19:59:26
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: ateista maradok
... Elejére 1. lap 
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:35 | Sorszám: 56
KÉREM, NE TESSÉK FENYEGETNI!
ELŐRE MONDOM: "IGY FOLYTATOM",EBBEN MEGNYUGODHAT ÉS KEZDHETI A "KITILTÁSOMAT"! ANNÁL IS INKÁBB "IGY" MERT ÉN SENKIRE SEMMI ROSSZAT NEM MONDTAM--A TELJES KORREKTSÉG SZINTJÉN MARADDVA.
ÚGYHOGY, CSAK TESSÉK BASÁSKODNI NYUGODTAN--RÁM ÖN NINCS(!!!) HATÁSSAL.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:25 | Sorszám: 54
Nemán. Panda vérnyomásának kell ez a kis izgalom néha
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:10 | Sorszám: 53
Drága keresztkem bácsi, én az előző nikkjét nem tiltottam innét ki.
De ha így folytatja, akkor ezt ki fogom.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:09 | Sorszám: 52
Nohát éppen ez a kényszerítő erő: hogy meg kell magyarázni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:54 | Sorszám: 51
Eztet ki írta maga farizeus?!

ÖN PERSZE AZT HISZI HOGY VAN, MERT BUTA ÉS NAGYKÉPŰ

rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:51 | Sorszám: 49
1.) Én nem Önt sértegetem, hanem a HIÚ EMBERI GONDOLKODÁST minősítem--ami akár a sajátom is! Amelyik átveri a "dolgozó népet".
2.)Mivel? Azzal hogy azt állitja --önmagáról--érti azt, mi a semmi.Oszt' közbe ugyanazt a gondolkodástechnikai-metodológiai machnációkat akarja végrehajtani a semmi-n, amit pedig csak a "valami"-n lehet.
József Attila írja:
"A SEMMI ÁGÁN ül szivem
kis teste hangtalan vacog..
ta-ra-ra-ra-ra-ra-ra-ra-ra...
s nézi, nézi a CSIILAGOT."
Ő érti a "figurát".Egyet tehetünk csak: "nézzük (és imádjuk) a csillagot (AZ ISTENT)"
Bizon, bammeg ígyvanez!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:42 | Sorszám: 48
Nem kénytelen. Csak könnyebb úgy. Nehéz lehetett volna pl. megmagyarázni Cortez zsoldosainak, miért nem kell emberszámba venni és miért üdvös ezrével irtani az aztékokat a vallás nélkül. De azzal már roppant egyszerű: pogány kutyák oszt üsd-vágd.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:40 | Sorszám: 47
ég a tökéletes hitetlenség (ideológiamentesség, világképtelenség) sem garancia a kirekesztés
(és gyilkolászás) ellen, mert ugyanúgy alkalmas a (bármiben) hívőktől való önmegkülönböztetésre.

