Téma: Felelősségrevonás |
|
mpd |
|
Íme az elcseszett rendszerválás hozadéka. Olyan élenjáró jogrendet sikerült barkácsolnunk, hogy véletlenül se lehessen felelősségre vonni az előző rendszer gyilkosait. Csak gratulálni tudok, így posztumusz is, Antall Józsefnek és baráti körének. |
|
mamácska |
|
A RomNet több forrásból úgy értesült, hogy a cigány önkormányzat elnöke adócsalás és más bűncselekmények miatt előzetes letartóztatásba került. A portál úgy tudja, a heves megyei elnök, Danyi Sándor Farkas Flórián bizalmasának számít. Egy héttel ezelőtt vették őrizetbe, majd múlt csütörtökön előzetes letartóztatásba helyezték.
A RomNetnek több megyei cigány vezető is megerősítette a letartóztatást, valamint elárulták, Danyit a vállalkozásának tevékenysége miatt helyezték kényszerintézkedés alá. Danyi Sándor az egri Markhot Ferenc Kórház mintegy hatmilliárd forintos európai uniós támogatásból megvalósuló felújítási munkálatiban dolgozott alvállalkozóként, és információink szerint az adónyomozók csalás miatt vették őrizetbe a megyei cigányvezetőt - írják. atv.hu |
|
|
mamácska |
|
Százmillióstól csaknem kétmilliárd forintig terjedő kenőpénzről, fenyegetésről, összeesküvésről, a kormányfőről, a belügyminiszterről, a legfőbb ügyészről is szó esett tegnap Kiss Ernő egykori főrendőr korrupciós perének tárgyalásán. A Fővárosi Törvényszék előtt a nyugalmazott dandártábornokot befolyással üzérkedéssel vádolják, és tegnap azt a Kocsis Istvánt hallgatták meg tanúként, aki az MVM-perben is terhelt, tízmilliárdos hűtlen kezelés vádjával. A Gyurcsány-korszakban a Magyar Villamos Művek (MVM), 2008 és 2011 között pedig a BKV vezérigazgatói székében ült Kocsis most feljelentőként válaszolhatott a bíróság, az ügyész és a védő kérdéseire.
A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) szerint szorosan összefügg a Kaposvári Törvényszéken folyamatban lévő, Kocsis István és társai ellen zajló MVM-per és Kiss Ernő ügye. A vádiratban az szerepel: Kiss Ernő azért, hogy az általa régóta ismert Kocsis számára súlyos büntetéssel fenyegető ügyben ne hozzanak elmarasztaló ítéletet, 2011-ben egy ismeretlen személy közvetítésével előbb néhány százezer, majd összesen hatmillió eurót (körülbelül 1,8 milliárd forint) kért Pintér Sándor belügyminiszterre hivatkozva. Az ügyészség szerint Kiss Ernő azzal kereste meg Kocsis Istvánt, hogy az ellene zajló büntetőeljárás kedvező elbírálásában részt fog venni Pintéren kívül Polt Péter legfőbb ügyész is, de az ügyre Orbán Viktor miniszterelnöknek is lehet befolyása. A vádlott korábbi vallomásában arról beszélt, hogy a nagy neveket csak azért dobta be, mert gyanította, hogy Kocsis hajlandó bűncselekményt elkövetni.
Kocsis István elmondta, miután az MVM-ügyben hűtlen kezeléssel vádolták meg, úgy gondolta, védelmi stratégiát kell kidolgozni. – Kiss Ernő nagy szaktekintély volt, és volt tanácsadóm, Szász András azt mondta, hogy ő „segítséget tud adni” – mondta a tanú.
– Később havonta konzultáltunk, hogy „be tudjuk bizonyítani ártatlanságunkat”. Én adtam a szakmaiságot, az ügyvédem és Kiss Ernő a büntetőjogi hátteret. Később közös megállapodás született, hogy a volt főrendőr munkájáért díjat fog kapni – magyarázta Kocsis, aki szerint Szász tárgyalt a pénzügyekről. Szász András egyébként az MVM-ügy egyik vádlottja, korábban pedig ő volt annak a Nádor Rt.-nek a vezetője, amely a Horn-kormány idején a titkosszolgálatok számára új telefonlehallgató berendezések beszerzését szervezte (az ügylet nem valósult meg, bár arra 33 millió dollár hitelt vettek fel).
