15:36:00
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Megoldás lehet a devizahiteleseknek...
... Elejére 1. lap 
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 08. 14:51 | Sorszám: 39
Kell valamit tudnunk Kövér Balázsról? Én nem tudom, hogy kicsoda.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 08. 14:47 | Sorszám: 38
Érdekes, hogy mindkét bankot, mindkét városban Kövér Balázs képviseli....
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 08. 14:46 | Sorszám: 37
Vagy legyen egy Reiffeisen-es is:

Árverés megnevezése: Ingatlan árverés megkeresésre
Megkeresés száma: 3114806603
Árverés kategória: Családi ház
Árverés sorszáma:
(Ezt a számot kérjük befizetéskor a közlemény rovatban feltüntetni!) 50307/130710
Árverés meghirdetése: 2013-07-10 11:30
Árverés kezdete: 2013-08-26 08:00
Árverés befejezése: 2013-08-29 21:00
Ügyintéző (Információ az árveréssel kapcsolatban): Simon Zsuzsa (NAV Hajdú-Bihar megyei Adóigazgatósága, Végrehajtási Osztály 1.)
Ügyintéző telefon: 06(52)529609
Ügyintéző email: eaf@nav.gov.hu
Az árverezett tétel megtekinthető, hely: ingatlan címén
Az árverezett tétel megtekinthető, idő: 2013-08-03 10:00-tól 2013-08-03 11:00-ig
Jogosult megnevezése: Raiffeisen Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Jogosult adószáma: 10198014-4-44
Jogosult PSZAF száma: 10198014
Jogosult címe (város): Budapest
Jogosult címe (irányítószám): 1054
Jogosult címe (utca házszám): Akadémia u. 6.
Jogosult webcíme: http://www.raiffeisen.hu
Jogosult képviselője (Információ az ingatlannal kapcsolatban): KÖVÉR BALÁZS
Jogosult telefonszám: 06-1-666-2354
Jogosult E-mail cím: arveres@creditexpress.hu
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 08. 14:43 | Sorszám: 36
Ha nem:

Árverés megnevezése: Ingatlan árverés megkeresésre
Megkeresés száma: 3626683275
Árverés kategória: Családi ház
Árverés sorszáma:
(Ezt a számot kérjük befizetéskor a közlemény rovatban feltüntetni!) 49310/130617
Árverés meghirdetése: 2013-06-18 16:00
Árverés kezdete: 2013-08-05 08:00
Árverés befejezése: 2013-08-08 21:00
Ügyintéző (Információ az árveréssel kapcsolatban): Konda Nándor (NAV Kelet-budapesti Adóigazgatósága, Végrehajtási Osztály 5.)
Ügyintéző telefon: 06(1)4677238
Ügyintéző email: eaf@nav.gov.hu
Az árverezett tétel megtekinthető, hely: ingatlan címén
Az árverezett tétel megtekinthető, idő: 2013-07-13 10:00-tól 2013-07-13 11:00-ig
Jogosult megnevezése: OTP Faktoring Követeléskezelő Zrt.
Jogosult adószáma: 11812630-2-42
Jogosult PSZAF száma: 12391763
Jogosult címe (város): Budapest
Jogosult címe (irányítószám): 1066
Jogosult címe (utca házszám): Mozsár u. 8.
Jogosult webcíme: http://www.otpfakt.hu
Jogosult képviselője (Információ az ingatlannal kapcsolatban): Kövér Balázs
Jogosult telefonszám: 01-1-666-2354
Jogosult E-mail cím: arveres@creditexpress.hu
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 08. 14:42 | Sorszám: 35
Naná. De én az "Árverések megkeresésre" szekcióra céloztam, ahová újabban, szemérmesen, eldugják a banki megkeresésre lefolytatott árveréseket.
Mint ez is'e:

