11:31:20
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Olvastátok? 2.
... Elejére 1. lap 
onogur
Olvasta: 6 | Válasz | 2013. október 30. 13:26 | Sorszám: 1241
Már mondtam Neked, hogy a kamionok nem mehetnek gyorsabban 90-nél és nem is mennek.
Vagy rossz az órád, vagy rosszul emlékszel és 60-nal száguldoztál.
mpd
Olvasta: 6 | Válasz | 2013. október 30. 13:00 | Sorszám: 1239
Hát szedjék be. És fordítsák az utak javítására.
Másfelől, egy kétszámjegyű főúton LEHETETLEN 90-nel közlekedni, a kamionok lezúznak az útról. Én megpróbáltam, már kétszer is, és halálfélelmem volt.
alexander
Olvasta: 6 | Válasz | 2013. október 30. 12:55 | Sorszám: 1238
Kaposvár útjai alkalmatlanok a közlekedésre. Az új munkák hónapokon belül kátyuzódnak az aknatetők körül sűllyed a burkolat és a következő télen kifagy. Alapvetően alkalmatlan műszaki kivitelezések kapnak megbízást, a város útjai évről-évre romlanak. Miért, mert laza müsz. átvétel és garancia mellett mi várható?
onogur
Olvasta: 6 | Válasz | 2013. október 30. 11:56 | Sorszám: 1237
A közlekedési bírság költségvetési tétel. Ősszel megszavazza a Parlament, hogy a következő évben mennyit kell beszedni. Ha törik, ha szakad.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. október 30. 11:23 | Sorszám: 1236
Siralmas, szánalmas.
Útjaink legtöbbjén fizikai lehetetlenség még a megengedett sebességgel is közlekedni, hát az autósok ott hozzák be a késést, ahol lehetne menni. Ott meg leszedik őket súlyos tízezrekre.
Legalább a befolyt bírság MINDEN FILLÉRJÉT az utak (nem, NEM az autópályák, hanem az utak) javítására fordítanák!!! Ezt kéne alaptörvénybe iktatni.
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. október 30. 10:14 | Sorszám: 1235
Újabb pénzbehajtó akció: láncban mérnek a kékek


Traffipax traffipax hátán az ország útjain. Aki úgy érzi, megúszott egy mérést, ne gyorsítson: méterekre lehet a következő. Összesen 120 berendezéssel ellenőriznek a rendőrök december közepéig az egész országban.
A Lavina akció lényege az, hogy néhány kilométeren belül több sebességmérőt is felállítanak. Azok a sofőrök, akik szokás szerint beletaposnak a gázba az első után, a másodikba már nagy valószínűséggel belefutnak. Így egy rövid szakaszon akár 60 ezer forintot is fizethet a gyorshajtó. A Hír24 stábja egy 20 kilométeres autópályaszakaszon összesen 6 traffipaxot számolt össze.
mandala
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. október 29. 14:49 | Sorszám: 1234
Brüsszelig ér a székelyek ügye
KG
MNO, MTI
2013. október 29., kedd 13:57

P. Pierre Gillet belga katolikus pap, az Emberi Jogok Közép-európai Bizottságának elnöke, Kiss Antal, a Magyar Országgyűlés Magyar Nemzeti Közösségek Európai Érdekképviseletének (HUNINEU) brüsszeli irodájának vezetője és Kállay Oszkár, a Belgiumi Magyarok Szövetségének elnöke a Székelyek Nagy Menetelése kapcsán a brüsszeli, október 27-i több száz fős szolidaritási menet után a 28 európai uniós tagország nagykövetének, valamint a brüsszeli intézmények, a parlament, a bizottság és a tanács vezetőinek írt nyílt levelet.
: http://mno.hu/eu/brusszelig-er-a-szekelyek-ugye-1192605
mandala
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. október 29. 14:45 | Sorszám: 1233
Na, ezt kéne tárgysorozatba venni, vagy mi
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. október 29. 14:42 | Sorszám: 1232
A trafikosok meg örvendeznének a konjunktúrának!!!
mandala
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. október 29. 14:36 | Sorszám: 1231
Cigarettamobil. :-)
orosz_hussalata
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. október 29. 14:02 | Sorszám: 1230
És kész is az örökmozgó
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. október 29. 13:44 | Sorszám: 1229
. tiszta lenne a város, és a hajléktalanok pénzhez jutnának


.... amit cigibe fektetnének.
orosz_hussalata
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. október 29. 13:38 | Sorszám: 1228
Az én nagy ötletem ez ügyben az 1-5 forintos cigaretta csikk. Minden itt forgalomba hozott (pl valami hologramos szalaggal jelölt) csikket le lehet adni 1-5 forintos betétdíjért . Persze az árba ezt be kell építeni
Két előny
1. a le nem adott csikkek ára mehetne a főkeféhez
2. tiszta lenne a város, és a hajléktalanok pénzhez jutnának
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2013. október 29. 13:30 | Sorszám: 1227
Egy barátom szerint inkább címkéket gyárt valaki oszt ráragasztgatja a nemvisszaváltós petpalackra. De akkor is ötletesek vagyunk.
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. október 29. 13:02 | Sorszám: 1226
Azért nem tudom, hogy reális-e a müncheniek részéről az a föltételezés, miszerint valakiknek Magyarországon "megéri" "százerszám" legyártani azokat a PET-palackokat csak azért, hogy náluk Münchenben behajigálhassák potom 25 eurocentért.És nem Albániában nem Romániában hanem pont Magyarországon! Túl sok "jót" föltételeznek rólunk ezek a FRICCEK!De legalábbis oly' mértékű leleményességet--kamuból--hogy már-már 'apokrif módon drukkolok azoknak, akikről ezt vélelmezik: legyen IGAZ e hipotézisük a bajoroknak...oszt' pukkadozzanak a méregtől!
keresztkem
mandala
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. október 29. 12:57 | Sorszám: 1225
'Ne csodálkozz, ha egy magyar mögötted jön be a forgóajtón, de előtted jön ki!'
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. október 29. 12:08 | Sorszám: 1224
http://www.origo.hu/itthon/20131028-magyarorszagon-lehet-az-uvegbetet-maffia- ...
onogur
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. október 28. 23:25 | Sorszám: 1223
Hazudik. Ha valaki képes támogatni egy Bajnait, akkor igen erős gyomra van, nem forog az minden apróságért.
orosz_hussalata
Olvasta: 5 | Válasz | 2013. október 28. 23:16 | Sorszám: 1222
"az Együtt-PM Szövetség támogatja a nagy székely menetelést. A helyük tehát ott van a CÖF mellett. Úgy teszik magukévá a Fidesz nacionalizmusát, amiként a Fidesz a Jobbik rasszizmusát. Forog a gyomrom. "

