02:32:40
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Egészségügy
Téma: Finanszírozás ...
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 12 | Válasz | 2012. június 26. 08:00 | Sorszám: 11

... www.facebook.com/kapu.kis.7
... www.facebook.com/anna.demeter.37
Rendes Kis
Olvasta: 12 | Válasz | 2010. január 20. 15:43 | Sorszám: 10
mamácska, 2010. január 20. 13:44
Elküldik a Nagykanizsai kórházból a somogy megyei betegek nagy részét, ugyanis nem tartoznak hozzájuk. Bár van olyan falu, ami megállapodott a kórházzal az ellátásról, de az igazgató szerint hiányzik hozzá a fedezet.

Visszafordítja a somogyi betegeket a nagykanizsai kórház. "Nyolc település 4500 lakója kerül nehéz helyzetbe, ha ez nagyon hamar nem változik meg" - mondta a Somogyi Hírlapnak Didicsné Kardos Györgyi, Pogányszentpéter polgármestere. Az ő falujából többen tértek haza ellátás nélkül, annak ellenére, hogy megállapodásuk van a járó- és fekvőbetegek ellátásáról.

Bár a törvény erre nem kötelezi a kanizsai kórházat, eddig jól működött a rendszer. Most a lakosok aláírásgyűjtést kezdeményeznek, önkormányzatuk pedig levélben keres meg minden illetékest, hogy azt visszaállítsák.

A somogyi kórházakba eljutni egy-egy vizsgálatra csak úgy lehetséges, ha szabadságot vesznek ki a megyehatár mentiek és megfizetik az útiköltséget, hiszen például Pogányszentpétertől Kaposvár 70, Nagyatád 35 kilométer. Nagykanizsa található a legközelebb.

Bátorfi József, a kórház főigazgatója a helyzet kapcsán elmondta, hogy a nyolc település kérését megalapozottnak és egyben megtisztelőnek is tartják, kapacitásuk lenne rá, a szakmai háttér is biztosítva van, csupán a fedezet hiányzik.

... http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=2&t=010525&m ...
Rendes Kis
Olvasta: 12 | Válasz | 2009. december 24. 11:39 | Sorszám: 2
Elutasította a Szent Ferenc kórház aktív ágyainak visszaállítását az ÁNTSZ


Az ÁNTSZ regionális intézete - mint elsőfokú hatóság - elutasította a Szent Ferenc Rehabilitációs Kórház 80 aktív tüdőgyógyászati és 40 aktív reumatológiai ágyának visszaállítására irányuló kapacitásmódosítási eljárás iránti kérelmét - írta csütörtökön az Észak-Magyarország. A kórház kérelmének az adott alapot, hogy a Legfelsőbb Bíróság kimondta: törvénytelen volt az a 2007 elején hozott miniszteri határozat, amellyel az aktív ágyakat elvették az intézménytől - olvasható a napilapban. Az elutasítás indoka volt, hogy - az előírások szerint - kapacitásmódosítási eljárást a hatóság hivatalból folytathat le, tehát az egészségügyi szolgáltató kérelmére történő eljárás nem lehetséges. Másfelől az ÁNTSZ az adott esztendőre vonatkozó, hivatalból lefolytatandó kapacitásmódosítási eljárásban a meglévő finanszírozott kapacitásokat figyelembe véve, csak annak korlátai között hozhatja meg döntését - írta az Észak-Magyarország ... http://gondola.hu/hirek/120329
Rendes Kis
Olvasta: 12 | Válasz | 2009. november 17. 11:14 | Sorszám: 1
Kórházfinanszírozás: az jár pórul, aki hozza a pénzt


Bajnai miniszterelnök szerint „soha nem látott mennyiségű pénz megy az orvosi ellátás hosszú távú fejlesztésére” – viszont a kórházak éppen most jutnak csődbe. A kormányfő holnaputáni pénzekről beszél – de ma nincs gyógyszer, szike, fizetés. Sorban állnak a beszállítók – de lassan személyzetet sem fognak találni, aki a számlát átvegye.