https://arveres.apeh.hu/index-belepes-bank.html?.actionId=action.auction.Auct ...
(remélem bejön)
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 08. 14:40 | Sorszám: 34
Vannak jogos árverések. Nem mindenki önhibáján kívül szenved, ill. a bankok áldásos tevékenységének a rabja.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 08. 14:26 | Sorszám: 33
Tudjátok, mi a szégyenletes? Hogy az APEH portálján zajlanak az elektronikus árverések. Azaz, az állam, aki föltett szándéka szerint megsegíti a devizahiteleseket, másik kezével felületet biztosít az árverésekhez.....
Magyarország, 2013.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 08. 14:25 | Sorszám: 32
Alapvetően egy hibás termékről van szó. Demokráciában egy hibás terméket visszahívnak, megjavítanak. Lényegtelen, hogy lixusjacht, kenyérpirító avagy egy banki termékről van szó. Nem volt, nincs és remélhetőleg nem is lesz hitelem, pláne devizában felvett. Ettől függetlenül átérzem minden eladósodott problémáját.
Aki egy kicsit figyelmesebben értelmezi a közelmúlt Kúria-döntést, annak rá kell jönnie, hogy az első hallásra az adós számára negatív ítélet nem is olyan negatív. Sőt. Ugyanis jogi értelemben semmis a nevezett devizalapú hitel, s az mindegy, hogy mire lett igénybe véve. Azaz nem is oly sokára tömeges per szemtanúi lehetünk. Ehhez persze az állam segítséget is nyújthat, ami megrövidítheti és egyszerűbbé teheti a megoldást, de ez nem kell feltétlenül hozzá.
Úgy gondolom, hogy köztes megoldás fog születni, a bankok hatalmas nyereségéből egy jó adagot vissza kell csorgatniuk, de nem 100%-os mértékben. A háttérben ennek mértékén megy a harc, szerintem egyelőre az állam kivár, s ha kell közbelép.
A megoldás pedig nem korlátozódik a lakáscélú hitelre, azaz pl. a gépkocsira felvettre is érvényes lesz. Hiszen mint az elején említettem, hibás terméket dobtak a piacra, s hogy abból ki mit vett, részletkérdés. Szó szerint.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 08. 13:40 | Sorszám: 31
Nem közvetlenül árverezik el, de nem tud menekülni a csapdából, és második körben ugyanúgy ráküldhetik a végrehajtót.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 08. 11:52 | Sorszám: 30
Ez így van. Ellenben magam is autóra vettem fel devizahitelt annak idején,amikor a fiam
diplomázott. Akkor ( 2008-ban ) a svájci frank árfolyama 138 Ft volt. Ma ennek közel a duplája. Ugyan nem veszítjük el a fedelet a fejünk fölül,de a megduplázódott hitelkamatokat
nagyon nehezen tudom kigazdálkodni.
Ugyanakkor az a véleményem, hogy ha egységesen hibás terméknek lesz nyilvánítva a devizalapú kölcsön, akkor ne csak a lakáshitelesekre vonatkozzon, hanem a többiekre is!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 08. 11:22 | Sorszám: 29
Szerintem az a lényeges különbség, hogy aki az autóját elveszti, az nem válik hajléktalanná.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 08. 10:46 | Sorszám: 28
Én arra lennék kíváncsi, az állam miért kizárólag a lakáshitelesekkel foglalkozik? Pl. az autóhitelesek ugyanekkora bajban vannak, ők is adósság spirálba kerülhetnek. Nekem semmilyen adósságom nincs, de látok ilyeneket a környezetemben. Nem luxusjárgányokról van szó, és reális is lenne, ha a segítséget felső korláthoz kötnék, de eddig semmi.

