00:47:24
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Választási tépelődés
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 29. 00:01 | Sorszám: 40
Már többször is leírtad ezt a bon mot- t, hogy nem elég tisztességesnek lenni, annak is kell látszani, amelyet valaha egy kommancs, talán az a bányarém Kósáné Kovács Magda mondta.
Én nem ragaszkodnék annyira ehhez a sületlenséghez, számomra untig elég, ha valaki tisztességes.
(Hallottam én már olyan bon mot-t is, valszeg azt is egy kommancs mondta, hogy Jézus az első kommunista. Ótvar hazugság. Jézus soha nem hirdetett osztályharcot, mint azt a komancsok tették, és különben is....)

Aki a köztől lopja a pénzt az számomra nem oligarcha, hanem tolvaj.

El tudom fogadni, hogy vannak sikeres emberek, akik valamiben meglátják a jó üzletet és meggazdagodnak. Attól még nem tolvaj valaki, ha elnyer egy pályázatot, teljesíti azt és profitál belőle.

Ha a köznek szüksége van valamire, akkor mégis kivel csináltassa meg? Szent Péterrel?

Nem kell lopni, tisztességesnek kell lenni, az üzleteket meg kell kötni, a vállat munkát teljesíteni kell és a teljesítőket a szerződés szerint ki kell fizetni.

Mindig szörnyülködve hallom a megfellebbezhetetlen verdiktet, hogy a mai világban nem lehet tisztességesen profitot csinálni. Én évtizedek óta dolgozom egy olyan vállalatnál, ahol eddig még mindent tisztességesen csináltak és profitot is termeltek. Tehát lehet, csak nem könnyű. Tisztességtelenül persze jóval nagyobb profitot lehet csinálni, de ahhoz gyomor kell és más stílus.

Egyébként én is "jobbos" fórumozó vagyok, bár én szívesebben használom úgy, hogy polgári gondolkodású ember vagyok.

Éppen ezért távol tartom magam attól, hogy felüljek sajtóhíreknek. Tudom, hogy sok újságíró csak az aznapi betevő falatot akarja megszolgálni.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 22:18 | Sorszám: 39
Akkor két rövid megjegyzés

1. Nem elég tisztességesnek lenni, annak is kell látszani. (mint azt a hozzászólásokból láthatod ez "jobbos" fórumozok szemében is kétséges)
2. Most az oligarcha kifejezést elsősorban az oroszországban megjelent olaj, vagy más gigavállalatokat lenyúló/privatizáló volt kommancs ifjoncokat értik ( hodorkovszkij, abramovics stb. ). A hazai viszonylatban, és nagyvonalúbban olyan saját jogán (Copyright tiszavirág) sikeres vállalkozókat értünk, akiknek sikeres vállalkozása azért mégis csak nagyon nagy mértékben közpénzekből származó megbízásokból él.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 22:00 | Sorszám: 38
Túl béketűrő vagy.
A Földgolyó meg robog a katasztrófába.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 21:58 | Sorszám: 37
"Ma oligarchák alatt, főleg a sajtónyelvben, az államhatalomtól jelentős mértékben független, nagy hatalmú üzletembereket, milliárdosokat értik, például Oroszországban.[1] A dúsgazdag nagytőkést, bankárt finánc-oligarchának is nevezik. Ennek a rétegnek az uralma – tágabb értelemben is – a fináncoligarchia, a leggazdagabb tőkések és pénzemberek hatalmi csoportja"
http://hu.wikipedia.org/wiki/Oligarcha

Én így gondolok az oligarchákra.
Nem gondolom, hogy tőlem, vagy a gyermekeimtől, vagy az unokáimtól lopják a pénzt. Ha netalán tán mégis lopnának, állítsák őket bíróság elé, ültessék le őket és kobozzák el a vagyonukat. Egyébként pedig éljenek békében. Legfeljebb irigykedem rájuk.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 21:44 | Sorszám: 36
Az oligarcha a köztől (és így tőlem is) lopja el azt, amit sajátjának nevez.
Nem kell sok ahhoz, hogy valaki oligarcha legyen.
Mindazok, akik nem fenntartható módon élnek (pl. benzinhajtású autóban ülnek), azok lopják a jövőnket, vagyis: minioligarchák.
Ezért mondtam, hogy az utcán nézelődve elég hamar fogsz oligarchát látni.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 21:33 | Sorszám: 35
Homályos vagy. Onnan indultunk, hogy nem akarsz eltartani oligarchákat. O.K. én sem. De ha az oligarcha a saját jogán lett oligarcha, akkor nem is tart igényt az eltartásunkra, ugyebár. Ezért kérdeztem rá, hogy kire gondoltál. Erre azt válaszoltad, hogy tegyek egy sétát a városban. Vajon hova akarsz kilyukadni?

