01:04:12
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Hit, vallás
... Elejére 1. lap 
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 20:16 | Sorszám: 347
a nyugodt emberek nem üvöltöznek úgy mint te :-)
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 19:09 | Sorszám: 345
SOHA NEM VOLTAM OLY' ANNYIRA NYUGODT, MINT AMENNYIRE MOST VAGYOK, ERGO: "LENYUGVÁSOM" LEHETETLEN.
k.k.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 18:30 | Sorszám: 344
Tényleg. Nyugodj le!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 17:58 | Sorszám: 343
P.s.: Félreértések és félremagyarázások elkerülése végett mégegyszer kihangsúlyozom:
"AZT" ÉS CSAKIS "AZT" NEM IRHATJUK ELŐ EGYMÁSNAK, HOGY A "FENYEGETÉS" SZÓT KI MIKOR ÉRTI A MÁSIK VESZÉLYEZTETÉSÉNEK!EZ MINDKETTŐNK SZUVERÉN JOGA--ÖNMAGA SZÁMÁRA LEGALÁBBIS(!!!)-- NYELVISMERETE NYELVTUDÁSA MEG ILYESMI.
ÉN NEM MONDHATOM MEG ÖNNEK: MI A FENYEGETÉS--MELLESLEG NEM IS AKAROM.DE ÖN SEM IRHATJA ELŐ NEKEM MI "AZ" HOGY "FENYEGETÉS"!
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 17:42 | Sorszám: 342
"..Nem fenyegetem én keresztkem bácsit, de az óra ketyeg:"
EZ IGENIS FENYEGETÉS!!!Ön persze vélelmezheti másként, de attól, hogy Ön "EZT" másként vélelmezi attól ÉN MÉG NEM FOGOM E'BBÉLI VÉLEKDÉSÉBEN ÖNT követni.
Tessék tudomásulvenni: NEM ÁLLUNK EGYMÁS FÖLÖTT!Ami annyit tesz: ÖN NEM IRHATJA(!!!) NEKEM ELŐ AZT, HOGY ÉN MIT S HOGYAN ÉRTSEK! Annál is inkább SEM, mert én sem írok elő Önnek semmit.
Azt pedig hogy a "Mennyei Atya" színe elé állunk előbb tudtam mint Ön, mert idősebb vagyok Önnél.Úgyhogy inkább én taníthatnám-ojktathatnám ki Önt, de én--okosabb lévén Önnél--EZT NEM(!) TESZEM.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 17:28 | Sorszám: 341
Nem fenyegetem én keresztkem bácsit, de az óra ketyeg: lejár az érdemszerzés időszaka és
a Mennyei Atya színe kell állnunk. S ott majd esetleg szorulni tetszik, az Úr azt mondja
majd, hogy "nem ismerlek" és a baljára kell majd állnia.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 17:06 | Sorszám: 340
TÉNYLEG? NA NE IZÉJJÉL MÁ' MERÚGYMARACC!
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 17:03 | Sorszám: 339
Talán inkább NEM FOGADNÁM MEG a jótanácsát.Márcsak azért sem, mert én NEM VAGYOK ÁLSZENT! Igaz, szent sem vagyok olyannyira amennyire egészen üdvös lenne.
Aztán meg nem igazán érdekel engem, hogy Önök mit tesznek--éppen mert én hívő vagyok s nem hitetlen.Úgyhogy tessenek nyugodtan "megtérni" ha jólesik, de nekem az se' baj, ha nem "térnek meg" a saját gondolkodásmódjuk szerint.És Ferenc pápánk--Szentséges Atyánk-- is azt rázogat amit Neki jólesik, nem igazán érint.ÉPPEN AZÉRT NEM, MERT ÉN BIZTOS VAGYOK A HITEMBEN, ÉS HOGY LEHETEK IS EBBEN A HITBEN BIZTOS, AZT AZ ÉN SZERETETT JEZSUITA LELKIATYÁM--CSÓKAY KÁROLY S.J.--IS MEGERŐSITETTE TÖBB IZBEN is(!) A SZÁMOMRA--mély gyónásaim és lelki beszélgetéseim alkalmain. SZÓVAL: PONTOSAN "AZT" ERŐSITETTE MEG KÁROLY ATYA, HOGY JÓ ÚTON JÁROK ÉS EZEN ÉS CSAKIS(!!!) EZEN AZ ÚTON KELL HOGY JÁRJAK, MERT EZ AZ ÚT HELYES ÉS JÓ.És mellesleg--de talán nem mellékesen--jómagam is érzem hogy "az", mert Isten SZEMÉLYESEN VISSZAIGAZOLJA MINDEZT, NEKEM(!): rendszeresen.
