20:18:45
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Műhely
Téma: Marx Károly prófétai habilitációja
... Elejére 1. lap 
schlempe
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 12:24 | Sorszám: 137
Van ilyen.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 11:16 | Sorszám: 133
Valószínűleg nekem nincs fülem a hallásra, mert ezeket a rébuszokat nem értem.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 11:12 | Sorszám: 132
Ebben nem vagyok biztos.
Jó volna pontosan idézni, hogy mit mondott.
És azt is, hogy mikor mondta, mert több évtizedes írói munkássága során az álláspontja
változhatott.
Nem mindegy, hogy erő vagy erőszak.
Gandhi is erős volt, pedig nem volt erőszakos.
schlempe
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 10:53 | Sorszám: 131
"A Terézkörúti Kabaréban MINDENT(!) UGYANÚGY kell játszania a szinésznek, mint a Nemzeti Szinházban egy Shakespeare drámában szereplő művésznek, csak éppen ÁBSZOLÚTE MÁSKÉNT!"
(Nagy Endre)

Hát itt is valami ilyesmiről van szó: "ugyanúgy" vagy "másként"? A jelenben "válámi ván" s az "ancienne regime" ben is ugyanaz "ván" (de persze inkább az akkori jelenben volt az a dolog "van", mostmár csak volt--hálisten). Ugyanúgy van, de másképp van! Akinek van "füle a hallásra, fogja föl!"
Felkesz Deneverr
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 10:49 | Sorszám: 130
Há', nem igazán. Marx egy pernahajder volt, aki erőszakra buzdította a népeket... :-(
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 10:43 | Sorszám: 129
Válasz Felkesz Deneverrnek és schlempének:
Igaz, nem volt kommunizmus, nem volt még szocializmus sem, hanem csak a szocializmusnak az építése.
Ebben az építésben volt 1 jó: Marx és volt 1 rossz: a hazugság.
A rendszerváltók ebből elhagyták Marxot, de megtartották, sőt továbbfejlesztették a hazugságot.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 10:30 | Sorszám: 128
Fordítva! A kommunizmus jó rendszer. Lenne. Ha meg lehetne valósítani...

Kommunizmus nem is volt! Csak a hozzávezető út volt göröngyös. Tulajdonképpen még szocializmus sem volt soha. Pedig milyen szép is lett volna: mindenki a munkája szerint részesedne a közösből! Ó.
schlempe
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 10:30 | Sorszám: 127
Nem tudom hogy nincs-é az EMBERBEN ÁLTALÁBAN(!) egy olyasféle "pavlovi föltételes REFLEX", aminek alapján minden követő rendszert--egy bizonyos idő elteltével-- GÉPIESEN ROSSZABBNAK minősítenek a megelőzőnél, lényegében mélyebb tartalmi vizsgálatok nélkül. Persze nem azonnal a váltást követően áll elő e helyzet.
Hanem úgy és olymódon, hogy a váltáskor közvetlenűl jön egy eufória, a: MINDEN JOBB LESZ, mint korábban "azoknál vót'". És végsősoron valóban JOBB IS! Csak éppen nem "úgy" és nem "olymódon" "jobb", mint ahogyan azt a rendszerváltók elképzelik és reménylik. És amikor törvényszerűen jön-eljön a: "MINDEN MÁSKÉPPEN VAN, DE MINDEN MÉGIS UGYNÚGY VAN, CSAK MÉG ROSSZABBUL" kora, akkor az emberek értetlenűl és "paffá válva merednek egymásra": ÉN NEM "ILYEN LOVAT AKARTAM"!
Hogy még világosabb legyen az, amit mondok vagy mondani szeretnék: ami rossz a követő rendszerben az ancienne regime-hez képest, AZ TÉNYLEG ROSSZ, sőt valóban rosszabb mint a megelőző rendszerben volt. Ám hogy az egész rosszabb lenne, nos az valószinűleg NEM IGAZ, hanem csak az emberi pesszimizmus--a természetes pozitív várakozásbéli pesszimizmus--szüleménye.
Mert a mára megöregedett diósgyőrvasgyári proli azt mondja: "jobb vót' Kádár idején, mer' akkó' vót munkám!"
Meg persze fiatal volt, egészséges volt, még éltek a szeretett hozzátartozói etc..etc...ÉS MINDEZ NYILVÁN IGAZ! NAGYON IGAZ! Viszont.
A fia Londonban dolgozik, bankár, szuperautóval jár haza és őt is leviszi olykor a horvát tengerpartra nyaralni a 'zasszonnyal együt. Ám "az" nem számít. Az természetes."Jobb vót' Kádár idején oszt' kész!"
Szóval ilyesmire gondolok...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 07:46 | Sorszám: 126
Ugye hogy ugye.
A kommunizmus rossz rendszer volt, de a kommunizmust megdöntők még rosszabb rendszert
építenek.
A kommunizmust építők Marx nevében hazudtak, a mostaniak még Marxot is lehazudják.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 02:58 | Sorszám: 125