Már az iskolában sem vagyunk egyformák. Bár mindegyikünket embernek hívnak, de vannak a jelesnél is jobb tanulók, majd jönnek a hierarchiában a jók, azután a közepesek, majd az elégségesek és végül az elégtelenek. Elvégezzük az iskolát és kezdődik a nagybetűs élet, egyesek fölemelkednek, mások éppen csak hogy megvannak és vannak akik alig érnek el valamit. Egyeseknek olyan szüleik vannak, akik minden segítséget megadnak gyerekeiknek, mások meg elisznak eljátszanak mindent. Aki saját jogán plusz esetleg a szülei, nagyszülei derék munkája nyomán lett tehetős, gazdag, vagy akár ménkű-gazdag ember, attól hiába akarjuk elirigyelni a vagyonát, demokratikus úton nem tudjuk, csak úgy, mint a kommunisták, erővel.

Az természetes, hogy olyan világban szeretnénk élni, ahol senki sem lop, illetve ha mégis, akkor arra a törvény a teljes szigorával lecsap.

Ettől függetlenül el kell ismernünk, hogy vannak beteg-gazdag emberek is, még ha nem is tetszik nekünk, hogy esetleg nem mi vagyunk azok.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 21:16 | Sorszám: 34
A tegnap esti hírekben megszólaltatták a hatóság emberét, aki azt mondta, nem érkezett hozzájuk engedély kérelem új reptérre. A Népbaszi cikkéről meg az derült ki, hogy kamu, a régi repteret gondolták újnak.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 21:12 | Sorszám: 33
A törvény kötelezően írja elő, hogy bizonyos vállalkozásoknak legyen igazgatósága és felügyelő bizottsága. (Én is egy ilyenben dolgozom.)Ha a te tulajdonodban lenne egy ilyen vállalkozás, kit tennél meg az igazgatóság vagy a felügyelő bizottság tagjának? Az ellenségeidet, vagy a barátaidat?
Csak őszinte választ fogadok el!
Hát akkor?

"Stróman: Az a személy, aki egy kétes hírű vállalkozáshoz adja a nevét, hogy az igazi bűnösök helyett ő "vigye el a balhét", majd ha a büntetését letöltötte, vagy lecsillapodtak a kedélyek, megkapja a fizetségét. (a német Strohman szó jelentése szalmabábu)"

Mind Mészáros Lőrinc, mind Simicska Lajos a saját jogán vállalkozó és nem stróman. Ha kétes üzleteik lennének (amelyekről én eddig tényeket nem hallottam), akkor minden valószínűség szerint előbb- utóbb lesz olyan ember, vagy hatóság, amelyik elkapja a grabancukat. Addig pedig nem lehet őket másnak tekinteni, mint vállalkozóknak, akiknek jól megy és slussz.

Olyan érveket hozzál, amelyek világosak, elfogadhatók. A fentiek szerintem nem azok.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 10:48 | Sorszám: 32
Saját magad számára is jobb, ha sejtések, találgatások helyett tények alapján ítélsz.
A kétségeidet vagy fokozd bizonyossággá vagy oszlasd el, de ne őrizgesd.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 10:30 | Sorszám: 31
Nem elég tisztességesnek lenni, annak is kell látszani. Itt volt például a nyáron Orbán lányának esküvője a "tanyán" ( az összes személyeskedő bulvár stb. támadást mélységesen elítélem ), és az ifjú férjről az a hír jött, hogy a Közgép valamelyik cégében felügyelőbizottsági tag. Na most az ilyen posztot jellemzően kapcsolatokkal lehet kiérdemelni.
Azért az itt kétkedőket gondolom nem lehet az "internáci" ballib szekértolók közé sorolni.

"Másrészt se Mészáros Lőrinc, se Simicska Lajos nem politikus."
Gondolom hallottad már azt a kifejezést, hogy "stróman"?

(( ne akard, hogy még sokkal több/erősebb érvet hozzak fel, mert csak kétségeim erősödnek))
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 08:46 | Sorszám: 30
Én is belinkeltem alább. Ebben a hírben az a szomorú, hogy nem találjuk első ránézésre hihetetlennek.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 08:23 | Sorszám: 29
Mindaz, aki a fenntartható nívónál költekezőbben él, tőlünk, gyermekeinktől és unokáinktól lop.
Mindaz, aki a fenntartható nívónál költekezőbben él, tőlünk, gyermekeinktől és unokáinktól lopja el a jövőt.
A politikusainktól nemcsak azt várom el, hogy saját maguk ne lopjanak (még "jogszerű, bár nem erkölcsös" módon sem),
hanem azt is, hogy a nempolitikusokat is megakadályozzák a lopásban.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 28. 04:15 | Sorszám: 28
Itt van például a legújabb billog, a Népbaszi röppentette világgá, Felcsúton repülőtér épül. Jujj de izgis, minden internáci nyalogatja a száját, dörzsöli a tenyerét, végre kicsinálhatjuk ezt a kis minidiktátort, akinek még territóriuma sincs, ahogy Heller nyanya mondta, és persze már egyesek űrállomást is odaképzelnek Felcsútra, miért is ne, ha már lúd, legyen kövér.... Oszt mi az igazság, Felcsúton már évek óta működik egy reptér, amit Besenyei Péter kiváló pilótánk használ. A hatóság embere pedig nyilatkozik, hozzájuk senkitől sem jött kérelem se reptérre, se űrállomásra.

