01:34:32
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Választási tépelődés
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 02. 01:27 | Sorszám: 64
"sok fajt már jóval korábban (egyeseket 8-10.000 évvel ezelőtt) sikerült kiirtani az embereknek"
"A kontinensek a szigetekhez viszonyítva viszonylag kevés fajt vesztettek el. Európa mindössze egyet, az óriásalkát, bár ez is csak az Atlanti-óceán északi szigetein volt honos."

Nekem úgy tűnik, hogy ez az óriásalka nem igazán hiányzik Európának......
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. február 01. 09:57 | Sorszám: 61
Találtam 1 felsorolást a kihalt madárfajokról: http://hu.wikipedia.org/wiki/Kihalt_mad%C3%A1rfajok_list%C3%A1ja
De úgy tudom, a rovarfajok százával halnak ki.
Új fajról egyről hallottam: a szeldelt levelű bodza a csernobili atomkatasztrófa környezetében dúsan tenyészik. De ez lehet hogy nem is faj, csak alfaj és annak sem biztos hogy új.
Új fajok nem keletkeznek csak úgy hip-hopp. Az evolúciónak évezredeken át kell lötykölnie a biolevest, mire abból 1 új faj kimászik.
Igaz, az ember mostanában hozzálátott, hogy GMO-zással létrehozzon újfajta élőlényeket, de ezek nem biztos, hogy megérdemlik a "faj" nevet, mert a természetben magukra hagyva életképtelenek.
Az ember nem pusztít el, mindent, csak ami
- veszélyes rá nézve
- ehető
- ugyanazt enné, amit ő
- zavaró
- bosszantó
- az elpusztítása szórakoztató
- véletlenül az útjába kerül.
Akinek olyan szerencséje van, hogy egyik kategóriába sem esik bele, túlélheti a katasztrófát: méreg-tűrő, sivatag-kedvelő jószágok: patkányok, csótányok.
Az óceánok még viszonylag szerencsések: nagyok és az ember számára kevéssé elérhetőek, de hallottunk már a földrész méretű szemétszigetekről: http://www.zoldmuzeum.hu/szemetsziget-a-csendes-oceanon - szóval, Fa Nándor optimizmusa is alaptalan ...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 22:15 | Sorszám: 60
50%-ban akár igazad is lehet.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 22:14 | Sorszám: 59
Lehet.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 22:14 | Sorszám: 58
"És nem csak rólunk van szó: a fajok egyre gyorsuló ütemben halnak kifele."
Mennyi faj van?
Mennyi halt ki?
Új nem keletkezett?
Van erre valamiféle megbízható statisztika?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 17:47 | Sorszám: 57
Struccpolitika.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 17:03 | Sorszám: 56
...és milyen régóta mondja ezt már az emberiség.....

Soha nem felejtem el Fa Nándor egyik mondatát, amikor haza érkezett világ-körüli útjáról azt mondta, mondják, hogy az emberiség elpusztítja a vizeket, és valóban sok szemetet lehet látni a nagyvárosok partjain, de a végtelen óceánok nagyon tiszták és hatalmasak.