Kocsis számításai szerint Kiss Ernő olcsóbb volt, mint a jó nevű ügyvédi irodák, az adatok szerint Szász 300 ezer euró „munkadíjban” állapodott meg Kiss Ernővel. Mint a tanú elmondta: „Kiss úr érdemi munkájával elégedett volt”, ezzel nem is volt baj, csakhogy kipattant a zsarolási ügy. Az ismertetett jegyzőkönyvek szerint az említett ismeretlen, az eljárásban csak „Szabó úrként” emlegetett férfi, akiről sejteni lehetett, hogy Kiss embere, megkereste Szász Andrást. Úgy mutatkozott be, hogy ő a „hatalom képviselője”, majd további „morzsákat”, azaz eurószázezreket, végül hatmillió eurót követelt részletekben, és érzékeltette, hogy baj lesz, ha Kocsisék nem teljesítenek. – Féltünk, akár fizikai baj is érhetett volna minket – mondta a tanú, aki a jegyzőkönyvek szerint korábban azt vallotta, 1,5 millió eurót fizetett ki Kiss Ernőnek. Most azt állította: 210 ezer eurót dobott össze a családja. A vádlott azt állította, hogy Kocsistól semmit, Szásztól „munkadíjként” pedig csupán 120 ezer eurót kapott kézhez.
Kocsis István az általa vélt zsarolásról csaknem három és fél éve, 2011 decemberében személyesen tett bejelentést a KNYF-et vezető főügyésznél, Keresztes Imrénél, ám kiderült: arról a beszélgetésről nem készült jegyzőkönyv. Viszont 2012. január 11-én az állami és önkormányzati nagyvállalatok egykori vezérigazgatója egyszer csak a Nemzeti Védelmi Szolgálatnál (NVSZ) találta magát, ahol többek között Bolcsik Zoltán, a szolgálat akkori főigazgatója, és Tasnádi László, a belügyminiszter állambiztonsági kapcsolatairól ismert volt kabinetfőnöke, ma a tárca rendészeti államtitkára készítette fel az aznapra Kiss Ernővel megszervezett találkozóra, amelyet lehallgattak. A felvételt tegnap le is játszották. A beszélgetésen Kocsis a pénzre terelte a szót, mire a vádlott közölte, „ha elintézzük, az azt jelenti, hogy tiszta lapod van”.
A vádlott védője szerint jogellenes volt a lehallgatás, mert az NVSZ határozata és Kocsis István tanúvallomása között is jelentős ellentmondások vannak. A bíróság ennek ellenére nem zárta ki a felvételt a bizonyítékok közül.
www.mno.hu |
|
mamácska |
|
Visszanyúlik az elmúlt 20 évre a brókerbotrány gyökere
A brókerbotrányban érintett befektetési szolgáltatóknál, így a Buda-Cashnél, a Quaestornál, és a Hungária Értékpapír Zrt.-nél visszaélésekhez vezető kormányzati intézkedések feltárására alakult albizottság az Országgyűlés költségvetési bizottsága mellett.
A testület hétfői ülésén a kormánypárti képviselők 9 igen, és az ellenzékiek 4 nem szavazata mellett döntöttek erről. Az albizottság 7 tagból áll - 4 kormánypárti és 3 ellenzéki -, elnöke pedig Szűcs Lajos (Fidesz) lesz.
Szűcs Lajos kifejtette: az utóbbi 15-20 évet vizsgálnák, így például azt, hogy miért kellett 2010 előtt fellazítani a pénzügyi vállalkozások ellenőrzését, és ebben milyen felelőssége volt a Bajnai-kormánynak, vagy hogy milyen személyi összefüggések voltak a brókerbotrányokban érintett cégek és a Gyurcsány-Bajnai kormány tisztségviselői között.
