23:29:13
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Hit, vallás
... Elejére 1. lap 
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 17:58 | Sorszám: 343
P.s.: Félreértések és félremagyarázások elkerülése végett mégegyszer kihangsúlyozom:
"AZT" ÉS CSAKIS "AZT" NEM IRHATJUK ELŐ EGYMÁSNAK, HOGY A "FENYEGETÉS" SZÓT KI MIKOR ÉRTI A MÁSIK VESZÉLYEZTETÉSÉNEK!EZ MINDKETTŐNK SZUVERÉN JOGA--ÖNMAGA SZÁMÁRA LEGALÁBBIS(!!!)-- NYELVISMERETE NYELVTUDÁSA MEG ILYESMI.
ÉN NEM MONDHATOM MEG ÖNNEK: MI A FENYEGETÉS--MELLESLEG NEM IS AKAROM.DE ÖN SEM IRHATJA ELŐ NEKEM MI "AZ" HOGY "FENYEGETÉS"!
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 17:42 | Sorszám: 342
"..Nem fenyegetem én keresztkem bácsit, de az óra ketyeg:"
EZ IGENIS FENYEGETÉS!!!Ön persze vélelmezheti másként, de attól, hogy Ön "EZT" másként vélelmezi attól ÉN MÉG NEM FOGOM E'BBÉLI VÉLEKDÉSÉBEN ÖNT követni.
Tessék tudomásulvenni: NEM ÁLLUNK EGYMÁS FÖLÖTT!Ami annyit tesz: ÖN NEM IRHATJA(!!!) NEKEM ELŐ AZT, HOGY ÉN MIT S HOGYAN ÉRTSEK! Annál is inkább SEM, mert én sem írok elő Önnek semmit.
Azt pedig hogy a "Mennyei Atya" színe elé állunk előbb tudtam mint Ön, mert idősebb vagyok Önnél.Úgyhogy inkább én taníthatnám-ojktathatnám ki Önt, de én--okosabb lévén Önnél--EZT NEM(!) TESZEM.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 17:28 | Sorszám: 341
Nem fenyegetem én keresztkem bácsit, de az óra ketyeg: lejár az érdemszerzés időszaka és
a Mennyei Atya színe kell állnunk. S ott majd esetleg szorulni tetszik, az Úr azt mondja
majd, hogy "nem ismerlek" és a baljára kell majd állnia.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 17:06 | Sorszám: 340
TÉNYLEG? NA NE IZÉJJÉL MÁ' MERÚGYMARACC!
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 17:03 | Sorszám: 339
Talán inkább NEM FOGADNÁM MEG a jótanácsát.Márcsak azért sem, mert én NEM VAGYOK ÁLSZENT! Igaz, szent sem vagyok olyannyira amennyire egészen üdvös lenne.
Aztán meg nem igazán érdekel engem, hogy Önök mit tesznek--éppen mert én hívő vagyok s nem hitetlen.Úgyhogy tessenek nyugodtan "megtérni" ha jólesik, de nekem az se' baj, ha nem "térnek meg" a saját gondolkodásmódjuk szerint.És Ferenc pápánk--Szentséges Atyánk-- is azt rázogat amit Neki jólesik, nem igazán érint.ÉPPEN AZÉRT NEM, MERT ÉN BIZTOS VAGYOK A HITEMBEN, ÉS HOGY LEHETEK IS EBBEN A HITBEN BIZTOS, AZT AZ ÉN SZERETETT JEZSUITA LELKIATYÁM--CSÓKAY KÁROLY S.J.--IS MEGERŐSITETTE TÖBB IZBEN is(!) A SZÁMOMRA--mély gyónásaim és lelki beszélgetéseim alkalmain. SZÓVAL: PONTOSAN "AZT" ERŐSITETTE MEG KÁROLY ATYA, HOGY JÓ ÚTON JÁROK ÉS EZEN ÉS CSAKIS(!!!) EZEN AZ ÚTON KELL HOGY JÁRJAK, MERT EZ AZ ÚT HELYES ÉS JÓ.És mellesleg--de talán nem mellékesen--jómagam is érzem hogy "az", mert Isten SZEMÉLYESEN VISSZAIGAZOLJA MINDEZT, NEKEM(!): rendszeresen.
És ha kérhetném, ne tessék engem ezzel az "álszentséggel" sem(!) SÉRTEGETNI, s ha lehet FENYEGETNI SEM SEMMIVEL, mert én Önt nem sértegetem semmivel, és nem is fenyegetem Önt semmivel. Sőt tisztelettel és türelemmel beszélek Önnel.Köszönöm.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 16:24 | Sorszám: 338
Azért csak tessen odafigyelni, hogy hátha mi, az egymilliárd, hirtelen megtérünk,
oszt keresztkem bácsi megmarad egyedül hitetlennek, s máris lőttek a fenenagy
nyugalmának. Ferenc pápánk erősen rázogatja az álszentek uborkafáját.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 16:14 | Sorszám: 337
így szoktatok logon-olni??
