22:46:05
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Magyar identitás
... Elejére 1. lap 
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 23. 19:43 | Sorszám: 46
Nem írtam, olyat, hogy Ön szándékosan tenné amit tesz. Nyilván nem tud alkalmazkodni az írásjeleket és a nagybetűket illetően. A fogalmazás megint "más tészta".

A napi életben én sem bírom az ismeretlenül való tegezést, nem is élek vele. Ezzel szemben alkalmazkodom a "netikett" szabályaihoz, amikben -többek között- általános a tegeződés, viszont nem kívánatos a rendszeres nagybetűs írás, ami kiabálást jelent! A rengeteg fölösleges idézőjel, duplázott kötőjel és egyebek pedig rettenetesen zavaróak.
Hol lát egy szerkesztett, nyomtatott kiadványban ilyesmiket? Itt mindenki maga szerkeszti a mondandóját.

Természetesen nyugodtam magázzon csak a továbbiakban!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 23. 19:26 | Sorszám: 45
Értem.Persze, mert Ön szerint nekem az "idegesítés" és az "érthetetlen fogalmazás"--UGYE?-- a FŐ SZÁNDÉKOM mindenhol és mindenben.Ha ebben a meggyőződésben tetszik leledzeni--akkor már nem is szóltam semmihez hozzá, amit írni tetszett.Meghagyva hatalmas nagy "igazságtartalmú" meggyőződésében Önt.
keresztkem

P.s.: Ám az is tény, engem meg a TEGEZŐ STIL "zavar"--legalábbis úgy és olyannyira-- mint Önöket az én "dolgaim".De én képes vagyok mindezt elfogadni és elviselni is.Ön--úgy túnik--az én "bakijaimat" nem.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 23. 19:09 | Sorszám: 44
Kösz, kedves tantónéni!

(Ja, most látom, hogy az "...utánanéztem volna" közé nem kell vessző!)
katáng
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 23. 19:03 | Sorszám: 43
Így van!
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 23. 19:01 | Sorszám: 42
Biztos igazad van, amennyiben a "diszciplina" alatt a teljes magyar nyelvtant érted. Azonban ezen belül a tárgyragozás és a földrajzi nevek helyesírása épp olyan távol van egymástól, mint te az érthető fogalmazástól és a fölösleges írásjelek, meg a nagybetűk fölöttébb idegesítő használatától!
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 23. 18:56 | Sorszám: 41
Hát, ezzel vitatkoznék anélkül, hogy utánanéztem, volna!

Mivel a földrajzi neveket (is) nagybötűvel írjuk, a kérdéses alföld neve pedig hivatalosan "Alföld", így mindenki tudja, hogy a magyar Alföldről van szó. Nem kell a nagybetűs jelző, ahogyan a kis alföld is csak Kisalföld és azt sem írjuk le, hogy Magyar Dunántúl. Ha valamiért mégis ki akarjuk írni, akkor kisbetűvel kell.
Ha a hivatalos elnevezés Magyar Alföld lenne, akkor naggyal kellene írni.
A költészetben előfordul, hogy a nagyobb hatás érdekében naggyal írják.

Ennek ellenére nyilván számtalan példát ad ki a gúgli a nagybetűs írásmódra is, de ezt csak a hülye divatnak tudom be, mint ahogy újabban terjed a népnevek nagybetűs írása is, persze helytelenül.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 23. 05:45 | Sorszám: 40
Talán annyiban mégsem egészen "más tészta", hogy MAGYAR NYELVTAN az egyik is meg a másik is.Már ha jól értem az "Irma te édes"--ből citáltakat....
Tehát mondjuk a "CSŐ" főnév helyes tárgyragozása UGYANABBA DISZCIPLINÁBA--a magyar nyelvtanba'--TARTOZANDIK, amint a Magyar Alföld helyes írásmódja.Azt gondolnám, hogy "ez"--talán--igaz.
keresztkem
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 21. 23:51 | Sorszám: 39
Én is "náci" vagyok, de a Magyar Alföld helyesen van írva. Sőt, még a Nagy Magyar Alföld is jó lenne, csak régies.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 21. 22:38 | Sorszám: 38
Németalföld is van ...
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 21. 19:20 | Sorszám: 37
Ez más tészta.
(Idéztem az Irma te édes c. örökbecsű filmből.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 21. 19:02 | Sorszám: 36
Megadom magam.Onnantúl kezdve hogy a CSŐ meg a HÓ tárgyraggal NEM CSŐ-t meg HÓ-t, hanem CSÖVET meg HAVAT, nos, onnantúl kezdve a magyarba' velem mindent lehet.
keresztkem
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 21. 18:10 | Sorszám: 35
Idézet:
"Akácos úúút, havéégigmegyekraajtadnééén, s eszembejuut egyrégiszééépemlééék, 'hajde: nyááárestevóóót, csalogány szóóótafááán...." etc...etc...


Ezzel bizony egyet tudok érteni.