Hehe, azé' ez pl. tényleg érdekes:

"... A modern államhatalom nem más, mint az egész burzsoá osztály közös ügyeit igazgató bizottság. ..."

Kommunista Kialtvany

Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 02:48 | Sorszám: 124
( - Nem tudok olyanról, aki esetleg a róla elnevezett izmust, megnevezést, saját maga vezette volna be! /Fura is lenne. De az biztos, hogy az egy hatalmas ember lehetne. /
- Azt sem mondtam, hogy Marx sáros abban, hogy izmust neveztek el róla. Pláne, következtetésként nem! )
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 02:37 | Sorszám: 123
Ezt most direkt csinálod?? Lehetetlen ennyire féreérteni!!...
Egyáltalán nem mondtam olyasmit, amit te állítasz. Még csak megközelítőleg sem.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 02:31 | Sorszám: 122
Mintha lett volna valami ilyen film is... aszem azt láttam, de nem emlékszem már rá... (Talán azért mert nem, mert lehet nem is volt ilyen film.. )
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 15. 16:41 | Sorszám: 121
Akkor most már ez kevésbé igaz.
Akár jó, akár rossz irányban.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 15. 16:40 | Sorszám: 120
Azt mondod, hogy Marx sáros abban, hogy izmust neveztek el róla ?
Szerintem ez hibás következtetés.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 15. 16:36 | Sorszám: 119
Ki nevezett el magáról izmust ?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 15. 16:35 | Sorszám: 118
Nem olvastad a "Zendülés a Caine hadihajón" c. könyvet ?
Annak is az a tanulsága, hogy mielőtt egy diktátort elzavarsz, gondolj arra: lehet hogy
helyette még rosszabb jön.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 15. 16:34 | Sorszám: 117
Volt. Ma már nincs akkor hatalma... akár jó, akár rossz irányban.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 15. 16:32 | Sorszám: 116
De nem jelenti azt, hogy az elmélet kiagyalója biztosan nem sáros.
Ugyanis, saját magáról általában nem nevez el izmust senki sem ...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 15. 16:29 | Sorszám: 115
Ne is haragudj, de most ez egy komoly hozzászólás?? Mert annak nagyon vicces. Tragédia.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 15. 16:28 | Sorszám: 114
Bion-bion.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 15. 16:28 | Sorszám: 113
Ez a kereszténységre is igaz.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 15. 16:26 | Sorszám: 112
Az persze igaz, hogy általában az izmussá válás folyamatában embertelenednek el az elméletek.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 15. 16:24 | Sorszám: 111
Na várjá' csak, az nagyon fontos dolog (legfontosabb), hogy különbséget tegyünk az elmélet és a megvalósítás között!! Azt soha senki sem kifogásolja, hogyha valaki leír valami 'igazságot'. De az semmi!! Mindaddig, amíg a gyakorlatban nincs annak valami pozitív hozadéka... pl. hiába ölnéd meg a tökösöket, ha a dógozók még azt a színvonalat sem tudják elérni, amit mint kizsákmányoltak azé' mégiscsak elértek...

Sz'al, mostmár többedszerre is elmondom, hogy a megvalósítással mindig baj van, bármilyen jó és csodaszép is az elmélet!
Az ember olyan amilyen, próbálja kihúzni magát az "evolúcijó" alól, de nemigazán sikeres ebben. Azaz, főleg csak rossz irányban... felspájzol pl. magának napi 30 csirkét, pedig még egyet is alig tud megenni...

Szerintem, egyébként, pölö maga a kommunizmus eleve megvalósíthatatlan, és mint ilyen, már elméletként is "gyilkos".
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 15. 16:17 | Sorszám: 110
Á propos: Csau sem volt olyan rossz, mint gondolod.
Csau Romániájában a magyarság lélekszáma növekedett, miközben Kádár Magyarországán csökkent.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...