08:30:48
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Ferencvárosi TC és egyéb sportok
Téma: Foci
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 12:31 | Sorszám: 243
(Áááá! bocs, a tábla már elavult)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 12:28 | Sorszám: 242
Ez pillanatnyilag a 3. helyezettek rangsora.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 12:27 | Sorszám: 241
Érdekes ez, mert Ukrajnát simán megelőzhetjük.
Mennek Macedóniába és fogadják a Spanyolokat.
Az usztasáknak ellenben kinéz 6 pont.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 12:22 | Sorszám: 240
Elég ratyiul jött át, de érthető. Ezek mind esélyesek lesznek ellenünk.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 12:22 | Sorszám: 239
Forma
1. Ukrajna 7 4 1 2 11:3 13

2. Magyarország 7 3 3 1 6:4 12

3. Horvátország 7 3 3 1 14:5 11

4. Albánia 6 3 2 1 7:3 11

5. Írország 6 2 3 1 6:5 9

6. Svédország 7 2 3 2 9:9 9

7. Szlovénia 7 3 0 4 9:10 9

8. Izrael 6 2 1 3 6:8 7

9. Törökország 6 1 3 2 7:8 6

mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 12:18 | Sorszám: 238
Ez szinte biztos. Vagy nem volt elég idő a fellebbezés tárgyalásához (talán ez a legvalószínűbb), vagy Csányi (elnökségi tag) annyit elért, hogy valamilyen okból csússzanak ki az időből. Így természetesen marad a zártkapu a következő mérkőzésre, ami természetesen a pótselejtező lesz, amennyiben eljutunk odáig. No, az lesz az igazi érvágás, mert szerintem a feröerieket könnyebb legyőzni szurkolók nélkül, mint a hollandokat. Mondjuk őket szurkolókkal se tudjuk ...
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 12:08 | Sorszám: 237
attól tartok a vérre menő selejtező egy mások harmadik ellen lesz zártkapus
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 07:44 | Sorszám: 236
Roppant meglepő. Ezzel nem úsztuk meg, de haladékot kaptunk. Azt hiszem, Csányi keze benne lehet. Legalább erre jó volt.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 07:03 | Sorszám: 235
Tulajdonképen ez rangadó a 3. helyért, nem? Hogyan is áll a csoport?
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 05. 21:40 | Sorszám: 234
Mégsem zártkapus a feröer elleni meccsi
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 05. 13:18 | Sorszám: 233
A Honvéd meglepően szervezett csapat benyomását keltette. Kár, hogy Yullán kívül nincs normális csatáruk. Ezt a Vernes gyereket én még nem láttam jól játszani.

a fidesz-rangadó az egy irtózatos ratyi meccs volt. A Jenő lelkesedett nagyon, hogy milyen jó volt, de valójában Botlábúak-Mozgássérültek meccsre hasonlított. A Puskás játékosai harapják a labdát, a fidioton meg.... hát a béka segge. Labdakezelési hibák, pontatlan passzok, vérhólyagosra rúgott labdák, áhhhhh. Gyurcsó szabadrúgásgólja..... az a kapus.... beáll a sorfal mögé, hogy ne lásson semmit, aztán lerogy a földre. Elkeserítő. (Jenőnél persze ez "káprázatosan gyönyőrű szabadrúgásgól")
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 28. 10:47 | Sorszám: 232
Az Újpestet egyébként nagyon megviselte az a - már megnyertnek érzett meccsen elszenvedett - vereség. Ahogy az MTK ellen játszottak, az maga a káosz, közük nem volt a meccshez.
Szerencséjük volt, hogy az MTK hihetetlenül idióta egy csapat, és nem használta ezt ki.
Ezelőtt húsz évvel mindenki biztosra vette volna, hogy ez bundameccs
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 28. 10:41 | Sorszám: 231
Hát a Fradi végül paradox módon pontosan azon csúszott el, ami az erőssége. Eddig kihasználták, hogy Böde gyakorlatilag tarthatatlan a magyar mezőnyben, és ha meccsenként mondjuk X-szer meg tudják játszani a 16-oson belül, hát abból X/2 gól bizonyosan születik. Csak az a baj, hogy nem minden második, hanem lehet, hogy egy meccsen kettőből kettő (Újpest), egy másik meccsen meg kettőből egy se (Puskás).
Már az Újpest is felismerte ezt és remekül felkészült rá. Ha el nem cseréli magát az edzőjük, végzetesen összekuszálva saját védelmét, akkor nyernek is.
Merthogy Bödét kétféleképpen lehet semlegesíteni:

1. Megakadályozzák hogy labdát kapjon, lezárják a széleket, nincs beadás, nincs helyzet és nincs gól. A Fradi középpályásai nem alkalmasak a középen vezetett támadásokra.
2. Lefogják Bödét, akár két emberrel. Ez a nehezebbik megoldás, több hibalahetőség van benne mint az elsőben.

