09:27:18
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Felelősségrevonás
... Elejére 1. lap 
mamácska
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. április 01. 15:07 | Sorszám: 66
Az Európai Csalás Elleni Hivatal vizsgálja a Közgép és a Strabag részvételével megvalósult nagyberuházásokat.


A Miniszterelnökség összeállította azoknak a Simicska Lajos cége részvételével megvalósuló nagyberuházásoknak a listáját, amelyek ügyében az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) vizsgálódik. A tét mintegy 162 milliárd forint.




Úgy tudni, a kellemetlen listát rövid időn belül nyilvánosságra is hozzák, és hamarosan egyéb bejelentések is várhatók. Az együttesen 162 milliárd forint összköltséggel megvalósuló, kifogásolt projektek listáján szerepel az M0-s autópálya M6-os és 51-es főút közti szakaszának bővítése. A két új Duna-híd és 12 kilométer hosszon új, négy sáv szélességű félautópálya megépítését az M0 Déli Ág Konzorcium végezte 34,87 milliárd forintért. A 2013-ban átadott sztráda munkáin a Közgéppel együtt dolgozott az A-HÍD, a Strabag, a Magyar Aszfalt és a Colas.

Szintén az OLAF listájára került a Szajol-Püspökladány vasútvonal átépítése. A beruházás mindkét szakaszára a Közgép szerződött le. Az első szakaszt az SZ-K 2011 Konzorcium 49,6 milliárd, a másodikat a K-P 2011 Konzorcium 49,9 milliárd forintért vállalta. És vizsgálódik az OLAF a Záhony térségi vasúti nagyberuházások ügyében is. A 2008-ban és 2012-ben kötött szerződések alapján a Közgép Eurokapu 21 konzorciuma a projekt első fázisát 4,36 milliárd forintért végezte. A másodikat ugyancsak Simicska Lajos cége vitte végig, az Eurokapu 2011 konzorcium 13,9 milliárd forintot számlázhatott.

A kifogásolt beruházások közül a kisebbek közé tartozik a Székesfehérvár és térsége szennyvízcsatorna hálózatának bővítése. A mintegy 7,8 milliárd forintos fejlesztést a Közgép a Szabadics Közmű és Mélyépítő Zrt.-vel közösen végezte. De az OLAF vizsgálódik még egy, a Közgép által Sopronban lebonyolított 82 millió forintos építkezés ügyében is. És a Miniszterelnökség listáján szerepel a Közgép egy szolnoki szerződése is, amelynek alapján a társaság Kmd-2007 Konzorciuma 1,14 milliárd forintért dolgozott.

Egyelőre nem lehet tudni, mire jut vizsgálataival az OLAF. Mindenesetre szakértők szerint hazánk korrupciós megítélését is érintheti, ha a csalás elleni hivatal elmarasztaló határozatokkal zárja eljárásait. Ha ugyanis a Közgép és konzorciumainak teljes, hozzávetőleg 162 milliárdos szerződéscsomagja elbukik a megmérettetésen, a visszaéléssel érintett magyarországi uniós beruházások értéke már meghaladja majd a közösségi támogatások két százalékát.

www.nol.hu
mpd
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. április 01. 10:51 | Sorszám: 65
Na, egyék meg egymást.
mamácska
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. április 01. 10:36 | Sorszám: 64
Külföldre menekült az Ulpius vezetője a hatóságok elől



Sajtóinformációk szerint magánnyomozók keresik az csődbe ment Ulpius tulajdonosát. Kepets András március közepe óta elérhetetlen. A Blikk úgy értesült több tízmilliós magántartozást is felhalmozott, és emiatt magánnyomozók és behajtók is keresik. A lap olyan pletykákról is ír, amely szerint a volt cégvezető eladta minden magyarországi ingatlanját és ingóságát, s külföldön próbálja kibekkelni a krízist


. A cikkből az is kiderül , hogy a kiadó nyomda, a bankok és ügynökségek felé is tartozik, de az egyik sztárszerzőjének Frei Tamásnak is százmillió forintja ragadt bent a csődvédelmet kérő Ulpiusnál.

www.hunhir.info
mamácska
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. március 31. 09:17 | Sorszám: 63
Megkezdődött a vagyonvisszaszerzés, gépkocsikat, üzletrészeket, készpénzt, ingatlanokat foglaltak le

MH/MTI – 2015.03.30. 21:33

A vagyonvisszaszerzési eljárásban a győri ETO Parkot és a stadiont is lefoglalta a nyomozó hatóság - mondta a fővárosi főügyész az M1 aktuális csatornának hétfő este.
Ibolya Tibor emlékezetett rá: március 11-én rendelték el a nyomozást, aznap négy helyen tartottak házkutatást, amelynek eredményeként lefoglaltak körülbelül tízezer oldalnyi nyomtatott szöveget és körülbelül 800 gigabyte-nyi elektronikus adatot. Ennek az "óriási mennyiségű" adatnak az áttekintéséhez idő kellett - hangsúlyozta a főügyész.
Arra a kérdésre, hogy ennyi idő, két hét elég lehetett-e a vagyon kimenekítésére offshore cégeken keresztül, azt válaszolta: "objektíven nem volt olyan helyzetben" Tarsoly Csaba, hogy vagyont tudjon kimenekíteni.
A főügyész elmondta: a vagyonvisszaszerzési eljárás tart, ennek részeként hétfőn a győri ETO Parkot és a stadiont is lefoglalta a nyomozó hatóság biztosítási intézkedésként. A gyanúsítás után már megkezdődött a vagyonvisszaszerzés, gépkocsikat, üzletrészeket, készpénzt, ingatlanokat foglaltak le - tette hozzá.
Tarsoly Csaba és két társa ügyében a főügyész a gyanúsítás részleteit nem árulta el, annyit közölt, hogy "a cselekmény minősítése csalás".
Mint mondta, ez egy nehezen bizonyítható bűncselekmény, ezért minden olyan nyomozati cselekményt el kellett végeztetniük, amely megalapozottá teszi a gyanút. A Magyar Nemzeti Bank feljelentése csak arról szól - folytatta -, hogy a Quaestornál bűncselekmények történtek, de ekkor még nem volt egyértelmű, hogy milyen bűncselekmények. Mivel kár keletkezett, ezért a csalás gyanúját próbálták megalapozott gyanú szintjére hozni.
Ibolya Tibor ezzel kapcsolatban kijelentette: nem akar olyan országban élni, ahol egy feljelentés után egy nappal bárkit le lehet tartóztatni.
Amikor a büntetett előéletű Orgován Béla nevére írta a céget, Tarsoly Csabával szemben a megalapozott gyanú "kijegecesedett" - mondta a főügyész. Ez jó volt az ügyészségnek - tette hozzá.
Kérdésre válaszolva azt mondta, hogy a Buda-Cash-ügyben sem intézkedtek gyorsabban a nyomozók, talán egy vagy két nappal hamarabb állították elő a gyanúsítottakat - mondta. Ez mindkét ügyben két hét alatt történt meg, amit nemzetközi összehasonlításban is gyorsnak nevezett.