De ide a rozsdás bökőt, erről az ótvar hazugságról még sok husikát fognak lenyaldosni Kálmán Domina és társai.

Hát így terjednek kicsiny hazánkban a jobbnál jobb újkori magyar népmesék.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 00:27 | Sorszám: 27
"ingatlanok, ódik, nyaralások"
Mi az, amit egészen pontosan lehet tudni?
Szerintem semmi.
Másrészt se Mészáros Lőrinc, se Simicska Lajos nem politikus.
Miért csak Demján Sándornak lehet elhinni, hogy rendes úton gazdagodott meg?
Én hajlandó vagyok ezt elhinni Mészáros Lőrincnek is és Simicska Lajosnak is, amíg valaki hitelt érdemlően be nem bizonyítja az ellenkezőjét. A suttogó propaganda nagyon hasznos dolog, én is már többször ajánlottam a Fidesznek is, hogy használja, de valamiért ebben a műfajban (is) az internacionalista oldal mindig sokkal, de sokkal tehetségesebb volt. Sokba van ez nekünk.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 22:47 | Sorszám: 26
Ezt én is így gondolom. Ugyanakkor egy hivatásos politikus látható vagyonosodása (ingatlanok, ódik, nyaralások) , vagy ha a környezete esetek nagy részében közpénzből kap megbízást, az több mint gyanú ébresztő.
Nekem, mint az a topiknyitóból kiderül e téren igen komoly kétségeim támadtak. A fideszben van számos politikus, akiről elhiszem, hogy becsületes. Ott tartunk, hogy ez már pozitívum, de ennek nem örülök.

"Följelentette valaki, aki megnyerte a pert?"
Na erre két dolgot mondanék.
1. sajna az elszámoltatás sem sokat mutathat fel, és ennek oka a második pont
2. a politikusokhoz hasonló mértékben az iGazságszolgáltatásban csalódtam (személyesen ilyen ügyeim nincsenek, ez a közéletre vonatkozik), akik csak a saját pozíciójuk védelmében tevékenykednek, de a szolgálatot nem látom

( nem kérdés, lopcsány, libajnai egy fillért sem keresett életében, ami nem kapcsolati tőkéből származik, de ez ne legyen már mérce, én jobbat akarok)
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 27. 21:42 | Sorszám: 25
Elég sok újságot és internetes oldalt olvasok rendszeresen, de konkrétumokról még semmit nem hallottam. Nekem nem elég az, ha valakire azt mondják, hogy ejnye-bejnye de meggazdagodott, hogy elítéljem, ahhoz az kell, hogy rámutassanak, hogy ettől és attól ennyi meg annyi pénzt LOPOTTel.Ilyenről viszont még egy akceptálható cikket sem olvastam. Papagájkommandó módjára mondják, hogy Simicska ennyi meg annyi közbeszerzési projektet nyert el. Na és.Ez nekem nem elég ahhoz, hogy elítéljem. Volt olyan, amit nem tisztességes eszközökkel ért el? Volt nála jobb? Följelentette valaki, aki megnyerte a pert? Ha majd lesz ilyen, akkor elítélem, addig nem.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 21:33 | Sorszám: 24
Azért itt már megbillogozásnál többről van szó. Vagy ott van pl. a kizárólag közszférából rendkívül jómódúvá vált Lázár annyitisér János.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 19:47 | Sorszám: 23
Megbillogozták Simicskát és Mészáros Lőrincet és olyan jó rugdosni őket, igaz a világon senki sem tud semmi érdemlegest róluk, de az biztos, hogy ez a két ember, no meg Felcsút minden bajunk forrása.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 19:43 | Sorszám: 22
Azt hittem, hogy tudsz valami konkrétumot.
Ritkán szoktam sétálni a városban, de csak úgy ránézésre nem szoktam azt gondolni, hogy biztosan "mi" tartjuk el az illetőt, aki a "fenntartható" életnívónál költekezőbben él.

Hallottam már, méghozzá intelligens értelmiségi embertől még 1993-ban, hogy Antall villát építtet a XII. kerületben (akkor már Antall haldokolt !!!) és állította, hogy magától az építésvezetőtől tudja amit tud...