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 15:49 | Sorszám: 336
aki folyton ordibál, az bizony zaklatott.
nyugodjá' már le, te kis anyaszomorító elvtárs!
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 06. 14:36 | Sorszám: 335
Rég volt--valóban--hogy én itt "zaklatott" lettem volna.
Ennélfogva az: "ÁM "íGY" LEGALÁBB MEGNYUGODTAM." mondat talán tényleg nem volt pontos, vagy nem volt teljes, de talán még a lényeget kifejező se volt. Inkább tehát azt akartam volna mondani, vagy valami olyasmit, hogy "ilyeténképpen nem az én térfelemen pattog a labda". Hanem inkább az 1 milliárd katolikusén--persze ez még mindég nem elég pontos-- akik Ön szerint mind ebben a kognitív izében dagonyázunk...ugyi.
Szégyeljük magunkat ugye Önök előtt, akik példamutatóan tőkéletesek: hitükben, magánéletükben, mindenben...
Hát én nem állitom azt hogy mi katolikusok ne lehetnénk jobb keresztények, de azt igen hogy: komolyan, nagyon komolyan igyekszünk a II.Vatikáni Zsinat óta főleg. S igyekezetünk talán nem is teljesen eredménytelen.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 13:19 | Sorszám: 334
Nem mintha korábban csöppet is zaklatott tetszett volna lenni !
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 13:09 | Sorszám: 333
Jaúúgy??? Akkor lehet, hogy nem is velem van a baj, hanem a "katolikus vallással"? Vagy annak "hitoktatási rendszerével"? IGY MÁR HELYBEN VAGYUNK.KIBÚJT A SZÖG A ZSÁKBÓL.
ÁM "íGY" LEGALÁBB MEGNYUGODTAM.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 06. 11:33 | Sorszám: 332
Harmadik eshetőség is van: tényleg nem vették észre, mert ők is ugyanolyan
kognitív disszonanciában élnek.
A katolikus hitoktatás pontosan a kognitív disszonanciára trenírozza a
hűséges híveket: mást valljak, mint amit hiszek és mást tegyek, mint amit
vallok.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 10:07 | Sorszám: 331
"..Ugyanakkor életveszélyes is, ha a piros lámpát képzeljük zöldnek."
Válaszom erre az, hogy: nekem mán az is "nyóc"! Én 67 évet megéltem békében szeretetben, boldogságban, s igyekeztem embertársaimnak jókat tenni.
Tudom, nem fogom "zöldnek nézni a pirosat", de ha netán mégis "úgy lenne": ÉN MÁR "AZT" IS MEGTEHETEM. Hogy elüt az autó-netán? KIT IZGAT AZ? Hiszen ha már 10 évvel ezelőtt meghaltam volna, már akkor is TELJES ÉLETET ÉLTEM! Imádkozni meg így is fogok buzgón a Jóistenhez MINDHALÁLOMIG.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. június 06. 09:59 | Sorszám: 330
"Lehet, hogy észrevette, lehet, hogy szóvá is tette, csak el tetszett a füle mellett ereszteni.
... Persze, néhány alkalom után már lehet, hogy valóban nem tették szóvá, mert minek ..."
Az első mondatbélieket talán kizárhatjuk, mert TÚLÉRZÉKENY EMBER LÉVÉN minimum MEGHALLOM és a "KOBAKOMIG"-"idegrendszeremig" hagyom(!) eljutni azokat a felém mondott dolgokat amik-amelyek reám nézvést kedvezőtlenek.Sőt, elég jó hatásfokkal meg is jegyzem mindezeket.Aki ISMER, az minimum "ezt" tudja rólam.Ön NEM ISMER,EZ TÖBB, MINT BIZTOS(!!!), mert ha ilyesmit föltételez: mindezzel BIZONYITJA(!) hogy nem ismer.
A második mondatába' belefoglaltakat már valószínűbbeknek gondolhatom--esetleg-- s főleg a "mert minek"-ben rejtett "bölcsességet", amit súlyosnak vélelmezek.TÉNYLEG! MINEK?
