22:15:37
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Evolúció
... Elejére 1. lap 
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 21:46 | Sorszám: 370
Nem igaz, hisz' a Hippói is hazudott.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. április 20. 21:45 | Sorszám: 367
Az, hogy a marxisták hazudtak, nem bizonyítja, hogy nincs igazság.
Van igazság, pontosan 1 igazság van.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 21:41 | Sorszám: 366
Ezt Czakó Gábor már régen (talán a Magánállamok c. könyvében) bebizonyította, hogy a Holokauszt a keresztény kultúrkörön kívül történt.
2004-ben már beírtam a Kékre: http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=004099
Szóval, nem hagyjuk hogy bűnbakot csináljanak belőlünk.
A hazugság birodalma össze fog dőlni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 21:40 | Sorszám: 365
Ne röhögtess. A "ne ölj" az minden vallásban csak a "mieinkre" vonatkozik.
Late Devonian
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. április 20. 21:38 | Sorszám: 364
ezt mondták a marxizmus-leninizmus hívei is, anno
asztánnn meg kiderült, hogy 1 sincs
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 21:36 | Sorszám: 363
Vicceskedsz, az nem a "betiltás" miatt volt!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 21:36 | Sorszám: 362
Azt, hogy 1 igazság van, Aurelius Augustinus (Hippói Szent Ágoston) mondta.
És igazat mondott.
menta
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. április 20. 21:26 | Sorszám: 361
betiltanád -ja.. ezt tette a gaz marxizmus-leninizmus-freudizmus és hopp! lett belőle mindössze 100 év alatt 100 millió áldozat (100 év!! nem 2500 év alatt)- és még tízszer ennyi tudathalott.
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_kommunizmus_fekete_k%C3%B6nyve
Ezt az ötletet tehát elsütötték már. És ebből nőtt ki a fasizmus. Furcsa, mi? erről nem beszélnek, igen, a fasizmus és hopp! sok áldozattal. És a kettő mimetikusan összetartozik egymást erősítik és a közös: a kereszténységből kivált a katolikusokból bűnbakot akarnak csinálni. És hopp! ez sikerülni is fog, jól haladnak, és nem lesz vallás, nem lesz itt semmi hiba - csak röfögés a vályúnál. Merthogy csak szakrális művészet van (a keletkezésében eredetében a szakralitás, az ihlet görög szava teopneusztosz, szó szerint 'Isten által áthatott', és az alkotó is, a befogadó is Isten által áthatott állapotban van, ez az emberi létállapot ajándéka, kegyelme, ez az, amit semmi faj- és létfenntartás nem indokol). De ez sem kell.
Mert vajon miért fő tan az összes világvallásnál: ne ölj? Amikor még vallás-fölötti állapotban voltak az emberek, miért kellett ehhez törvény? De erre tart a világ.Tudomány, technika, hadiipar elég lesz. Nem kell művészet, nem kell vallás, nem kell Istenhez boldogító érzéssel közeledni. Legyen csak önzés, harácsolás, öldöklés.
Meg akarok halni.
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 21:17 | Sorszám: 360
a "darwinisták" rengeteg embert öltek meg, ja
és "darwinistenről" má' ne is beszéljünk ugye? ő meg egész fajokat irtott ki a százmillió évek alatt... cselekednie kellett, mer' akkor még emberek sem voltak, nemhogy "darwinisták"
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 21:11 | Sorszám: 359
ezt mondták a marxizmus-leninizmus hívei is, anno
asztánnn meg kiderült, hogy 1 sincs
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. április 20. 20:11 | Sorszám: 358
Az unitus teológiának megvan az az előnye, hogy igaz.
És emiatt nem tud ágazatokra sem bomlani, mert igazság csak 1 van.
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 19:11 | Sorszám: 357
ja
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 19:09 | Sorszám: 356
...meg a darwinizmus is az!
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 19:03 | Sorszám: 355
minden csak terminus technicus kérdése ...
pl. a marxizmus-leninizmus is vallás volt
Late Devonian
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. április 20. 18:42 | Sorszám: 354
"... Úgy hiszem, a második megoldás mellett maradtunk volna, ha biztosan tudhattuk volna, hogy a Franciaországban vagy másutt fennmaradt embercsoportok egyike sem választja az első utat. Mert ha igen, ezek a csoportok nyomasztó technikai fölényre tehetnek szert, és nem vitás, mire használnák fel túlerejüket: arra, hogy bennünket leigázzanak.

Tehát a tudomány javára döntöttünk. Optimizmus és illúzió nélkül. Meggyőződésünk, hogy a tudomány önmagában véve jó, de mindig voltak és lesznek, akik rosszra használják.