- See more at: http://magyarhirlap.hu/cikk/21205/Lefoglaltak_az_ETO_Parkot_es_a_stadiont_a_Q ...
mamácska
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. március 31. 08:29 | Sorszám: 62
Hivatali visszaélés, hűtlen és hanyag kezelés, sikkasztás is szerepel abban a feljelentésben, amit a napokban postáz a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a rendőrségnek az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) gazdálkodásával összefüggésben – értesült a Magyar Nemzet.


A lap arról ír, hogy egy feljelentés nyomán a Nemzeti Nyomozó Irodának kell eljárnia. Korábban az Index írt arról, hogy az önkormányzat 2013-ban indult Híd a munka világába program forrásait nem a céloknak megfelelően használták fel, a listán például autóbérlés és ingatlanvásárlás is szerepel irreális áron. Az ügyben az Emberi Erőforrások Minisztériuma is vizsgálódott, de ennek eredményéről a lapnak nem adtak tájékoztatást.

www.hirtv.hu
mamácska
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. március 27. 11:18 | Sorszám: 61
Aktuális helyzetjelentést adott a Fővárosi Főügyészség arról, hogy állnak a brókerbotránnyal kapcsolatos nyomozásokkal. Eszerint a Buda-Cahsnél 68 milliárd forint értékben foglaltak le vagyontárgyakat, ez az ügyészség szerint hatmilliárddal több, mint a kárérték. A Quaestornál is megkezdte a vagyontárgyak lefoglalását a hatóság.
A Fővárosi Főügyészség fokozott felügyelete mellett a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda által a Buda-Cash és Quaestor ügyekben folytatott nyomozásokban sikerült sikerült a gyanúsításokat közölni és a szükséges kényszerintézkedéseket megtenni – írta pénteki közleményében az ügyészség.

A Buda-Cash ügyben a nyomozó hatóság „sikeres vagyonbiztosítási intézkedéseket tett”. Ez azt jelenti, hogy mintegy 68 milliárd forint értékű vagyont foglaltak le ingatlanok, üzletrészek, bankszámlák, ingóságok és készpénz formájában. Az ügyészség szerint az eddig feltárt összesített kárérték mintegy 62 milliárd forint.
mamácska
Olvasta: 6 | Válasz | 2015. március 27. 10:11 | Sorszám: 60
Nem várható, hogy a Magyar Fejlesztési Bank követelése megtérüljön – jelentette ki Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter az egykori Szabad Demokraták Szövetségének (SZDSZ) tartozásával kapcsolatban.


A tárcavezető a jobbikos Szilágyi Györgynek adott írásbeli válaszában azt közölte, eddig a liberális párt 14 ingatlanát értékesítették összesen 211 millió forintért a végrehajtási eljárás során, ezt az összeget az SZDSZ által felhalmozott több száz millió forint tartozás késedelmi kamataira fordították. Mint írta, további 12 ingatlan vár eladásra, amelyek becsült értéke 329 millió forint.

Ugyanakkor a párt kamatokkal terhelt tartozása meghaladja az 530 millió forintot, így a fennmaradó ingatlanok vélhetően nem fedezik a párt tartozásait – derült ki Lázár János válaszából. A szabad demokraták más parlamenti pártokhoz hasonlóan 2008-ban vettek fel hitelt a Magyar Fejlesztési Banktól (MFB). Állami kezességvállalással csaknem 415 millió forintot folyósított az MFB a vásárlásokra, ám a párt szinte egyáltalán nem törlesztette a kölcsönt. Ez azért különös, mert még az MDF romjain létrejött JESZ is fizette hitelét. Az MFB 2010 végén mondta fel a nem fizető párt hitelszerződését, s 26 ingatlant vontak végrehajtás alá. Fény derült arra is, hogy a liberálisok az alapvető ingatlanvásárlási szabályokat sem tartották be, ezért az állam nem érvényesíti kezességvállalását. A párt ráadásul annak ellenére vásárolta meg hitelre az ingatlanokat, hogy a 2008-as közvélemény-kutatások egyértelműen előre jelezték, az SZDSZ nem jut be a parlamentbe.