Sőt. Egy ateista magyar meg egy bigott hívő német nagy egyetértésben gyűlölheti mondjuk a yanomamo indiánokat.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:32 | Sorszám: 45
Nohát, ez a lényeg.
Vagyunk "mi" és vagytok "ti".
És ha "mi" eléggé összetartunk és eléggé nagyon utálunk "titeket", akkor bicskát/uzit
ragadunk és kezdődhet a vérfürdő.
Határesetben, diktátoroknál a megkülönböztetés úgy megy, hogy "én" és "ti".
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:26 | Sorszám: 44
Ez a biológia szintjén oké: van a genetika, mint csoportképző szempont és kész.
Az ember, sajnos, szellemi lény, emiatt kénytelen ideológiák mentén csoportosulni.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:23 | Sorszám: 43
Az ideológiák eszmei alapjától (teista vagy ateista) teljesen független az ideológia híveinek bigottsága.
Vannak toleráns istenhívők és vannak bigott ateisták is.
Az isten nélküli világképed pontosan ugyanolyan, mint az isteneseké. Világkép.
Pontosan ugyanúgy alkalmas a más módon gondolkozók kirekesztésére és gyilkolászására, mint a többi.
Az ateista hívőknek ugyanakkora szükségük van arra, hogy a hitük megingathatatlan legyen, mint a teistáknak,
különben elveszítik a lábuk alól a talajt és tanácstalanokká válnak.
De, újból mondom: még a tökéletes hitetlenség (ideológiamentesség, világképtelenség) sem garancia a kirekesztés
(és gyilkolászás) ellen, mert ugyanúgy alkalmas a (bármiben) hívőktől való önmegkülönböztetésre.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:07 | Sorszám: 42
Ezt nagyon könnyű definiálni, mindig az adott csoport a "MI", és a többiek meg a "MÁSOK".
XY eftáss kimegy a Fradi meccsére: ott vannak a fradisták, meg van az összes többi köcsög.
Aztán elmegy a nyóckerbe, ott vannak a magyarok meg a cigányok. Aztán elmegy vásárolni, és vannak a magyar boltok meg a nyavalyás kínaiak (akik lehetnek vietnamiak, koreaiak, tökmindegy). A munkahelyén meg vannak a mi brigádunk faszagyerekei, meg a lógós, naplopó többiek. Satöbbi-satöbbi.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:04 | Sorszám: 41
Az etnikai alapú kirekesztés az az egész élővilág egyik legjellemzőbb tulajdonsága. Evolúciós értéke is van a csoportokban élő élőlények vonatkozásában: a közösség egyik összetartó ereje.
A magányos élőlényeknél kibővül a fajtársak kerülésével (a párzási időszakot kivéve).
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:02 | Sorszám: 40
De még az etnikai hovatartozás, mint kirekesztési (és gyilkolászási) szempont sem
nevezhető ideológiamentesnek: mert azt definiálni kell, hogy mi az etnikum:
- a szőke, kékszeműek ?
- az Rh+ -ak ?
- a valamelyik nyelven beszélők ?
- a valamilyen sapkát viselők ?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:01 | Sorszám: 39
Na ja, ha van olyan elmebeteg ateista, aki azzal tölti az idejét, hogy az ideológiamentességből ideológiát gyárt, az vessen magára.
De föl nem foghatom, az istentagadásnak miért kellene éppoly bigottnak lenni, mint az istenhitnek? Vegyük az én példámat, magamról legalább sejtem, hogyan gondolkodok. Azt mondom: nincs szükségem egyetlen istenre sem ahhoz, hogy a világról alkotott elképzeléseim koherensek legyenek. Össze tudom rakni a világképemet isten(ek) nélkül.
Ez mitől ideológia?
Ha az, akkor a macskáknak is van ideológiájuk, nem szólva a főemlősökről.
Szerintem itt a fogalom körül van a baj egyfelől.
Másfelől, értem én, hogy a hívőknek nincs ínyére hogy valaki ne higgyen semmiben. Hinni, szerintük, muszáj, mert a világ az skatulyákból áll, azaz mindenkinek be kell állnia valami zászló alá. Ez a vélekedés KELL és SZÜKSÉGES a saját hitük fenntartásához.
Ha erről van szó, azt megértem (de el nem fogadom).
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 09:47 | Sorszám: 38
Nem látom be, hogy az etnikai hovatartozás mennyivel jobb alap a kirekesztésre
(és gyilkolászásra) mint az ideológiai.
Ezzel együtt, ki kell ábrándítsalak: az ateizmus is ideológia.
Meggyőződés, eszmerendszer.
Az eszmerendszer magva nem az istenhit, hanem az istenhit elvetése.
Az ideológiák elvetése nem az ateizmus, hanem a vallástalanság, hitetlenség.
Amikor nem tagadod az isten(ek) létét, hanem széttárod a karodat, és azt mondod,
hogy "nem tudom, hány isten van, és nem is érdekel".
Ezt nevezhetjük liberalizmusnak is: mindenki döntse el, hogy hány istenben hisz,
oszt jónapot.
Sajnos, az ideológiamentesség sem garancia gyilkolászás ellen, mert a tolerancia-
hívők is lehetnek a bigottságig menően intoleránsak az intoleranciával szemben.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 09:23 | Sorszám: 37
Félreértés ne essék: a kirekesztés jó és hasznos dolog. De nem vallási alapon. A kereszténység ugyanolyan kozmopolita mint a marxista-leninista komenizmus.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 09:22 | Sorszám: 36
Osztán maga meg sértegethet engem?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 09:21 | Sorszám: 35
Csakhogy!!! az ateizmus nem ideológia. Éppenséggel az ideológiák elvetése.
Én nem kérek az internacionalizmusból sem, mert az természetellenes. Nem kérek egyik vallásból sem, mert azok mind kirekesztők.

Iván szegény elmebeteg lett, de az igazság kedvéért mondjuk el, hogy betegsége előtt nagyon pozitív uralkodó volt, és művelt ember.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 09:19 | Sorszám: 34
ezt viszem ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 09:18 | Sorszám: 33
Maga ojjan izé.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 09:13 | Sorszám: 32
Az ideológia nem oka a gyilkolászásnak, hanem ürügye.
Ha valaki ki akar irtani valakiket, akkor kell valamiféle válogatási szempont.
Talán Iván cár volt az egyetlen kivétel, aki válogatás nélkül gyilkolt.
Sajnos, azzal, hogy magadat ateistának deklarálod, sem tudsz olyan ideológiához
csatlakozni, amelynek ürügyén nem gyilkoltak, mert de.
A kártékonyság foka nem a hit erősségétől, hanem irányultságától függ: gyilkolni
akar-e vagy sem.
Sőt, ha azt nézzük, hogy az ember ökológiai szempontból gigakártevő, akkor az
emberirtók hasznosak.
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 08:49 | Sorszám: 31
Azért értelmetlen a kérdése, mert nem tisztázza pontosan a fogalmakat--és ezért is nem reagálok rá.Mert az, hogy valami lezajlik valahogy és abban ahogyan lezajlik A DOLOG, valami nem tisztázható pontosan: abból még nem következik SEMMI(!!!), a SEMMIRE magára vonatkozóan.Az ember a HÜLYE FEJÉVEL gondolkozik valahogy--önhitten-nagyképűen--és persze azt hiszi nagy-nagy önhittségében, hogy szabad gondolkoznia mindenféle hülyeséget.NEM SZABAD.A SEMMINÉL MEGÁLL AZ EMBERI ÉSZ és ott KUSS!
EZÉRT NINCS ÉRTELME SEMMILYEN GONDOLKODÁSÁNAK SEM--ÖN PERSZE AZT HISZI HOGY VAN, MERT BUTA ÉS NAGYKÉPŰ--ÉS AZ ÉN VÁLASZOMNAK SINCS.ÉS SEMMILYEN VÁLASZNAK SINCS!VÉGETÉR AZ EMBERI GONDOLKODÁS.OTT "KUSS"--POFA BE ALAPÁLLÁS ETC...ETC-- ÖNNEK IS, NEKEM IS.
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 08:37 | Sorszám: 30
Nem mondom meg.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 07:34 | Sorszám: 29
Akkor mongya mán meg, mi lesz, ha egy részecskét egyesítünk egy anti-részecskével? Kicsi energia, ami szétsugárzódik, de mi lesz az anyaggal?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...