Sokan fizetnek dupla havi törlesztő részletet eredetileg 0%-os THM-mel hírdetett kölcsönért.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 08. 09:52 | Sorszám: 27
"..Nemcsak hibás, hanem megtévesztő is lehetett a devizahiteleseknek felkínált pénzügyi konstrukció – szakértők szerint. " NYILVÁN ÉS FÖLTÉTELEZHETŐEN.Ámde:
1.) Mindezt(!), ill MINDENNEK ZÖMÉT nem a jelenlegi kormányzat 'ALATT "követték el", azok akik elkövették--a bankok-bankárok.Egyrészt.
2.) Másrészt a "bankügylethez" ELVILEG(!) az előző kormányzatnak SEM LEHETETT volna semmi köze, hacsak annyi nem--ÉS EZ "NEM SEMMI"--hogy hathatósabban és hatékonyabban figyelmezteti a sok embert a súlyos kockázatokra és az esetleges anyagi hátrányokra.Ezt nem tették meg ŐK: Gyurcsányék, Bajnaiék, sőt, az ellenkezőjét tették: biztatták a "jónépet" hogy csak vegye fel ezt a nagyon kockázatos és előnytelen hitelt.
3.) Mindezekután a JELENLEGI KORMÁNYZAT ELLEN propagandát kifejteni egy olyan ügylet miatt, amihez a ENNEK KORMÁNYZATNAK "OLYANNYIRA SEMMI KÖZE, MERT AKKOR HIVATALBAN SEM VOL,TÖBB, MINT ARCÁTLANSÁG!
Persze! A maszoptól meg a ballibtől ezt, ilyen aljasságot megszokhattuk, csinálnak ők sok, még ettől nagyobb pofátlanságot igénylő 'trancakciót is!A GAZEMBEREK GAZEMBEREK MARADNAK, sőt, gazemberségük csak egyre gyarapszik.
Mocsok szemét BRANCS az előző hatalmi gépezet olyannyira, hogy párját ritkítja.
keresztkem
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 08. 08:21 | Sorszám: 26
Nemcsak hibás, hanem megtévesztő is lehetett a devizahiteleseknek felkínált pénzügyi konstrukció – szakértők szerint. Ifj. Lomniczi Zoltán a Hír TV Magyarország élőben című műsorában azt mondta: akár a bűnszövetség gyanúja is felmerülhet az ügyben.

„Ez devizanyilvántartású forintkölcsön volt, amit adtak, az árfolyamveszteség, ami a károsultnál jelentkezett, az náluk nyereségként jelent meg. Aki frankban, vagy euróban próbált törleszteni frank- vagy euróalapú kölcsönt, azt nem engedték. És itt jön a képbe az üzletszerűség mellett majd az esetleges bűnszövetségi kérdés, nevezetesen, hogy Európában az anyabankok nem vezették be ezt a hibás, vagy rossz terméket, Magyarországon viszont egyöntetűen bevezették, sőt ajánlották is” – fogalmazott Ifj. Lomnici Zoltán.



Mint arról korábban beszámoltunk, a Civil Összefogás Fórum (CÖF) büntetőfeljelentést kezdeményez a bankokkal és a bankszövetséggel szemben. Ezt Csizmadia László, a civil szervezet elnöke jelentette be, miután a devizahitelesek problémáinak megoldásáról egyeztetett zárt ajtók mögött a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumban, kedden.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 13:30 | Sorszám: 25
Segitse meg--és "ki" a bajból-- a Magyar Állam gazdaságpolitikai kormányzata azokat a devizahiteleseket, akik:
1.) Lakáscélú vásárlásaikra vettek föl hitelt, s csak "így" tudtak;
2.) Ezen belül NEM SPEKULÁCIÓS CÉLZATTAL vásároltak lakást, és ez 100%-osan biztos, hogy így van.
Ám NE SEGITSEN azokon a devizahiteleseken, akik:
a.) luxusyachtokat;
b.) szupercabriókat;
c.) kéjutazást és ilyesmit finanszíroztak a fölvett, devizaalapú hitelből.
És azokat SEM(!), akik lakások garmadáját vásárolták föl Siófokon meg Budapest agglomerációs övezeteiben, csak azért, hogy a "kégliket" kiadva zsírosodjanak...kuplerájnak, egyetemi hallgatóknak-albérletbe', azok--pontosabban: a szüleik-- kiszipolyozásával.
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 06. 10:21 | Sorszám: 24
"..Európai összefogás a bankok ellen."
No, ezt azért talán mégsem kéne, mert "ez" azért túlzás.Nem kéne a fürdővízzel együtt kiönetni a kisgyereket is(!)--én legalábbis "így" gondolom.S ezzel messze nem akarnám védeni-megvédeni a bankárokat-kufárokat, de főként a KUFÁRSZELLEMISÉGET nem.
keresztkem
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. augusztus 05. 14:04 | Sorszám: 23
Devizahitel: Európai összefogás a bankok ellen