A Magyar Nemzet 2013 végén számolt be a párt által felhalmozott tartozásokról. Akkor több egykori SZDSZ-vezetőt s a párt meghatározó alakjait is megkerestük a rendezetlen számlákról érdeklődve, azonban kiderült, a politikusokat hidegen hagyja, hogy vélhetően az adófizetők fizetik majd meg tartozásaikat. Kuncze Gábor egykori pártelnök ócska műbalhénak tekintette a párt által felhalmozott több száz millió forintos adósságot, s közölte, szerinte a jobboldal találta ki a történetet. Az ingatlanvásárlásokat főként Kóka János, kisebb részben pedig Fodor Gábor hagyta jóvá. Kóka lapunknak azt mondta, nagyon kevés emléke van a hitelfelvétel részleteiről, nem tud válaszolni, de megígérte, hogy amint információi lesznek, keresni fog minket, ám ez azóta sem történt meg. Fodor Gábor, aki a Magyar Liberális Párt elnökeként jelenleg is parlamenti képviselő, úgy nyilatkozott, hogy a szóban forgó ingatlanok megvannak, biztosítják a hitel fedezetét, tehát nem történt károkozás.

Az ügyben tavaly februárban különösen nagy kárt okozó csalás gyanúja miatt nyomozást rendelt el a IX. kerületi ügyészség. A Fővárosi Főügyészség tegnapi tájékoztatása szerint azonban a rendőrség a nyomozást bűncselekmény hiányában megszüntette, ugyanakkor a nyomozó hatóság határozatának felülvizsgálata folyamatban van. A pártnak egyébként az állami hitel mellett a fővárosban és több vidéki településen is komoly díjtartozásai gyűltek össze, a párt nem fizetett a politikai hirdetésekért sem, de magáncégeknek is tartozik.

Magyar Nemzet
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 25. 14:15 | Sorszám: 59
http://pestisracok.hu/teljes-atvilagitast-tart-az-ugyeszseg-juhasz-peter-feke ...
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 19. 09:33 | Sorszám: 58
Az ítélethirdetéshez közeledik az egykori mdf-elnök megismételt büntetőpere

Baranya Róbert – 2015.03.18. 19:32

Lezárta a bizonyítási eljárást Dávid Ibolya volt MDF-elnöknek és Herényi Károly egykori frakcióvezetőnek megismételt büntetőperében az első fokon eljáró Pesti Központi Kerületi Bíróság. Dávidékat az úgynevezett Ud-ügyhöz kapcsolódóan kényszerítéssel vádolja az ügyészség.

A vádirat szerint az MDF egykori vezetői ismeretlen helyről származó, lehallgatott telefonbeszélgetések nyilvánosságra hozatalával kényszerítették 2008 őszén párttársukat, Almássy Kornélt, hogy lépjen vissza a pártelnöki tisztségért folyó versenytől.

A bíróság szerdán még tanúkat hallgatott meg, köztük Csapody Miklós volt országgyűlési képviselőt, aki elmondta, hogy Almássy egy elnökségi ülésen másfél-kétmilliárd forint támogatást helyezett kilátásba arra az esetre, ha változás történik a pártvezetésben. Csapody úgy emlékezett, hogy többször is kérdezték Almássyt arról, ki biztosítaná ezt az összeget, de ő nem fedte fel a titokzatos befektető kilétét. A volt MDF-képviselő ugyanakkor arról számolt be, hogy Dávid Ibolya már az ügy kipattanása előtt megpróbálta rábírni Almássyt, álljon el a jelöltségtől, és fél évre vonuljon vissza az aktív politizálástól.

A szerdai tárgyaláson egy, a védelem indítványára beidézett másik tanú kellemetlen helyzetbe hozta Dávid Ibolyát. A nő azóta elhunyt élettársa állítólag közvetíteni próbált az MDF-elnök és Almássy között, és ennek részleteiről Dávid állítása szerint nemrég be is számolt neki egy találkozón. Csakhogy a tanú a tárgyaláson semmi érdemlegeset nem mondott, bár a találkozót elismerte, közölte, hogy részletekre, konkrétumokra nem emlékszik. A megismételt első fokú eljárás a perbeszédekkel folytatódik majd.



- See more at: http://magyarhirlap.hu/cikk/20193/Nem_segitett_David_Ibolya_tanuja#sthash.qAw ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 17. 08:50 | Sorszám: 57
Óriási gyönyörűség nekemilyesmit olvasni: "majd ha eljön az ideje"! Tállai lenyúlta a dumámat!!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 17. 08:49 | Sorszám: 56
Kösz a linket, lám ilyen gyöngyszemre akadtam:

A jobbikos Apáti István arra emlékezteti a kormányt: a Jobbik már korábban kezdeményezte, hogy az alapvető élelmiszerek áfáját 5%-ra csökkentsék, ám a fideszes többség ezt leszavazta. Ha a Fidesz ellenzékben többször is felvetette ugyanezt az ÁFA-csökkentést, akkor kormányon miért nem tartja ezt fontosnak?

Tállai András szerint Európa legmagasabb forgalmi adója azért van rendben, mert

rezsicsökkentés
devizahitelesek megsegítése
amúgy is csökkennek az árak

Apáti István szerint így sincs rendben. Emlékeztet: Szijjártó Péter ellenzékben szinte szóról szóra ugyanezt a javaslatot nyújtotta be 2009 márciusában. Ha hat évvel ezelőtt kivitelezhetőnek tartották, akkor most miért nem? - kérdezi a politikus.

Tállai szerint nincs okunk panaszra, mert "karácsony előtt soha ilyen sokat nem vásároltak az emberek", az áfát meg csökkenteni fogják, de majd csak akkor, ha "eljön az ideje".

