23:10:31
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Választási tépelődés
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 03. 16:38 | Sorszám: 74
Én is ugyanígy definiálom az oligarchát.
Szerintem a közvagyonból nem szabad kifelejteni a természeti környezetet.
És nem szabad bocsánatos bűnnek tekinteni, ha valaki nem más embereken, hanem a természeti környezeten élősködik.
A fenntarthatóság követelménye nyilvánvalóan nem az egyedre, hanem az ökoszisztémára vonatkozik.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 03. 15:24 | Sorszám: 73
Aha
Én másként értelmezem. Számomra azok, akik úgy élnek rendkívül jó körülmények között, hogy megélhetésük a köztől származik, de annak semmilyen hasznot nem hajtanak, sőt inkább kárt okoznak.

((egyedként minden biológiai lény fenntarthatatlan módon él, az ember sem húzza 120 évnél tovább))
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 03. 14:26 | Sorszám: 72
Ez az ökológiai szál onnan indult ki, hogy a topiknyitóban megpendítettél 1 oligarchia-
ellenes hangot, amire én ráerősítettem, mondván: mindaz oligarcha, aki fenntarthatatlan
módon él.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 03. 14:18 | Sorszám: 71
Belenéztem a képviselői vagyonnyilatkozatokba. Nem igazán az merült fel bennem, hogy ezekért a tűzbe tenném a kezem, ezek aztán a javunkat akarják ( mit javunkat, javainkat ).
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 03. 10:58 | Sorszám: 70
(Ott csak a madarakról volt szó)
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 03. 10:23 | Sorszám: 69
Ezt miből gondolod? Szerintem Európából rengeteg faj ( és itt többnyire csak a gerincesekre gondolnak) pusztult ki. Élt Európában pl. bölény (mára csak visszatelepített van ), vagy oroszlán is, hogy csak a látványosak közül mondjak kettőt

((De ez itt egyébként teljesen offtopic))
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 03. 07:55 | Sorszám: 68
(Minden faj közbülső faj ugyanis)
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. február 03. 07:52 | Sorszám: 67
Megnyugtatásodul közlöm, hogy a madárfajok szinte mindegyike veszélyeztetve van. Kivéve talán az urbanizálódottak, veréb, rigó, varnyú, galamb, cinke.
A valaha élt fajok 99%-a már kihalt. Ezt persze nem úgy kell érteni, hogy összeterelték őket egy mezőn és kinyírták mindet: a fajok átalakulnak, és új fajokká alakultak, szétválnak stb. Az egész egy folyamat. Igazából a faj fogalma csek egy adott pillanatban értelmezhető, száz-vagy százezer év múlva ugyanannak a fajnak a leszármazottai már egészen máshogy nézhetnek ki, sőt, már új fajnak lehet nevezni őket.
Éppen ezért idióta minden olyan felvetés, ami a "közbülső fajok" hiányát bizonyítéknak tekinti az evolúció ellen.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 02. 18:20 | Sorszám: 66
Ebben holtbiztos vagy?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 02. 08:42 | Sorszám: 65
A vízözön előtt is kevesen vették komolyan Noé szaktárs károgását.
Te is abba a 99,65 %-ba tartozol, akik a közelgő tűzözön előtt homokba dugják a fejüket.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 02. 01:27 | Sorszám: 64
"sok fajt már jóval korábban (egyeseket 8-10.000 évvel ezelőtt) sikerült kiirtani az embereknek"
"A kontinensek a szigetekhez viszonyítva viszonylag kevés fajt vesztettek el. Európa mindössze egyet, az óriásalkát, bár ez is csak az Atlanti-óceán északi szigetein volt honos."

