04:24:01
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Hit, vallás
... Elejére 1. lap 
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 22. 08:48 | Sorszám: 320
"A szertartásosságnak még a gondolata is idegen Jézustól."
Ez a megállapítás tkp. még igaz is...LEHETNE, sőt talán igaz is.
Csak szerintem NEM VISZ KÖZELEBB A LÉNYEGHEZ: nem(!) involválja az igazi lényeget!
Miért?
Azért, mert nem az a lényeg(!), hogy par excellance megállapitsuk-kinyilatkoztassuk: MI MICSODA?--görcsös precizitással. Hanem az a lényeg, hogy függetlenül attól, hogy azt mi tökéletesen látjuk-é avagy sem, de KÖZELEBB KERÜLÜNK-E(?) valamivel vagy valami-valaki által Hozzá? Akár tökéletlen eszközökkel módokkal is, sőt, horribile dictu akár NAIV HÜLYSÉGEKKEL--netán hamisságokat tartalmazó utakon(!!!)--IS! MERT!!! Szent Pál ugye azt mondja: ISTEN GÖRBE VONALAKON IS EGYENES CÉLOKHOZ VEZET.
Úgyhogy szerintem helyes--egy bizonyios mértékben az ortodoxia megállapitása--bár kissé túlzó: a LITURGIA, Istennel kapcsolatban MINDENT MEGOLD, ha odaadóan és őszintén csinálják, s ezt a nézetet igen jelentős mértékben osztja a GÖRÖG KATOLIKUS VASLLÁS IS! Tehát nem kell nagyon Igézni-Bibliázni, nem kell nagyon hitoktatni-hittanozni-eucharisztiázni etc etc...hanem hatásos-hosszú és fényes-illatos szertartást-liturgiát köll csinálni! S az elvezet az Úrhoz: AZ EGY ÉS IGAZ ISTENHEZ--mondja az ortodox-görög-keleti.Gyertyafüst, arany, nagyon hosszú és sulykoló ének szertartás etc...etc...s ez elvezeti a nyamvadt-szar és kitartás nélküli EMBERTAKNYOT az Úrhoz.No, azért én "ezt" NEM MONDOM, s főleg : NEM VALLOM.De van benne valami--látva hogy mi emberek milyen szarhalmazok vagyunk.Amit Ön mond az szofisztika, valóságon kivüli és főleg azon felüli elménckedés--persze: SZÉP és KINYILATKOZTATÁSSZERŰ.Csak illúzórikus és életidegen.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 22. 06:47 | Sorszám: 319
A szertartásosságnak még a gondolata is idegen Jézustól.
A szertartás 1 centivel sem visz közelebb Hozzá.
De nem is távolít el tőle.
A kenyér nem azért szent, mert a pap azt mondja, hogy "ez az én testem" (és közben
azt gondolja, hogy "ez az Ő teste", hanem azért szent, mert Jézus egyszer azt
mondta, hogy "ez az én testem" (és közben azt gondolta, hogy "ez az én testem").
És azóta bárki, bárhol "fölismerheti Őt a kenyértörésben".
Ha a Szentlélek eltölti az illetőt (akiről tudjuk, hogy ott fú, ahol Ő akar, nem ott,
ahol mi akarjuk ...)
A szertartás annak hajtogatása, hogy "Uram, Uram". Ez nem üdvözít, de nem is
akadálya az üdvözülésnek.
Az üdvözít, ha megcselekedjük az Atya akaratát (Mt 7,21).
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 21. 09:30 | Sorszám: 318
"..Eltemettük édesanyánkat édesapánkat becsületben tisztességben a katolikus vallási szertartás szerint, jó szelid és tiszta papjaink vezetésével úgy, hogy egy város kisérte Őket utolsó útjukon, és AKKOR JÖN ÖN, ÉS LÉNYEGÉBEN AZT MONDJA: A POKOLBAN VANNAK! Mi ez ha nem bántás?
k.k."
Ez volt a #265 melyre válaszképpen tetszett küldeni ezt a #317-et. Most már csak a "tartalmi összefüggést" kellene föllelnem a két h.sz.-között--lehet, nagyon hülye vagyok, de ha megfeszülök se' találom.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 21. 07:07 | Sorszám: 317
Ha valaki úgy hajtogatja azt, hogy "Uram, Uram", hogy közben "mellesleg"
megcselekszi az Atya akaratát, az üdvözül.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 16. 07:19 | Sorszám: 316
VIZSGÁLTASSA MEG A FÜLÉT (ÉS AZ AGYÁT IS) MERT ITT NEM ORDIBÁL SENKI--még csak hangosabban SEM(!) beszél, megsúgom.CSAK ÖN--SAJNOS-- OLYAN BETEG, HOGY OLYASMIT VÉL HALLANI, AMI NINCS.EZ VISZONT KLINIKAI ÜGY--AZ IDEGBAJ EGY KÖZISMERT ÉS ELÉGGÉ JÓL KEZELHETŐ VÁLFAJA.
k.k.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 16. 02:17 | Sorszám: 315


