21:08:32
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Határterületek a tudományban
... Elejére 1. lap 
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 20. 11:08 | Sorszám: 216
A könyv szerintem is jó példa. A lapok anyagát vegyelemezni lehet, vagy precíz mikroszkóppal el lehet jutni a rostokon át az atomelméletig. A betűket is lehet vizsgálni. Görbületüket, elsoszlásukaz elemezni lehet a könyvben. Kiélhetjük egy könyvön a teljes természettudományt. Azt mégse feltétlenül tudjuk meg, ki írta vagy miről szól. Mert nem is gondolunk rá esetleg, hogy üzenete van.

Amiről ez eszembe jutott: írtad, hogy anyag lehet 1,2, esetleg sok dimenzióban, de csak háromban stabil. Csak ott van értelme. És ezzel visszakanyarodtam az első kérdésemhez, a számmisztikához. Nemcsak a népmesében kitüntetett a 3. A számok között vannak "egyenlőbbek".

És valamit kihagytam. Schiller szerint csak 3D-ben lehet csomót kötni. Állítólag az álmokban nincsenek csomók, tehát az álom tere nem lehet 3D-s. A spagetti-hasonlat szerint az anyag elemi részecskéi is csomók, ezzel kapcsolatban áll a kvantumcsomók elmélete.

De továbbmenve egy távoli analógia van a számábrázolás és az írás történetével. Az indiánok csomóírással írtak, számos kultúra csomószámokból álló rendszert használt (kimentek a divatból, mert nehézkes lenne őket használni), pl. a rómaiak is, hét csomószámmal (betűvel).

A számok jelentéséről Szemadám-Hoppál-Jankovics-Nagy-féle Jelképtárban olvastam érdekeseket. Ez a leírás összhangban van pl. a Tarot 22 nagy arkánumának, amit jóslásra használnak, jelentésével.

kujtorgo
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 21:27 | Sorszám: 214
Bátky J. 169.
Sokat morfondíroztam,hogy leírjam-e, mert nagyon kiérleletlen, sőt hibás is. Szóval analógia szerűség több korábbi hozzászólásra:
Az egyesített elmélethez: Ha egy könyvet messziről nézünk, akkor téglatest formájú, szilárdnak tűnő tárgyat látunk. Ha nagyon közelről, akkor göröngyös felületű, de mégis sík jellegű rétegekből álló dolog. (Milyen érdekes struktúra.) Ha látótávolságból, akkor betüket is látunk. Jéé, a betük egyben gondolatokat is jeleznek, ettől könyv a könyv.
A mikrokozmoszban (vagy a makroban) hiába keresünk betüket, ott nem jelennek meg. (Vagy mindez fordítva, ott fog megjelenni valami?)
Amiről ez eszembe jutott: írtad, hogy anyag lehet 1,2, esetleg sok dimenzióban, de csak háromban stabil. Csak ott van értelme. És ezzel visszakanyarodtam az első kérdésemhez, a számmisztikához. Nemcsak a népmesében kitüntetett a 3. A számok között vannak "egyenlőbbek".
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 16:53 | Sorszám: 213
OFF
onogur a trianonos topikban az az őrült rabbi mit pofázik Horthyról hogy szétszabdaltatta az országot a francikkal?
Meg hogy nem is a kunbéláék eresztették szélnek a sereget?
Melleleg én úgy ismerem a történetet, hogy megvolt már a békeegyezmény a francikkal, mikor besétált közéjük a kommunista küldött és közölte, hogy nálunk otthon kommunizmus van, és jött a békéről tárgyalni, na erre a fankok összenéztek, azt mondták, hogy már maguknál is? és rendesen átszabták a határokat, legyengítették az országot, mert nem kellett nekik még egy erős kommunista ország.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 16:47 | Sorszám: 212
Kíváncsi vagyok, hogy változhatott ekkorát a véleményük...
A buzikról folytatott csevely alapján azt gondoltam, Edvárd egy csalódott kóbor szadeszos...
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 16:44 | Sorszám: 211
Igen?
Érdekes...
Mercuriusról is hasonlókat hallottam...
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 16:42 | Sorszám: 210
Sok sikert kívánok hozzá.
Én együtt ittam ezzel a svábbal, két alkalommal is, de akkor még meggyőződéses radikális volt és Csurka alfelét nyaldosta.
Azóta nagyot fordult a világ.
Nem tudom, mi és hogy történt, ki adhatta a harminc ezüstöt ennek a Júdásnak.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 16:36 | Sorszám: 209
Na, jó, nem futok meg előle, de próbálom higgadtan kezelni a helyzetet.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 16:29 | Sorszám: 208
Hát nem úgy látom, hogy túlzottan kerülgetnétek egymást a kék Gondolán.
Mindenesetre HAJRÁÁÁÁ..., húzzál bele!
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 16:19 | Sorszám: 207
Huhh, egyszer már buzikérdésben nagyon csúnyán összevesztünk, azóta próbálom kerülni.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 15:59 | Sorszám: 206
OFF

Ha netközelben vagyok, a segítségedre sietek.
Üsd-vágd Antlfinger Edvárdot, mint buzi a ...át.
Mert megérdemli.