Schmuck Erzsébet (LMP), Szelényi Zsuzsanna (független) és Burány Sándor (MSZP) egyaránt úgy vélték, szükség van ugyan vizsgálóbizottság létrehozására a témában, de azt nem egy albizottságként kell "eldugni", hanem az ellenzék által javasolt parlamenti vizsgálóbizottságként kell felállítani; az ehhez szükséges mennyiségű aláírás már össze is gyűlt - emelték ki.
www.ma.hu
|
|
mamácska |
|
Nyomozás indult Juhász Péter ellen
Rágalmazás vétsége miatt a Központi Nyomozó Főügyészség nyomoz tovább Juhász Péter ügyében – tudta meg az Origo. Az Együtt politikusa korábban bűncselekmény elkövetésével vádolta Rogán Antalt, a Fidesz frakcióvezetőjét. Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője még 2015. február 12-én jelentette fel Juhász Pétert rágalmazás miatt. A feljelentés szerint az Együtt politikusa „azt állította és erre egyértelműen utaló kifejezéseket használt, hogy a felperes bűnöző és több alkalommal bűncselekményt követett el”. A feljelentő hangsúlyozta, hogy Juhász Péter minden alkalommal nagy nyilvánosság előtt követte el a rágalmazás bűncselekményét.
Még március közepén küldte el a Pesti Központi Kerületi Bíróság az iratokat az ügyészségnek
Mivel ebben az esetben olyan bűncselekmény látszik megállapíthatónak, amely miatt a vádat az ügyész képviseli, így a bíróság az ügy iratait március 13-ával megküldte a nyomozó főügyészség részére.
Tüntetés is volt Juhász Péter még január 15-én mondott le önkormányzati tisztségeiről. Döntését azzal indokolta, hogy nem akar asszisztálni a rabláshoz, az általa panamának tartott kerületi ingatlanügyekhez. Az önkormányzati képviselői mandátumát pedig megtartotta.
Az Együtt politikusa január 14-én több száz fős tüntetést szervezett az ingatlanmutyik ellen, a demonstrációt a Szerb utca 9-es számú ingatlan (Habony Árpád feltételezett otthona) előtt fejezték be, ahol ironikus emléktáblát is avattak.
www.origo.hu |
|
mamácska |
|
Nyomozást rendelt el a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamaránál (MBVK) történtek miatt pénteken a Budapesti Nyomozó Ügyészség - tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség szóvivője az MTI-t. Bagoly Bettina közölte: az Igazságügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára által tett feljelentés alapján a Budapesti Nyomozó Ügyészség hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt rendelte el a nyomozást ismeretlen tettes ellen. A nyomozás határideje június 3., az időtartam meghosszabbítható. A feljelentés a MBVK működésével, gazdálkodásával kapcsolatos, azonban az ügyről bővebb tájékoztatást az ügyészség nem adhat - fogalmazott a szóvivő. Az igazságügyi tárca március végén adott tájékoztatást arról, hogy különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének alapos gyanúja miatt feljelentést tett ismeretlen tettes ellen a végrehajtói kamaránál végzett audit alapján. A minisztérium felügyeleti jogkörében eljárva rendelte el a MBVK teljes körű átvilágítását és működésének auditálását. A jogi és pénzügyi auditorok jelentésének elemzése során a tárca több - meg nem nevezett - ponton és több kérdésben is olyan körülményeket észlelt, amely kapcsán felmerült a bűncselekmény elkövetésének gyanúja - közölte akkor a minisztérium. A Mandiner.hu portál március elején arról írt, hogy a kamara működéséről három jelentés - számviteli-gazdasági, jogi és informatikai - készült; a szervezet egyebek mellett több tízmillió forintos éves közgyűléseket tartott, és közel 40 millió forintot költött az egyik kereskedelmi csatornán futó sorozatban való megjelenésre. MTI |
|
|
mamácska |
|
Annak ellenére, hogy korábbi Milla Egyesület tagjai szerint Juhász Péter kapzsisága és a mozgalom gazdálkodásában fellelhető fekete pénzek játszottak főszerepet abban, hogy atomjaira hullott az egykor szép reményű szervezet, mostantól az Együtt társelnöke és belvárosi képviselője őrködhet a korrupcióval szemben életre hívott Igazmondó Alapítvány forrásai felett. A PestiSrácok.hu megtudta, Juhász Péter és Simon Mihály jogvédő kapta meg az alapítvány kasszakulcsát. Majtényi László, az alapítvány alapítója ugyanakkor mindezek ellenére sem tart attól, hogy a Milla sorsára juthat az új szervezet. Közben kiderült, a Fővárosi Főügyészség elrendelte a korábban Juhász Péter közreműködésével működő Milla Egyesület törvényességi vizsgálatát, így ügyészségi górcső alá kerülnek a Milla fekete pénzei.