Viszont muszáj kötözködnöm is!
Sztem ilyen nincs, hogy Magyar Alföld. Van viszont magyar Alföld, továbbá nincs Sívó Homok, ezzel szemben van sívó homok.
Khm... Bocs.
Nyelvtannáci vagyok, tudom, magam sem értem.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 21. 16:34 | Sorszám: 34
Az akácról szólva, még az is pozitivumként mondható el róla--legalábbis ezt tanultuk az általános iskolai földrajzban--hogy megköti a Magyar Alföld ú.n. Sívó Homokját.Debrecen meg Nyíregyháza között--Tégláskertnél, Józsánál, Apafá-nál--hatalmas akácerdők vannak, síkvidéki erdők, és szó se róla, nagyon szépek, dúsak és gazdagok.Nekem aki páncser vagyok ilyesmikben, eszem ágában sem volt soha nem örülni az akácerdőknek.Mint minden zöldet és fát szeretem az akácot--ákácot(?)--is, sőt a magam botcsinálta módján még valahol "magyaros"- nak is érzem az akácosokat.
Hogyasszongya: "Akácos úúút, havéégigmegyekraajtadnééén, s eszembejuut egyrégiszééépemlééék, 'hajde: nyááárestevóóót, csalogány szóóótafááán...." etc...etc...
keresztkem
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 21. 16:14 | Sorszám: 33
Vazze!
Igazad van! Csak firkálok itt össze-vissza!
Évtizedekkel ezelőtt olvastam valahol, hogy az akác mennyire haszontalan, betelepített növény. Innen a reakció.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 21. 14:37 | Sorszám: 32
Méz.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 21. 14:36 | Sorszám: 31
Igaz, hogy nem őshonos, de kemény és jól ég, meg szúr is, ha a zember normális hülyegyerek korában felmászik rá.
Dilettánsként csak azt mondhatom, hogy több előnye nincs is.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 21. 14:21 | Sorszám: 30
Igen: http://hu.wikipedia.org/wiki/Pered
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 21. 13:24 | Sorszám: 29
Az a tót gentleman szabadította ránk az akácfát.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 21. 13:20 | Sorszám: 28
Ez a "Tesedikova" nem Tessedik Sámuelről a jelentős, Szarvason született biológusról vett elnevezés?
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 21. 11:20 | Sorszám: 27
Magyarul tanul a pozsonyi szlovák elit
Durica Katarina
2013. október 21., hétfő 09:42 |
Megduplázódott az érdeklődés a magyart, mint idegen nyelvet oktató kurzusok iránt Pozsonyban, miközben egyre népszerűbbek azok a tematikus városnéző túrák is, ahol hangsúlyozzák a magyar történelmet. Immár vannak véleményformáló szlovákok, akik felvállalják magyar őseiket, a szlovák értelmiség körében pedig egyre népszerűbb Márai Sándor és a magyar borok. Persze ez nem jelenti azt, hogy Magyarország lenne a legkedveltebb szomszéd, ahogy a szlovák-magyar kapcsolatok sem mindig felhőtlenek, pár napja például arról szavazott a szlovák parlament, hogy Pered község megnevezése Tesedíkova lesz, hiába a helyiek aláírásgyűjtése, civil szervezetek tiltakozása és a politikai pártok felszólalása.

... http://index.hu/kulfold/2013/10/21/pozsonyban_divat_a_magyar/
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 30. 14:38 | Sorszám: 26
Akadályoztatott koszorúzás Nagyváradon

A nagyváradi önkormányzat illetékes testülete elutasította, hogy október 12-én az elmúlt évek hagyományaihoz híven az RMDSZ megkoszorúzza a Szent László-templom falán levő emléktáblát.

Évek óta hagyománynak számít, hogy október 12-én az RMDSZ közösen a Premontrei Öregdiákok Egyesületével megkoszorúzza a Szent László-templom falán lévő azon táblát, mely azoknak az antifasiszta hősöknek állít emléket, akik 1944-ben életüket áldozták a központi híd felrobbantásának megakadályoztatásáért. Az RMDSZ péntek esti küldöttgyűlésén Szabó Ödön ügyvezető elnök arról számolt be, hogy az önkormányzat illetékes testülete az idén elutasította a Szövetség erre vonatkozó kérését, illetve nem értett egyet azzal, hogy az ünnepség a hivatalos városnapi rendezvények részét képezze.

A politikus hangsúlyozta: „a meccs még nincs lejátszva”, megpróbálják törvényes úton addig forszírozni az ügyet, amíg a Polgármesteri Hivatal végül csak engedélyezi, ha pedig nem, akkor is lesz valamilyen fajta megemlékezés, esetleg a templom falain belül. Úgy fogalmazott: nem hátrálnak meg, mert aki fél, nem szabad.