A devizaalapon hitelező bankok Európa-szerte carry trade néven ismert spekulációt folytattak, s annak kockázatait ügyfeleikre hárították – mondta Lóránt Károly közgazdász a közrádió reggeli műsorában.

A szakember csak úgy tudja elképzelni a devizahitelek forintosítását, ha a bankoknál a devizaalapot valahogy kiváltják forintalapra, az ehhez szükséges devizát kiveszik a jegybank tartalékából. A lakosságnak mintegy 10 milliárd eurónyi devizahitele van, beleértve a lakáscélú és a szabad felhasználású kölcsönöket is, de a kabinet nem minden devizahitelt akar kiváltani, így a szükséges összeg kevesebb lenne, mint 10 milliárd euró.

Az MNB feltehetően elbírná tartaléka csökkentését, de pénzpiaci turbulencia esetén – amikor nehezebbé válhat az ország adósságának piaci refinanszírozása – fontos lehet a jegybanki devizatartalék mérete. „Nagyon kell ezzel vigyázni, sokszorosan végig kell számolni, milyen biztonsági helyzetbe kerülünk akkor, ha ezt megtesszük” – mondta Lóránt Károly a devizatartalék esetleges felhasználásáról.

Weinhardt Attila, a Portfolio.hu elemzője azt mondta: ha a kölcsönöket piaci kamatozás mellett váltanák át forinthitelre, akkor nőne a havi részlet, és ugyanezzel járna a hitelek futamidejének csökkentése. Valószínűleg a kormánynak egyik sem járható út, ezért a kettő kombinációjában gondolkodhat a kabinet, hogy a hitelek törlesztése forintalapon gond nélkül megoldódhasson. A kormány egyrészt a hitelek cseréjéhez a piacinál olcsóbb forrást nyújtana forintalapon, másrészt igyekezne leszorítani a futamidőt és csökkenteni a havi részleteket – mondta Weinhardt Attila.

Lóránt Károly szerint semmi nem indokolja, hogy a jelenlegi alacsony inflációnál 10 százalékos kamatot alkalmazzanak a hitelek forintosítását követően. Mint mondta: a devizaalapú hitelezés a bankok oldaláról egy carry trade néven ismert spekuláció volt, amit kamatkereskedelemnek lehetne fordítani. Az alacsony kamatozású devizában felvett hitelt a bank ilyenkkor magas kamatozású devizában továbbkölcsönzi. A főleg osztrák tulajdonú bankoknak, szerte Kelet-Európában, ebben az volt a nagy üzlet, hogy a kockázatokat a hitelfelvevőkre hárították - tette hozzá Lóránt Károly.

Szerinte európai szinten kellene fellépni az ilyen spekuláció ellen. Meg kellene győződni róla, mekkora volt a bank haszna, amely kölcsönvette a svájci frankot és kikölcsönözte magasabb kamatra, miközben gyengült a forint. Nem lenne szabad hagyni azt sem, hogy a profit 1 százaléknál több legyen - tette hozzá. A közgazdász szerint a nemzetközi fellépésre esélyt adhat, hogy Európa-szerte rendkívül erős a bankellenes hangulat.

