16:17:14
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Pedagógusok nyílt levele
... Elejére 1. lap 
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 16. 08:23 | Sorszám: 197
Végigolvastam.
Azon kívül, hogy "aggyatok még péct" nem tudtam mást kihámozni belőle.
tótumfaktum
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 16. 08:10 | Sorszám: 195
+ http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1099290383486350&id=10992891 ...
(ez van a topiknyító hsz.-ben is)
tótumfaktum
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 16. 08:06 | Sorszám: 194
http://valasz.hu/itthon/valojaban-megszunik-a-klik-117213
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 16. 07:39 | Sorszám: 193
A KLIK önmagában nem lehet a bűnbak. Gazdálkodó szervezet. Eddig is volt ilyen ott, ahol több iskolát működtetett egy önkormányzat. GAMESZnak hívták, bizonyos szempontból az is rosszul működött.
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 16. 07:33 | Sorszám: 192
Valaki írja már le, hogy konkrétan mi a problémájuk a pedagógusoknak!
Azon kívül, hogy hol van a lóvé, nem látok mást.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 23:45 | Sorszám: 191
Idézet:
MAGA A FORRADALOM, amely diktatúrához vezet.
...ett és ma is ezt éljük.
tótumfaktum
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 23:25 | Sorszám: 190
Ne vicceljetek már. Van itt egy topik, melyben RK mindent lesöpör, ami nem az ő szája íze szerint van... Erre te is prófétaságot emlegetsz RK-val és Marxal kapcsolatban, aki a proletárdiktatúrában látta a "jót", és amit végül Lenin elvtársék sikeresen meg is valósítottak...
Marx is vért akart, akár tetszik, akár nem.
Az összefüggések felismeréséhez nem kell Marx. Csak a proletárdiktatúrához kellett.
Janne
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 20:52 | Sorszám: 189
Nincs itt akkora kakofónia, csak nem a kormánypárti médiából kéne tájékozódni.
Orbán elképesztően unfair módon ma is arról beszélt, hogy a tanárok a többszöri fizetésmelés után megint pénzt akarnak, ami ebben a formában egyszerűen hazugság.
Fel nem tudom fogni, hogy egy ekkora bukta után, mint a klik hogy beszélhet valaki arról, hogy a pedagógusok ilyenek meg olyanok. Döbbenetes.
Egyébként lehetett volna jól is csinálni, nézd meg Hadházy anyagait, egy cég többszáz millát akasztott azzal, hogy a gyerekek kompetencia tesztjeit számítógépre rögzítette, de persze 10 milláért előbb irodát bérelt 3 hónapra, mert a minisztériumban nyilván nincs.És akkor nem sül ki a szemük - meg a tiéd sem - a tanárokat basztatni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 15:00 | Sorszám: 188
Ebben történetesen igaza volt. Ha nem Marksz mondta volna, Diktumfaktum is elismerné, hogy így van.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 14:58 | Sorszám: 187
Az, az.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 14:49 | Sorszám: 186
Én is úgy emléxem, hogy a Marksz azt mondta, hogy a kapitalizmus rossz rendszer.
És ezt most látjuk is.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 14:49 | Sorszám: 185
Ne részletezd!
Te egy betájolt őrült vagy.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 14:42 | Sorszám: 184
HITTEL nem lehet vitatkozni.
tótumfaktum
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 14:38 | Sorszám: 183
Rendben, akkor prófétatársadat is győzd meg...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 14:29 | Sorszám: 182
Ez egy jó kis cikk:

http://emberszol.blog.hu/2013/06/01/tanarember_558
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 14:21 | Sorszám: 181
Kurrrrrvasokat tudsz a pedagógusokról, látom.
A 11 hét nyári szünet az NEM a tanarakra, hanem a gyerekekre vonatkozik. Részletezzem?
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 14:18 | Sorszám: 180
Nem tudom mit szólnának a mi drágalátós, félművelt pedagógusaink, ha 11 hét helyett, csak 6 hét lenne a nyári szünetük, mint ahogy az angol, francia, német, dán, stb. tanaraknál szokás.....