„Az önkormányzat a Nagyváradi Ősz-fesztivál eseményeire hivatkozva utasította el a kérelmünket, a mi véleményünk szerint viszont a programokat illetően semmi sem változott tavaly óta. Meg fogjuk találni a módját annak, hogy törvényesen megkoszorúzzuk a táblát, és hivatalosan megemlékezzünk azokról, akik életünket áldozták Nagyváradért. Ha Rimler Károly, akit előszeretettel emleget a mostani városvezetés, egy arckifejezéssel reagálhatna a mostani döntésre, nem biztos, hogy az érintetteknek tetszene ez a gesztus”- közölte.

Ciucur Losonczi Antonius
erdon.ro
... http://erdely.ma/kozeletunk.php?id=150283&cim=akadalyoztatott_koszoruzas_nagy ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 24. 09:28 | Sorszám: 25
Éljünk nyelvi jogainkkal! – Magyar minősítéseket az elemi iskolában

Magyarul jegyezzék be a minősítést az ellenőrző könyvbe az elemi iskolák magyar tannyelvű osztályaiban – ezzel a felhívással fordul a sepsiszentgyörgyi székhelyű Civilek Háromszékért Szövetség (CIVEK), a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ) és az Anyanyelvápolók Erdélyi Szövetsége az oktatókhoz, ugyanakkor a szülőket is megszólítják, követeljék jogaik tiszteletben tartását.

... http://erdely.ma/autonomia.php?id=149906&cim=eljunk_nyelvi_jogainkkal_magyar_ ...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 20. 10:35 | Sorszám: 24
NEM FOLYIK!
A betegesen érzékenyek persze MINDENT érzékelhetnek úgy, hogy az a "nemzet lejáratása".
Ez kb. olyan tökbe' mint a zsidók túlérzékenysége: ha valaki fingik egy csendeset a pesti Dohány uccai zsinagóga előtt a flaszteron, akkó' ő mán' antiszemita lenne.NEM AZ!
NINCS Magyarországon sem antiszemitizmus sem nemzetlejáratás!
keresztkem
alexander
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. szeptember 14. 06:33 | Sorszám: 23
Ezerrel folyik a nemzet lejáratása!
Jó alkalom nyílt a magyarfób megnyilvánulásokra a magyar labdarugó válogatott román mérkőzése kapcsán. És az 5. hadoszlop nem késlekedett kihasználni a ziccert. Megindult a pletyka a szövetségi kapitány leváltásáról egy izraeli újsághír alapján, melyet ágai Kis műsorvezető repített világgá a tv-ből. Tegnap kerekasztal beszélgetéssel folytatódott a kampány Ágai Kissel az élen, ahol Winkler, Wéber megfellebbezhetetlen pózból ecsetelte a gyászos eredményt és a játékosok furcsa sértett megjegyzéseinek összefüggéseit.
Beérett a vetése a fidesz zsidó pajzsának, amely már eddig is hozott eredményeket, mint a Makkabi szolnoki mérkőzése, ahol kitíltották a magyar zászlókat és szimbólumokat a nézőtérről.
Furcsa események történnek a sportvezetésben is, ahol a rendkívüli eredményeket felmutató Storcz Botond szövetségi kapitányt kiszervezték, és megszünő státuszáról nem is tájékoztatták. TÚLSÁGOSAN SOK VILÁGSIKERT ÉRT EL! hÁT MENNIE KELLETT. Balczo András ellen folyó aknamunka jutott az eszembe, amikor világsikerek után szövetségi kapitányként a sportberkek maffiózói megbuktatták.
Mindez rávilágít a sportpolitika magyarfób jelenségeire.
Persze beszélhetnénk a TV Szeretlek Magyarország műsorára is, ahol a műsor vezető szereplőiről közismert nemzeti identitásuk, és ripacskodásuk groteszk provokáció! Nemkülönben Alföldi Roberta felkarolása egy közismert tv-műsor zsürijével, bizonyítván a liberális, magyarfób jelenlét erejét.
De stigma Az Alföldi rendezte István a király körüli botrány is.
Elgondolkodtató Orbán távolmaradása nemzeti ünnepeinkről és a zsidó pajzs jelenléte a hatalom magas régióiban.
A hazafias példa hiánya az iskolai oktatásban, a finnugrista hazugság bebetonozása nemzettudatunkba és a nemzeti hagyományok folyamatos negligálása együttesen eredményezik a hazaszeretet kiírtását.
Íme a gyümölcs amelyet a raczka honfoglalás eredményezett és ez az út a nemzettudat elpusztításához vezet...és nem véletlenül.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 13. 10:10 | Sorszám: 22
Török kulturális központ nyílt Budapesten
Fontos lépcsőfok a két nép közötti kulturális együttműködésben a Yunus Emre Török Kulturális Központ megnyitása Budapesten. Az intézet a magyar-török barátságot jelképezi - hangsúlyozta Ömer Celik, Törökország kulturális- és idegenforgalmi minisztere az intézmény csütörtöki felavatásán.
... http://www.hirado.hu/Hirek/2013/09/12/17/Torok_kulturalis_kozpont_nyilt_Budap ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...