ON
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 15:45 | Sorszám: 205
Hát igen.
Előfordul, hogy a Teleki-téri árus be akarja bizonyítani a törött lábú hokedliról, hogy az Mária Terézia szülőszéke volt.
De nem baj. Minél többen foglalkoznak egy egy dologgal, annál nagyobb az esélye, hogy valami újdonság is kiderül.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 14:49 | Sorszám: 204
Nem akarok ünneprontó lenni, de ahogy olvasgatom beírásaitokat, úgy érzem, a történész munkája kicsit olyan, mint a guberálóé vagy a nemesfémbecsüsé esetleg egy műtárgykereskedőé... Minden tiszteletem!
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 14:29 | Sorszám: 203
Mondom: keverednek a történetek.
Külön érdekesség, hogy Kézai és Anonymus történeteiben igen pontosan le vannak írva az avar hadjáratok, de úgy, hogy még véletlenül sincsenek az avarok megnevezve. Az ő sikereik vagy a hunok, vagy a magyarok hőstettei közé vannak iktatva.
A megrendelő igényei....ahogy írtam már.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 14:24 | Sorszám: 202
hát, én ezt a mondát a Benedek Elek féle mesekönyvemből ismerem, gyerek korom óta, meg a Hadak útja utaláűs a Székely Himnuszban is ott van.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 14:23 | Sorszám: 201
ALAP! NAGYON OTT VAN!
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 14:14 | Sorszám: 200
Na most lebuktál!
Ezexerint Te is nézed szombatonként a Csillagkaput!
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 14:10 | Sorszám: 199
Keverednek a történetek.
Csaba, azaz Küver, Kuvrat onogur kán fia volt.
Később ezt valahogy Attila köré akarták magyarázni.
Attila "kedvenc" fia Irnik volt, de ő nem azonos Küverrel, márcsak korban sem.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 14:06 | Sorszám: 198
Azért ez elég bizarr -nem vitatva, hogy így van, ahogy írod. De hát... végül is ki lehetne valahogy mutatni, hogy a metróépítés növeli a kozmikus sugárzás intenzitását a féreglyukakban... csak legyen, aki elhiszi...
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 13:58 | Sorszám: 197
Én úgy ismertem a Csaba-legendát, hogy a székelyek a hunok maradékai, és Csaba királyfi a magyarokat megkeresni indult, hogy behívja őket Attila örökségébe. Mielőtt elindultak, esküt tettek, hogy ha bajban van a székely, visszatérnek segíteni. A víz, a szél, a föld, és az ég üzen majd nekik. Háromszor vissza is tértek, aztán eljutottak a magyarokhoz, akik nem akartak azonnal indulni, jelre vártak. Végól ott halt meg Csaba királyfi. Aztán egyszer ismét bajba került a székelység, közrefogták ellenségei, és már szinte teljesen szétmorzsolták őket. Ekkor Csaba királyfi és serege leszáguldott a Hadak útján, és még egyszer kisegítette népét.
És Csaba származásáról én azt a legendát ismerem, hogy ő Attila kisebbik fia volt, akit a Veronai Detre ugrasztott össze Budával.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 13:56 | Sorszám: 196
A krónikás az minden korban egy olyan kisvállalkozót takar, aki a megrendelő igényei szerint végzi el a munkáját. Ha a feladat az, hogy az ősi vérvonalat Noé bárkájáig kell visszavezetni: akkor jöhet a fantázia birodalma.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 13:49 | Sorszám: 195
Szvsz ránkférne... Prince Csaba is welcome any time!
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 13:43 | Sorszám: 194
"vulgus adhuc loquitur in communi: Tunc redire debeas, dicunt recedenti, quando, Chaba de Grecia revertitur”

Már Anonymus is beszámol a SOBEMAGERA ( Csaba magyarja ) népről, mely hadjáratot vezetett görög földre, de soha nem tértek vissza. Ez a történet élénken él a székelyek körében ( egyszer majd, ha nagy bajban lesz a székely nemzet, visszatér Csaba királyfi csillag ösvényen... ).
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 13:39 | Sorszám: 193
Gáz. Akkor a 12 törzs egyike vagyunk szegről-végről.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 19. 13:34 | Sorszám: 192
Elvileg van, ahogy én tudom.
Bátky János
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. május 19. 13:32 | Sorszám: 191
mondd csak onogur, a bibliai Nimródnak a miénkhez ugye semmi köze? Hunor, Magor két dalia, etc. etc. Ez biztos valami cserkész-legenda.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...