És ha kérhetném, ne tessék engem ezzel az "álszentséggel" sem(!) SÉRTEGETNI, s ha lehet FENYEGETNI SEM SEMMIVEL, mert én Önt nem sértegetem semmivel, és nem is fenyegetem Önt semmivel. Sőt tisztelettel és türelemmel beszélek Önnel.Köszönöm.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 16:24 | Sorszám: 338
Azért csak tessen odafigyelni, hogy hátha mi, az egymilliárd, hirtelen megtérünk,
oszt keresztkem bácsi megmarad egyedül hitetlennek, s máris lőttek a fenenagy
nyugalmának. Ferenc pápánk erősen rázogatja az álszentek uborkafáját.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 16:14 | Sorszám: 337
így szoktatok logon-olni??
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 15:49 | Sorszám: 336
aki folyton ordibál, az bizony zaklatott.
nyugodjá' már le, te kis anyaszomorító elvtárs!
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 06. 14:36 | Sorszám: 335
Rég volt--valóban--hogy én itt "zaklatott" lettem volna.
Ennélfogva az: "ÁM "íGY" LEGALÁBB MEGNYUGODTAM." mondat talán tényleg nem volt pontos, vagy nem volt teljes, de talán még a lényeget kifejező se volt. Inkább tehát azt akartam volna mondani, vagy valami olyasmit, hogy "ilyeténképpen nem az én térfelemen pattog a labda". Hanem inkább az 1 milliárd katolikusén--persze ez még mindég nem elég pontos-- akik Ön szerint mind ebben a kognitív izében dagonyázunk...ugyi.
Szégyeljük magunkat ugye Önök előtt, akik példamutatóan tőkéletesek: hitükben, magánéletükben, mindenben...
Hát én nem állitom azt hogy mi katolikusok ne lehetnénk jobb keresztények, de azt igen hogy: komolyan, nagyon komolyan igyekszünk a II.Vatikáni Zsinat óta főleg. S igyekezetünk talán nem is teljesen eredménytelen.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 13:19 | Sorszám: 334
Nem mintha korábban csöppet is zaklatott tetszett volna lenni !
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 13:09 | Sorszám: 333
Jaúúgy??? Akkor lehet, hogy nem is velem van a baj, hanem a "katolikus vallással"? Vagy annak "hitoktatási rendszerével"? IGY MÁR HELYBEN VAGYUNK.KIBÚJT A SZÖG A ZSÁKBÓL.
ÁM "íGY" LEGALÁBB MEGNYUGODTAM.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 06. 11:33 | Sorszám: 332
Harmadik eshetőség is van: tényleg nem vették észre, mert ők is ugyanolyan
kognitív disszonanciában élnek.
A katolikus hitoktatás pontosan a kognitív disszonanciára trenírozza a
hűséges híveket: mást valljak, mint amit hiszek és mást tegyek, mint amit
vallok.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 10:07 | Sorszám: 331
"..Ugyanakkor életveszélyes is, ha a piros lámpát képzeljük zöldnek."
Válaszom erre az, hogy: nekem mán az is "nyóc"! Én 67 évet megéltem békében szeretetben, boldogságban, s igyekeztem embertársaimnak jókat tenni.
Tudom, nem fogom "zöldnek nézni a pirosat", de ha netán mégis "úgy lenne": ÉN MÁR "AZT" IS MEGTEHETEM. Hogy elüt az autó-netán? KIT IZGAT AZ? Hiszen ha már 10 évvel ezelőtt meghaltam volna, már akkor is TELJES ÉLETET ÉLTEM! Imádkozni meg így is fogok buzgón a Jóistenhez MINDHALÁLOMIG.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. június 06. 09:59 | Sorszám: 330
"Lehet, hogy észrevette, lehet, hogy szóvá is tette, csak el tetszett a füle mellett ereszteni.
... Persze, néhány alkalom után már lehet, hogy valóban nem tették szóvá, mert minek ..."
Az első mondatbélieket talán kizárhatjuk, mert TÚLÉRZÉKENY EMBER LÉVÉN minimum MEGHALLOM és a "KOBAKOMIG"-"idegrendszeremig" hagyom(!) eljutni azokat a felém mondott dolgokat amik-amelyek reám nézvést kedvezőtlenek.Sőt, elég jó hatásfokkal meg is jegyzem mindezeket.Aki ISMER, az minimum "ezt" tudja rólam.Ön NEM ISMER,EZ TÖBB, MINT BIZTOS(!!!), mert ha ilyesmit föltételez: mindezzel BIZONYITJA(!) hogy nem ismer.
A második mondatába' belefoglaltakat már valószínűbbeknek gondolhatom--esetleg-- s főleg a "mert minek"-ben rejtett "bölcsességet", amit súlyosnak vélelmezek.TÉNYLEG! MINEK?
Ha úgysem érzem át az Ön--netán Önök--igazságát, mint TRIVIÁLIS IGAZSÁGOT--akkor tényleg fölösleges a dolgot még szóvétenni is.Mert változni-változtatódni úgysem fog semmi, hisz' számomra MINDEN VÁLTOZTATÁS ÉRTELMETLEN ÉS HIBÁS! Mert az ÉN "RENDSZEREMBEN" az, amit mondani tetszik az TELJESSÉGGEL HIBÁS SŐT VALÓSÁGIDEGEN.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 09:32 | Sorszám: 329
"más földi halandó SOHA, SEMMIKOR NEM ÉSZREVÉTELEZTE AZ EDDIGI ÉLETEMBE',ergo: SZÓVÁ SEM TETTE NEKEM SOHA SEHOL SENKI"

... Lehet, hogy észrevette, lehet, hogy szóvá is tette, csak el tetszett a füle mellett ereszteni.