www.pestisracok.hu |
|
mamácska |
|
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) Vagyon-visszaszerzési Hivatal – cégbíróságon is iktatott – dokumentumaiból kiderül: eddig 31 olyan magyarországi vállalkozás akadt, amelyben a hatóságok elkobozható Tarsoly- vagy Quaestor-üzletrészt azonosítottak. A Heti Válasz birtokában lévő listán a Quaestor „márkát” a nevükben hordozó társaságok (Invest Kft., Pénzügyi Tanácsadó Zrt., Értékpapír-kereskedelmi Zrt., Befektetési Alapkezelő Zrt., Financial Hrurira Kft., Bank Zrt.) mellett a pénzügyi szektoron túl tevékenykedő cégek is szerepelnek. Így például a moszkvai vízumkereskedésben érdekelt Visaworld-Center Kft., a Lágymányosi hídtól délre lévő ingatlanfejlesztési területet kezelő DunaCity Budapest Kft., a Gát György filmrendező-producerrel és Wolf László OTP-vezérhelyettessel közös Corv-Invest Kft., a Kenese Golf Project Kft., a női biztonsági őröket kiközvetítő Trust Angels Kft., a gyógygombás immunvédelmi termékeket kínáló Dr. Fachet Egészségügyi Kft., a mátrai Lifestyle-szállót üzemeltető Bérc Hotel Kft., valamint a Győri ETO FC Labdarúgó Kft. és az ETO Park Kft.
A 444 az imént élesített egy cikket, pardon: összeesküvés-elméletet, mely szerint a Fidesz jóvoltából Tarsolyék a Quaestor Bankot használhatják fel vagyonmentésre. Ezzel szemben a valóság az, hogy az NNI március 26-án zár alá vette a Quaestor Bank 100 százalékát. A rendőrségi határozatokból az is kiolvasható, hogy az NNI Korrupció és Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztályán a nyomozást a Btk. 373. § (1) bekezdésébe ütköző és a (6) bekezdés a) pontja szerint minősülő különösen jelentős kárt okozó csalás miatt folytatják, melynek büntetési tétele öttől tíz évig terjedő szabadságvesztés.
www.valasz.hu |
|
mpd |
|
Vajon ki dobhatta föl az OLAF-nál a Lajost.....? találjuk ki!
Nagyobb baj, hogy az M4-re se fognak pénzt adni ugyanezért. Pedig Simicska még javában fideszes volt, amikor a lapokat osztották. És nem voltak skrupulusok, 4 milliárdra jött ki kilométere. |
|
mamácska |
|
Az Európai Csalás Elleni Hivatal vizsgálja a Közgép és a Strabag részvételével megvalósult nagyberuházásokat.
A Miniszterelnökség összeállította azoknak a Simicska Lajos cége részvételével megvalósuló nagyberuházásoknak a listáját, amelyek ügyében az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) vizsgálódik. A tét mintegy 162 milliárd forint.
Úgy tudni, a kellemetlen listát rövid időn belül nyilvánosságra is hozzák, és hamarosan egyéb bejelentések is várhatók. Az együttesen 162 milliárd forint összköltséggel megvalósuló, kifogásolt projektek listáján szerepel az M0-s autópálya M6-os és 51-es főút közti szakaszának bővítése. A két új Duna-híd és 12 kilométer hosszon új, négy sáv szélességű félautópálya megépítését az M0 Déli Ág Konzorcium végezte 34,87 milliárd forintért. A 2013-ban átadott sztráda munkáin a Közgéppel együtt dolgozott az A-HÍD, a Strabag, a Magyar Aszfalt és a Colas.
Szintén az OLAF listájára került a Szajol-Püspökladány vasútvonal átépítése. A beruházás mindkét szakaszára a Közgép szerződött le. Az első szakaszt az SZ-K 2011 Konzorcium 49,6 milliárd, a másodikat a K-P 2011 Konzorcium 49,9 milliárd forintért vállalta. És vizsgálódik az OLAF a Záhony térségi vasúti nagyberuházások ügyében is. A 2008-ban és 2012-ben kötött szerződések alapján a Közgép Eurokapu 21 konzorciuma a projekt első fázisát 4,36 milliárd forintért végezte. A másodikat ugyancsak Simicska Lajos cége vitte végig, az Eurokapu 2011 konzorcium 13,9 milliárd forintot számlázhatott.