A két módszer kombinációja a régi 4-3-3-as felállással elérhető. Persze, arról a futballdoktorok kimondták, hogy elavult. Pedig van két szélsőhátvéd, és van a centert fogó "beállós", és ott biztosít a söprögető. Tökéletes - lenne, ha nem lenne ciki még emlegetni is. Anélkül pedig marad az észnélküli futkosás, a két belső védő összehangolatlan helyezkedése, azaz, a mai modern magyar foci.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 25. 09:05 | Sorszám: 230
120 perc után következtek a tizenegyesek, amelyek – a klub honlapjának megfogalmazása szerint – megadták az esélyt Bogdánnak arra, hogy igazán ragyogjon. Ha úgy tetszik, társai közül Lallana és Coutinho is segített ebben, hisz mindketten rontottak, és innentől már csak egyetlen ember menthette meg az ötszörös BEK- és BL-győztest az arcpirító szégyentől. Meg is mentette: Bogdán Ádám a vendégszektor előtt zajló „szétlövésben” kétszer a jobb, egyszer a bal alsó sarokra ért le, és tolta ki a labdát, ezzel a Liverpool 3-2-re felülkerekedett.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 23. 08:49 | Sorszám: 229
Néztem ezt a fuccál meccset tegnap.
Hát.... nem tetszett. Jó, kivertük az olájokat, ez mindig pozitív, de ez a játék, amit mutattunk, a nagy semmire se lesz elég a továbbiakban.
9 és fél évig fociztam kispályán, 8 év nagypályás pályafutás után.
Eleve, kispályán nem divat minden passz előtt lekezelni a labdát, még tolni egyet rajta, felnézni - ennyi idő alatt az ellenfél sort cserél és még úgy is rendeződik. Aki nem tud egyből passzolni, az úgy jár mint a mieink, körbeadogatják a labdát, de nem találnak rést soha, mert az ellenfélnek van ideje követni a labdát. Ha meg valakinek nincs olyan nagylátószögű térlátása, hogy egyszerre lássa az ellenfél térfelét, ráadásul periférikusan és a részletekre fókuszálás nélkül is, akkor ne kispályázzon, mert sose lesz jó játékos.
Másrészt, a kézilabdakapu kicsi, a labda nagy, nehéz messziről gólt rúgni (messze az itt öt méternél távolabbat jelent). Ellenben, a kapusok se tudják megfogni a labdát, és nem mindig sikerül kapu fölé ütni sem. Emiatt a csatárnak mindig ott kell lábatlankodnia a kapu előtt, ha mi támadunk. Lövésnél zavarja a kapust, a kipattanóra lecsap, vagy ha oldalról jön a lövés, a túloldali kapufánál tartózkodva jelentősen megnöveli azt a sávot, amelyben a lövés gólveszélyt jelent (a kapu szélessége, plusz amit az ott sertepertélő csatár lábbal még elér).
A mi csatáraink rendszeresen kihúzódtak a sarokba, így a román kapusnak nem kellett aggódnia a róla kipattanó labdák miatt (sok ilyen volt).
Egyáltalán, nagyon fantáziátlan játékot mutattunk.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 17. 14:25 | Sorszám: 228
Na az olasz foci se egyforma. A Roma ugyanazt az eszetlen játékot játssza, mint bármely internáci ejrópai csapat, pl. a Citty.
Az első gól után lefeküdtem aludni, tehát azt nem tudom, utána mi történt, de addog római részről eszetlen futkosás, bántó technikai hibák sorozata, áhhhh.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 16. 07:28 | Sorszám: 227
Egyre jobban utálom ezt a mai focit.
Szépen lassan megszabadulunk hála Odinnak a spanyol strandfocitól, és már kezdtem örülni a németek VB-aranyának, hiszen egészen kellemes focit játszottak. Aztán látnom kell, hogy a spanyol edző tönkreteszi a Bayern játékát, a nemzetközi "élvonalban" meg mi a trend? Ez az idióta, ész nélküli futkosás, amit a Man.City művelt tegnap. Semmi elképzelés, semmi taktika, semmi ész a pályán és a pályán kívül sem.
Ez nem futball, ez egy nagy rakás szar.