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 17. 08:47 | Sorszám: 55
Na ezt most hogyan lehet az ellenzék nyakába varrni?
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 17. 08:04 | Sorszám: 54
HAMISAN TANÚZOTT 2006-RÓL, MÉGIS RENDŐRI VEZETŐ MARADT

Továbbra is dübörög a felelősök elszámoltatása: hiába ítélték el jogerősen hamis tanúzásért Bácsik Sándor rendőr őrnagyot, ám a férfi így is a rendőrség állományában maradt, sőt, ő vezeti a sajókazai rendőrörsöt - írja a Magyar Nemzet.
2006. október 23-án Bácsik és beosztottjai hajtották végre azt a tömegoszlatást, mely során többeket is bántalmaztak, többek közt Papp Lajos szívsebészt. Az oszlatásról 2012-ben a Kúria kimondta, hogy törvénytelen volt.

Bácsik a bíróságon azt állította, hogy a tömeg rángatta a kordont. A rendőrség tagadta, hogy felvételt készítettek volna az esetről, ám a kormányváltás után mégis előkerült egy, melyből kiderült, hogy Bácsik hazudott.

A rendőrt elítélték, 111 ezer forintos pénzbírsággal sújtották. A Magyar Nemzet megkeresésére a rendőrségnél közölték: semmi sem kötelezi őket arra, hogy megszüntessék Bácsik jogviszonyát, így továbbra is rendőri vezetőként dolgozhat.


www.alfahir.hu
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 17. 08:02 | Sorszám: 53
Dopeman a Twitteren közölte, hogy hivatalosan is megkapta az értesítést, miszerint gyanúsítottból vádlottá vált, amiért a 2013 szeptemberi tüntetésen rugdosta a miniszterelnökről mintázott szobor fejét.

“A mai napon hivatalosan is előléptem gyanúsítottból vádlottá. Enyém a megtiszteltetés! – feeling special” – írta Dopeman a Twitteren.


Dopeman a Magyar Szolidaritás Mozgalom kormányellenes tüntetésének házigazdája volt, aki egyebek mellett szemétládának és pofátlannak nevezte Orbán Viktor miniszterelnököt – idézte fel a Blikk.

Bagoly Bettina, a Fővárosi Főügyészség szóvivője a köztévének azt mondta, a kerületi ügyészség az ügyben nyilvános rendezvényen elkövetett garázdaság bűntette miatt nyújtott be vádiratot. A nemzeti jelkép megsértésének vétsége miatt indult nyomozást az ügyészség már korábban megszüntette – tette hozzá.

Forrás: hvg.hu
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 11. 09:52 | Sorszám: 52
GYURCSÁNY GERGÉNYI LEAD
Tanúként hallgatta meg tegnap a Fővárosi Törvényszék Gyurcsány Ferenc volt kormányfőt a 2006 őszi események kapcsán indult büntetőperben. A bukott miniszterelnök a tárgyalás előtt kedélyesen üdvözölte a vádlottakat, így Bene László volt országos és Gergényi Péter egykori budapesti rendőr-főkapitányt, majd a bíróság előtt elmondta, hogy a szeptember 18-án délután érkezett haza külföldről. Miután tájékozódott az eseményekről, felhívta Szabadfi Árpád, akkori országos rendőrfőkapitány-helyettest. „Azt a kérést, ha úgy tetszik utasítást adtam a tábornok úrnak, hogy minden törvényes eszközzel védjék meg a közrendet és középületeket, így az MTV székházát” – mondta Gyurcsány.

A volt kormányfő hajnalban ismét beszélt Szabadfival, aki közölte vele, hogy az épületet nem sikerült megvédeni. Ennek okairól a kormányfő saját bevallása szerint nem érdeklődött a tábornoktól, ahogy Petrétei József igazságügyi és rendészeti minisztertől sem. Az okok feltárása miatt hozták létre a Gönczöl-bizottságot – fűzte hozzá Gyurcsány, aki szerint független volt a testület.

Kiss Károly hadbíró többször is megkérdezte, hogy konkrétan milyen utasításokat adott a rendőri vezetőknek, de Gyurcsány minden esetben ugyanazt válaszolta. A korábbi miniszterelnök a bíróság előtt azt vallotta, hogy nem volt előzetes információjuk a rendzavarásról és ilyenről a titkosszolgálatok vezetői szeptember 19-én sem tudtak beszámolni. A bíró ezen ponton szembesítette egy bizottsági jegyzőkönyvvel, amelyből kiderült, hogy a szolgálatok tudták: egyesek jogellenes tevékenységre készülnek. Szilvásy György erről nem számolt be nekem – reflektált Gyurcsány, aki a volt titokminiszterrel tartotta a kapcsolatot Petrétei József igazságügyi és rendészeti miniszter helyett.

A bíró azt a kérdést is többször felvetette Gyurcsánynak, hogy miért nem kezdeményeztek felelősségrevonásokat, miután nyilvánvalóvá váltak a rendőri mulasztások. A bukott kormányfő erre azt válaszolta, hogy meggyőződése szerint a kormány nem kezdeményezhet büntetőeljárásokat, de a jelentésekből azt a következtetést vonta le, hogy erre nem is lett volna szükség. Ezzel együtt kijelentette, hogy álláspontja szerint a megvádolt rendőri vezetők ártatlanok.

A volt kormányfő a bíróság többszöri felszólítására sem válaszolt arra a kérdésre, parancsmegtagadásnak tartja-e, hogy a rendőrök az utasítás ellenére feladták az MTV székházát. Gyurcsány azt vallotta: 2006 október 23- előtt tájékoztatták a Fideszt, hogy biztonsági kockázatai vannak az Astóriánál szervezett megemlékezésnek, de ezt a párt nem vette figyelembe. A bíró ennek kapcsán egy másik bizottsági jegyzőkönyvvel szembesítette, amelyből kiderült, hogy ez nem igaz. „Akkor téves tájékoztatást kaptam vagy félreértelmeztem azt” – mondta erre Gyurcsány. Az ügyész kérdésére nem válaszolt érdemben arra a kérdésre, hogy miért nem fogadta el Petrétei József lemondását a tv-ostrom után.