Miért ne higgyek neki, hiszen én ki sem mozdulok a lakásomból és a hivatalomból, ő látta a nagy vizeket és ezt mondta, pedig ő is tudja, hol itt, hol ott kiömlik az olaj és szennyezi a vizeket.....
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 08:19 | Sorszám: 55
Egy jezsuita nem valószínű, hogy darwinista lenne. Így hát minden, amit a természetes szelekcióról mond, kérdőjeles.
Ha valaki tagadja a túlnépesedésben rejlő veszélyeket, hát...... majd elszámol Teremtőjével alkalmasint.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 08:05 | Sorszám: 54
A katasztrófa nem a túlnépesedés, a katasztrófa a kipusztulás.
Az (átmeneti) túlnépesedés csak sietteti a katasztrófát.
És nem csak rólunk van szó: a fajok egyre gyorsuló ütemben halnak kifele.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 01:54 | Sorszám: 53
Nem is pesszimista.
Az viszont biztos, hogy tagadja a túlnépesedést, mint az emberiségre leselkedő legnagyobb katasztrófát.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 30. 23:10 | Sorszám: 52
Köszönöm, megnéztem, egyáltalán nem optimista !
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 30. 21:48 | Sorszám: 51
http://www.youtube.com/watch?v=HkBdMhHTQjM
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 30. 20:56 | Sorszám: 50
Jó pár héttel ezelőtt a you tube-on sok vele kapcsolatos dolgot nézegettem, és egyszer csak abba az előadásába botlottam, amelyikben azt fejtegette, hogy nincs probléma a túlnépesedéssel.
Megpróbálom megkeresni.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 30. 19:28 | Sorszám: 49
Melyik előadásában: www.facebook.com/kissulrich?fref=ts ?
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 30. 17:49 | Sorszám: 48
Egy ismerősnek oda jár mindkét gyereke futballozni. Baromi boldog, hogy a gyerekei oda járhatnak. A nyomorult klerikálisok még istentiszteletre is viszik a kölyköket és képzeld, szeretnek oda járni. Addig sem Győzikét, Mónikát és Joshi barátot bámulnak a bezárt szobában, a csőre cuppanva bambán. Szörnyű világ.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 30. 17:46 | Sorszám: 47
Fradi drukker vagyok. Havonta megyünk megnézni az új stadiont és baromira örülünk neki, hogy lesz.Impozáns. Alig várjuk már a nyitást. Mennyivel másabb ez a helyzet, mint amikor angol tulajdonba került az egész. Gondolom így van ezzel a többi futball szerető ember is, örül, ha a csapatának modern, szép új stadionja lesz, nem egy 50-es évekbeli lecsúszott szar helyen kell szórakoznia. Úgy emlékszem 25.000 milliárd a magyar éves költségvetés. Ha jól emlékszem 300-400 milliárd volt a bank konszolidáció jó pár évvel ezelőtt. Most a stadionok vannak műsoron tized annyiért. Miért baj ez? A külföldi kézben lévő bankokra költhettünk tízszer annyit, a legnépszerűbb szórakozásunkra nem juthat egy fillér sem? Miért? Tudom, mert lélegeztető gép és a padból kieső éhező gyerekek.
Nekem meg az a véleményem, hogy Magyarországon nincs éhező gyerek. Lehet, hogy Kolompáréknál van egy, mert anya-apa elissza,elfüstöli, eljátssza az összes segélykét, de egyébként nincs. Másrészt nézd meg, hogy el vannak hízva a cigányok a sok koplalástól.
Ha egy kockakövet sem raknának le stadionépítésre, akkor is lenne olyan hely, ahol nem lenne lélegeztető készülék és lenne olyan gyerek, akinek anyja-apja elissza, eldohányozza előle a kaját.
Csak épüljenek a stadionok tovább, éppen ráfér Magyarországra, hogy legyenek szép stadionjai.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 30. 08:04 | Sorszám: 46
Szerintem a Gondviselésre. Logikus is: ha már teremté az Úr az embert, hát nem hagyja, hogy saját vesztébe rohanjon.
De azért eszébe jut az embernek, hány játékra és szórakozásra untam már rá, amit korábban óriási lelkesedéssel űztem. És hát, az Úr is csak ember.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 30. 08:02 | Sorszám: 45
Mondottam volt, ebben a hírben az a zavaró, hogy minden további nélkül EL LEHET HINNI.
Láttad a kimutatást, amit belinkeltem a stadionépítésekről? láttad, mennyi összegből húzzák fel Felcsúton a Puskásakadémia stadionját? tudod, hány lakosa van Felcsútnak?
És ezek után kételkedjen az ember holmi provinciális repterecske létesítésén?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 30. 07:51 | Sorszám: 44
Viccen kívül: kíváncsi volnék, hogy Ulrich atya mire alapítja az optimizmusát !
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 30. 01:54 | Sorszám: 43
Na Gazduram!
Hallotta Bessenyei urat a Magyarország élőben című műsorban?
Ugyanazt a le-felszálló, sem Felcsúthoz és semmilyen más településhez nem tartozó, füves területet kellett valami új törvény miatt bejelentenie "reptérként", amit már 3,5 éve használ és a tulajdonában van.

Nesze neked fideszes oligarchák, Felcsút, Orbán, Mészáros Lőrinc és Simicska!

