01:09:59
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Mellár Tamás, aki tudja a tutit
... Elejére 1. lap 
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 21. 16:39 | Sorszám: 31
Most mondtam épp'. Azt nemtom, fél év alatt mennyi volt a változás...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 21. 16:26 | Sorszám: 30
Tudja valaki, hogy mennyien dolgoznak külföldön?
A cirka számok nem érdekelnek.
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 21. 14:46 | Sorszám: 29
"De vajon honnan ilyen jólértesült ez a Mellár?"

Mellárnak, nincs hatása a KSH által kiszámolt számokra, szóval, ezért a hivatalosan közölt adatokat veszi alapul. Gondolom, nem gondolod hogy csal a KSH...
Tavaly év közepén, példul a külföldi munkavállalók száma 108 ezer volt.
Janne
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. február 21. 09:52 | Sorszám: 28
omfg = kb Te jóságos és, ezt nem hiszem el.

De válaszolok.

1) Nem tettem be sehonnét, nem a te hozzászólásodat idéztem, én találtam ki, mint ahogy írtam is, egy stílusgyakorlatnak szántam, azt mutattam be vele, hogy szerintem te milyen stílusban szoktál időnként írni, szerintem ilyenben Ezért felesleges "koordinátákat" kérned tőlem, nincsenek, nem mondtam, hogy vannak.

2) Nem kell nekem kioktatnom téged arról, hogy Mellár mit hogy számolt ki. Ő volt a KSH elnöke, akadémikus, elhisszük neki, hogy jó amit mond. Neked van azzal problémád, hogy kimondja, hogy Orbánék rosszul kormányoznak és lopnak, ettől szerinted Mellár átállt, pedig ő valószínűleg maradt, ahol volt. Az adatok egyébként kb ránézésre is stimmelnek, van kutatás a kivándorlásról és a külföldi munkavállalásról, idéztem is neked a múltkor, de nem tudsz lejönni arról, hogy hallottál egyszer egy 55ezres számot. Még a kormany.hu-n is találhatsz olyan adatot, ami 2-300 ezres angliai magyarságról beszél, szóval tényleg kár ezen pörögnöd, de ha kétségeid vannak, járj utána.

3) Idézted a Magyaridők valótlan állítását, amiben a negyedéves adatot adják el egész évesnek. Ráadásul ezt úgy hoztad elő, hogy nyitottál egy külön topicot Mellár gúnyolására, majd amikor kiderült, hogy nem igaz az állítás, elkezdted azt követelni, hogy mondjam el neked, hogy jött ki neki a 10%. Nem gondolod, hogy először neked lenne valami magyaráznivalód?

+1) ezt nehezen fogod érteni, de azért megpróbálom: alapvetően arról beszélünk - én legalábbis - , hogy a kormány által sulykolt propaganda mellett vannak más tények is. Pl hogy a kiváló gdp adatok - amikkel egyébként a régióban nem vagyunk valami pengék - annak köszönhetők, hogy ügyesen tartjuk a markunkat az eu-nál akiket amúgy nem győzünk szidni. És hogy komoly probléma, hogy a gazdaság azon része, amelyik nem ebben nem érintett az eu-pénzekben lemaradásban van, visszaesik, nem nő versenyképessége, és hogy a közmunkásokat beszámítani a statisztikába nyilvánvaló hazugság. Erről beszélünk, nem konkrét számokról. Te lovagolsz a százalékokon, de ebben is tévedsz, aztán elkezdesz hisztérikusan és sértődötten arénázni mint valami hidrokurtizán.
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 21. 00:03 | Sorszám: 27
( Hát ja, értelmes vagy. Tényleg. Normális válaszra nem tellik. Csak ennyire.
Mondd, neked tényleg nem megy a normális vitatkozás? akkor sem ha sima számokról van szó? És, még te mersz beszólni a tanároknak? Röhej. És persze ez is rémes )
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:57 | Sorszám: 26
tiszavirág
12 olvasás | Válasz | 2016. február 20. 23:27 | Sorszám: 19
Fárasztó vagy.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:54 | Sorszám: 25
Azzal értek egyet, hogy rémes, hogy belemegyek ilyen színvonaltalan dumába, amit itt ti ketten produkáltok.

Mondd, te közben elélvezel, ha egy fórumtársadat szakmányban hülyézed?

Jó szórakozást!

tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:46 | Sorszám: 24
A 444 írt egy cikket, melyben egy rakás dolgot állít.
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:43 | Sorszám: 23
OK, tehát egyetértesz azzal, hogy rémesen buta vagy. Helyes.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 23:31 | Sorszám: 22
Szerintem is.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 23:30 | Sorszám: 21
Mellár Tamás egyetértve SRB programbeszédének szemléletmódjával, makrózott egy kicsit.

Nem a 444 makrózott, hanem Mellár makrózott.
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:28 | Sorszám: 20

rémes
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 23:27 | Sorszám: 19
Fárasztó vagy.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 23:26 | Sorszám: 18
?
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:12 | Sorszám: 17
( A 6,5 %-hoz 300 ezer körüli értékek tartoznak, a 200 ezer pedig valamivel kevesebb mint a mostani hivatalos adat....
És akkor a külföldön levőket még nem is kauntoltuk )
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:06 | Sorszám: 16
Perszehogy, ugyan olyan jó mint a több mint 10 %
Te tányleg nem érted? Becslés. Relációk. ...
Nem az volt az állítás, hogy 10 %
Janne
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:03 | Sorszám: 15
omfg...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 22:56 | Sorszám: 14
A cirka az nagyon jó szám!

tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 22:56 | Sorszám: 13
Add meg a koordinátákat!
Honnan vetted ki?
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 22:55 | Sorszám: 12
Amúgy meg, nem is tűnik rossz számnak, hogyha figyelembe vesszük,
hogy hogyan aránylik a cca 300 ezres munkanélküliek számához csak a cca 200 ezres közmunkások száma ...
Janne
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 22:20 | Sorszám: 11
Ne erőlködj.
Na de tudod mit? Itt egy kis stílusgyakorlat, hogy értsed, miről beszélek a másik topicban.

Mi van kicsihuszár?
Beégtél az egyik topicban és most próbálsz itt emberkedni?
Nem fog menni, hiába próbálsz visszavágni csak az látszik, hogy nem értesz semmit, betájoltkám
tótumfaktum
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 22:10 | Sorszám: 10
Az idézett mondatodat a 444 cikke "mondja", ők "számították ki" ... :-)
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 21:51 | Sorszám: 9
Miért nem oktatsz ki abban a témában, hogy vajon Mellár hogy számította ki a munkanélküliséget, hogy az több, mint 10 %-ra jött ki neki?
tótumfaktum
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 14:01 | Sorszám: 8
Nana! Figyássz, nem mind manipuláció, ami annak látszik. Vannak tévedések is!
Janne
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 08:29 | Sorszám: 7
Másold szépen át a magyaridők cikkedet a manipuláció topicba.


Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) 2,9 százalékkal nőtt 2015-ben az előző évhez képest, tavaly a negyedik negyedévben 3,2 százalékos volt a növekedés az előző év azonos időszakához viszonyítva - jelentette első becslés alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.


A magyaridők nem tudja megkülönböztetni az éves adatot a negyedévestől, meg te se nagyon.

Ez az adat egyébként még mindig nem rossz, csak nem ez volt a kérdés, de sajnálatosan nem érted, ezért egyelőre ezen sem tudunk túllépni.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...