Gyurcsány a tárgyalás szünetében majd a bíróság előtt is olyan állambiztonsági iratokat emlegetett, amelyek szerinte bizonyítják, hogy két, jelenlegi kormánypárti politikus aktívan részt vett a szeptemberi események előidézésében. Erről nem árult el többet, csak annyit, hogy az iratoknak az Alkotmányvédelmi Hivatalnál kell lenniük.


- See more at: http://magyarhirlap.hu/cikk/19438/Gergenyieket_mentegette_Gyurcsany#sthash.g4 ...
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 10. 13:58 | Sorszám: 51
A vádlottak a terhükre rótt cselekményeket nem követték el - mondta Gyurcsány Ferenc parlamenti képviselő, a DK elnöke, volt miniszterelnök tanúként a 2006. őszi események kapcsán megvádolt egykori rendőri vezetők büntetőperében a Fővárosi Törvényszéken.


Bene László egykori országos főkapitányt, Gergényi Péter volt budapesti főkapitányt és más egykori magas rangú rendőr parancsnokokat elsősorban intézkedések, illetve felelősségre vonások elmulasztásával vádolja az ügyészség.
Gyurcsány Ferenc azzal összefüggésben, hogy adott-e 2006. szeptember 19-ére virradó éjjel miniszterelnökként utasítást Szabadfi Árpád akkori országos rendőrfőkapitány-helyettesnek, úgy válaszolt: azt "a kérést, ha tetszik utasítást" adta a tábornoknak, hogy a rendőrség minden törvényes eszközzel védje a közrendet, közbiztonságot, középületeket, így a megtámadott, Szabadság téri tévészékházat is. Gyurcsány Ferenc szerint válsághelyzetben ez a kötelessége egy kormányfőnek.

A felelősségre vonások elmaradása kapcsán a volt miniszterelnök azt emelte ki, hogy független testület, a Gönczöl-bizottság vizsgálta az eseményeket, és szakmai hibákat állapított meg, amelyek azonban nem feltétlenül büntetőjogi természetűek.
A tanúmeghallgatás szünetében Gyurcsány Ferenc újságíróknak a 2006-os események kapcsán arról beszélt: egyes akkori jelentős ellenzéki politikusok szervező szerepet játszottak a szeptember 18-ai eseményekben, de erről többet államtitok miatt nem mondhat.

www.nepszava.hu
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 10. 12:14 | Sorszám: 50
http://www.nemzeti.net/l.php?u=2912384

Dr.Morvai Krisztina tanúvallomása 2006.őszi eseményekkel kapcsolatban I.rész-
vágatlan
mamácska
Olvasta: 5 | Válasz | 2015. március 04. 15:09 | Sorszám: 49
Börtöninterjút adott az Átlátszó.hu-nak Portik Tamás, akit az ügyészség több leszámolásos gyilkosság megrendelésével vádol. A cikkben persze mindent tagad a maffiózó és igyekszik az elmúlt 20 év vele kapcsolatos történéseit elbagatellizálni. A képlet egyszerű: minden mögött a belügyminiszter, Pintér Sándor áll. Ez annyiban persze igaz, hogy a 2010-es kormányváltás – de leginkább egy prominens titkosszolga 2009-es halála – hozta el a “baloldali bűnöző” vesztét.




Hosszas hallgatás után hétfőn megszólalt Portik Tamás az Átlátszó.hu riporterének. Az Energol Rt. egykori vezetője az interjúban az Aranykéz utcai robbantás és a Fenyő-gyilkosság tárgyalásain már pedzegetett “botrányokat” bontogatta ki az őt faggató riporternek. Az interjú lényege, hogy mindent Pintér irányít, sőt, a józsefvárosi piac egykori bérlője, Pápa Marianne, akit Portik a barátjának és üzlettársának tart. Ezt persze az üzletasszony egy korábbi közleményében cáfolta. A kettejük kapcsolata az úgynevezett belvárosi ingatlanbotrány körül vetődött fel. Ebben felbukkan aztán Habonytól kezdve Pintérig mindenki, aki valaha megfordult az V. kerületben, a leggyönyörűbb azonban az interjú azon része, amikor az interjúalany a Laborc-Portik találkozóról beszél. A Gyurcsány-kormány kémfőnökével folytatott 2008-as találkozásokat Portik azzal bagatellizálja el, hogy ott semmiben nem állapodtak meg, sőt, valójában az egész Pintér Sándor csapdája volt (!), amibe ő naivan belesétált, a kezét pedig Pintér “embere”, Vajtó Lajos fogta. Mintha ezeken a találkozókon nem hangzott volna el, hogy Portik pénzt vitt baloldali politikusnak, és az ominózus felajánlkozás: “Én mindenben, mindenben, amit önök mondanak, én bármit, százötven százalékig elhatároztam, régóta ez (van- PS) a lelkemben, meg a szívem… Nem hiszem, hogy tudnak olyat kérni, amit ne tennék meg.” Aztán ott van az a mondat, amit a “véres szájú, meggyőződéses baloldali bűnöző” (copywrite by Vajtó Lajos) mondott a találkozó közös céljaként: “Nekünk az lenne a dolgunk, hogy erősítsük meg a Gyurcsány miniszterelnök urat a székében, vagy magában legalább az MSZP-t.” A cikkírót persze mindezek nem zavarják, inkább igyekszik bizonyítani, hogy Vajtónak valóban köze lehet Pintérhez, méghozzá azért, mert néhány rendezvényen együtt mutatkoztak, sőt, 2009-ben Pintér korábbi cégét bízta meg Vajtó a magyar sztártelivér, Overdose őrzésével. Az tény, hogy Vajtó a Laborc-Portik találkozón igencsak fényezte a jelenlegi belügyminisztert, aki szerinte remek szakember, jó férj és a “legnagyobb titkok tudója.” Ezeket a megállapításokat azonban Laborc Sándor sem vitatta, sőt egyetértett Vajtóval, mégsem tűnik úgy, hogy az egykori kémfőnök is Pintér “embere” lenne.