A kifogásolt beruházások közül a kisebbek közé tartozik a Székesfehérvár és térsége szennyvízcsatorna hálózatának bővítése. A mintegy 7,8 milliárd forintos fejlesztést a Közgép a Szabadics Közmű és Mélyépítő Zrt.-vel közösen végezte. De az OLAF vizsgálódik még egy, a Közgép által Sopronban lebonyolított 82 millió forintos építkezés ügyében is. És a Miniszterelnökség listáján szerepel a Közgép egy szolnoki szerződése is, amelynek alapján a társaság Kmd-2007 Konzorciuma 1,14 milliárd forintért dolgozott.
Egyelőre nem lehet tudni, mire jut vizsgálataival az OLAF. Mindenesetre szakértők szerint hazánk korrupciós megítélését is érintheti, ha a csalás elleni hivatal elmarasztaló határozatokkal zárja eljárásait. Ha ugyanis a Közgép és konzorciumainak teljes, hozzávetőleg 162 milliárdos szerződéscsomagja elbukik a megmérettetésen, a visszaéléssel érintett magyarországi uniós beruházások értéke már meghaladja majd a közösségi támogatások két százalékát.
www.nol.hu |
|
mpd |
|
Na, egyék meg egymást. |
|
mamácska |
|
Külföldre menekült az Ulpius vezetője a hatóságok elől
Sajtóinformációk szerint magánnyomozók keresik az csődbe ment Ulpius tulajdonosát. Kepets András március közepe óta elérhetetlen. A Blikk úgy értesült több tízmilliós magántartozást is felhalmozott, és emiatt magánnyomozók és behajtók is keresik. A lap olyan pletykákról is ír, amely szerint a volt cégvezető eladta minden magyarországi ingatlanját és ingóságát, s külföldön próbálja kibekkelni a krízist
. A cikkből az is kiderül , hogy a kiadó nyomda, a bankok és ügynökségek felé is tartozik, de az egyik sztárszerzőjének Frei Tamásnak is százmillió forintja ragadt bent a csődvédelmet kérő Ulpiusnál.
www.hunhir.info
|
|
mamácska |
|
Megkezdődött a vagyonvisszaszerzés, gépkocsikat, üzletrészeket, készpénzt, ingatlanokat foglaltak le
MH/MTI – 2015.03.30. 21:33
A vagyonvisszaszerzési eljárásban a győri ETO Parkot és a stadiont is lefoglalta a nyomozó hatóság - mondta a fővárosi főügyész az M1 aktuális csatornának hétfő este. Ibolya Tibor emlékezetett rá: március 11-én rendelték el a nyomozást, aznap négy helyen tartottak házkutatást, amelynek eredményeként lefoglaltak körülbelül tízezer oldalnyi nyomtatott szöveget és körülbelül 800 gigabyte-nyi elektronikus adatot. Ennek az "óriási mennyiségű" adatnak az áttekintéséhez idő kellett - hangsúlyozta a főügyész. Arra a kérdésre, hogy ennyi idő, két hét elég lehetett-e a vagyon kimenekítésére offshore cégeken keresztül, azt válaszolta: "objektíven nem volt olyan helyzetben" Tarsoly Csaba, hogy vagyont tudjon kimenekíteni. A főügyész elmondta: a vagyonvisszaszerzési eljárás tart, ennek részeként hétfőn a győri ETO Parkot és a stadiont is lefoglalta a nyomozó hatóság biztosítási intézkedésként. A gyanúsítás után már megkezdődött a vagyonvisszaszerzés, gépkocsikat, üzletrészeket, készpénzt, ingatlanokat foglaltak le - tette hozzá. Tarsoly Csaba és két társa ügyében a főügyész a gyanúsítás részleteit nem árulta el, annyit közölt, hogy "a cselekmény minősítése csalás". Mint mondta, ez egy nehezen bizonyítható bűncselekmény, ezért minden olyan nyomozati cselekményt el kellett végeztetniük, amely megalapozottá teszi a gyanút. A Magyar Nemzeti Bank feljelentése csak arról szól - folytatta -, hogy a Quaestornál bűncselekmények történtek, de ekkor még nem volt egyértelmű, hogy milyen bűncselekmények. Mivel kár keletkezett, ezért a csalás gyanúját próbálták megalapozott gyanú szintjére hozni. Ibolya Tibor ezzel kapcsolatban kijelentette: nem akar olyan országban élni, ahol egy feljelentés után egy nappal bárkit le lehet tartóztatni. Amikor a büntetett előéletű Orgován Béla nevére írta a céget, Tarsoly Csabával szemben a megalapozott gyanú "kijegecesedett" - mondta a főügyész. Ez jó volt az ügyészségnek - tette hozzá. Kérdésre válaszolva azt mondta, hogy a Buda-Cash-ügyben sem intézkedtek gyorsabban a nyomozók, talán egy vagy két nappal hamarabb állították elő a gyanúsítottakat - mondta. Ez mindkét ügyben két hét alatt történt meg, amit nemzetközi összehasonlításban is gyorsnak nevezett.