Bajnai Gordon szerint soha nem látott mennyiségű pénz megy az orvosi ellátás hosszú távú fejlesztésére: a szakrendelők felújítására, a nagy kórházak egyenként 8–10 milliárdos finanszírozására és arra a támogatásra, amellyel a kis kórházak rehabilitációs intézetté alakulhatnak át.

A rózsaszín jövővel szemben a fekete-fehér jelen: a 194 éves Budai Irgalmasrendi Kórháztól annyi pénzt vontak el a megszorításokkal, hogy napi 2 millió forint hiányzik a működtetési költségeikből.

A 250 főnyi személyzet súlyos bércsökkentést is vállalni kényszerült, hogy folytathassa a munkát, megmaradhasson a kórház.

Az állam kezdeményezte súlyos megszorítást különös fénybe helyezi, ha figyelembe vesszük, hogy a kórházat a Magyarországi Betegápoló Irgalmas Rend tulajdonolja.

A rend, amióta visszakapta a Frankel Leó úti (1950-ben elvett) épületét, 700 millió forintot költött adósságrendezésre, továbbá – főképpen Kozma Imre atya tehetségének köszönhetően, aki a rend magyarországi képviselője, egyben a Magyar Máltai Szeretetszolgálat egyik megalapítója – 4,3 milliárd forint külső adományt fordított a Budai Irgalmasrendi Kórház működési feltételeinek javítására, illetve működtetésére.

Az állam, a kormányzat olyan intézményt nyom a víz alá, amelyik folyamatosan forrásokat von be az egészségügyi szférába. Ez a hozzáállás az egészségügyi vezetés részéről teljességgel érthetetlen, kontraproduktív, a betegek elemi érdekeivel ellentétes.

Irgalmasrendi Kórház Alapítványának adószáma: 18313211-1-02.

Lesz Ön is beteg!
kujtorgo
Olvasta: 12 | Válasz | 2006. június 02. 22:30 | Sorszám: 9
Szerintem az egyik cél az állami kiadások csökkentése. Alapellátás a tb-ből, minden efölöttit a beteg fizessen. (Ez lehet persze plusz biztosítási díjból is, nemcsak közvetlen fizetéssel.)
A második cél a profit. Az eü. intézmény privatizációja után egy biztos piacon müködhet. Lesz elég beteg, az állam (tb) felé pedig kényelmes a kiszámlázás. (A tb.által nem finanszírozott rész is jó piac, de ez - egyelőre - a kisebb lesz.)
onogur
Olvasta: 12 | Válasz | 2006. június 02. 15:31 | Sorszám: 8
Elvtársam, ha van valami, aminek aztán abszolút nincs nemzetisége: az a PÉNZ.
Teljesen lényegtelen, hogy honnan jön és hová megy.
Van itt ebben az országban számtalan "tanácsadó" cég. Ezek arra specializálták magukat, hogy felkutatják azon lehetséges üzleti befektetések körét, melyek KÖZVETÍTÉSÉBŐL remekül meg tudnak élni. Persze ezen "tanácsadó" cégek megfelelő politikai kapcsolatokkal rendelkeznek.
(Lásd Medgyessy zsinórban elkövetett harmincmillás tanácsai egy ORBÁNKORMÁNY!!! alatt )
Szóval lényegtelen, hogy a vevőnek hol van a székhelye, magyarnak minősül vagy sem.
Login
Olvasta: 12 | Válasz | 2006. június 02. 14:57 | Sorszám: 7
Félreérted. Modhatnám azt is, hogy elhitted, hogy valóban vegyesvállalat az a valami. Nem. Nem külföldiek jönnének, hanem külföldre kivitt (talán csak látszat) pénzek.
onogur
Olvasta: 12 | Válasz | 2006. június 02. 14:35 | Sorszám: 6
Ez így ebben a formában nem igaz.
Ha én dollármilliárdos lennék, biztos megvenném a Szent János Kórházat, tokkal-vonóval. Ugyanis a privatizáció egyetlen feltétele, hogy az egészségügyi szolgáltatásokat továbbra is fenn kell tartani. De arról nincs szó, hogy HOL!
Tehát: megveszem a kórházat, oszt a XXIX. kerületben egy puszta mezőn felhúzok valami házgyári izét, és átköltöztetem az egész hóbelevancot. Rohadjon ott tovább. Nekem meg megmarad egy hatalmas, aranyárban mérhető budai terület, masszív anyagból felépített épületekkel, oszt csinálok belőle fizetős egészségcentrumot, wellness-centrumot, szanatóriumot, nyugdíjasoknak lakóparkot, vagy egyszerűen ledózerolom az egészet és felparcellázom.
Bátky János
Olvasta: 12 | Válasz | 2006. június 02. 13:22 | Sorszám: 5
off Egy cimborám úgy hívja a kórházat, halálgyár. on
iszalag
Olvasta: 12 | Válasz | 2006. június 02. 08:09 | Sorszám: 4
Idézet:
Halál és Adók
Csomagolnak az orvosok, mérnökök, számítástechnikusok - fiatal, energikus, józan gondolkodású, nyelveket beszélő emberek. Indulnak Nyugatra, mint generációk előttük. Aknamezőkkel és szögesdróttal sem lehetne őket megállítani, azt itt már megpróbálták, nem is olyan régen.
2004 | 07 | 29 Perint Pál