TŐKÉT GYŰJTÖTT AZ ENERGOLNAK
Az interjúban Portik az Energol Rt-ről is beszélt, amelynek állítása szerint csupán a marketing igazgatója volt, így az üzletekre nem látott rá (!), csupán tőkét gyűjtött a tevékenységhez. Az olajozáshoz pedig a parlament 1993-as elhíresült törvénye adta a lehetőséget. Ebben a törvényhozó egy joghézagot hagyott, amely lehetővé tette, hogy az olajbűnözők milliárdokat keressenek. Portik azt állította tehát, hogy a hatóságok együttműködésével olajoztak, amely évi 20-25 milliárd forintos forgalmat jelentett 1994-től. Az Energol ennek 20-30 százalékát tehette zsebre. “Hol a pénz maga szerint?”- kérdezte Portik a riportertől, majd megjegyzi: “Golyófogónak hívtam magunkat: mi ülünk ha baj van, ha még nagyobb, akkor minket lőnek szitává.” Arra viszont már nem reagált érdemben, mit keresett az Energol Rt-ben legalább három titkosszolga, sőt állítja, a társaság nem volt titkosszolgálati fedőcég, nyilván az is véletlen, hogy az rt. legnagyobb ügyfele, az ETL Rt. szocialista kötődésű cég volt. Így arra a kérdésre, hogy hol a pénz, könnyen válaszolni lehet.

PAJZSOLT OLAJOSOK
A PestiSrácok.hu írta meg elsőként, hogy a Portik-ügy nem kifejezetten a leszámolások felderítéseként indult 2011-ben, hanem a nyomozó hatóság arra volt kíváncsi, Portik Tamásnak milyen titkosszolgálati kapcsolódásai voltak, amelynek a segítségével évtizedeken keresztül minden felelősségre vonást megúszhatott és bujkálása után úgy megerősödhetett, hogy félő volt: újra kezdődnek a 90-es évek leszámolássorozatai. Úgy tudjuk, kihallgatták az Energolhoz köthető titkosszolgákat, de azok nem akarták elárulni, miként szervezték be a bűnözőket a céghez. Annyit lehetett tudni, hogy a szálakat Stefán Géza vezérezredes, a Katonai Biztonsági Szolgálat 2009-ben elhunyt vezetője mozgatta annak idején. A legendás katonai elhárító haláláig pajzsolta az olajosokat, hiszen óriási hasznot hajtottak, de kinek is? Az Energol Rt-t 1994-ben alapították, akkor amikor a Fidesz törpepártként alig 8 százalékkal jutott be a parlamentbe. Tehát amikor Portik arra utal, hogy a hatalomnak ment az illegális olajozásból származó bevétel nagy része, mindenkinek a fantáziájára bízható, mely pártokra gondolt. Az Energol Rt. esete egyébként tökéletesen megegyezik az Együtt-Egymásért alapítvány sztorijával: mind a kettő titkosszolgálati módszerekkel elkövetett szocialista pártfinanszírozás, azzal a különbséggel, hogy az alapítvány esetében még a látszatra sem ügyeltek a titkosszolgálati elkövetők. Innentől kezdve pedig érthető, hogy Portik miért nyilatkozott úgy a Laborc-Portik találkozón, hogy amikor a szocialisták vannak hatalmon, akkor neki jó volt: „olaj, cigaretta, minden volt”.

www.pestisracok.hu
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. március 04. 12:01 | Sorszám: 48
Másodfokon két év letöltendő börtönbüntetést kapott a Pécsi Temetkezési Kft. volt igazgatója, akit üzletszerűen elkövetett jelentős kárt okozó csalás miatt marasztaltak el.

A vádlott egyebek között 630 olyan koporsót vásárolt, amelyeket rossz minősége miatt nem lehetett használni. A táblabíróság az első fokon kiszabott két év tíz hónap börtönt enyhítette, de mivel a minősítést is megváltoztatta és egyes vádpontokban felmentette a volt igazgatót, ezért az ítélet nem jogerős.

www.hirtv.hu
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. február 26. 12:23 | Sorszám: 47
Felbujtóként elkövetett hűtlen kezelés és hamis magánokirat-felhasználás miatt első fokon hárommillió forint pénzbüntetésre ítélte a bíróság Benedek Fülöpöt, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium egykori szocialista államtitkárát.
Tetszik a cikk? Ossza meg ismerőseivel is!

Benedek Fülöp két társa hasonlóan pénzbírságot kapott. Amennyiben Benedek Fülöp nem fizet, akkor büntetését fogházra váltják át. A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium volt államtitkárárát és két társát azzal vádolták, hogy fiktív tanácsadói szerződéseket kötöttek egy faiskolával és egy másik céggel. Ezekkel a megállapodásokkal fizették ki a Szilvásy György volt titokminiszter tanyájára szállított gesztenyefákat, illetve a Benedek Fülöp szülőfalujában elültetett fák vételárát. A Pesti Központi Kerületi Bíróság ítélete nem jogerős, az ügyész, valamint a védő is három nap gondolkodási időt kért.

