14:05:36
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Életmód
Téma: Öregedés ellen
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 16. 14:37 | Sorszám: 160
Na mondjuk van az az öregasszony akibe a cápa is sírva harap csak bele....
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 16. 14:27 | Sorszám: 159
És a kezéből eteti őket! Nem kis teljesítmény!
Én ugyanezt javasoltam annak idején anyósomnak az Állatkertben, a piranják előtt.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 16. 13:53 | Sorszám: 158
A cápaetetést még csak el tudom képzelni: egyszerűen beugrik közéjük.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 16. 13:32 | Sorszám: 157
Ma reggel láttam a híradóban,hogy egy 100.születésnapját ünneplő néni ejtőernyővel ugrott,majd földet érve pezsgőt ivott, úgy ünnepelt,Tervei között van még búvárkodás
és cápaetetés is.....
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 16. 10:48 | Sorszám: 156
Hát én se szeretnék még 62 évet élni. Abból 32 iszonyú kínlódás lenne szvsz. De hogy hogy jött ez ki......az emberek nem szoktak 116 évig élni.
Cirus
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 16. 10:12 | Sorszám: 155
55 - remélem, annyi nem lesz!!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 16. 08:20 | Sorszám: 154
62
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 14. 09:06 | Sorszám: 153
I have 41 years left! How many years do you have left?
You are a loving person and put great emphasis on comfort. You know
how to relax and stress rarely because your surroundings. Many can
learn a lot from you in this regard. You have a lot of time in front
of you and you will still be able to...
... www.facebook.com/gbathori?fref=nf
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 14. 07:43 | Sorszám: 152
Az Unitus Teológiai Levelek legidősebb előfizetője 92 éves
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 13. 21:36 | Sorszám: 151
91 éves nő a Szilícium-völgy legidősebb zsenije
Neked lenne türelmed nyolcvan évet várni arra, hogy teljesüljön az álmod? Barbara Beskind
10 éves kora óta feltaláló szeretett volna lenni, de csak most, nyugdíjasként adatott meg
neki. Gyerekkorában egyetemre ment volna, hogy...
... http://wmn.hu/2015/03/10/91-eves-no-a-szilicium-volgy-legidosebb-zsenije/
... www.facebook.com/tamasidr?fref=nf
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. február 14. 07:54 | Sorszám: 150
Így öregít a depresszió

A depresszió sejtszinten gyorsítja fel az öregedést - mutatta ki holland és
amerikai tudósok nagy létszámú résztvevővel végzett kutatása.
... www.egeszsegtukor.hu/noi-tukor/igy-oregit-a-depresszio.html
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. február 12. 19:25 | Sorszám: 149


Nagy érdeklődés kísérte szerda este a budapesti Lengyel Intézetben a 2012-ben elhunyt, népszerű lengyel belgyógyász professzor, orvos-tudós, író, filozófus, humanista, a Lengyel Tudományos Akadémia egykori alelnöke, Andrzej Szczeklik Halhatatlanság – az orvostudomány prométheuszi álma című esszégyűjteménye magyar kiadásának bemutatóját.

A Krakkóban dolgozó és alkotó szerző páratlan, szerteágazó műveltséggel, olvasottsággal rendelkezett. Jártas volt az antik irodalomban és filozófiában, kiválóan zongorázott, abszolút hallása volt, aktívan sportolt. Tanulmányait Lengyelországban, az Egyesült Államokban és Svédországban végezte, majd hazájába visszatérve különböző klinikákon töltött be vezető tisztségeket. Neki köszönhető, hogy a krakkói Orvostudományi Kart a világhírű Jagelló Egyetemhez csatolták. Az asztmakutatás területén végzett eredményeit rangos szakmai díjjal ismerték el. Szczeklik az orvoslást is művészetnek, időnként mágiának tartotta. Emellett lengyel hazafi is volt, aktívan részt vett a nyolcvanas évek elején a Szolidaritás mozgalomban, amiért később meghurcolták, rektori állásától megfosztották, a tanítástól eltiltották. Magyarországon az elmúlt évtizedben – egyedülálló módon - három művét, a Korét, a Katharsziszt és most a Halhatatlanságot is kiadták. Könyvei, amint a szerző lengyel kiadója, a Znak főszerkesztője, az író jó barátja, Jerzy Illg elmondta, hazájában több mint százezer példányban keltek el. Kiadták könyveit az Egyesült Államokban, Franciaországban, Németországban, Spanyolországban, Oroszországban és Litvániában is.
... www.sikerado.hu/kultura/2015/02/11/erdekli_a_halhatatlansag
... www.facebook.com/gbathori?fref=nf
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. február 08. 07:20 | Sorszám: 148
Az pech !
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. február 08. 01:51 | Sorszám: 147
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. február 07. 14:34 | Sorszám: 146
És ha elüt egy autó??...
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. február 07. 08:33 | Sorszám: 145
A biológiai óránk mondja meg, meddig fogunk élni

A DNS-ünkben rejtőző biológiai órából megjósolható, mennyi ideig fogunk élni – állítja egy
új kutatás.
... www.origo.hu/tudomany/20150202-a-biologiai-orank-mondja-meg-meddig-fogunk-eln ...
... www.facebook.com/gbathori?fref=nf
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. január 05. 21:51 | Sorszám: 144
de, mi a francnak? ..
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. január 01. 17:47 | Sorszám: 143
Az aszpirin meghosszabbíthatja az egészséges életet

A korlátozás nélküli élettartam meghosszabbítása érdekében a Rush Orvostudományi Egyetem kutatói számos amerikai és ausztrál szakértő segítségével belevágtak a legnagyobb szabású nemzetközi kísérletbe, amit az amerikai Országos Öregedéskutató Intézet valaha finanszírozott.