Nekem úgy tűnik, hogy ez az óriásalka nem igazán hiányzik Európának......
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. február 01. 17:17 | Sorszám: 63
60 év 15 másodpercben
Az elmúlt hatvan év globális felmelegedése 15 másodpercben.
... www.facebook.com/Hegyvidek?ref=stream
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 01. 10:06 | Sorszám: 62
Fukusima is adott 1 jókora pofont az óceánnak: http://cdn.physorg.com/newman/gfx/news/2013/fukushimarad.png
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. február 01. 09:57 | Sorszám: 61
Találtam 1 felsorolást a kihalt madárfajokról: http://hu.wikipedia.org/wiki/Kihalt_mad%C3%A1rfajok_list%C3%A1ja
De úgy tudom, a rovarfajok százával halnak ki.
Új fajról egyről hallottam: a szeldelt levelű bodza a csernobili atomkatasztrófa környezetében dúsan tenyészik. De ez lehet hogy nem is faj, csak alfaj és annak sem biztos hogy új.
Új fajok nem keletkeznek csak úgy hip-hopp. Az evolúciónak évezredeken át kell lötykölnie a biolevest, mire abból 1 új faj kimászik.
Igaz, az ember mostanában hozzálátott, hogy GMO-zással létrehozzon újfajta élőlényeket, de ezek nem biztos, hogy megérdemlik a "faj" nevet, mert a természetben magukra hagyva életképtelenek.
Az ember nem pusztít el, mindent, csak ami
- veszélyes rá nézve
- ehető
- ugyanazt enné, amit ő
- zavaró
- bosszantó
- az elpusztítása szórakoztató
- véletlenül az útjába kerül.
Akinek olyan szerencséje van, hogy egyik kategóriába sem esik bele, túlélheti a katasztrófát: méreg-tűrő, sivatag-kedvelő jószágok: patkányok, csótányok.
Az óceánok még viszonylag szerencsések: nagyok és az ember számára kevéssé elérhetőek, de hallottunk már a földrész méretű szemétszigetekről: http://www.zoldmuzeum.hu/szemetsziget-a-csendes-oceanon - szóval, Fa Nándor optimizmusa is alaptalan ...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 22:15 | Sorszám: 60
50%-ban akár igazad is lehet.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 22:14 | Sorszám: 59
Lehet.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 22:14 | Sorszám: 58
"És nem csak rólunk van szó: a fajok egyre gyorsuló ütemben halnak kifele."
Mennyi faj van?
Mennyi halt ki?
Új nem keletkezett?
Van erre valamiféle megbízható statisztika?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 17:47 | Sorszám: 57
Struccpolitika.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 17:03 | Sorszám: 56
...és milyen régóta mondja ezt már az emberiség.....

Soha nem felejtem el Fa Nándor egyik mondatát, amikor haza érkezett világ-körüli útjáról azt mondta, mondják, hogy az emberiség elpusztítja a vizeket, és valóban sok szemetet lehet látni a nagyvárosok partjain, de a végtelen óceánok nagyon tiszták és hatalmasak.

Miért ne higgyek neki, hiszen én ki sem mozdulok a lakásomból és a hivatalomból, ő látta a nagy vizeket és ezt mondta, pedig ő is tudja, hol itt, hol ott kiömlik az olaj és szennyezi a vizeket.....
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 08:19 | Sorszám: 55
Egy jezsuita nem valószínű, hogy darwinista lenne. Így hát minden, amit a természetes szelekcióról mond, kérdőjeles.
Ha valaki tagadja a túlnépesedésben rejlő veszélyeket, hát...... majd elszámol Teremtőjével alkalmasint.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 08:05 | Sorszám: 54
A katasztrófa nem a túlnépesedés, a katasztrófa a kipusztulás.
Az (átmeneti) túlnépesedés csak sietteti a katasztrófát.
És nem csak rólunk van szó: a fajok egyre gyorsuló ütemben halnak kifele.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 01:54 | Sorszám: 53
Nem is pesszimista.
Az viszont biztos, hogy tagadja a túlnépesedést, mint az emberiségre leselkedő legnagyobb katasztrófát.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 30. 23:10 | Sorszám: 52
Köszönöm, megnéztem, egyáltalán nem optimista !
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 30. 21:48 | Sorszám: 51
http://www.youtube.com/watch?v=HkBdMhHTQjM
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 30. 20:56 | Sorszám: 50
Jó pár héttel ezelőtt a you tube-on sok vele kapcsolatos dolgot nézegettem, és egyszer csak abba az előadásába botlottam, amelyikben azt fejtegette, hogy nincs probléma a túlnépesedéssel.
Megpróbálom megkeresni.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...