Ráadásul, mindezt ordibálva ...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 15. 20:16 | Sorszám: 314
Félreértések elkerülése végett és esetleges félremagyarázások megelőzésére elmondanám: a katolikus szentségtan, mint dogmatikai diszciplináris al-ágazat megmutatja és bizonyítja: AZ ÚR KONSZEKRÁLT SZENT TESTÉNEK ÉS VÉRÉNEK--SZAKSZÓVAL:AZ EUCHARISZTIÁ-NAK-- A "VÉTELE" NEM KANNIBALIZMUS ÉS NEM ÉLELMISZERFOGYASZTÁS! ELNÉZÉST KÉREK itt AZOKTÓL AKIKNEK A SZÁMÁRA EZT FÖLÖSLEGESEN IROM LE, MERT ŐK MINDEZZEL ÉPP ÚGY TISZTÁBAN VANNAK, MINT E SOROK "PAPIRRAVETŐJE", NETÁN MÉG JOBBAN IS!Mindazonáltal mégis szükségesnek tartom e propoziciót idevésni, mert sok helyütt sok, tudatlanságból fakadó vádaskodás-t és értetlenséget kaptam már 'ezirányból és e támában.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 15. 07:32 | Sorszám: 313
JesusChips – Az ortodox egyházfő üzlete
Daniel pátriárka nem hazudtolja meg találékony üzletember voltát. Legújabban piacra dobtak egy JesusChips nevű terméket, melyen a Megváltó képe látható, de csak három napig, hisz a hívő ember olyan táplálékot, melyen Krisztus képe látható, nem fogyaszt el.

De miután eltűnik a krumpliszelet-ropogósról, szívesen elfogyasztja, így a piac él, a vásárlók száma nem csökken, ami nagy örömmel tölti el az ortodox egyház fejét, mert a bevétel folyamatos.
... http://erdely.ma/mozaik.php?id=164811&cim=jesuschips_az_ortodox_egyhazfo_uzlete
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 12. 18:41 | Sorszám: 312
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 12. 17:43 | Sorszám: 311
Mer' a kedves R.K. szerint a katolikus papok aljas képmutatók meg álszent bálványimádók egytől egyig--kivételt csak azok képeznek néhányan netán neadjisten véletlen', akiket Ő a véleményivel kvázi szentté avat. Akiket más ember tisztel papként az félrebeszél és BÁLVÁNYIMÁDÓ DEMAGÓG! Bezzeg a szektások Fasza Gyerekek Ától Cettig--szerinte...
És nekem is lóf..sz-t a seggembe' mert merem mindezt észrevételezni, de minimum Dunába lövetés--lelkileg--a "cipőspartrúl"...ugyi.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 12. 15:37 | Sorszám: 310
Úgy látszik, papok között is előfordul a Krisztus-hit !
Egzisztenciális kvantor
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 12. 14:31 | Sorszám: 309
Az biztosan nem is pap volt, hanem református lelkész.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 11. 21:46 | Sorszám: 308
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 11. 19:04 | Sorszám: 307
KUSS!
k.k.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 11. 18:24 | Sorszám: 306
Tudod még, hogy ez minek a rövidítése??

( Remélem, a nyelvtant is átismételted azóta! .. )
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 11. 12:09 | Sorszám: 305
KUSS!
k.k.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 10. 20:57 | Sorszám: 304
Egy biztos: Sokat veszített vele! (reflexszerűen)
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 10. 20:14 | Sorszám: 303
Pavlovot ismered? (Ő nem ismer téged!)
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 10. 20:13 | Sorszám: 302
ne ordibálj kriptokommunista!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 10. 19:02 | Sorszám: 301
Az, hogy valaminek "értelme van" az nagyonis hely-, és környezetfüggő dolog.Ugyanis.A 3 és féléves unokám Világában nagyonis "értelmes" dolog az, hogy kiszórja az összes kisautóját a parkettra egy dobozból, s utána egyenként visszarakja.Ezekután mindezt megcselekszi 5 ízben.Igy egy ideig nagyon jól el van....Ha úgy tetszik: "értelme van" e kiszórási-visszarakási cselekvéssorának.Csak mi látjuk mindezt értelmetlenűl unalmasnak.Amilyen hülyék vagyunk---ugye.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 10. 12:49 | Sorszám: 300
Nem hát!
Épp ma reggel írtam egy kedves nőismerősömnek: Ha nem érted meg más szavait, akkor miért gondolod, hogy mások megértik a te cselekedeteidet?
(Még nem tudom, hogy megharagudott-e rám.)
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 10. 06:07 | Sorszám: 299
NEM ORDIBÁL ITT SENKI!
Viszont ön sérteget.
k.k.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 10. 00:29 | Sorszám: 298
Mi van, te sem érted?
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 09. 23:23 | Sorszám: 297
Te meg mikor jössz már végre rá, hogy ennek semmi értelme?
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 09. 23:03 | Sorszám: 296
De mér' ordibálsz, te szerencsétlen!...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...