A magyarok várható átlagéletkora mélyen az európai átlag alatt van, ki tudja mióta. Vezetünk a szív- és érrendszeri megbetegedésekben, a gyomorbetegségekben, a rákbetegségek legkülönbözőbb fajtáiban, mint ahogy az öngyilkosságok gyakoriságában is, hogy a lakosság mentálhigiéniai állapotát ne is részletezzük.
Ugyanakkor a magyar átlagkereső - aki az uniós fizetések töredékéért dolgozik, - fizeti a legtöbb adót Európában. A páratlanul magas adók mellett az egészségügyi ellátás a harmadik világ szintjére süllyedt. A nevelésügy, kultúra, tudomány, benne a környezetvédelem groteszk módon alulfinanszírozott. A neves, nagymúltú kórházakban magára vessen az a beteg, aki nem hoz magával betörőriasztót, gyógyszert és WC papírt. A népszaporulat riasztó mértékben csökken, a betegek száma nő. Az adó- és járulékfizetők joggal kérdik: hová lett a pénzem?

Az országot mi sem jellemzi jobban, mint hogy a kétmilliós Budapest szennyvizének - értsd: ürülék és vegyszerek - 70 %-a tisztítatlanul folyik a Dunába, a magyar főváros kellős közepén. A valaha kék folyó teljes magyarországi szakasza olyan mértékben szennyezett, hogy a víznek még az érintése is hepatítis vagy/és szalmonella fertőzést okozhat, egyéb kórok mellett.
A folyó gyakorlatilag nyílt, bűzölgő szennyvízcsatornává vált, amelyen a politika időnként víziparádékat rendez. Zászlót lobogtató, színes füstcsíkot húzó ejtőernyősöket ugratnak a szennyvízbe, István király koronájának másolatát csónakáztatják rajta, közpénzen. Az Európai Unióhoz való csatlakozást ünnepelve sok millió liter tisztított ivóvizet (300 Ft/m3) pumpáltak az Erzsébet hídról a Dunába, éjszaka reflektorokkal megvilágítva, ugyancsak közpénzen. Ez a drága gagyi show legalább felhígította egy kicsit az ország szívében hömpölygő szennyes löttyöt, amelyből kórokozók milliárdjait fújja a bukolikus tájra a szél.

Vidéken nem különb a helyzet, mint a fővárosban. A felszíni vizek nagy része az egész országban szennyezett. Az ásott kutak többségének vize ihatatlan. A kórházakban elavult gépek, alapvető gyógyászati eszközök hiánya, túlterhelt, rosszul fizetett ápolószemélyzet fogadja a betegeket. A krónikus forráshiányban szenvedő önkormányzatok képtelenek megbirkózni a nyilvánvaló közegészségügyi válsággal.
A helyi viszonyokhoz képest csillagászati összegekből működtetett központi kormányzat csupán újabb és újabb megszorítócsomagokat tud produkálni. A kedvezményeket megemelt járulékokkal veszi el, és folyamatosan változtatva a játékszabályokat lehetetlenné teszi a tervezést - a családtervezést is - az országban.