http://tizperciskola.blog.hu/2015/06/09/vakacio_europaban_ahany_orszag_annyi_ ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 14:06 | Sorszám: 179
Betojok, én eddig nem ajnároztam, világéletemben egy parazita féregnek tartottam. De ezek után Marx rulez
tótumfaktum
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 13:57 | Sorszám: 178
Én értem, te nem érted.
Ajnározzátok csak Markszot, megérdemlitek.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 13:53 | Sorszám: 177
Na most meg Te nem érted: a kapitalizmus MAGA A FORRADALOM, amely diktatúrához vezet.
tótumfaktum
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 13:50 | Sorszám: 176
Helyes, csinájjatokk proletárdiktatúrát!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 13:39 | Sorszám: 175
Nem egységesek. Éppen ezért kiválóan megoszthatók.
Bukásra vannak ítélve.
Holott a baj tényleg nagy. Annyi haszna legalább lesz az egésznek, hogy a Főnökkel el tudják fogadtatni: hát izé, Min.eln. úr, ez a KLIK mégse olyan szuper sikertörténet.
Azt is elmesélhetné neki valaki, hogy a kolosszális béremelés úgy értendő, hogy cserébe minden plusz pótlékról, túlórapénzről, szakkör-pénzről le kellett mondani. az idősebbek kb. ugyanannyit keresnek mint előtte.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 13:35 | Sorszám: 174
Ami a pedamókusokat illeti: tényleg gyenge a felhozatal!
Nem lenne baj, ha
- lenne egy erős szakszervezetük (ez éppen most alakul talán) és
- lenne felettük egy erős, jól szervezett szakmai kontroll (tanfelügyelet), és
- stabil lenne az anyagi háttér mögöttük (mind a munkahelyi -KLIK), mind az ellátmányi téren - életpálya modell).

Ezek mind jól megtárgyalható, megszervezhető igények, követelések - feltéve, ha azok világosan megfogalmazottak, de sajnos zajos pedamókusaink még addig sem jutottak el, hogy világosan, jól artikulálva megfogalmazzák az érdekeiket és az igényeiket: egyelőre a kakofóniánál és az utcai beszólogatásoknál tartunk.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 13:29 | Sorszám: 173
És említi Marxot is:

Kezdjük megérteni, ahogyan Karl Marx is tudta, hogy a szabadjára engedett és irányítás nélküli kapitalizmus egy brutális forradalmi eszköz, ami teljes kimerülésig vagy az összeomlásig szipolyozza az embert és a természetet.

Látjátok?! Én meg RK tudjuk, hányat tojt a fürjecske!!
Ezt a próféta-duót figyeljétek!!!!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 15. 13:28 | Sorszám: 172
Basszus, a csávó ugyanazt idézi, mint én alant:



„A Párt teljes mértékben saját maga miatt törekszik a hatalomra,” írja Orwell az 1984-ben. „Bennünket nem érdekel mások java; kizárólag a hatalom érdekel. Nem a gazdagság, a fényűzés, a hosszú élet vagy a boldogság; csak a hatalom, a tiszta hatalom. Hogy mit jelent a tiszta hatalom, mindjárt meg fogod érteni. Mi a múlt valamennyi oligarchiájától különbözünk abban, hogy tudjuk, mit csinálunk. A többi, még azok is, amelyek hasonlítanak hozzánk, mind gyáva és képmutató volt. A német nácik és az orosz kommunisták nagyon megközelítettek minket módszereikben, de sohasem volt bátorságuk felismerni saját indítékaikat. Azt állították, sőt talán hitték is, hogy nem készakarva ragadták magukhoz a hatalmat, s akkor is csak meghatározott időre, s a következő sarkon már ott van valamiféle paradicsom, amelyben az emberek szabadok és egyenlők lesznek. Mi nem ilyenek vagyunk. Mi tudjuk, hogy soha senki sem ragadja magához a hatalmat azzal a szándékkal, hogy lemondjon róla. A hatalom nem eszköz; a hatalom cél. Nem azért csinál az ember diktatúrát, hogy megoltalmazzon egy forradalmat, hanem azért csinál forradalmat, hogy diktatúrát csinálhasson. Az üldözés célja az üldözés. A kínzás célja a kínzás. A hatalom célja a hatalom.”
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...