Bűnösnek találták a volt szocialista államtitkárt

„Benedek Fülöp elsőrendű vádlott bűnös háromrendbeli, felbujtóként elkövetett hűtlen kezelés bűntettében a Btk. 376. paragrafus 1. bekezdése és a 3. bekezdés A pontja szerint – ebből egy eset kísérlet –, és kétrendbeli hamis magánokirat felhasználásának vétségében mint felbujtó” – mondta Bátor Emese, a Pesti Központi Kerületi Bíróság bírája.

www.hirtv.hu
mamácska
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. február 20. 09:50 | Sorszám: 46
Jogerősen megemelt késedelmi kötbér fizetésére kötelezte a Fővárosi Ítélőtábla a sukorói befektetőket. Ronald S. Lauder üzletember kezesként felel.
sukoro

Bűntetőper a Szolnoki Törvényszéken

Másodfokú részítéletet hozott csütörtökön kihirdetett határozatával a Fővárosi Ítélőtábla a magyar állam által a sukorói befektetők, így a KC Bidding Kft., illetve Ronald S. Lauder ellen indított kártérítési perben, melyet a kaszinókoncesszió ügyében indítottak. Megírtuk, tavaly júliusban a Fővárosi Törvényszék Gazdasági Kollégiuma nyolcvannyolcmillió forint késedelmi kötbér, illetve annak kamatai megfizetésére kötelezte az alpereseket. A táblabíróság ezt az összeget mintegy százharmincegy millió forintra emelte. Az állam azért perelte a King’s City egykori beruházóit, mert nem teljesítették a beszámolási kötelezettséget.

Az ítélőtábla megerősítette: a KC Bidding szerződést szegett, a Bajnai-kormány idején kötött koncessziós megállapodás csaknem egyéves ideje alatt többször is tájékoztatnia kellett volna az államot a beruházás aktuális állásáról, ám ezt nem tette meg. A törvényszékkel ellentétben ugyanakkor az ítélőtábla szerint Laudert készfizető kezesség terheli a megállapított kötelezettségek tekintetében. Vagyis, ha a kifejezetten a sukorói projekt megvalósításáért létrehozott, ciprusi kötődésű kft. nem tudja kifizetni a joghatóság által megállapított összeget, az üzletember személyes vagyonával felel ezért.

Csütörtökön ingatlanforgalmi szakértő tanúkénti meghallgatásával folytatódott a sukorói projekthez kapcsolódó telekcsere büntetőpere a Szolnoki Törvényszéken, az ügyészség szerint az ügylettel 1,3 milliárd forintos kár érte volna az államot. Tátrai Miklós elsőrendű vádlott, a nemzeti vagyonkezelő volt vezetője arról beszélt, rosszul állapították meg a sukorói ingatlan értékét, nem vették figyelembe a helyi építési szabályzatot azok a szakértők, akiket a vádhatóság kért fel szakvélemény készítésére a nyomozati szakban.

- See more at: http://magyarhirlap.hu/cikk/17809/Sukorougy_fizetesre_koteleztek_Laudereket#s ...
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. február 11. 13:35 | Sorszám: 45
Az Index úgy tudja, hogy Szepessy 2013-ban és 2014 elején – közvetítők útján – 600-650 ukrán állanmpolgárt húzott le kisebb nagyobb összegekre (összesen 200-250 millió forintra) az ígérve, hogy segít nekik magyar állampolgárságot szerezni. Az ígéretből nem lett semmi, Szepessyt pedig egy idő után senki sem tudta elérni.

Az egykor Monok polgármestereként működő Szepessyt végül egy magánnyomozó buktatta le, akit az elégedetlen ukrán ügyfelek fogadtaik fel. Néhány csalódott ügyfél ekkor a magyar rendőrséghez fordult, így került át Szepessy ügye a Központi Nyomozó Főügyészséghez.

Szepessy volt már miniszterelnök-jelölt is, most éppen a veszprémi időközi országgyűlési választáson indul az Összefogás Párt színeiben. Számtalan szürkezónás politikai ügye van, a bajai szavazás széttrollkodásától a vasárnapi nyitvatartásról szóló népszavazás akadályozásáig.

Szepessy Zsolt az Összefogás Párt veszprémi jelöltje....
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. február 04. 10:00 | Sorszám: 44
A Fővárosi Ítélőtábla 2015. január 30-án hozott jogerős ítéletével az elsőfokú ítéletet megváltoztatva 200 ezer forint és kamatai összegű kártérítést ítélt meg a dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetője által képviselt Bognár Tibornak, az 56-os sortűz egyik túlélőjének.


A jogsértettet több mint 8 éve, 2006. október 23-án délelőtt a budapesti Nádor utcában a Kossuth térre megemlékezni igyekvő honfitársaival együtt Gyurcsány rendőrsége közel egy órán át körbezárta, lökdöste, majd a tömeggel együtt a gyülekezés békés jellege ellenére erőszakkal feloszlatta, és ezáltal megakadályozta részvételét az 1956-os szabadságharcra történő megemlékezésen. Egyező mértékű kártérítést kapott egyik pertársa is. Ezzel a Nádor utcai oszlatás miatti jogerősen nyert kártérítési perek száma kettőre emelkedett.

