21:55:38
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: ateista maradok
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:58 | Sorszám: 66
Remélem, csak mondja, de nem csinálja.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:56 | Sorszám: 65
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:52 | Sorszám: 64
Akkor mégegyszer mondom hangsúlyosan és komolyan: NEM(!!!) FOLYTATOM "MÁSKÉNT"!!! Úgyhogy: azt csinál, amit óhajt és amit Önnek jólesik.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:50 | Sorszám: 63
Most hüledezzek vagy mulassak?
Ateista lett volna Bronstein, Hirsch-Apfelbaum és Rosenfeld eftáss? Hadd kételkedjek ebben.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:47 | Sorszám: 62
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:43 | Sorszám: 61
Francia forradalom, mexikói forradalom, kommunista forradalmak.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:42 | Sorszám: 60
Nem fenyegetem.
Közöltem, hogy így NEM FOGJA FOLYTATNI.
Vagy másképpen folytatja, vagy nem folytatja.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:40 | Sorszám: 59
No azért kíváncsi lennék egy ilyenre, ahol ateista hordák üldözik a bármilyenvallásúakat.....
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:39 | Sorszám: 58
Erká basi?
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:38 | Sorszám: 57
Ugye mondom, hogy az ember szellemi lény: a jól kidolgozott ideológiákért rajong.
Sajnos - hogy a témaindítódhoz visszakanyarodjak -, a pogányok kiirtása pontosan
ugyanakkora mozgósítóerő a bigott istenhívők számára, mint az istenhívőké a bigott
ateisták számára.
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:35 | Sorszám: 56
KÉREM, NE TESSÉK FENYEGETNI!
ELŐRE MONDOM: "IGY FOLYTATOM",EBBEN MEGNYUGODHAT ÉS KEZDHETI A "KITILTÁSOMAT"! ANNÁL IS INKÁBB "IGY" MERT ÉN SENKIRE SEMMI ROSSZAT NEM MONDTAM--A TELJES KORREKTSÉG SZINTJÉN MARADDVA.
ÚGYHOGY, CSAK TESSÉK BASÁSKODNI NYUGODTAN--RÁM ÖN NINCS(!!!) HATÁSSAL.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:27 | Sorszám: 55
De Cortez ugyan mondhatta volna, hogy ezek a nyavalyás aztékok dózsadrukkerek, azért kell lemészárolni őket. Kiröhögték volna a katonái. vagy, hogy barna szeműek (köztük is a többség az volt biztos). vagy hogy nincs rajtuk sapka.
Egy indok se volt ilyen jó, mint a pogányságuk.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:25 | Sorszám: 54
Nemán. Panda vérnyomásának kell ez a kis izgalom néha
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:10 | Sorszám: 53
Drága keresztkem bácsi, én az előző nikkjét nem tiltottam innét ki.
De ha így folytatja, akkor ezt ki fogom.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:09 | Sorszám: 52
Nohát éppen ez a kényszerítő erő: hogy meg kell magyarázni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:54 | Sorszám: 51
Eztet ki írta maga farizeus?!