- See more at: http://magyarhirlap.hu/cikk/21205/Lefoglaltak_az_ETO_Parkot_es_a_stadiont_a_Q ... |
|
mamácska |
|
Hivatali visszaélés, hűtlen és hanyag kezelés, sikkasztás is szerepel abban a feljelentésben, amit a napokban postáz a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a rendőrségnek az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) gazdálkodásával összefüggésben – értesült a Magyar Nemzet.
A lap arról ír, hogy egy feljelentés nyomán a Nemzeti Nyomozó Irodának kell eljárnia. Korábban az Index írt arról, hogy az önkormányzat 2013-ban indult Híd a munka világába program forrásait nem a céloknak megfelelően használták fel, a listán például autóbérlés és ingatlanvásárlás is szerepel irreális áron. Az ügyben az Emberi Erőforrások Minisztériuma is vizsgálódott, de ennek eredményéről a lapnak nem adtak tájékoztatást.
www.hirtv.hu |
|
mamácska |
|
Aktuális helyzetjelentést adott a Fővárosi Főügyészség arról, hogy állnak a brókerbotránnyal kapcsolatos nyomozásokkal. Eszerint a Buda-Cahsnél 68 milliárd forint értékben foglaltak le vagyontárgyakat, ez az ügyészség szerint hatmilliárddal több, mint a kárérték. A Quaestornál is megkezdte a vagyontárgyak lefoglalását a hatóság. A Fővárosi Főügyészség fokozott felügyelete mellett a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda által a Buda-Cash és Quaestor ügyekben folytatott nyomozásokban sikerült sikerült a gyanúsításokat közölni és a szükséges kényszerintézkedéseket megtenni – írta pénteki közleményében az ügyészség.
A Buda-Cash ügyben a nyomozó hatóság „sikeres vagyonbiztosítási intézkedéseket tett”. Ez azt jelenti, hogy mintegy 68 milliárd forint értékű vagyont foglaltak le ingatlanok, üzletrészek, bankszámlák, ingóságok és készpénz formájában. Az ügyészség szerint az eddig feltárt összesített kárérték mintegy 62 milliárd forint.
|
|
mamácska |
|
Nem várható, hogy a Magyar Fejlesztési Bank követelése megtérüljön – jelentette ki Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter az egykori Szabad Demokraták Szövetségének (SZDSZ) tartozásával kapcsolatban.
A tárcavezető a jobbikos Szilágyi Györgynek adott írásbeli válaszában azt közölte, eddig a liberális párt 14 ingatlanát értékesítették összesen 211 millió forintért a végrehajtási eljárás során, ezt az összeget az SZDSZ által felhalmozott több száz millió forint tartozás késedelmi kamataira fordították. Mint írta, további 12 ingatlan vár eladásra, amelyek becsült értéke 329 millió forint.
Ugyanakkor a párt kamatokkal terhelt tartozása meghaladja az 530 millió forintot, így a fennmaradó ingatlanok vélhetően nem fedezik a párt tartozásait – derült ki Lázár János válaszából. A szabad demokraták más parlamenti pártokhoz hasonlóan 2008-ban vettek fel hitelt a Magyar Fejlesztési Banktól (MFB). Állami kezességvállalással csaknem 415 millió forintot folyósított az MFB a vásárlásokra, ám a párt szinte egyáltalán nem törlesztette a kölcsönt. Ez azért különös, mert még az MDF romjain létrejött JESZ is fizette hitelét. Az MFB 2010 végén mondta fel a nem fizető párt hitelszerződését, s 26 ingatlant vontak végrehajtás alá. Fény derült arra is, hogy a liberálisok az alapvető ingatlanvásárlási szabályokat sem tartották be, ezért az állam nem érvényesíti kezességvállalását. A párt ráadásul annak ellenére vásárolta meg hitelre az ingatlanokat, hogy a 2008-as közvélemény-kutatások egyértelműen előre jelezték, az SZDSZ nem jut be a parlamentbe.