A gyurcsányi rendőrterror részeként végrehajtott akciót a Kúria 2011-ben felülvizsgálati ítéletével jogellenesnek nyilvánította. Ennek ellenére a Fővárosi Törvényszék elsőfokú ítéletével a keresetet teljes körűen elutasította, mondván, a rendőrség nem követett el jogsértést. Ez nem egyedi eset, nemrég idén januárban egy másik tüntető, illetve Papp Lajos sebészprofesszor pereiben sem ítéltek meg elsőfokon kártérítést. Ebben a perben is a körömszakadtukig védték a rendőri szervek a nyilvánvalóan jogellenes "intézkedést", és mentegették Gergényi és társai rendőrterrorjának végrehajtóit, a fellebbezési tárgyaláson a rendőrség képviselői már nem jelentek meg. Különös egybeesés, hogy három nappal ezen bírósági döntés előtt a Közhatalom Jogsértettjei Egyesület elnöke, Gőbl György feljelentése alapján Pesti Központi Kerületi Bíróság 2015. január 27-én hozott jogerős ítéletében Bácsik Sándor rendőr őrnagyot, a Nádor utcai oszlatás parancsnokát hamis tanúzás bűntette miatt 111 ezer forint pénzbüntetésre ítélte. Emlékezetes, hogy azt vallotta az elítélt rendőr korábban, hogy a tüntetők békétlenek voltak, kordont ráztak, ezért kellett oszlatni. A rendőrségtől kiharcolt felvételek ezt cáfolták. Köszönet ezért az igazságtétel iránt elkötelezett jogsértetteknek. A mostani jogerős ítélet világos utat mutat: a 2006. október 23-án hajnalban a Kossuth téren és délelőtt a Nádor utcában rendőri oszlatás és körbezárás elszenvedőinek kártérítés jár, hasonlóan a 2009. július 4-i jogellenes oszlatás jogsértettjeihez. A 2002-2010 közötti jogsértések időszakából több száz jogsértetti kárigény még mindig rendezetlen, egy részük 2006 október 23-i eredetű: a hajnali Kossuth téri és a délelőtti Nádor utcai jogellenes oszlatások áldozataié. Más részük pedig a Bajtársiasság napján, 2009. július 4-én jogellenesen meghurcolt gárdistáké, hazafiaké. Utóbbiak közül közel több mint százan perelnek jóvátételért. Még mindig nem késő tisztességes egyezséget ajánlani a jogsértetteknek. Ezt kívánná a jog és a tisztesség! Ennek hiányában végigvisszük az eljárásokat.

Dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetője
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. január 28. 13:44 | Sorszám: 43
Vádat emelt az ügyészség garázdaság miatt Dopeman ellen, amiért egy 2013-as őszi kormányellenes tüntetésen a korábban ledöntött, Orbán Viktort formázó hungarocellszobor fejét rugdosta, majd a színpadon mutogatta.

A rapper Facebook-oldalán írt arról, hogy megkapta az ügyészség erről szóló levelét, és hozzáteszi, a korábban nemzeti jelkép megsértése miatt indult ügyet viszont ejtették ellene. Pityinger Lászlót a nyomozók a tüntetésen előadott trágár himnuszátdolgozása miatt hallgatták ki gyanúsítottként. Dopeman egyébként rendszeresen fellépett kormányellenes tüntetéseken.

www.hirtv.hu
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. január 19. 12:09 | Sorszám: 42
Völgyesi: Gyurcsány már ma a bíróság elé kerülhet
Forrás: M1/Ma Reggel | 2015. 01. 19. 11:31:00

Ám ez a per nem alkalmas arra, hogy megtudjuk, "kicsoda akaratának megfelelően" zajlottak le a 2006. őszi események - jelentette ki a Ma reggelben a Legfelsőbb Bíróság nyugalmazott tanácsvezető bírája, akit egyébként máig nem kért fel senki tanúskodni, bár a Civil Jogász Bizottság alapító társelnöke volt, később pedig 18 hónapig irányította a tényfeltáró bizottság munkáját, vagyis hatalmas szerepe volt a Balsai-jelentés elkészülésében is.


Szerdán folytatódik a 2006-os rendőri túlkapásokat vizsgáló bírósági tárgyalás. A per 15 vádpontja a rendőri vezetői felelősséget vizsgálja például a gumilövedékek, könnygázgránátok használatában, illetve azt, hogy a súlyos sérülések után miért nem vizsgálták az említett eszközök használatának indokoltságát és arányosságát. Az összecsapásokban több tucat ember sérült meg, és a rendőrség utólag százmilliós kártérítést volt kénytelen kifizetni. A tárgyaláson rövidesen meghallgathatják Gyurcsány Ferencet is.

Ez a per teljesen alkalmatlan arra, hogy megtudjuk, a nyilvánosságra került történések "kicsoda akaratának megfelelően" zajlottak le – jelentette ki Völgyesi Miklós, a Legfelsőbb Bíróság nyugalmazott tanácsvezető bírája a hétfői Ma reggelben. A rendőr mindig parancsra cselekszik, így történt ez 2006 őszén is, 2007. március 15-én és napjainkban is – hangoztatta a szakember –, ha pedig ez igaz, annak okát kell keresnünk, hogy akkor a rendőrség miért úgy lépett fel. Ezt a rejtvényt azonban csak akkor lehetne megfejteni, ha a nyomozó hatóságot, a vádemelő ügyészséget és a katonai tanácsot érdekelnék a Gulyás Gergely vezette parlamenti albizottság meghallgatásán elhangzott információk - tette hozzá.

Bene László országos rendőr főkapitányt például rendkívüli mód sértette, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a feje fölött instruálta Gergényi Péter budapesti főkapitányt – emlékezett vissza Völgyesi. Bene elmondásából az is kiderül, hogy amikor ezt kifogásolta, a kormányfő válaszút elé állította: vagy tudomásul veszi, ami történik, vagy veszi a kalapját. A rendőri vezető az utóbbit választotta, de a lemondást Gyurcsány Ferenc nem fogadta el, megtiltotta viszont neki, hogy bárki ellen is belső fegyelmi vizsgálatot indítson.

Ez tehát a magyarázat arra, hogy sem az ORFK, sem a Rebisz keretein belül nem folyt ilyen vizsgálat, és az ügyészségnek a bűnügyben folytatott nyomozásában sem – jelentette ki a nyugalmazott tanácsvezető bíró, akit egyébként máig nem kért fel senki tanúskodni, bár a Civil Jogász Bizottság alapító társelnöke volt, később 18 hónapig irányította a tényfeltáró bizottság munkáját, vagyis hatalmas szerepe volt a Balsai-jelentés elkészülésében is. A bíró egyébként úgy tudja, Gyurcsány Ferenc tanúkénti meghallgatására akár már ma sor kerülhet.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...