit Jahren das dieses Problem existiert, hat dabei tatenlos zugesehen und ist somit vollumfänglich SCHULDIG.

Genauso wie die deutsche Bundeskanzlerin Angela Merkel die mit ihrer desaströsen “Willkommenspolitik" mittlerweile nicht mehr die Lösung sondern das Problem selbst ist. Das sehen mittlerweile auch viele in ihrer eigene Partei so. Alle derzeitigen Schritte der Regierung sind Verzweiflungslösungen und helfen weder den Flüchtlingen noch dem eigene Volk.

Die Polizei und unser Militär haben SPRECHVERBOT und dürfen sich zu den aktuellen Problemen gegenüber der Presse nicht äussern. Dabei sind Sie es doch die jeden Tag an vorderster Front ihren Mann stehen und mit den nicht mehr wegzuleugnenden Problemen konfrontiert werden. Wir erheben den Anspruch politisch korrekt zu sein. Was ist das für ein Unwort bitte?

Politik und Korrektheit sind so gegensätzlich wie der Islam und das Christentum.

Das VOLK ist zu RECHT verärgert, denn in unserm Land wird in Zukunft nichts mehr so sein wie es einmal war. Wir werden uns die Frage stellen müssen: "Wie weit sind wir bereit unsere Identität und unsere Kultur aufzugeben und sie zu vermischen mit einer völlig anderen Religion und Ideologie? Was wird aus unseren FRAUENRECHTEN wenn wir dieses Land mit einer Kultur teilen müssen bei der Frauen KEINE Rechte haben? Die Geschichte hat bereits mehr als einmal gezeigt das jeder Versuch es trotzdem zu tun KEINE Zukunft hat!

Wenn man bedenkt das Barack Obama Friedensnobelpreisträger ist und das obwohl er in seiner Amtszeit mehr Drohnen- Einsätze und damit verbunden das töten vieler unschuldiger Menschen zu verantworten hat als jeder amerikanische Präsident davor, dann sollte man dem ungarischen Ministerpräsidenten VIKTOR ORBAN auch einen Friedensnobelpreis verleihen. Denn er hat das einzig Richtige getan. Sein LAND uns sein VOLK das ihn gewählt
hat zu SCHÜTZEN!


Die EU sieht dabei TATENLOS zu und zeigt einmal mehr das sie kläglich gescheitert ist. Wo ist die AUFFORDERUNG aus Brüssel an die AMERIKANER (die diesen Flüchtlingsstrom im biblischen Ausmaß verursacht haben) zu helfen? Amerika hat Europa DESTABILISIERT und es gibt gute Gründe zu glauben das genau das ihre Absicht war.

Es ist Zeit wieder VOR die Welle der Probleme zu kommen und unseren Politikern (NICHT ALLEN) sei eines gesagt:

Wer VOR- denkt muss nicht NACH- denken.

FELIX BAUMGARTNER
Anm: Dieser Text wenn auch nur auszugsweise darf nur mit Hinweis auf die Quelle: Facebook/ Felix Baumgartner veröffentlicht werden.


A magyar fordítás bizonyára gépi fordítás mert borzalmas:

Kedves Facebook barátok, rajongók, gyűlölködők, újságíróknak, politikusoknak és egyéb!
Ez mindig elképesztő mi reakciók kiváltja a facebook-on, ha itt állok a pozíciót. Az esetek túlnyomó többségében következetesen pozitív és egy kis része, mint az várható, hogy a tökéletes alatt, tiszteletlen, rövidlátó és ostoba. Ugyanaz a dolog " adó tartományok egy menekült, túl kevés oxigén " a " Szélső-jobboldali fasiszta ".
Ez minden, amit ajánlani?
Majd adok én neked párszor most kemény tények az úton, és remélem, hogy a szánalmas síró megmenteni a jövőben. Akkor mehetsz is, mint én-mint aztán eltűnik örökre oda ahonnan jöttél-a jelentéktelenség az internet.
Attól tartok, bármilyen "Drog-vihar" ebben a világban,
Mert az valójában nem több, mint egy szánalmas kísérlet a nép által, a nagy része a nyilvánvaló unalmas élet, költenek fb oldalnyi más rumzustöbern viszályt szítani. Vagy egy mondatban:
"a bosszú a gyenge".
A tény az, hogy:
1997 óta vagyok profi sportolók és 2011 Ausztriában 14 évig, nagyon magas összegű adót fizetett. Ezért az oktatási és minden más, ami kell nekem, az osztrák állami lehetővé kell tennie a többszörös visszatérítették. 2012 akkor, én már a tartózkodási hány más sportolók is (Schumacher, vettel stb.) Svájcba költözött. Egy olyan ország, ahol a szuverén hatalom a szavazás. Ott is én fizetem az adóimat, azonban a megfelelő kontextusban. Így nem beszélünk az adókikerülés, de az adózás optimalizálására. Monaco lenne egy tipikus esete, adócsalás, mert ott nincsenek fizetett adók!
Mi olyan rossz?
Ki az közületek, aki nem tenné ugyanezt? Ez te vagy, de néhány dollár miatt kevesebb a határon, hogy töltsd fel a tankot vezetni vagy az ebay-en, amazon és a média piacra vásárolni, és egy "véres" érdekel ha helyi díler szektor pontosan miért halnak meg. Nem tudom, hogy egyetlen ember, aki nem szereti, hogy pénzt spóroljunk meg, és az adók!!
Én mindig egy idegesítő sportolók,
Az egyik kritikus kérdés, tiszta és igazságos, és az ő véleménye szerint. Pontosan ez az, miért voltam és vagyok sikeresen. Megcsináltam ejtőernyővel a hátán, hogy leigázza a világot, az első ember, aki a hangsebességet, és történelmet írni. Megmutattuk a világnak, hogy ausztria többet ajánlani, mint Mozart és barna elmúlt. Van úgy, hogy az emberi faj készül egy felejthetetlen pillanat, az ifjúsági motivált és bebizonyította, hogy a fegyelem, a hit és kemény munka magukat a végén megtérülnek.
Nem vagyok sem zenész még mindig színész és tehát szintén el kell, hogy senki sem, mint a zene-és filmterjesztésről szól eladni. Nekem is kell egy menedzser sem vagy szociális média konzultánsával azt mondja, hogy mit mondok vagy post nyilvánosan.
A szponzorok és partnerek vannak mögöttem, mert ez az amit értékelnek engem... 100 % hitelességét.
Most, hogy a tegnapi posta.
Nekem úgy tűnik, hogy egy facebook betegség-önvizsgálattal a hozzászólások, hogy gondolkodás nélkül reagálsz először. A szintje is néhány levél szegény az oktatás és a nehézségek abban, hogy megbirkózzak egy gesellschaftsfähigen nyelvén közel. A személy, mint egy "fogyatékos idióta", Az " ss ", vagy a barátnője, mint egy " olcsó salak " megsérteni a benyomást kelt, egy " pubertás snot kanál " és világosan rámutat, hogy még mindig van egy hosszú út menni, amíg el nem éri az érettség, hogy van egy A nyilvános vita, és hogy részt vegyenek a hálózat!
A helyzetet tovább súlyosbítja, hogy a beteg nem pontos a fordítás -.
Hol van még a elfogadását -, hogy nem lennék ember?
Ez erkölcsi kötelességünk a nagyon sérülékeny, hogy segítsen, és adok neked egy rendes életet!! (kérjük, olvassa el 2-szer)
De a morális iránytűm nem szabad olyan messzire mennék, hogy elveszítjük a szuverén állam és minket csak több által irányított érzéseit.
Az állam kötelessége, hogy megvédje az embereket és a biztonsági saját országukban.
Amikor százezrek menekültek fegyverek nélkül-is aláássa országunkat ez nem kevésbé veszélyes. A jelenlegi kormány évek óta tudta, hogy ez a probléma létezik, tétlenül, és ezért teljes mértékben bűnös.
Ahogy az Angela Merkel német kancellár a a katasztrofális politika "Isten hozott" most nem ez a megoldás, hanem maga a probléma. Látod ezt most is sok a saját buli, mint ez. Minden jelenlegi lépéseket a kormány sem verzweiflungslösungen, és segíts a menekültek vagy a saját népét.
A rendőrség és a hadsereg megtörte a csendet, és előfordulhat, hogy a jelenlegi problémák a sajtó nem mondanám el. Náluk van minden nap, de a frontvonal és a férje már nem vagyunk a problémákkal magukat. Begyűjtjük az az állítás, politikailag korrekt lenni. Mi ez egy nem-szót, kérem?
A politika és a korrektség olyan ellenkezés, mint az iszlám és a kereszténység.
Az embereknek igaza van, hogy dühös legyen, mert a mi országunkban a jövőben sem lesz többet olyan, mint régen. Meg kell tennünk a kérdést: " milyen messzire vagyunk hajlandók identitásunk és a kultúránkat és hozzá egy teljesen más vallás és ideológia? Mi lesz a női jogok ebben az országban, ha van megosztani egy kultúrát, ahol a nők nincsenek jogai? A történelem már bizonyította több mint egyszer, hogy bármilyen kísérlet, hogy csinálni egyébként nincs jövője!
Ha úgy gondolod, hogy az a tény, hogy barack Obama és a béke Nobel-díjat győztes annak ellenére, hogy a kinevezés, még több drón-reklámmellékletek és csatlakoztatni kell a gyilkosságot, sok ártatlan embert kell választ adnia, mint minden amerikai elnök előtte, akkor A magyar miniszterelnök, Orbán Viktor is adj egy béke Nobel-díjat. Mert ő csinálta a helyes dolog. Az ország és az emberek, hogy megválasztottuk őt.
Meg kell védenie!
Az EU-nak nyugton ülni és ismét megmutatja, hogy csúfosan megbukott. Hol van a hívás brüsszelből, hogy az amerikaiak (a menekültek beáramlásának ez alatt a bibliai skála) okozott-e segíteni? Amerika, Európa destabilizálta és jó okunk van azt hinni, hogy pontosan ez volt a szándékom.
Itt az idő megint, mielőtt a hullám problémákkal kell gyere és a politikusok (nem az összes) volt az egyik azt mondta:
Kell valaki, aki azt hiszi, nem gondoltam.
Felix Baumgartner
Megjegyzés: ez a szöveg még akkor is, ha csak a kivonatokat csak utalás a forrás: Facebook / Felix Baumgartner közzé kell tenni.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 31. 14:49 | Sorszám: 1174