„El tudom képzelni, hogy ha a devizaadósok Európában összefognak, és elviszik ezt a kérdést az európai bíróságig, akkor igenis van rá esély, hogy nyerjenek. Ez nem csak magyar ügy" – mondta a 180 percben Lóránt Károly közgazdász.

A devizahitel rossz konstrukció

A devizahitelek esetében a nemzetgazdaság akaratának kell érvényesülnie, nem pedig a bankokénak – mondta a Magyar Adófizetők Országos Szövetségének alelnöke a Lánchíd Rádió Reggeli hírjárat című műsorában. Varga István szerint ugyanis a politikusokat az emberek választották, nem a pénzintézetek. A devizahitel rossz konstrukció, amelynek a helyébe jobbat kell állítani. Amelyik banknak nem tetszik ezen konstrukciók megszüntetése, az menjen el az országból. Az ügyfeleiket majd átveszi másik pénzintézet - tette hozzá.

Forrás: FN24
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 03. 06:51 | Sorszám: 22
Mindenesetre én az előző h.sz.-omban leirtak ellenére is ÖRÜLÖK A DEVIZAHITELT FÖLVEVŐ, és ABBAN PÓRULJÁRT magyar polgártársaim megsegitésének.De! Azért azt nem gondolnám, hogy azért minket, akik NEM(!!!) VETTÜNK FÖL DEVIZAALAPÚ HITELT, és így nem is szorulunk rá a fenti "megsegitésre", szóval hogy minket HÜLYÉNEK NÉZNI jogosult dolog lenne.Mert mi nem azért nem(!) vettünk föl ilyen hitelt, mintha mindazok a dúskálást jelző anyagi javak, amikre a devizahitelesek--legalábbis egy jelentős részük-- a pénzt költötték, számunkra ÁM-BLOCK rendelkezésre állnának. NEM! Mi szerényen de tisztességesen élünk, minden flanc és nagyképúsködés meg "FÖLÖS" ÉLVEZKEDÉS NÉLKÜL.S gondolom, a tisztességünkért nem szolgálunk rá semmilyen büntetésre vagy lenézésre.
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 17:34 | Sorszám: 21
Azt ÉN SEM(!) GONDOLTAM ÉS NEM IS IRTAM, hogy "EZ" a "döntő TÖBBSÉG"--úgymond--de egy lehetséges "cselfigura"! Amiről el sem tudtam képzelni, hogy "ilyen egyáltalában" létezHET! És akkor még ugyan ki tudja miféle "brahi" esetek, "kamufigurák" vannak vagy lehetnek--amit mi, tisztességes emberek--SZINTÉN EL SEM TUDUNK KÉPZELNI, AMINT NEM TUDTUK ELKÉPZELNI, PLÁNE FÖLTÉTELEZNI EZT A "8 lakásos" ESETET SEM! És MÉGIS VOLT-VAN!
Mindazonáltal én azt gondolom: AZ ÖSSZES "CSELES"-spekulatív "móka" is csak töredék a MINDÖSSZESEBHEZ KÉPEST--valóban--és valószínűleg!