A gyűlésen, amelyen Malevil és La Roque közösen vitatta meg a kérdést, felállt Fabrelátre, akit a La Roque-iak időközben kineveztek raktárosuknak, és bejelentette: 36-os puskáink lőszerkészlete kimerülőben van. Hamarosan ellőjük utolsó töltényeinket is, és akkor eldobhatjuk a puskákat. Miért ne gyárthatnánk lőport? - mondta erre Meyssonnier. - Szén van elég a környékbeli, elhagyott bányában, ként előállíthatunk kénes vizeinkből, öreg falainkról, pincéinkből annyi salétromot gyűjthetünk össze, amennyi tetszik. Fém is van Fabrelátre vaskereskedésében és Colin kiszolgált műhelyében. Megoldásra vár az olvasztás, szerelés problémája, de majd csak megbirkózunk azzal is valahogy.

La Roque és Malevil egyesített közgyűlése végeredményben úgy határozott 1980. augusztus 18-án, hogy haladéktalanul meg kell kezdeni a 36-os golyók gyártását célzó kutatásokat és kísérleteket.

Azóta egy esztendő telt el. Bátran kijelenthetem, eredményeink felülmúlták legmerészebb várakozásainkat. Jelenleg máris sokkal becsvágyóbb, de természetesen szigorúan önvédelmi tervek megvalósításán dolgozunk, így hát minden okunk megvan rá, hogy bizalommal tekintsünk jövőnk elébe. Ha ugyan illő a történtek után a bizalom szót használnunk."

/Robert Merle: Malevil
(a könyv utolsó sorai...)/
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 16:44 | Sorszám: 353
Idézet:
VALLÁSI OKOKRA VEZETHETŐ VISSZA.



Meg nem vallási!
Szerinted jobb lenne az élet vallások nélkül? Kevesebb lenne a háború, a szegénység, lelki nyomorúság ...?
Ugyan!

Az "istentelenek" bűneit sosem emlegeted!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. április 20. 14:40 | Sorszám: 352
Hát, lehet. Én inkább azonnal betiltanám az összes vallást.
Tegyük fel, megcsinálod ezt az új teológiát. Akkortól, amikor nyilvánossá teszed, egy hét múlva már öt változata lesz, és mind az öt fikázza a másikat. Egy éven belül már lőnek is egymásra.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. április 20. 14:30 | Sorszám: 351
Igen, ezért - szó szerint - létfontosságú az unitus teológia kidolgozása és világméretű
elterjesztése.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 14:29 | Sorszám: 350
Igaz, ki kell törnünk a belterjességből.
Már elkezdtem spórolni a szíriai repülőjegyre !
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 14:29 | Sorszám: 349
Minden tiszteletem mellett kénytelen vagyok megjegyezni, hogy amiket felsoroltál, és ezek mellett még sok más jelenkori tragédia is, mind VALLÁSI OKOKRA VEZETHETŐ VISSZA.
menta
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 13:39 | Sorszám: 348
persze, azt hiszed... de nem, csak az idő megy el, tudom... és Teréz anya leányait meg lefejezik, mint nemrég négyet, akár 24 órában csépeljük itt a szót
Rendes Kis
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. április 20. 13:23 | Sorszám: 347
Szerintem nem hiábavaló szócséplést végzünk, mert az efféle beszélgetések elmaradása vezet
olykor kopt halászok lefejezéséhez a líbiai tengerparton vagy pocsék karikaturisták legép-
puskázásához egy párizsi szerkesztőségben.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 13:15 | Sorszám: 346
Ugyan mi rossz van abban, ha beszélgetünk kicsit. egyikünk se világmegváltó, nem is birtokoljuk a Bőccsészek Kövét vagy mit, a magunk laikus módján beszélgetünk.
Oszt jónapot.
menta
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 12:57 | Sorszám: 345
*felkeresni
menta
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. április 20. 12:52 | Sorszám: 344
Rendben. Nekem így is jó, és váltig állítom, hogy nem szabad ezzel éveket tölteni, ezt az időt, amit itt elvitatkozunk másra kell fordítani, szeretteinkre, a munkánkra, mert ez nem visz sehova. Ha összeadnák az emberek azt az időt, amit fórumokra, arckönyvre fordítanak -bizony nagyon nagy tartam jönne ki - helyette jobb megölelni szeretteinket, kirándulni, zenét hallgatni, verset olvasni, fel keresni egy forrást... olyan szép a világ.
( ez itt csak félreértések helye, másképp értettem a mindig úgyis sántító hasonlatot, nálam a forrás az nem anyag, hanem lényegét tekintve a (nem időhatározó) kezdetében,eredetében Ἐν ἀρχῇ - a korsó meg eszköz, mondjuk az agy- amiben termelődik egy gondolat)
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...