A végtelenül harmatgyenge Juventus is lenyomta őket, tökéletesen megérdemelten.
Utoljára a hatvanas évek végén rajongtam az olasz fociért (Gianni Rivera volt a kedvencem, meg a Milan), lehet, hogy visszatérek a kályhához?
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 15. 20:23 | Sorszám: 226
Őt nem láttam, annyi hazai bajnokit nem nézek én
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 15. 07:12 | Sorszám: 225
Igaz-e.
És mi a véredényed a debreceni gyerekről? Rég láttam ilyen cseleket, fifikás dolgokat magyar focistától.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 14. 20:38 | Sorszám: 224
Böde nem egy labdazsonglör, de nekem nagyon tetszik, hogy mennyire gólratörő a játéka. Nem áll neki fetrengeni, ha egy -két védő rácsimpaszkodik, hanem elszalad velük a hátán a kapuig, és ebben pl. nagy a kontraszt ha Szalaival vetem össze, aki azonnal földre kerül. És játékban van, nem padozik. Kihagyásával nagyot hibázott a szövetségi kapitány.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 14. 10:02 | Sorszám: 223
Mellesleg, Balajcza, aki egész meccsen rém bizonytalan volt, akár meg is foghatta volna az első gólt eredményező fejest.
Ott hibázta el, hogy nem a labda ELÉ, hanem UTÁNA vetődött. Azaz, nem a gólvonallal párhuzamosan, sőt inkább a kapu felé eltérített irányban kellett volna vetődnie, mert így a labdánál GYORSABBAN kellett volna úsznia a levegőben, hogy utolérje. Hiszen a labda folyamatosan TÁVOLODOTT tőle. Jobban járt volna, ha a labda irányára közel merőlegesen vetődik, mihelyst Böde fejét elhagyja a labda. Ehhez viszont nagyon gyorsan kellett volna reagálni, lehet, hogy ez hiányzott.
Amikor egy Edström-fejes miatt lemaradtunk a 74-es VB-ről, Bicskei Berci hibázott éppen ilyet.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 14. 09:17 | Sorszám: 222
A Dózsa-Fradi csak azért volt érdekes, mert a lilák kvázi megnyerték a meccset. Úgy jártak, mint az emlékezetes BEK-döntőn a Bayern. Hitzfeld a vége előtt negyedórával lecserélte Mateuszt, és ezzel jóvátehetetlenül megbomlott a védelmük. Most Vignyevics cserélt katasztrofálisan rosszul. Heris és Hazard abszolúte semlegesítette a Fradi balszárnyát, igaz, ebben ki is merültek teljesen, támadásokban nem vettek részt. Ezt a jól működő egységet megbontotta az edző a cserével, és szinte azonnal gólt is kaptak. Onnantól meg már fejetlen adok-kapok folyt, és ebből, morális hátrányban lévén, borítékolhatóan ők jöttek ki rosszul.
Ritka az ilyen edzői hiba, és ennek most a 3 ponton túl más óriási vesztesége is van, egy győztes meccset és annak morális hozadékát így eltékozolni, az visszaveti a csapatot nem is kicsit.
A Fradi ellenben jobban járt így, mintha simán nyer 5:0-ra, vesztes meccset megfordítani, az mindig óriási tartást ad egy csapatnak.
Böde meg, egészen kezdi kinőni magát. Azzal a másik colos csávóval a Debrecenből, sokkal értelmesebb csatársor lennének mint a jelenlegi válogatottak.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 08. 07:33 | Sorszám: 221
Tegnap, a második félidő játékát látva, elkezdtem komolyan drukkolni a csapatnak.
Kár volt.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 07. 22:08 | Sorszám: 220
Szalai elvileg a "testi ereje" miatt jó a válogatottban, viszont a párharcok többségét elveszti, a labdát nem támadja, és ereje ellenére rengeteget fetreng ( akkor sem kéne mindig, ha tényleg bántották)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 07. 11:54 | Sorszám: 219
Egy pozitívum: nem volt nagy balhé. Bár ki tudja, az angoloknak is jót tett, amikor kizárták őket pár évecskére.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...