ÖN PERSZE AZT HISZI HOGY VAN, MERT BUTA ÉS NAGYKÉPŰ

rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:51 | Sorszám: 49
1.) Én nem Önt sértegetem, hanem a HIÚ EMBERI GONDOLKODÁST minősítem--ami akár a sajátom is! Amelyik átveri a "dolgozó népet".
2.)Mivel? Azzal hogy azt állitja --önmagáról--érti azt, mi a semmi.Oszt' közbe ugyanazt a gondolkodástechnikai-metodológiai machnációkat akarja végrehajtani a semmi-n, amit pedig csak a "valami"-n lehet.
József Attila írja:
"A SEMMI ÁGÁN ül szivem
kis teste hangtalan vacog..
ta-ra-ra-ra-ra-ra-ra-ra-ra...
s nézi, nézi a CSIILAGOT."
Ő érti a "figurát".Egyet tehetünk csak: "nézzük (és imádjuk) a csillagot (AZ ISTENT)"
Bizon, bammeg ígyvanez!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:42 | Sorszám: 48
Nem kénytelen. Csak könnyebb úgy. Nehéz lehetett volna pl. megmagyarázni Cortez zsoldosainak, miért nem kell emberszámba venni és miért üdvös ezrével irtani az aztékokat a vallás nélkül. De azzal már roppant egyszerű: pogány kutyák oszt üsd-vágd.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:40 | Sorszám: 47
ég a tökéletes hitetlenség (ideológiamentesség, világképtelenség) sem garancia a kirekesztés
(és gyilkolászás) ellen, mert ugyanúgy alkalmas a (bármiben) hívőktől való önmegkülönböztetésre.

Sőt. Egy ateista magyar meg egy bigott hívő német nagy egyetértésben gyűlölheti mondjuk a yanomamo indiánokat.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:32 | Sorszám: 45
Nohát, ez a lényeg.
Vagyunk "mi" és vagytok "ti".
És ha "mi" eléggé összetartunk és eléggé nagyon utálunk "titeket", akkor bicskát/uzit
ragadunk és kezdődhet a vérfürdő.
Határesetben, diktátoroknál a megkülönböztetés úgy megy, hogy "én" és "ti".
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:26 | Sorszám: 44
Ez a biológia szintjén oké: van a genetika, mint csoportképző szempont és kész.
Az ember, sajnos, szellemi lény, emiatt kénytelen ideológiák mentén csoportosulni.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:23 | Sorszám: 43
Az ideológiák eszmei alapjától (teista vagy ateista) teljesen független az ideológia híveinek bigottsága.
Vannak toleráns istenhívők és vannak bigott ateisták is.
Az isten nélküli világképed pontosan ugyanolyan, mint az isteneseké. Világkép.
Pontosan ugyanúgy alkalmas a más módon gondolkozók kirekesztésére és gyilkolászására, mint a többi.
Az ateista hívőknek ugyanakkora szükségük van arra, hogy a hitük megingathatatlan legyen, mint a teistáknak,
különben elveszítik a lábuk alól a talajt és tanácstalanokká válnak.
De, újból mondom: még a tökéletes hitetlenség (ideológiamentesség, világképtelenség) sem garancia a kirekesztés
(és gyilkolászás) ellen, mert ugyanúgy alkalmas a (bármiben) hívőktől való önmegkülönböztetésre.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:07 | Sorszám: 42
Ezt nagyon könnyű definiálni, mindig az adott csoport a "MI", és a többiek meg a "MÁSOK".
XY eftáss kimegy a Fradi meccsére: ott vannak a fradisták, meg van az összes többi köcsög.
Aztán elmegy a nyóckerbe, ott vannak a magyarok meg a cigányok. Aztán elmegy vásárolni, és vannak a magyar boltok meg a nyavalyás kínaiak (akik lehetnek vietnamiak, koreaiak, tökmindegy). A munkahelyén meg vannak a mi brigádunk faszagyerekei, meg a lógós, naplopó többiek. Satöbbi-satöbbi.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:04 | Sorszám: 41
Az etnikai alapú kirekesztés az az egész élővilág egyik legjellemzőbb tulajdonsága. Evolúciós értéke is van a csoportokban élő élőlények vonatkozásában: a közösség egyik összetartó ereje.
A magányos élőlényeknél kibővül a fajtársak kerülésével (a párzási időszakot kivéve).
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:02 | Sorszám: 40
De még az etnikai hovatartozás, mint kirekesztési (és gyilkolászási) szempont sem
nevezhető ideológiamentesnek: mert azt definiálni kell, hogy mi az etnikum:
- a szőke, kékszeműek ?
- az Rh+ -ak ?
- a valamelyik nyelven beszélők ?
- a valamilyen sapkát viselők ?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...