Ám én hálát adok a Jóistennek, hogy sem én, sem a szélesebb értelembe vett NAGYCSALÁDOM EGYETLEN TAGJA SEM(!) vett részt ebben a "devizavbuliban"--SEMMILYEN FORMÁBAN! EZ NEM A MI FORMÁNK! Meghagyjuk mindezt a "seftingereknek" oszt' csak hadd' röhögjenek ki bennünket, nézzenek csak nyugodtan hülyének! Nekünk nem kell (és nem is kellett!) ilyen sz.r.
keresztkem
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 15:47 | Sorszám: 20
Természetesen senki sem gondolja!
Azonban azt én sem gondolom,hogy ez lenne a döntő többség.
A devizacélú lakáshiteleket felvevő tömegek - szerintem - saját lakásproblémájukon akartak segíteni. Nekem is több ismerősöm,barátom van,aki benn van ebben a csapdában, és csak nagyon nehezen tudja törleszteni a nem kicsit megnövekedett hitelét,miközben lóg a feje fölött
a kilakoltatás veszélye.
A magam nevében mondom: mi nem lakás célú devizahitelt vettünk igénybe,amikor a fiam
diplomázott. Akkor 138 Ft-os árfolyamon kaptuk a svájci frank alapú hitelt. A mai árfolyam
pedig 240 Ft körül mozog. Tehát most majdnem a dupláját fizetem annak,amit annak idején felvettünk.Nekünk sem jobb a helyzetünk....
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 15:09 | Sorszám: 19
Azért ez a "devizahiteles" problémahalmaz új és mégújabb "esetváltozatokat" FED FÖL!
Ki gondolta volna például azt, hogy van olyan devizahitelt fölvevő állampolgártársunk, aki a fölvett hitelből 8(!!!) azaz NYOLC db. lakáscélú ingatlant vásárolt.Úgy vélem: ebben az esetben a SPEKULÁCIÓS CÉLZAT "tényállása" minimum megalapozottan föltételezhető. Mert azt azért a legjobb szándék mellett sem nagyon lehet vélelmezni, hogy a 8 db. ingatlan--azaz LAKÁS--mindegyike az ő életbevágó és SZEMÉLYES LÉTSZÜKSÉGLETE....lenne.Csak rám ne süsse valaki itt, hogy írigykednék!
keresztkem
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 31. 13:58 | Sorszám: 18
Amíg a médiában szerepeltetett jogvédők verik a mellüket a nyertes pereikkel, addig elfelejtik megemlíteni, hogy csak a szerződések bizonyos pontjait sikerült érvényteleníttetniük. Bár a tartozás csökken pár százalékkal, de sok embernek még így is kifizethetetlen marad a tartozás. Néhány százezer forinttal kevesebbet követelnek az átvert adóstól, viszont ugyan úgy elviszi az otthonukat a végrehajtó. Ez valójában így nem pernyerés.