A Magyar Nemzet 2013 végén számolt be a párt által felhalmozott tartozásokról. Akkor több egykori SZDSZ-vezetőt s a párt meghatározó alakjait is megkerestük a rendezetlen számlákról érdeklődve, azonban kiderült, a politikusokat hidegen hagyja, hogy vélhetően az adófizetők fizetik majd meg tartozásaikat. Kuncze Gábor egykori pártelnök ócska műbalhénak tekintette a párt által felhalmozott több száz millió forintos adósságot, s közölte, szerinte a jobboldal találta ki a történetet. Az ingatlanvásárlásokat főként Kóka János, kisebb részben pedig Fodor Gábor hagyta jóvá. Kóka lapunknak azt mondta, nagyon kevés emléke van a hitelfelvétel részleteiről, nem tud válaszolni, de megígérte, hogy amint információi lesznek, keresni fog minket, ám ez azóta sem történt meg. Fodor Gábor, aki a Magyar Liberális Párt elnökeként jelenleg is parlamenti képviselő, úgy nyilatkozott, hogy a szóban forgó ingatlanok megvannak, biztosítják a hitel fedezetét, tehát nem történt károkozás.
Az ügyben tavaly februárban különösen nagy kárt okozó csalás gyanúja miatt nyomozást rendelt el a IX. kerületi ügyészség. A Fővárosi Főügyészség tegnapi tájékoztatása szerint azonban a rendőrség a nyomozást bűncselekmény hiányában megszüntette, ugyanakkor a nyomozó hatóság határozatának felülvizsgálata folyamatban van. A pártnak egyébként az állami hitel mellett a fővárosban és több vidéki településen is komoly díjtartozásai gyűltek össze, a párt nem fizetett a politikai hirdetésekért sem, de magáncégeknek is tartozik. Magyar Nemzet |
|
|
mamácska |
|
Az ítélethirdetéshez közeledik az egykori mdf-elnök megismételt büntetőpere
Baranya Róbert – 2015.03.18. 19:32
Lezárta a bizonyítási eljárást Dávid Ibolya volt MDF-elnöknek és Herényi Károly egykori frakcióvezetőnek megismételt büntetőperében az első fokon eljáró Pesti Központi Kerületi Bíróság. Dávidékat az úgynevezett Ud-ügyhöz kapcsolódóan kényszerítéssel vádolja az ügyészség.
A vádirat szerint az MDF egykori vezetői ismeretlen helyről származó, lehallgatott telefonbeszélgetések nyilvánosságra hozatalával kényszerítették 2008 őszén párttársukat, Almássy Kornélt, hogy lépjen vissza a pártelnöki tisztségért folyó versenytől.
A bíróság szerdán még tanúkat hallgatott meg, köztük Csapody Miklós volt országgyűlési képviselőt, aki elmondta, hogy Almássy egy elnökségi ülésen másfél-kétmilliárd forint támogatást helyezett kilátásba arra az esetre, ha változás történik a pártvezetésben. Csapody úgy emlékezett, hogy többször is kérdezték Almássyt arról, ki biztosítaná ezt az összeget, de ő nem fedte fel a titokzatos befektető kilétét. A volt MDF-képviselő ugyanakkor arról számolt be, hogy Dávid Ibolya már az ügy kipattanása előtt megpróbálta rábírni Almássyt, álljon el a jelöltségtől, és fél évre vonuljon vissza az aktív politizálástól.
A szerdai tárgyaláson egy, a védelem indítványára beidézett másik tanú kellemetlen helyzetbe hozta Dávid Ibolyát. A nő azóta elhunyt élettársa állítólag közvetíteni próbált az MDF-elnök és Almássy között, és ennek részleteiről Dávid állítása szerint nemrég be is számolt neki egy találkozón. Csakhogy a tanú a tárgyaláson semmi érdemlegeset nem mondott, bár a találkozót elismerte, közölte, hogy részletekre, konkrétumokra nem emlékszik. A megismételt első fokú eljárás a perbeszédekkel folytatódik majd.