Ha úgysem érzem át az Ön--netán Önök--igazságát, mint TRIVIÁLIS IGAZSÁGOT--akkor tényleg fölösleges a dolgot még szóvétenni is.Mert változni-változtatódni úgysem fog semmi, hisz' számomra MINDEN VÁLTOZTATÁS ÉRTELMETLEN ÉS HIBÁS! Mert az ÉN "RENDSZEREMBEN" az, amit mondani tetszik az TELJESSÉGGEL HIBÁS SŐT VALÓSÁGIDEGEN.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 09:32 | Sorszám: 329
"más földi halandó SOHA, SEMMIKOR NEM ÉSZREVÉTELEZTE AZ EDDIGI ÉLETEMBE',ergo: SZÓVÁ SEM TETTE NEKEM SOHA SEHOL SENKI"

... Lehet, hogy észrevette, lehet, hogy szóvá is tette, csak el tetszett a füle mellett ereszteni.
... Persze, néhány alkalom után már lehet, hogy valóban nem tették szóvá, mert minek ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 09:28 | Sorszám: 328
A kognitív disszonancia jó módszer a háborítatlan élethez: az embert nem zavarják
az elképzelésétől elütő tények.
Ugyanakkor életveszélyes is, ha a piros lámpát képzeljük zöldnek.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 09:24 | Sorszám: 327

... www.facebook.com/222849284410325/photos/a.315950128433573.91004.2228492844103 ...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 08:42 | Sorszám: 326
A Technikumba', ahová középiskolába jártam--ez a Miskolci Bláthy Villamosipari volt--a műszerész műhelyoktatónak az volt a "HEPPJE" (ezt akkor ott igy mondtuk) hogy minden diákot Gézának hívott-szólított. "Géézza fijam a munkád eddig közepess"--ilyeneket mondott munka közben.
Úgy látszik Önnek meg ez a "kognitív disszonancia" a "HEPPJE".Sebaj, van ilyen...már sok mindent--sokbolondembert--láttam, hallottam, tapasztaltam, megéltem--de ami a legfontosabb: jókedvben s derűben-harmóniában túléltem.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 07:31 | Sorszám: 325
Nekem minden idevágó megnyilatkozásom RÉSZE-- Ön szerint--- az én HATALMAS NAGYBÜDÖS KOGNITIV..IZÉ..DISSZONANCIÁMNAK. ÁM LEGYEN! NA ÉS AKKOR MI VAN? MERT UGYANIS ÉN--mint talán érzékelni is tetszik-- ÖLÉG JÓL "ELVAGYOK" EZZEL A KOGNITIV IZÉVEL, MITAGADÁS--mán' ha ez tényleg létezik.Annál is inkább, mert ezt a kognitiv marhaságot Kegyeden kívül--velem kapcsolatban vagy nálam-- más földi halandó SOHA, SEMMIKOR NEM ÉSZREVÉTELEZTE AZ EDDIGI ÉLETEMBE',ergo: SZÓVÁ SEM TETTE NEKEM SOHA SEHOL SENKI! Sem a közeli hozzátartozóim, sem a KÉSZ-es barátaim nem, sem a KDNP-s pártbéli társaim, sem a lelkiatyám--aki jezsuita--szóval senki.Akkor meg miafrancot kezdjek vele?
Ezt ha meg tetszene mondani, megköszönném.Mert ez nekem enyhén szólva NÓVUM--így lassan 68 évesen--s nem tudom miért lényeges, mit kezdjek, micsinyájjak vélle? Vagy ez olyan dolog hogy az egyik ember szőke a másik meg barna hajú, osszt' kész?
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 06:37 | Sorszám: 323
A vatikáni Szent Márta Ház kápolnájában tartott reggeli szentmiséjén Ferenc pápa óva intette
a híveket az egyház három olyan csoportjától, akik igényt tartanak arra, hogy kereszténynek
hívják őket: ezek az „uniformisták”, az „alternativisták” és az „előnyszerzők”. Számukra az
Egyház azonban „nem otthon”, hanem „albérlet”.
... www.facebook.com/pages/Vatik%C3%A1ni-R%C3%A1di%C3%B3-Magyar-m%C5%B1sor/524505 ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 06:37 | Sorszám: 324
Ez is a kognitív disszonanciának 1 válfaja: hogy olyankor is képes vitatkozni,
amikor egyetért velem ...
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 23. 07:46 | Sorszám: 322
"..Úgy látom, lényegében egyetértünk."
"lényegében" IGEN, de azért minden részletében NEM.És mint tudjuk az "ördög a részletekben bújik meg"!