A józan ész, az Európa legmagasabb adóit fizető állampolgárok alapvető érdekei azt kívánnák, hogy a politika önreklámozására és a gazdaságot lassító, a lakosság életét tovább nehezítő, értelmetlen bürokrácia fenntartására fordított milliárdokat inkább a 30 éve ígért szennyvíztisztítók megépítésére, az egészségügy támogatására fordítsák.
Azonban a józan ész, a polgárok létérdekeinek hiteles képviselői tradícionálisan nem kapnak hatalmat a mongol-bizánci-porosz hagyományokat zsigerből követő magyar politikában. Helyettük ilyen-olyan, nagyvonalúan fizetett színtársulatok penderülnek sorsunk színpadára, egy soha véget nem érő, egyre unalmasabb színielőadásban, amit kötelező néznünk és finanszíroznunk, amíg élünk.

Nyár van végre. Aki tud, elutazik valahová kipihenni az év őrületét. Mások jobb, emberhez méltóbb életet keresve indulnak el. Elegük van a helybenjárásból. Az alacsony fizetésekből, a magas adókból, a méltatlan munkakörülményekből, az eszement bürokráciából, a betegségek és rövid, nehéz élet perspektívájából. Csomagolnak az orvosok, mérnökök, építészek, számítástechnikusok, friss diplomások - fiatal, energikus, józan gondolkodású, vállalkozó szellemű, nyelveket beszélő emberek. Indulnak Nyugatra, mint generációk előttük. Aknamezőkkel és szögesdróttal sem lehetne őket megállítani, azt itt már megpróbálták, nem is olyan régen.


http://www.nyugat.hu/cgi-nyugat/cikksql.cgi?cikk=13833
Login
Olvasta: 12 | Válasz | 2006. április 12. 17:15 | Sorszám: 3
Nem erről van szó. Azt hazudják, hogy jönnének a multik. Szerintem ez nem igaz. Mert:
Itt vannak, mint beszállítók.
Nem érvelhetnek azzal, hogy kórházat akarnának venni, hiszen tudomásom szerint az épületek pocsék állapotban vannak + rossz a géppark, s úton-útfélen azt halljuk, hogy építeni olcsóbb, mint renoválni.
Mindössze ők akarják zsebretenni ezt is.
(Lassan akut beteg lesz a termelő korosztály nagy része, gyógyítani kell minket. Sok-sok pénzért. Mert szerintem a TB is éppen eleget fog fizetni.)
Rendes Kis
Olvasta: 12 | Válasz | 2006. április 12. 17:08 | Sorszám: 2
Dögöljünk meg ?
Login
Olvasta: 12 | Válasz | 2006. április 12. 17:07 | Sorszám: 1
Legyünk cinikusak. Mi egy kórház? Csak egy épület, pár gép, sok szakember. Épület építhető, és már nem csak a gép megvásárolható, hanem sajnos a szakember is. Tehát elég fura a helyzet, mert ha a nagy egészségügyi cégek tényleg jönni akarnának, (nem pedig az elitünk akarná tárgynyeremény-sorsoláson megkapni ezt a szektort) már rég épülnének a fizetős kórházak, a hatalmas biznisz reményében. De nem épülnek. Tehát?
Rendes Kis
Olvasta: 12 | Válasz | 2006. március 29. 19:01 | Sorszám: 0
Akarunk szülést 650 ezer forintért?


A magánkórházak esetében egy alapvizsgálat 20 ezer forintba, míg egy szülés akár 650 ezer forintba is kerülhet – mutatott rá sajtótájékoztatóján Mikola István, hozzátéve: a Fidesz győzelme esetén nem kívánja a kórházakat eladni, és az egészségügyet fizetőssé tenni ... http://gondola.hu/cikk.php?szal=47422
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...