... Persze, néhány alkalom után már lehet, hogy valóban nem tették szóvá, mert minek ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 09:28 | Sorszám: 328
A kognitív disszonancia jó módszer a háborítatlan élethez: az embert nem zavarják
az elképzelésétől elütő tények.
Ugyanakkor életveszélyes is, ha a piros lámpát képzeljük zöldnek.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 09:24 | Sorszám: 327

... www.facebook.com/222849284410325/photos/a.315950128433573.91004.2228492844103 ...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 08:42 | Sorszám: 326
A Technikumba', ahová középiskolába jártam--ez a Miskolci Bláthy Villamosipari volt--a műszerész műhelyoktatónak az volt a "HEPPJE" (ezt akkor ott igy mondtuk) hogy minden diákot Gézának hívott-szólított. "Géézza fijam a munkád eddig közepess"--ilyeneket mondott munka közben.
Úgy látszik Önnek meg ez a "kognitív disszonancia" a "HEPPJE".Sebaj, van ilyen...már sok mindent--sokbolondembert--láttam, hallottam, tapasztaltam, megéltem--de ami a legfontosabb: jókedvben s derűben-harmóniában túléltem.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 07:31 | Sorszám: 325
Nekem minden idevágó megnyilatkozásom RÉSZE-- Ön szerint--- az én HATALMAS NAGYBÜDÖS KOGNITIV..IZÉ..DISSZONANCIÁMNAK. ÁM LEGYEN! NA ÉS AKKOR MI VAN? MERT UGYANIS ÉN--mint talán érzékelni is tetszik-- ÖLÉG JÓL "ELVAGYOK" EZZEL A KOGNITIV IZÉVEL, MITAGADÁS--mán' ha ez tényleg létezik.Annál is inkább, mert ezt a kognitiv marhaságot Kegyeden kívül--velem kapcsolatban vagy nálam-- más földi halandó SOHA, SEMMIKOR NEM ÉSZREVÉTELEZTE AZ EDDIGI ÉLETEMBE',ergo: SZÓVÁ SEM TETTE NEKEM SOHA SEHOL SENKI! Sem a közeli hozzátartozóim, sem a KÉSZ-es barátaim nem, sem a KDNP-s pártbéli társaim, sem a lelkiatyám--aki jezsuita--szóval senki.Akkor meg miafrancot kezdjek vele?
Ezt ha meg tetszene mondani, megköszönném.Mert ez nekem enyhén szólva NÓVUM--így lassan 68 évesen--s nem tudom miért lényeges, mit kezdjek, micsinyájjak vélle? Vagy ez olyan dolog hogy az egyik ember szőke a másik meg barna hajú, osszt' kész?
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 06:37 | Sorszám: 323
A vatikáni Szent Márta Ház kápolnájában tartott reggeli szentmiséjén Ferenc pápa óva intette
a híveket az egyház három olyan csoportjától, akik igényt tartanak arra, hogy kereszténynek
hívják őket: ezek az „uniformisták”, az „alternativisták” és az „előnyszerzők”. Számukra az
Egyház azonban „nem otthon”, hanem „albérlet”.
... www.facebook.com/pages/Vatik%C3%A1ni-R%C3%A1di%C3%B3-Magyar-m%C5%B1sor/524505 ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 06:37 | Sorszám: 324
Ez is a kognitív disszonanciának 1 válfaja: hogy olyankor is képes vitatkozni,
amikor egyetért velem ...
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 23. 07:46 | Sorszám: 322
"..Úgy látom, lényegében egyetértünk."
"lényegében" IGEN, de azért minden részletében NEM.És mint tudjuk az "ördög a részletekben bújik meg"!
Mert például azt hogy:
"..- van a Pilátus-hívő, farizeus-lelkű klérus és a hozzájuk hű megélhetési papok, akik
a liturgiában mímelik a Krisztus-hitet," ÉN TELJESSÉGGEL ELUTASITOM! ÉS NAGYON HEVESEN UTASITOM EL!--dacára annak is, hogy "ilyenek valóban "vannak", jómagam is tudom. Mert! Úgy, és olymódon gondolom én, hogyha vannak is ilyenek:
1.) Nem sokan vannak;
2.) Nem is "zavarnak oly' sok vizet"--negativ értelemben persze--mint amennyire sejtésem szerint vélelmezni tetszik; Ha jól értem Önt.
3.) Mert meg vagyunk váltva, hisz' Jézus meghalt érettünk a kereszten.S--mint tudjuk-- "harmadnapra föltámadott", ergó végtelen irgalmassága ÉRVÉNYESÜL--az ördög hatalma fölött is(!!!)-- s NEM az "ilyen-olyan" papok tökéletlensége.
k.k.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...