Eközben nagyokat hallgatnak a Borbély József fővédnökségével alapított MKG Kft-ről. A TEMPO Párt jorgérvényesítési gyakorlata, és a cég vezetőjének, Kozma Józsefnek a profizmusa mára kikényszerítette, hogy a bíróságokon sorban születnek a teljes szerződés semmisségét kimondó ítéletek a Kozma Úr által képviselt ügyekben.

A bankoknak elemi érdeke, hogy ez ne derüljön ki. Inkább hagyják a hasznuk egy részét elúszni, csak ne kelljen szembenézniük a szerződések teljes érvénytelenségével, év vállalniuk a törvénysértéseik súlyos következményeit. Ennek érdekében kell olyan "jogvédőket" futtatni a médiában, akik nem akarnak vagy nem tudnak elmenni a szerződés teljes semmisségének kiharcolásáig. Aki nagyon küzd, arról eggyel kevesebb bőrt húznak le. Így a kecskéjük nem lakik jól, de legalább a káposztájuk megmarad.

Aztán majd születik egy-két kirakat per az álellenzékieknél is, akiknek az elhallgatását híreli a média. Ez alatt Kozma József egyedi ügyekben, a Kormányzó úr pedig központi intézkedésekkel szerez érvényt az igazságnak a nyilvánosság leple mögött.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 30. 18:10 | Sorszám: 17
A "Bankcsapdásoknak" és mindenkinek aki a "devizahitelesek ügyének rendezése" dolgában megszólal EGYETLEN EGY DOLOGBAN NINCS--ÉS NEM IS LEHET IGAZA! Ha:
1.) Követelődzik és türelmetlenkedik a JELENLEGI KORMÁNYZATTAL és GAZDASÁGVEZETÉSSEL SZEMBEN! Miért?
2.) Mert a BAJUKAT és a--kétségtelenűl-- TARTHATALAN HELYZETET NEM(!!!) EZ AZ ÁLLAMVEZETÉS IDÉZTE ELŐ! Ők csak segités céljából léptek be a "képbe"--tiszta jószándékkal és "szívjósággal"!
3.) Ennélfogva "ezügyben" MINDENKI CSAKIS EGFYETLEN DOLGOT TEHET a jelenlegi kormány irányába--ezzel a dologgal kapcsolatban:
a.) befogja a száját, behúzza a fülét-farkát és VÁR, jobb sorára--akár "így" következik az be, akár "úgy";
b.) Ha segitenek rajta ALÁZATOS TISZTELETTEL MEGKÖSZÖNI és KUSSOL!
Miért mondom "ezt"?
Mert a jelenlegi áldatlan helyzet ELŐIDÉZÁÉSÉBE' mindenki sokkal többet tett--NEGATIV ÉRTELEMBEN és IRÁNYBAN--mint a jelenlegi gazdasági kormányzat. Hiszen:
a.) Gyircsányék Bajnaiék tették lehetetlenné a hazai, forintalapú hitelfölvételt;
b.) maguk a hitelfelvevők "mentek bele" aláírásukkal hitelesített egyéni-személyes döntéssel, hogy vállalják e zűrös ügyletet--saját anyagi "zsírosodásuk" érdekében--lényegében körültekintés nélkül és felelőtlenűl.( amit anno jelen sorok írója is megtehetett volna, de nem tette--éppen a fentiek okán!)
Mindezt üzenem Z.Kárpát Dániel képviselő úrnak is,aki ezekben a dolgokban nagyon okos, de nem eléggé!
keresztkem
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 30. 15:50 | Sorszám: 16
A Bankcsapda Érdekvédelmi Civil Szervezet elnöksége felhívja a figyelmet arra, hogy a hazai devizahiteles konstrukció áldozatai elsősorban az egyedi és speciálisan kedvezőtlen típusú ügylet károsultjai, tehát másodlagos körülmény, hogy milyen céllal került felhasználásra a hitel összege, mivel maga a pénzügyi konstrukció értékesítése szabálytalannak nevezhető.


Az egyesület szerint a hazai pénzügyi szektor sikeresen mellőzte a forrásoldalán a valós frank típusú pénzügyi eszközök alkalmazását, ezért a devizaárfolyam elmozdulása esetén, árfolyam típusú kockázata a bankoknak nem keletkezhet. A hazai deviza hitelezés a hitelkockázatok ügyfél részére történő átruházásáról, előállításáról szól. Az ügylet a bankok számára elvileg nem szólhatna árfolyamnyereségről, azonban a forint csak adott devizákkal szemben (CHF,YEN) gyengült jelentősen, valamint a termék árazása során alkalmazásra került kamatok nem tükrözik a nyilvántartásra került deviza elvárható kamatmértékét. A hazai pénzügyi szektor, illetve anyabankjaik az ügylettel kapcsolatban jól felhizlalt, hatalmas nagyságrendű forint árfolyam kiegyenlítési céltartalékokkal rendelkeznek. Az Egyesület elnöke (Falus Zsolt Ferenc) szerint a hazai pénzügyi szektor érintettjeinek a teljes devizahiteles lakossággal szemben kártérítés fizetési kötelezettsége keletkezett, mellyel hamarosan szembesülniük kell - áll a közleményben.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 05. 10:46 | Sorszám: 15
Nocsak, mik derülnek ki szép lassan:

A legfőbb ügyésznek a perben a Kúria felhívására adott szakmai véleménye szerint a devizaátváltás költsége nem a kölcsön része, nem kell feltüntetni a szerződésben, ezért a perbeli szerződés nem semmis.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...