...és azt is hallottam, hogy kastélyt vásárolt Erdélyben Orbán, majd Csintalan közölte a tv-ben, akkor még volt műsora, hogy utánajárt és szemenszedett hazugság, és valóban ez évekkel ezelőtt volt, azóta soha senki nem említette ezt a kastélyt, tehát valszeg egy újságíró agymenése volt....

Annyi mindent hall az ember és annak az ellenkezőjét is, hogy én már szinte semmit nem tudok elhinni.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 19:26 | Sorszám: 21
Javasolom, tégy 1 sétát a városban, nagyon hamar fogsz találkozni olyanokkal, akik a "fenntartható" életnívónál költekezőbben élnek.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 19:11 | Sorszám: 20
"miért kellene bármilyen színű trikót viselő oligarchátust eltartanunk ?!"
Kit tartunk el?
Kire gondolsz?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 17:51 | Sorszám: 19
Nem értem, miért kellene királyt importálnunk.
Királynak itt vagyok (például) én.
Seperc alatt közmunkaprogramba küldeném az összes oligarchát.
Roppant szerény volna az udvartartásom: egy 3x4 méteres szerzetesi cella
méretű dolgozószobát kérek, Dobogókőn, 1 (max. 2) titkárnővel.
Munkaruhának kérnék 2 váltás vitézkötéses lajbit, ünnepi alkalmakra 1 db
cifraszűrt.
Közlekedési eszközt nem kérek, esetleg a villanymotoromba 1 csereakksit.
Meg 1 jó, megbízható internetkapcsolatot, hogy az exoligarchák online
jelenthessenek a közmunkaprogram haladásáról.
A honvédelmet 1 db atombombával oldanám meg, azt még ki kék találni, hogy
hol tároljuk.
Adót nem szednék, talán csak valami jelképes összeget, az 1 db atombomba
karbantartására, hiszen azon kívül nem volnának közkiadások.
A közfeladatokat és az emberek, cégek egymás közti elszámolását a Nemzeti
Kaláka intézménye által bonyolítanánk le.
Ez a bankok feladatát teljesen kiváltaná, azok megszűnnének.
Az igazságszolgáltatást is megszüntetném, az igazság úgyis győz. Ha mégsem,
lehetnének Nemzeti Lovagok, akik kivívják az igazságnak a győzelmet.
Közoktatás sem kell, az iparosok képezzenek ki maguknak segédeket.
Az egészségügy magánpraxis, a Nemzeti Kaláka az egészségpénztár feladatát
is ellátja.
Az országban uralkodjék a szeretet és az egyetértés.
Ámen.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 16:18 | Sorszám: 18
Jó, de ha Besenyeinek lehet, akkor miért ne lehetne Mészárosnak is?
Úgy értem az nekem nem gond, ha egy tehetős ember épít repteret ( ráadásul ezek nem olyan repterek, inkább csak kifutópályák, és az sem biztos, hogy betonból, pl. budaörsi egy mező)

A probléma abban lehet, ha Mészáros gazdagodását firtatjuk, de erről írtam a topiknyitóban is.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 15:52 | Sorszám: 17
Egyszerű. Ez egy másik reptér lesz. Lehet, Mészáros Lőrinc nincs jóban Besenyeivel, és utóbbi nem engedi leszállni a privát repterén előbbi masináit. Hát kell építeni neki is egyet. Valahol csak le kell szállni....
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 15:49 | Sorszám: 16
Viszont ezt találta a google ( a jobboldali elhajlással nem vádolható index link)
http://index.hu/gazdasag/2014/01/27/evek_ota_van_repter_felcsuton/

"Évek óta létezik Bodmér és Felcsút térségében egy 2012 áprilisa óta IV-es kategóriájú, nem nyilvános repülőtér, amellyel kapcsolatban új kérelem nem érkezett a Légügyi Hivatalhoz, közölte Varga Erika, a Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) elnöki légi jogi főtanácsadója hétfőn az MTI-vel.

Tájékoztatása szerint csak helyrajzi száma alapján tartozik Felcsúthoz a létesítmény, amelyet Bessenyei Péter repülőtérvezető gyakorlásra használ. Hozzátette: a létesítménnyel kapcsolatban új kérelem a hatóság légügyi hivatalához eddig nem érkezett. ...........

. A Népszabadság online hétfőn azt írta: megadta az engedélyt egy felcsúti repülőtér kialakításához a Légügyi Hatóság és a Közép-Dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség. A felcsúti önkormányzat napokban közzétett településszerkezeti tervében az szerepel, hogy napirenden van a Bodmér–Felcsút IV. osztályú, saját használatú, közforgalmon kívüli, nem nyilvános repülőtér le- és felszállópályája kialakítása - írták."



Szóval a francsetudja mi ez.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...