Mert például azt hogy:
"..- van a Pilátus-hívő, farizeus-lelkű klérus és a hozzájuk hű megélhetési papok, akik
a liturgiában mímelik a Krisztus-hitet," ÉN TELJESSÉGGEL ELUTASITOM! ÉS NAGYON HEVESEN UTASITOM EL!--dacára annak is, hogy "ilyenek valóban "vannak", jómagam is tudom. Mert! Úgy, és olymódon gondolom én, hogyha vannak is ilyenek:
1.) Nem sokan vannak;
2.) Nem is "zavarnak oly' sok vizet"--negativ értelemben persze--mint amennyire sejtésem szerint vélelmezni tetszik; Ha jól értem Önt.
3.) Mert meg vagyunk váltva, hisz' Jézus meghalt érettünk a kereszten.S--mint tudjuk-- "harmadnapra föltámadott", ergó végtelen irgalmassága ÉRVÉNYESÜL--az ördög hatalma fölött is(!!!)-- s NEM az "ilyen-olyan" papok tökéletlensége.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 23. 07:19 | Sorszám: 321
Úgy látom, lényegében egyetértünk.
(Hogy fogunk így késhegyre menő vitát folytatni ?)
Tisztán látjuk az egyház(ak) felépítését:
- van a Pilátus-hívő, farizeus-lelkű klérus és a hozzájuk hű megélhetési papok, akik
a liturgiában mímelik a Krisztus-hitet,
- és vagyunk mi és a mi jó, szelíd és tiszta papjaink, akik titokban megéljük azt.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 22. 08:48 | Sorszám: 320
"A szertartásosságnak még a gondolata is idegen Jézustól."
Ez a megállapítás tkp. még igaz is...LEHETNE, sőt talán igaz is.
Csak szerintem NEM VISZ KÖZELEBB A LÉNYEGHEZ: nem(!) involválja az igazi lényeget!
Miért?
Azért, mert nem az a lényeg(!), hogy par excellance megállapitsuk-kinyilatkoztassuk: MI MICSODA?--görcsös precizitással. Hanem az a lényeg, hogy függetlenül attól, hogy azt mi tökéletesen látjuk-é avagy sem, de KÖZELEBB KERÜLÜNK-E(?) valamivel vagy valami-valaki által Hozzá? Akár tökéletlen eszközökkel módokkal is, sőt, horribile dictu akár NAIV HÜLYSÉGEKKEL--netán hamisságokat tartalmazó utakon(!!!)--IS! MERT!!! Szent Pál ugye azt mondja: ISTEN GÖRBE VONALAKON IS EGYENES CÉLOKHOZ VEZET.
Úgyhogy szerintem helyes--egy bizonyios mértékben az ortodoxia megállapitása--bár kissé túlzó: a LITURGIA, Istennel kapcsolatban MINDENT MEGOLD, ha odaadóan és őszintén csinálják, s ezt a nézetet igen jelentős mértékben osztja a GÖRÖG KATOLIKUS VASLLÁS IS! Tehát nem kell nagyon Igézni-Bibliázni, nem kell nagyon hitoktatni-hittanozni-eucharisztiázni etc etc...hanem hatásos-hosszú és fényes-illatos szertartást-liturgiát köll csinálni! S az elvezet az Úrhoz: AZ EGY ÉS IGAZ ISTENHEZ--mondja az ortodox-görög-keleti.Gyertyafüst, arany, nagyon hosszú és sulykoló ének szertartás etc...etc...s ez elvezeti a nyamvadt-szar és kitartás nélküli EMBERTAKNYOT az Úrhoz.No, azért én "ezt" NEM MONDOM, s főleg : NEM VALLOM.De van benne valami--látva hogy mi emberek milyen szarhalmazok vagyunk.Amit Ön mond az szofisztika, valóságon kivüli és főleg azon felüli elménckedés--persze: SZÉP és KINYILATKOZTATÁSSZERŰ.Csak illúzórikus és életidegen.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 22. 06:47 | Sorszám: 319
A szertartásosságnak még a gondolata is idegen Jézustól.
A szertartás 1 centivel sem visz közelebb Hozzá.
De nem is távolít el tőle.
A kenyér nem azért szent, mert a pap azt mondja, hogy "ez az én testem" (és közben
azt gondolja, hogy "ez az Ő teste", hanem azért szent, mert Jézus egyszer azt
mondta, hogy "ez az én testem" (és közben azt gondolta, hogy "ez az én testem").
És azóta bárki, bárhol "fölismerheti Őt a kenyértörésben".
Ha a Szentlélek eltölti az illetőt (akiről tudjuk, hogy ott fú, ahol Ő akar, nem ott,
ahol mi akarjuk ...)
A szertartás annak hajtogatása, hogy "Uram, Uram". Ez nem üdvözít, de nem is
akadálya az üdvözülésnek.
Az üdvözít, ha megcselekedjük az Atya akaratát (Mt 7,21).
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...