"2016.01.30.
Bayer Zsolt
34 hozzászólás

ÁLTALÁNOS ZSIDÓ


Igen, most szóba kerül ez a Jüdische Allgemeine, vagyis az Általános Zsidó. Amúgy ez egy német lap, ami interjút készített Nemes Jeles Lászlóval, a Saul fia rendezőjével. Az interjút kéjes gyönyörrel szemlézte a 444.hu című ifjúsági népnevelde és korszellem, ami nem is csoda, hiszen az Általános Zsidó csupa olyan dologról adott hírt, ami a 444-nek szívügye, amit ő is pontosan ugyanígy gondol, ezáltal pedig megerősítést nyer belőle a súlyosan beteg lelke.

Az Általános Zsidó szerint Nemes Jeles László azt mondta, hogy:

„Meglep, amikor díjakat kapok. De untatnak is ezek. Időpocsékolásnak érzem őket. Felszínesek, értelmetlenek és ostobák az olyan rendezvények, mint a cannesi vagy a Los Angeles-i fesztivál. Csináltam egy filmet a holokauszt szörnyűségéről, ezen semmi ünnepelni való nincs. Az embereknek a filmről és történetéről kellene beszélniük, és nem Angelina Jolie ruhájának hosszáról”





Már ez is nagyon jól esett nekik, mert olyan nyegle, olyan nonkomformista, annyira nagyon laza és modern és polgárpukkasztó. De a lényeg csak ezután jön!

Mert az Általános Zsidó szerint Nemes Jeles László így folytatta:

„Arról is beszélt az interjúban, hogy szerinte Magyarország nem normális ország, sokan a legszívesebben újranyitnák a koncentrációs táborokat, és a múlt szörnyűségeit továbbra sem dolgozták fel a magyarok.”

Na, hát ez a lényeg!

Az Általános Zsidó és Nemes Jeles László összeért, egyesült a Saul fia sikere keltette éteri magasságban, és kimondatott, amit nem lehet elégszer kimondani. Tudniillik, hogy a magyarok nácik, antiszemiták, izgalomtól remegő kézzel szorongatják a koncentrációs táborok kulcsait, és csak a megfelelő pillanatra várnak, és nem dolgozzák fel a múltukat.