Írja egy "volt" együtt-pm támogató. Ebben, mint cseppben a tenger benne van milyenek is ezek a szarháziak. Gyökértelen magyargyűlölő internácik, akik sértettséget színlelnek, ha valaki nem tekinti őket magyarnak, vagy idegenszívűnek nevezik őket. Ők az állítólagos liberálisok, akiknek nacionalizmus, ha egy nemzeti kisebbség jogaiért folytatott harcát támogatjuk.
Pár éve egy "ilyen" zenész arról írt blogjában, hogy mennyire bántó a környező országok számára, ha nálunk az időjárás jelentés beszámol a magyar lakta területek várható időjárásáról is.

Ez a magyar gyűlölet vajon neveltetésből adódik, vagy valamiféle megfelelési kényszer következménye lehet a merjünk legkisebbek lenni jegyében?
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 28. 09:27 | Sorszám: 1221
Zárt levél Bajnainak

Kedves Gordon,

Hidd el, én megértem a csalódottságodat. Megértem, hogy keményen dolgozik benned a benga, amiért Orbán Viktor miniszterelnök úr és sok százezer híve nem tud olyan nettó tapló módon ünnepelni, mint te és kompániád.
Tegnap a Békemenet szeretetet, összefogást és erőt sugárzó ünnepségén például sehol nem volt egy nyamvadt Bajnai szalmabábu, egy rendkívül innovatív, lószarból készült Bajnai szobor, amit ledöntöttek volna, hogy aztán őrjöngve rugdoshassák a szobor leszakadt fejét, nem hangzot el egyetlen "Bazdmeg a Bajnait" című, remekbe szabott sláger sem.
Hát ilyenek ezek, nyugodtan, polgári módon ünnepelnek. Tudom, nem ez a te világod, neked szobordöntés és Pityinger kell. Azért annak örülök, hogy hosszú keresés után végre megtaláltad a sajátjaid, érezd hát jól magad velük.
Együtt.

Good luck:

dr. Deutsch
alma
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 27. 21:36 | Sorszám: 1220
Jól számoltak, én 100.000 - 120.000 körüli résztvevőre saccolok. Ez már önmagában is szép szám, nem is értem miért nagyzolnak a számokkal.
mandala
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 27. 21:03 | Sorszám: 1219
„Létrejött az erdélyi magyarok új egysége”
LR
MTI
2013. október 27., 20:44

Erdélyi magyar politikusok szerint a Székelyek nagy menetelése elnevezésű demonstráció hatására Bukarestnek komolyabban kell vennie a székelyek autonómiatörekvését.

Erről a négy legnagyobb romániai magyar politikai szervezet képviselője beszélt vasárnap, a Duna Heti hírmondó című műsorának ezredik adásában. Izsák Balázs, a Székely Nemzeti Tanács elnöke elmondta, megvalósították céljukat, közös rendezvényükkel ugyanis bemutatták, hogy a székelyek autonómia törekvése mögött nem csak politikai szerveztek, hanem hatalmas tömegek is állnak. Aláhúzta, ha képesek lesznek meggyőzni a román kormányt a 700 ezres székely közösség igényeiről, akkor akár rövid úton megvalósulhat az autonómia. Megjegyezte, az önrendelkezés megszerzéséért minden demokratikus eszközt felhasználnak, de erőszakot nem alkalmaznak.
: http://mno.hu/belfold/szekelyfold-letrejott-az-erdelyi-magyarok-uj-egysege-11 ...
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 24. 18:33 | Sorszám: 1218
És akkor még eufemisztikus mimózalelkületű narcizmussal verbalizáltuk a szituációt--hogy bosszancsam egy "kicsinyég" a túlmagyarkodókat.
keresztkem
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 24. 11:19 | Sorszám: 1217
Ez reális számításnak látszik attól eltekintve, hogy a TV totálképén a Hősök tere tele volt, de az Andrássyn legföljebb 100 méterig álltak az emberek, nem pedig a Köröndig. Én nem írtam számokat, ebből a képből következtettem. Meg abból is, hogy vonulás közben alig adtak totálképet, inkább együtt vonult az operatőr a tömeggel.
Az első alkalommal a Kossuth tér már majdnem megtelt, amikor a tömeg vége még az Oktogonon volt. Másodszor már kevesebben voltak, most pedig a legkevesebben. Mondjuk ez is ölég sok ahhoz képest, hogy fél évvel a választások előtt leginkább köpködni szokták az épp regnáló kormányt.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 24. 10:42 | Sorszám: 1216
Tavasszal szvsz nem lesz gond. De az őszi önkormányzati, az kemény lesz.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...