17:51:40
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Quasi (hit vs. rítus)
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 13:34 | Sorszám: 30
Gondolod, hogy Athénban, az Akadémia ligetben nyáron szünetet tartottak ?
(Egésségedre !)
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 12. 13:30 | Sorszám: 29
Ki mondta, hogy én mondom meg, hogy mi a józan ész ?
Senki sem mondta.
A józan ész abszolút.
A józan ész evidencia.
A józan ész azt mondja, hogy 2 x 2 = 4.
És ez nem véleményes.
A józan ész fölismeri a tényeket.
A tények pedig makacs dolgok.
A tényekről nem kötelező tudomást venni.
A tények elutasítása a kognitív disszonancia.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 13:08 | Sorszám: 28
Van kedvük ebben a gatyarohasztó hőségben vitázni?!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 13:04 | Sorszám: 27
Csak éppen NEM(!) ÖN HATÁROZZA MEG(!), hogy az adott helyzetben MI ÉRTENDŐ a "józan ész" fogalmán. (persze én sem--az igaz)
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 12. 10:52 | Sorszám: 26
A józan észen kívül semmi más nem tiltja keresztkem bácsinak, hogy kognitíve disszonáns legyen.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 10:10 | Sorszám: 25
P.S.: MERT NEHOGY MÁR ELŐíRJUK EGYMÁSNAK MIT LEEHET ÉS MIT NEM--a másik szabad magyar állampolgárnak!
k.k.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 12. 10:07 | Sorszám: 24
Én pedig BIZTOS VAGYOK ABBAN, HOGY IGENIS LEHET(!!!) EGYET NEM ÉRTENEM--bármiben.Lehet, és nem csak nekem lehet, de Önnek is és bárkinek is lehet valamivel nem egyetértenie!
És Ön pedig--kedves R.K.--OLYAN BILLOGOT SÜT RÁM AMILYET AKAR! Attól hogy Ön valamilyen--valóságban nem létező--stigmával megsebez(-ni szándékozik), az attól még nem lesz VALÓSÁGOS(!), pontosabban: VALÓSÁGOSAN LÉTEZŐ NEM LESZ(!)--pusztán azért mert Ön "azt" kinyilatkoztatja! Ezt is még pontosabban: ATTÓL ÉS AZÉRT MERT ÖN NYILATKOZTATJA KI, KVÁZI'MANIFESZTÁLJA, ATTÓL "AZ" MÉG NEM LESZ IGAZ, NEM VÁLIK IGAZSÁGGÁ A VÉRLÁZITÓ HAMISSÁG. Legföllebb Ön véleledhet "úgy"...Mert kedves R.K. NEM(!) ÖN "AZ" a személy, aki ITÉLKEZHET "elevenek és holtak fölött"--még egyenlőre.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 12. 07:13 | Sorszám: 23
Ezzel nem lehet egyet nem érteni !
Ezzel csak a kognitív disszonanciásak nem értenek egyet !

R.K.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 05:01 | Sorszám: 22
Nem értünk egyet.
És nem is fogunk, de ez nam baj.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 05:00 | Sorszám: 21
1.) Nem "buktam el" semmit.DE.
2.) Öntől BOCSÁNATOT KÉREK.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 10. 13:22 | Sorszám: 20
Drága keresztkem bácsi, a tanítványok már Jézus földi életében megpróbálták privatizálni a csodatévő
hatalmat.
(Mk 9,38-39)
Jézus akkor még le tudta inteni őket, de a halála után nem volt menekvés a hatalmi logika elől: kiépült
az egyházi hierarchia.
Aki csodát tud tenni az legalábbis gyanús.
Majd mi megmondjuk, ki és mikor tehet, szigorúan ellenőrzött körülmények között, a liturgia keretében
csodát.
Különben mivé lenne a successio apostolica ?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 10. 12:31 | Sorszám: 19
Ezt a meccset elbukta Isti bátyám. van ilyen, emelt fővel viselje.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 10. 12:19 | Sorszám: 18
NEM AKAROK BELEBONYOLÓDNI EZEKBE A DOLGOKBA, MERT AZT TETSZIK MAJD MONDANI, HOGY "MELLÉBESZÉLEK" VAGY TÚL BONYOLULTTÁ TESZEM AZ EGYSZERŰT ÉS VILÁGOSAT. EZÉRT KIJELENTEM ÉS MEGÁLLAPITOM:
1.) MONDANDÓJÁNAK LÉNYEGÉVEL EGYETÉREK;
2.) ELÉG LÉNYEGES (NAGYON LÉNYEGES) MELLÉK-RÉSZLETEIVEL-SZÁLAIVAL NEM.
3.) MINDENESETRE ÉN VILÁGOSAN LÁTOM AZ IGAZAMAT ÉS AZT IS, AMIVEL NEM TUDOK ÖNNEL EGYETÉRTENI.
4.) ÉS HÁLÁT ADOK ISTENNEK AZÉRT, HOGY NEM(!) ÉRTEK ÖNNEL EGYET.
K.K.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 10. 11:52 | Sorszám: 17
Bingó, 2:0.
a rítusok közösségteremtő ereje óriási. Lásd még a táplálkozási tabukat a zsidóknál. Értelmük nulla, csak arra szolgál, hogy táplálja az elkülönülést, idegengyűlöletet.