De miért ültök fel azonnal mindenféle hazugságnak???

Mit mondott be a rádió 1956-ban?
"Hazudtunk nappal, hazudtunk éjjel, hazudtunk minden hullámhosszon."

Mit mondott ez az ártány Böszme 2006 májusában a gyűlésükön?
"Ehelyett hazudtunk reggel délben és este"

Mit mondott a Böszme Kövér köteles beszédéről a Debreczeni által összetákolt könyvben?
Ő találta ki azt a hazugságot, amit abból kikerekítettek.

Hazudnak, hazudnak, hazudnak.
Ez már valami vallás náluk. Nem tudnak mást adni, csak ami a lényegük és ez a HAZUGSÁG.

Ez a tanulsága az "új reptér épül Felcsúton"- projektnek.
És azután jön a következő és még ti is felültök nekik újra és újra.
Hát akkor mi van azokkal, akik nem írnak, nem olvasnak és nem értenek semmit?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 29. 07:50 | Sorszám: 42
Attól tartok, Ulrich atya túl optimista.
De bár neki legyen igaza !
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 29. 00:03 | Sorszám: 41
Ez biztos?
Kiss Ulrich jezsuita atya éppen erről tartott egy előadást, hogy ez nem igaz.
Most kinek higgyek, neki, vagy neked?
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 29. 00:01 | Sorszám: 40
Már többször is leírtad ezt a bon mot- t, hogy nem elég tisztességesnek lenni, annak is kell látszani, amelyet valaha egy kommancs, talán az a bányarém Kósáné Kovács Magda mondta.
Én nem ragaszkodnék annyira ehhez a sületlenséghez, számomra untig elég, ha valaki tisztességes.
(Hallottam én már olyan bon mot-t is, valszeg azt is egy kommancs mondta, hogy Jézus az első kommunista. Ótvar hazugság. Jézus soha nem hirdetett osztályharcot, mint azt a komancsok tették, és különben is....)

Aki a köztől lopja a pénzt az számomra nem oligarcha, hanem tolvaj.

El tudom fogadni, hogy vannak sikeres emberek, akik valamiben meglátják a jó üzletet és meggazdagodnak. Attól még nem tolvaj valaki, ha elnyer egy pályázatot, teljesíti azt és profitál belőle.

Ha a köznek szüksége van valamire, akkor mégis kivel csináltassa meg? Szent Péterrel?

Nem kell lopni, tisztességesnek kell lenni, az üzleteket meg kell kötni, a vállat munkát teljesíteni kell és a teljesítőket a szerződés szerint ki kell fizetni.

Mindig szörnyülködve hallom a megfellebbezhetetlen verdiktet, hogy a mai világban nem lehet tisztességesen profitot csinálni. Én évtizedek óta dolgozom egy olyan vállalatnál, ahol eddig még mindent tisztességesen csináltak és profitot is termeltek. Tehát lehet, csak nem könnyű. Tisztességtelenül persze jóval nagyobb profitot lehet csinálni, de ahhoz gyomor kell és más stílus.

Egyébként én is "jobbos" fórumozó vagyok, bár én szívesebben használom úgy, hogy polgári gondolkodású ember vagyok.

Éppen ezért távol tartom magam attól, hogy felüljek sajtóhíreknek. Tudom, hogy sok újságíró csak az aznapi betevő falatot akarja megszolgálni.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 22:18 | Sorszám: 39
Akkor két rövid megjegyzés

1. Nem elég tisztességesnek lenni, annak is kell látszani. (mint azt a hozzászólásokból láthatod ez "jobbos" fórumozok szemében is kétséges)
2. Most az oligarcha kifejezést elsősorban az oroszországban megjelent olaj, vagy más gigavállalatokat lenyúló/privatizáló volt kommancs ifjoncokat értik ( hodorkovszkij, abramovics stb. ). A hazai viszonylatban, és nagyvonalúbban olyan saját jogán (Copyright tiszavirág) sikeres vállalkozókat értünk, akiknek sikeres vállalkozása azért mégis csak nagyon nagy mértékben közpénzekből származó megbízásokból él.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 22:00 | Sorszám: 38
Túl béketűrő vagy.
A Földgolyó meg robog a katasztrófába.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...