03:03:21
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Konstruktív kritika
Téma: Régi Gondola fórumra mutató kapcsok
iszalag
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. november 28. 16:48 | Sorszám: 36
iszalag
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. november 21. 08:05 | Sorszám: 35
iszalag
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. november 21. 08:04 | Sorszám: 34
Nos? Mi lesz a megoldás?
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 21:07 | Sorszám: 33
Amúgy, ez jó megoldásnak tűnik!
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 19:52 | Sorszám: 32
Szerintem, most már kezdjük összekeverni a topikcímbeli probléma és a menetközben felmerült "jó fórumszoftver" kialakításának megvalósítását! Az én utóbbi hozzászólásaim már csak erről az utóbbiról szóltak!!

Az ontopik pedig: a #30 hsz. második fele!
Most már látszik, hogy ennél sokkal többet valszeg már úgysem lehet elérni, de nem is érdemes most sokat vacakolni ezzel... mivel az "általános probléma" már úgysem oldódik meg a "régi fórumban"!!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 19:31 | Sorszám: 31
Gondolkozzunk: A régi fórumban a topik n. oldalán vannak az X. ... X-24. hsz.-ok.

Mi mondhatjuk ugyanezt, nem ? ... Ha az X. és X-24. hsz.-számok között ideáti hsz.-ok is vannak, legföljebb nem 25, hanem több (max. 50) hsz. lesz 1 lapon.

(A bibi csak akkor van, ha odaát elhal a topik, itt meg még születik párezer hozzászólás ... Akkor azok mind az 1. lapon lesznek ??)
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 19:23 | Sorszám: 30
A #27-ben levő javaslatom elsősorban technikai jellegű, csak arra gondoltam, hogy a PHP programozási részt egyszerűsíti!

"A második kérdésre adható maximalista válasz az, hogy a Fórum+ kapocskonverziója ne célozzon rosszabbul, mint az UBB."

Ez gyakorlatilag meg is van oldva a már beépített konverzió átmeneti kikapcsolásával ...
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 19:12 | Sorszám: 29
Hát, ha nincs fix lapozás, akkor természetesen nem lehet kijelölni statikus lapokat... ((De, a gúglin még a statikus lapozás sem biztos, hogy segít.. ))

Szvsz, a fórumböngésző által a képernyőn látható lapozást el kell választani az adatbáziskezelőben esetleg megvalósított fix (default) lapozástól. A'szem a #27-ben javasolt megoldás ehhez nagy segítség lehet...
De, persze azt nemtom hogy mennyire könnyíti meg a megvalósítást!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 19:08 | Sorszám: 28
Navárjunkcsak. Ez (legalább) 2 kérdés: Az egyik, hogy hogyan lehet ezt a lapra mutogatást jól megcsinálni, a másik, hogy a régi Gondola fórum úgy-ahogy megcsinált mutogatásával mit csináljunk.

Az első kérdés valszeg megérdemel 1 önálló topikot.

A második kérdésre adható maximalista válasz az, hogy a Fórum+ kapocskonverziója ne célozzon rosszabbul, mint az UBB.
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 18:57 | Sorszám: 27
A technikai megvalósításban valszeg az segítené a programozást leginkább, ha még egy "'logikai'_page_number" mezőt vezetnél be a megfelelő MySQL táblá(k)ba, ami külön mozogna a most meglevőhöz képest... És a "design"-ban, URL-ben mindig a megfelelő lenne használatban..

Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 18:56 | Sorszám: 26
Bocsánat, csak erről a viccről az elvesztett szerelmem jutott eszembe ...
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 18:49 | Sorszám: 25
Lehet, hogy megin' nem fogalmaztam elég jól !? ... A "törekvés"-en volt a hangsúly. És háppersze, amúgy is csak egy vicc... ,itt a témánkhoz kapcsolódó "általános alanyra" és annak "megoldható feladataira" vonatkoztatva...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 18:39 | Sorszám: 24
Még visszatérve a #17-re: Annak az elméletét nem látom át, h ha dinamikus az 1 lapra kerülő hsz.-ok száma, akkor a régebbi lapok hogyan válnak akármikoris statikussá ?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 18:36 | Sorszám: 23
Viszont a statikus lapszámozásra támadt 1 jó (?) 5letem: Az 1. lap a 49. hsz. után törik ketté egy "legfrissebb" (n=0 alias n=n) és egy "1." lapra ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 18:29 | Sorszám: 22
Attól tartok, h a minden nővel elvileg sem le7séges ...

Általában az elvileg megold6ó feladatoknál belép az, hogy "meg tudnám csinálni - csak nincs időm !" ...
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 18:16 | Sorszám: 21
"Fordítva" !

Az elvileg megold6ató feladatokat meg kell oldani !!!

(( " A világ minden nőjével nem kerülhetsz szorosabb kapcsolatba, de törekedni kell rá! " ))
mandala
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. március 22. 18:09 | Sorszám: 20
Majdnem!


>> http://www.freeweb.hu/dusza/tpa/tpaism.htm


+

A központi egység _______________ Munka közben

__________________________________
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 18:03 | Sorszám: 19
Egy a lényeg: hogy az elvileg megold6atlan kérdések megoldásával ne próbálkozzunk !!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 17:52 | Sorszám: 18
??
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 17:43 | Sorszám: 17
Szerintem, szét kell választani a logikus megvalósítást, interface-t ("design"-t) és a programozástechnikai (ámítógépre/internetre-ültetési) problémákat...
És, amennyiben a második miatt kompromisszumokat "kell" kötni az elsőben, akkor sajna az van, tudomásul lehet venni ...
Ha a fórumoknál alapvetően erről van szó, akkor nincs mit tenni, ez van! ... Bár, érdemes azé' a hardware/software-t tovább fejleszteni ..

Az első kérdésedre pl. van megoldás: minden újabb hsz.-kor csak egy-egy soron küvetkező hsz.-t átmozgatni "hátrébb" ... Azaz: a legfrissebb hozzászólások közül mindig látszana a legutolsó valahány (pl. a 25 db) ... A #6-ban én egy ilyenről beszéltem. (Úgy emlékeztem, hogy a gondolafórumon is így van.)
Ez a megoldás legalább már az időben "stabilizálódott" lapokra vonatkozóan fix URL-t eredményezne!

"Még bonyolítja a dolgot, ahol konfigurál6ó, h hány hozzászólás legyen 1 lapon ! ..."

Na, igen, erre is vonatkozik az utolsó mondatom!
Hát.., ja, nem könnyű a megfelelő kompromisszum elérése ... De, attól még az elvi kérdések elvi kérdések maradnak!
(( Gondolj bele, én még programoztam olyan gépen amelynek kössszponti memóriájának mérete: 4-kilo * 12-bites volt!! Eszembe nem jutott volna fórumszoftvert írni ))
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 16:59 | Sorszám: 16
Azért ez nem is olyan 1xű kérdés. Mert addig síma ügy, amíg el nem csattan a 25. hozzászólás: Betelt az első oldal, ezt hova tegyük ? ... Az idétlenül venné elő magát, ha ez egymagában lenne a 2. oldalon !

Még bonyolítja a dolgot, ahol konfigurál6ó, h hány hozzászólás legyen 1 lapon ! ...
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 16:47 | Sorszám: 15
Tényleg, a könyvekben a fejezetek sorszámozása miért nem fordított az oldalszámozáshoz viszonyítva ?
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 16:44 | Sorszám: 14
Hát, persze, hiszen az a logikus hogyha a hsz.-sorszámok és a lap-sorszámok azonos irányban mennek!
Gondolom, valami pogromozástechnikai könnyebbség vana háttérben!
Login
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 16:12 | Sorszám: 13
Bocs!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 16:09 | Sorszám: 12
pitlák ! Köszönöm !
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...