A rítusok mellett a másik ilyen közösségteremtő az a mítosz. Eredetmonda, népmese, népdalok.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 10. 11:37 | Sorszám: 16
És, ne felejtkezzünk el a rítus közösségteremtő erejéről sem.
Ha nem kiválasztottak elitgyülekezetévé, hanem népvallássá akarunk válni,
akkor nem várhatjuk el, hogy a nép higgyen.
Be kell érnünk annyival, hogy engedelmesen részt vesznek a rítusban.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 10. 10:12 | Sorszám: 15
Drága keresztkem bácsi, valami vagy az, ami, vagy pedig nem az, hanem valami más, quasi, szimbolika.
Van a hit, amikor eltölt bennünket a Lélek és csodát teszünk.
És van a rítus, amikor úgy teszünk mintha.
Ezt aztán persze lehet tetszőleges terjedelemben ragozni.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 10. 08:51 | Sorszám: 14
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 10. 08:39 | Sorszám: 13
A RITUS-sal kapcsolatban igaz az, amit írni tetszik--úgy nagyjából, de az sem teljesen.
MINDEZÉRT. SZIVES FIGYELMÉBE AJÁNLANÁM INGMAR BERGMANN: "RITUS" CIMŰ--meglehetősen riasztó, de amúgy kiváló-- FILMJÉT..MEGTEKINTÉS ÉS MEGFONTOLÁS CÉLJÁBÓL.NO OTT KIDERÜL, HOGY "SZÉP"-E A RITUS. A BAJ NEM OTT és nem a szépség-ben vagy annak híjában VAN!
A baj ott van, hogy rosszul tetszik megállapitani-föltételezni: MI A RITUS? MIKOR RITUS A RITUS, vagy valami más?
VISZONT.RÁADÁSKÉNT: A KATOLIKUS LITURGIKÁ-RÓL ( EZ EGY TEOLÓGIAI DISZCIPLINA, MELYET 6 FÉLÉVBEN TANITANAK) SEM(!) TETSZIK TUDNI MI "AZ".Legföllebb: látni érzékelni tetszik a külső vonásait, FELSZINI LÁTHATÓ JEGYEIT és slussz.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 10. 08:30 | Sorszám: 12
A rítus jó, mert szép.
A rítus irracionalitása nem baj, sőt: mint meditációs objektum, a révület (exaltáció,
extázis) útján módot ad a delikvensnek, hogy módosult tudatállapotban a tudat értelmen
túli területeiről is megismeréshez, megtapasztaláshoz jusson.
A rítus veszélye, hogy esetleg nem csak megismerni, hanem befolyásolni is akarjuk ezt
az álomvilágot és az elvarázslásból varázslás, a misztikából mágia lesz ...
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 10. 08:16 | Sorszám: 11
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 10. 07:57 | Sorszám: 10
P.s.: Az az érzésem, hogy Ön EGYSZERŰEN NEM ÉRTI A "HELYZETET" vagy FÉLREÉRTI AZT", ha ilyen fölösleges csacsiságokat mond.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 10. 07:53 | Sorszám: 9
Föl nem foghatom, hogy ugyan MIÉRT volt "az" részemről --úgymond--HIBA.Merthogy ÉPPEN AZÉRT "hoztam föl" Bach-ot--a protestánst--mert RK le akarja degradálni magát a KATOLIKUS LITURGIÁT, mint RITUS-t, mint értéktelen hókuszpókusz-t.Úgyhogy nagy okom van arra, hogy Bach-ot "fölhoztam", de ÉPPEN 'AMIATT "hoztam föl"--és éppen ÉN MONDOM, hogy Ő meg más sem a "ritusokba volt --úgymond--szerelmes", amit Ön is írt. DE PERSZE NENCSAK Ő NEM(!) volt, vagy van "így", de sokan mások sem!!!
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 10. 07:45 | Sorszám: 8
Nagyon nagy hiba volt magának JSB-t citálnia. Ha valaki, hát ő valóban, lelke-szíve mélyéről volt vallásos, és messze nem a rítusokba volt szerelmes. Istenét, ha meg lehet egyáltalán fogalmazni, a zenéhez hasonló, mennyei harmóniákban vélte felfedezni.
1:0 RK-nak, merthogy ez öngól vót a Maga részéről.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 10. 07:28 | Sorszám: 7
Aki RITUS-nak vélelmezi az egyébiránt protestáns Johann Sebastian Bach--az ÖTÖDIK EVANGELISTA-- H-moll miséjének (MI-SÉ-JÉNEK!) Sanctus vagy Agnus Dei tételeit, vagy Georg-Friedrich Handel Messiá-sának--teszem azt--"Hallelujá"-ját, azzal nem tudok mit kezdeni.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 10. 05:18 | Sorszám: 6
P.s.No.2.)
Mert--és most tessenek megfogódzkodni jól(!):
NEM A JÉZUSI TANITÁS A LÉNYEG, HANEM A MEGÉLT JÉZUSI ÉLET!Amihez a TANITÁS egy "hozzávezető út" lehet--jó és szerencsés esetben.Rossz esetben: unalmas és lélektelen felolvasó-, és mesedélutánok sora.
k.k.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...