- See more at: http://magyarhirlap.hu/cikk/20193/Nem_segitett_David_Ibolya_tanuja#sthash.qAw ... |
|
mpd |
|
Óriási gyönyörűség nekemilyesmit olvasni: "majd ha eljön az ideje"! Tállai lenyúlta a dumámat!!
|
|
mpd |
|
Kösz a linket, lám ilyen gyöngyszemre akadtam:
A jobbikos Apáti István arra emlékezteti a kormányt: a Jobbik már korábban kezdeményezte, hogy az alapvető élelmiszerek áfáját 5%-ra csökkentsék, ám a fideszes többség ezt leszavazta. Ha a Fidesz ellenzékben többször is felvetette ugyanezt az ÁFA-csökkentést, akkor kormányon miért nem tartja ezt fontosnak?
Tállai András szerint Európa legmagasabb forgalmi adója azért van rendben, mert
rezsicsökkentés devizahitelesek megsegítése amúgy is csökkennek az árak
Apáti István szerint így sincs rendben. Emlékeztet: Szijjártó Péter ellenzékben szinte szóról szóra ugyanezt a javaslatot nyújtotta be 2009 márciusában. Ha hat évvel ezelőtt kivitelezhetőnek tartották, akkor most miért nem? - kérdezi a politikus.
Tállai szerint nincs okunk panaszra, mert "karácsony előtt soha ilyen sokat nem vásároltak az emberek", az áfát meg csökkenteni fogják, de majd csak akkor, ha "eljön az ideje".
|
|
mpd |
|
Na ezt most hogyan lehet az ellenzék nyakába varrni? |
|
mamácska |
|
HAMISAN TANÚZOTT 2006-RÓL, MÉGIS RENDŐRI VEZETŐ MARADT
Továbbra is dübörög a felelősök elszámoltatása: hiába ítélték el jogerősen hamis tanúzásért Bácsik Sándor rendőr őrnagyot, ám a férfi így is a rendőrség állományában maradt, sőt, ő vezeti a sajókazai rendőrörsöt - írja a Magyar Nemzet. 2006. október 23-án Bácsik és beosztottjai hajtották végre azt a tömegoszlatást, mely során többeket is bántalmaztak, többek közt Papp Lajos szívsebészt. Az oszlatásról 2012-ben a Kúria kimondta, hogy törvénytelen volt.
Bácsik a bíróságon azt állította, hogy a tömeg rángatta a kordont. A rendőrség tagadta, hogy felvételt készítettek volna az esetről, ám a kormányváltás után mégis előkerült egy, melyből kiderült, hogy Bácsik hazudott.
A rendőrt elítélték, 111 ezer forintos pénzbírsággal sújtották. A Magyar Nemzet megkeresésére a rendőrségnél közölték: semmi sem kötelezi őket arra, hogy megszüntessék Bácsik jogviszonyát, így továbbra is rendőri vezetőként dolgozhat.
www.alfahir.hu |
|
mamácska |
|
Dopeman a Twitteren közölte, hogy hivatalosan is megkapta az értesítést, miszerint gyanúsítottból vádlottá vált, amiért a 2013 szeptemberi tüntetésen rugdosta a miniszterelnökről mintázott szobor fejét.
“A mai napon hivatalosan is előléptem gyanúsítottból vádlottá. Enyém a megtiszteltetés! – feeling special” – írta Dopeman a Twitteren.
Dopeman a Magyar Szolidaritás Mozgalom kormányellenes tüntetésének házigazdája volt, aki egyebek mellett szemétládának és pofátlannak nevezte Orbán Viktor miniszterelnököt – idézte fel a Blikk.
Bagoly Bettina, a Fővárosi Főügyészség szóvivője a köztévének azt mondta, a kerületi ügyészség az ügyben nyilvános rendezvényen elkövetett garázdaság bűntette miatt nyújtott be vádiratot. A nemzeti jelkép megsértésének vétsége miatt indult nyomozást az ügyészség már korábban megszüntette – tette hozzá.
Forrás: hvg.hu |
|
|