Bár ez utóbbi kérdéskörben (múltfeldolgozás) nem csak mi, magyarok, de a németek is bűnös hanyagságban leledzenek. Ezt a Saul fia főszereplőjétől, Röhrig Gézától tudjuk. Az MTI beszámolója szerint Röhrig a film németországi bemutatója kapcsán a következőket mondta:

„Röhrig Géza, a film főszereplője az MTI-nek nyilatkozva kiemelte, hogy hazai, német forgalmazót nem sikerült megnyerni a Saul fiához. Elmondta, hogy a hatvanas-hetvenes években Nyugat-Németországban példás módon szembenéztek a náci múlttal, de mostanra mintha alábbhagyott volna ez a múltfeldolgozó munka. Hozzátette: reméli, hogy a német nézők és a média „nem szabotálják el” a Saul fiát, hanem „adnak egy esélyt” a filmnek.”

Érdekes mondatok ezek is. Röhrig Gézát 1988 óta ismerem, felszólalt előttem valamelyik (második?) Fidesz kongresszuson, szenvedélyes ember benyomását keltette már akkor is, például a halálhoz való jog beemelését szorgalmazta a Fidesz programjába, mindjárt a rendszerváltás hajnalán, ezzel én nem értettem egyet, lévén, tele voltam élettel. Ettől a kis epizódtól függetlenül érzésem szerint Röhrig Gézának a németek múltfeldolgozó munkájával kapcsolatos kritikában nincs igaza. Ugyanis a németek az elmúlt évtizedekben semmi egyebet nem csináltak a munkán kívül, minthogy múltfeldolgoztak. És ezt olyan tökélyre vitték, hogy mára meggyűlölték önmagukat, elveszejtették a lelküket, az identitásukat, és még a náluk rendezett foci vébén is az volt a legfőbb problémájuk, nem lesz-e baj abból, hogy olyan sok német drukkol egyszerre zászlókkal és német nemzeti színekbe öltözve a német válogatottnak.

Aki annyit múltfeldolgozott az elmúlt évtizedekben, mint a németek, annak bizony erősen kérdéses a jövője. Szerencsére rádöbbent erre egy-két német fiatal már, ők megalapították az Identitás Mozgalmat, és egy másik Németországot akarnak maguknak, nem ezt a folyamatos múltfeldolgozót és idiótát.

Szerintem Röhrig Gézának érdemes lenne az Identitás Mozgalom fiataljaival megismerkednie, mert így felfedezné azt a realitást, hogy az Általános zsidón kívül másnak is lehet identitása, és más is vágyik identitásra.

Ezen a ponton pedig vissza is térünk az Általános Zsidóhoz.

Ugyanis alig jelent meg az interjú Nemes Jeles Lászlóval, és éppen csak elélvezett a gyönyörtől a 444.hu, máris történt valami furcsa. Ez:

„A Saul fia sajtófőnöke csütörtök este közleményt adott ki. Ebben a rendező rágalomnak minősíti a Jüdische Allgemeine című németországi zsidó lapban neki tulajdonított állításokat.

A Saul fia rendezője és producerei döbbenten értesültek a Juedische Allgemeine cikkének tartalmáról. »Rágalom minden nekem tulajdonított szó« – nyilatkozta Nemes Jeles László rendező. Az idézett mondatok nem hangzottak el az interjúban, ezért a film producerei azonnal megindítják a német lap ellen a szükséges jogi lépéseket.”

Puff neki!

Ezek szerint az Általános Zsidó úgy gondolta, felhasználja a Saul fia sikerét, és ezen a hullámon lovagolva közzé teszi saját meggyőződését a magyarokról és Magyarországról, mindezt Nemes Jeles László szájába adva.

Hogy az Általános Zsidó ilyen, az nagyon sajnálatos.

Az viszont nagyon örvendetes, hogy Nemes Jeles László nem mondott ilyeneket, mert kár lett volna. Kár lett volna, ugyanis a Saul fia átkozottul jó film. De erről majd később. Most csak annak örüljünk, hogy Nemes Jeles László nem azonos az Általános Zsidóval."
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...