15:10:30
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Már megint atom
... Elejére 1. lap 
negyven rabló
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. október 14. 23:51 | Sorszám: 7
Megnéztem és mivel nekem tetsző, egyet is értettem.
Nem vagyok teljesen intakt "atom" ügyben. '83-84-ben legalább ötvenszer jártam a tetthelyen az egyik kivitelező képviselőjeként. Gyakorlatilag minden részlegét bejártam az építés folyamata alatt és a csőszigetelések burkolata egyik tipusú békazárának (nem hagyományos) nevezett eszköz kivitelezésében volt némi közreműködésem. (Nem felvágok, csak tényeket közlök.)

Március óta 1199-en voltak kíváncsiak rá, ketten szóltak hozzá:

"A nullponti energiát kellene használni már régen, na de a profit/pénz/hatalom világában ez nem érdekük. Vinnyognának a globalisták."

"fantasztikus sületlenségekben hívő konteós tanulatlan proletár vagy. Szakmunkás-tahó."

Ebből most milyen következtetést/tanulságot vonsz le?
tiszavirág
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. március 24. 23:18 | Sorszám: 5
Paksról egy szakember:

https://www.youtube.com/watch?v=L2FVougDj5o


Felkesz Deneverr
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. március 21. 09:22 | Sorszám: 4

Makacs tények a zöldfrázisokkal szemben
Szél Bernadett képviselő asszony írásában ismét arra késztetett, hogy szakemberként szembesítsem őt és politikustársait, valamint az atomellenes zöldszervezeteket a tényekkel és azokkal az észérvekkel, amelyek igazolják a Paks II projekt létjogosultságát és az ezt tagadó álláspontjuk tarthatatlanságát.
2017. március 21. 08:55

Energetikai mérnökként nem tudom szó nélkül hagyni, hogy képviselő asszony válaszában újfent a tények elhallgatásához vagy elferdítéséhez folyamodott. A nekem tulajdonított „tévtanok és az elhallgatások mesteri szövevénye” valójában ő és társai paksi kommunikációját jellemzi. Paks II hazánk energetikai jövőjéről szól, ahol nincs helye a politikai kalandorsággal felérő zölddemagógiának. ....
...
Hárfás Zsolt
A szerző energetikai mérnök, okleveles gépészmérnök

R.András
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. február 26. 16:45 | Sorszám: 3
Az igazság Paks II ügyében
A Paks II projekt ellenzői nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy bizonygassák a paksi
kapacitásfenntartó beruházás veszteségességét, amely nem képes a saját lábán megállni.
... http://gondola.hu/cikkek/104427-Az_igazsag_Paks_II_ugyeben.html
Felkesz Deneverr
Olvasta: 12 | Válasz | 2016. november 28. 02:39 | Sorszám: 2

Svájc döntött: még nem zárják be az atomerőműveket
MTI, 2016. november 27., 18:40, frissítve: 21:21

A svájci választók többsége elutasította vasárnap azt a zöld párti kezdeményezést, amelynek értelmében az alpesi országban működő öt atomreaktorból hármat már a jövő évben bezártak volna – derült ki a témában tartott népszavazás eredményéből.

A szavazók 54,23 százaléka voksolt nemmel, míg 45,77 százaléka igennel, s a 26 kantonból 20-ban a nemek tábora volt az erősebb. A részvételi arány 44,8 százalékos volt.
A bezárás el van döntve

A baloldali pártok által is támogatott javaslat szerint 45 évre korlátozták volna egy reaktor működési idejét. A kezdeményezés megszavazásával 2029-ig teljesen felszámolták volna az országban a nukleáris energiatermelést.
....

Rendes Kis
Olvasta: 13 | Válasz | 2013. november 27. 18:29 | Sorszám: 1
Lebontják Csernobil radioaktív szarkofágját

Az elmúlt napokban elkezdődött a csernobili erőmű óriási kémé- nyének lebontása. Ez kis része annak a végéhez közeledő pro- jektnek, amelynek célja egy újabb szivárgás elkerülése. A pro- jekt költségvetése 1,5 milliárd euró, amit a G8 országok állnak.

A történelem egyik legnagyobb mérnöki projektje volt, mikor ha- talmas fémfedelet emeltek a több száz tonna elégett nukleáris üzemanyag és por fölé a négyes reaktornál, ami 1986-ban fel- robbant és tíz napig égett.

A 110 méteres, 257 méter széles szerkezetbe beférne a Szabadság-szobor, a szerkezetben 680 ezer csavar van. A tetőn fémpanelek vannak, amelyek elzárják a reaktort és a veszélyes anyagokat. A szerkezetet részeit Kelet-Európa különböző részein gyártják, és Észak-Ukrajnában, egy elhagyatott, mocsaras vidéken rakják össze.

... http://erdely.ma/tudtech.php?id=153656&cim=lebontjak_csernobil_radioaktiv_sza ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...