06:44:02
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Határterületek a tudományban
... Elejére 1. lap 
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:37 | Sorszám: 948
Működő betonkeverőben próbáltad már?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:36 | Sorszám: 947
Nem hát....vannak itt még más perverzek is.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:35 | Sorszám: 946
a szellem jószándékú szabadsága és szárnyalása egyfajta boldogság, nem?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:33 | Sorszám: 945
Nos, ez attól függ, mit értesz boldogság alatt ...
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:32 | Sorszám: 944
Mint látom, nemcsak nekem jutott eszembe, hogy egy méretes, gyorsan forgó befogófejjel a fenekünkben az orrunk elött kellemetlen veszélyes kamatyolni gyalulni
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:31 | Sorszám: 943
Ezt lehet esetleg úgy érteni, hogy determinisztikus egyenletekkel nem lehet boldogulni, de statisztikaiakkal talán igen?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:30 | Sorszám: 942
Najó ... de ez már a politika határterülete ...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:30 | Sorszám: 941
Aha. Mondjuk az agy az interfész, a gerincvelő és a csontokban, bordakosárban lévő velők az antenna részei...

Milyen frekvenciát nem lehet vajon észrevenni a mai műszerekkel? Mer ha para a dolog, akkor kívül esik a mérhetőn, bármilyen adást is nyom. Vagy rosszul kérdem?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:29 | Sorszám: 940
A fogalmazásom (bár kis jóindulattal érthető) matematikailag télleg pontatlan:

"Determináció hiánya" =/= "Determináció = 0 %";
"Determináció hiánya" = "Determináció < 100 %".
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:29 | Sorszám: 939
Inkább ne legyen gyalupad.
Ahol gyalulnak, ott hullik a forgács. Nekem a forgácshullásból meg már elegem volt... van.
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:26 | Sorszám: 938
Igen, mindezt lehet csinálni az esztergapadon. Egy feltétellel: Az esztergapad ki legyen kpcsolva!!!!
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:24 | Sorszám: 937
Tehát, megkisérlem elvonatkoztatni az elektromosságtól:

Kell egy interfész (mikrofon, agy, stb.), amely az átvinni kívánt információt átalakítja az adóberendezés belső struktúrájában használt "formára".
Opcionálisan kell egy modulátor, mely ezt a kellőképp átalakított információfolyamot ráhelyezi a köztes közvetítő közegre (magasfrekvenciás mechanikus/elektromos/stb. rezgés, USB-kulcs, egyébb médium).
Opcionálisan egy erősítő berendezés mely a nagyobb távolságra való áramoltatást biztosítja.
Végül pedig egy antenna, mely kisugározza a térbe a modulált, erősített komplex jelet.

A vevőrész ennek a fordítottja.
Kell egy érzékelő (fül, szem, antenna), mely a bejövő felfogja.
Opcionálisan egy filter, mely a kozmikus zajból kiszűri a minket érdeklő tartományt.
Opcionálisan egy erősítőberendezés, mely a (szűrt) bejövő jelet megfelelően erősíti.
Opcionálisan egy demodulátor, mely a komplex bejövő jelből csak a hasznos információt engedi tovább.
Egy interfész, mely a vevő belső strukturájából a "külső világban" használatos formára alakítja vissza
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:21 | Sorszám: 936
Nem pontos. Törvényekre valamennyire szükség van. Ha determinálnak, akkor is. Pl. véletlen bolyongás rácspontokon át.

Az egyetlen megkötés: bármely irányba léphetsz, de csak egyet.

Síkban egyszer visszaérsz a kiindulópontba.

Térben soha.

A szabályok azonosak, a peremfeltétel kicsit más. Térben szabad vagy, síkban megrögzött
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:18 | Sorszám: 935
Szerintem a szabadságot a determináció hiánya garantálja ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:16 | Sorszám: 934
OK, legyen gyalupad ...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:14 | Sorszám: 933
Bár ezek közül néhány funkciót ajánlatos teljes feszültségmentesítés után, azaz kikapcsolt állapotban igénybe venni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:11 | Sorszám: 932
Nebasszusmán.
Az esztergapadon lehet gyalulni, csiszolni, szögelni, ragasztani is; sőt, enni, inni, aludni és kamatyolni is!!!!
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:09 | Sorszám: 931
Ne vedd túl komolyan. Arra gondolok, rendszerelemekkel legegyszerűbben...

Energiaforrás, oszcillátor, antenna, ilyesmi. Minimál-szett, amiből ki lehet indulni. Nem vagyok villamosmérnök, ne felejtsd el, semmi Maxwell-varázslat!
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 14:07 | Sorszám: 930
Hát szakszerű leírását csak az elektromágneses hullámzás alapján működő adóvevőnek a leírását tudnám megadni, lévén az eredeti és becsületes szakmám villamosmérnök.
De rajzokat most nem fogok felrakni (ámbátor a neten bizonyára van számtalan), szóban pedig kissé nehézkes.

Metafizikai berendezésekhez viszont nem nagyon értek, bár ha oldalbarúgna a múzsa, néhány érdekes megoldást tán kiizzadnék.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 13:51 | Sorszám: 929
Hame mester, szóval? Mi kell a legegyszerűbb adóvevőhöz? Aztán majd tupírozzuk, csinosítgatjuk, felturbósítgatjuk...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 13:30 | Sorszám: 928
A pác, a megmunkálás, a fa anyaga... és a mester szeretete, ami átlényegíti dollármilliókká
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 13:29 | Sorszám: 927
.. A hegedűkészítő "hangszere" az esztergapad ...

Hát nem tudom. Az esztergapad kimondottan hengeres, a forgástengelyük szerint szimmetrikus testek készítéséhez használatos szerszámgép. Ilyeneket a hegedűn csak a húrfeszítő bigyók képében láttam.
Nem hinném, hogy ezek befolyásolnák alapvetően a hangját...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 13:24 | Sorszám: 926
A szabadságot az garantálja szerintem. hogy a nagyravágyó és esetleg gonosz, de tudatlan emberi elme idő előtt nem jut lényeges felismerésre...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 04. 13:22 | Sorszám: 925
Hát, ez még nincs lejátszva, de talán tényleg csillog valami a sötétben. Erről Schrödinger talán többet írt, ha jól emlékszem...

De az ember lényege, ha valamivel egyáltalán leírható, akkor erről a területről kell keresgélni.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. szeptember 04. 13:19 | Sorszám: 924
Én is olvastam Heisenberget ... Az anyagi világ determináltságán talált rés táplálja a reményt, hogy szabadok vagyunk (= van előttünk más út is, mint a kötél ... )
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...