Az Aspirin in Reducing Events in the Elderly (ASPREE - Aszpirin az események csökkentésére a időskorban) címet viselő tanulmány azt vizsgálja, vajon az aszpirin amellett, hogy meghosszabbítja az életet, nem biztosíthat-e hosszabb, fizikai korlátozás és/vagy demencia nélküli életet az egészséges idős emberek számára.

Dr. Raj Shah, a Rush Alzheimer Kutató Központjának szakértője elmondta, hogy az aszpirin a világ egyik leggyakrabban használt gyógyszere. Egészségügyi szempontból létfontosságú megválaszolni azt a kérdést, hogy az aszpirin előnyei a korlátozás nélküli élettartam meghosszabbítását illetően az idős emberekben túlsúlyban vannak-e a vérzés kockázatával szemben. ....
http://www.lifenetwork.hu/lifenetwork/egeszsegugy/20100715-az-aszpirin-meghos ...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 20. 09:31 | Sorszám: 142
Az ibuprofen meghosszabbíthatja az életet

Több állatfajjal végzett kísérletek eredményei szerint az ibuprofen gyulladáscsökkentő
hatóanyag hozzájárulhat az egészség megőrzéséhez és az élet meghosszabbításához.

„Először kenyérélesztőn próbáltuk ki az ibuprofent, és megállapítottuk, hogy a
mikroorganizmusok tovább éltek. A kísérletet férgekkel és ecetmuslicákkal folytattuk, és
náluk ugyanazt figyelhettük meg: hosszabb ideig éltek, sőt, tovább maradtak egészségesek
is" – magyarázta Michael Polymenis, a Texasi A and M Egyetem (TAMU) biokémikusa, a PLoS
amerikai tudományos lapban megjelent tanulmány vezető szerzője.
... http://erdely.ma/tudtech.php?id=178373&cim=az_ibuprofen_meghosszabbithatja_az ...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 20. 07:23 | Sorszám: 141
Átlagosan hat évvel él tovább a világ népessége 1990-hez képest
Az életkilátások majdnem az egész világon emelkednek. Átlagosan hat évvel él tovább
a világ népessége 1990-hez képest, ez a gazdag országokban a rák és...
... http://erdely.ma/eletmod.php?id=178369&cim=atlagosan_hat_evvel_el_tovabb_a_vi ...
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 18. 01:01 | Sorszám: 140
Ja! Képzeld, hogy tegnap 13%-kal sikerült göndörítenem a szempillámat, bár az akciós lány min. 20-at mondott! Valami nem stimmelhet!
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 17. 19:36 | Sorszám: 139

Az okostelefon-tulajdonosok úgy látják, hogy a különféle felhő-alapú szolgáltatások
egészségesebb és hosszabb életet biztosíthatnak. A válaszadók szerint a futáshoz használt
különféle alkalmazások, pulzuszámlálók és az ételeinket ellenőrző intelligens tányérok
alkalmazásonként akár két évvel is meghosszabbíthatják az emberi életet.
... http://www.hirado.hu/2014/12/11/gondolatatvitel-johet-mar-2020-elott/
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. július 23. 00:58 | Sorszám: 138
répa, retek, mogyoró
Rendes Kis
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. május 19. 19:37 | Sorszám: 137
Megtalálhatták az öregedés visszafordításának kulcsát

... http://hvg.hu/instant_tudomany/20140515_megtalalhattak_az_oregedes_visszaford ...
... www.facebook.com/tony.takacs
keresztkem
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. május 14. 10:26 | Sorszám: 136
"..Meg lehet enni mindent."
Én az 5db kisunokámon látom most már jobban bizonyitottan--amit anno a kisfiaimon különböző okok folytán nem gondoltam 'át és 'meg: szóval náluk nem láttam--hogy AZ EVÉS MENNYIRE BONYOLULTAN LÉLEKTANI ÉS EGÉSZSÉGMEHATÁROZÓ AKTUS IS(!)
Persze ha csak arra az alternativ szemléleti-lehetőségi "kínálatra" hagyatkozunk, hogy ÉHENHAL VALAKI VAGY ÉLETBE' MARAD, akkor valóba' mindent meg lehet enni. A SZART IS--természetesen.
Ám ez(!) egy MÁSIK ÉRTÉKELÉSI-VIZSGÁLÓDÁSI SZINT!
De ha arra is gondolunk, hogy "jéé az a hófehér ősz hajú néni milyen kisimúlt arcúan nyugodt derűs és türelmes a környezetével, milyen szép 'öreg", vagy "az az aranyos kislány mennyire mosolygós és kedves mindenkivel" stb...stb., akkor abban a jó, derűs és örömet adó evés is benne van.Minden apró részletével, még a csemege uborka szabványos görbületével is.Ma már így látom.
k.k.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...