01:22:16
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Orbán, aki megnyerte összes csatáját,
... Elejére 1. lap 
Gyöngy
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 26. 16:14 | Sorszám: 99
én a fölső kulcsot 55 %-ban szabnám meg, és évi 6 millió fölött. Ez lenne a reális. A tőkejövedelmeket pedig 50%-on adóztatnám.
onodij
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 26. 16:12 | Sorszám: 97
Én nem haragszom ha kétkulcsos adó lesz : 16% havi 250 ezerig, afölött meg mondjuk 32% mint ahogy volt az elvtársak idejében - osztán nyüszíthetnek !
iszalag
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 26. 16:11 | Sorszám: 96
Be tudtam fizetni az adómat, mind a huszonegynéhány félét, - a lightos, csökkentett verziót

- 500 mrd Ft maradt a szja csökkentés révén az adófizetőknél (NEM a gazdagoknál, mert az igazán gazdagok nem a bérből és fizetésből élők, s igy ők nem is fizetnek szj-adót, csak ÁFÁt.
2010 szept 13
- Az Orbán kormány csökkentette az adók számát: tízzel
- 800 mrdFt/4 év alatt csökken a vállalkozások adminisztrációra - mindez elsősorban az adónemek számának csökkentésével érhető el. MTI| 2010. szeptember 28
58 adót az új kormány 48-ra mérsékelte, de az a célja, hogy 10-20 adónál több ne legyen Magyarországon)
- 10%ra csökkent a társasági nyereségadó,
- A kormány átvállalta a televíziók üzembentartási díját,
- Illetékmentes az egyenes ági rokonok között az öröklés és ajándékozás
- A fogyatékkal élőknek visszaadják, amit az előző kormányok elvettek,
iszalag
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 26. 16:04 | Sorszám: 95
Majd beledöglök a lakáshitelbe

Az 1,2 millió lakáshitelesből 200 000 végtörlesztett ill törleszt január végéig (180 Ft/CHF os árfolyamon. A gyerekes közalkalmazottak vissza nem térő támogatást és jkamatkedvezményt kapnak, 2016ig a törlesztéshez..és..még néhány intéuózkedés, ami Gyurcsány/Bajnai alatt nem volt, s nem lett volna, ha netán maradnak. De nem maradtak, és soha vissza ne jöjjenek!

eddig még nem taszított földönfutóvá és még nem kapcsolták ki a villanyt, se a gázt.

A Orbán-kormány alatt nem emelkedett sem a villany, sem a gáz: előtte 8 évig negyedévenként igazították a piaci árhoz

A bíróság eltörölte az ítéletet több előzetesből már kiengedett mszps elmarasztalása terén.

"A kormány 500 mrd-os lyukat ütött a budzsén" - harsogta a ballib média :ennyivel több maradt az embereknél az egykulcsos 16%os szja miatt. Ne mondjátok, h a gazdagoknak kedvezett, mert az igazán gazdagok nem is adóznak (az ÁFÁn kivül)

?? Szerintem csak a háziőrizetre változtak az előzetesből. A vérbírók és hasonlók most jan 1től kerültek ki a Bírói Karból.

Be tudtam fizetni az adómat, mind a huszonegynéhány félét, - a lightos, csökkentett verziót -
Gyöngy
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 26. 15:35 | Sorszám: 94
Szépek, szépek a makrogazdasági mutatók. Ha közgazdász lennék most akkorát csettintenék, hogy ... de nem vagyok, és így mit találok a neten:

"Még élek. Még dolgozom. Nekem még van hova elmenni dolgozni, míg másokat kirugdostak, vagy megszűnt a munkahelye. Majd beledöglök a lakáshitelbe igaz én vagyok a hibás, miért vettem fel. A választások óta eltelt vagy másfél év, így megint öregedtem egy ici-picit és megtudhattam jeles politikusunktól mennyit érek, igaz képviselő sem vagyok meg, hogy vannak még egyesek akik kétmillió feletti havi bérezésben részesülnek, igaz nem veszik azt észre. Az adóhivatal reformja eddig még nem taszított földönfutóvá és még nem kapcsolták ki a villanyt, se a gázt. A bíróság eltörölte az ítéletet több előzetesből már kiengedett mszps elmarasztalása terén. Többször átvészeltük az influenza járványt és nem volt tömeges halálozás sem. Még nem lakoltattak ki a moratórium ellenére mint azt az idős házaspárt a minap. Be tudtam fizetni az adómat, mind a huszonegynéhány félét, - a lightos, csökkentett verziót -, most is igaz, hitelt vettem fel rá. Forint hitelt, nem ám svájci frankot vagy eurót, mert hülye azért nem vagyok."

"Nem hagyunk senkit az út szélén." Szép törekvés. Még szebb lenne, ha nem hagynának senkit az út szélére sodródni. Ha nem hergelnék azokat, akik sodródófélben vannak, olyan ítéletekkel, amilyeneket szegény nyugdíjba üldözött bírói karunk egyes tagjai hoznak. Félve mondom, a piac nem szabályoz, illetve ha igen, akkor szabályozó szerepe legföljebb az Auschwitz-szerű intézmények szabályozó szerepével összemérhető.

http://blog.xfree.hu/myblog.tvn?n=zgfumag&pid=77940&blog_cim=Kifosztva,%20meg ...
iszalag
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 26. 13:18 | Sorszám: 93

2010. nov 18. 1
http://www.mno.hu/portal/748906
Orbán: Minden erővel csökkenteni kell az államadósságot

2012 jan 25
http://www.fidesz.hu/index.php?Cikk=177217
Orbán hajthatatlan a magyar államadósság tekintetében, szavai szerint az nem nőhet tovább
iszalag
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 26. 11:34 | Sorszám: 92
Idézet:
Magyarország eddig meghozott költségvetési és gazdasági intézkedései, amelyeknek célja
- az emberek visszavezetése a munkaerőpiacra és
- leválasztásuk az állami támogatásról, annyira szigorúak, hogy "nincs okunk bármit ajánlani a Nemzetközi Valutaalapnak. Magyarország gazdasági programja brutálisabb, mint amit az IMF javasolhat" - közölte Orbán Viktor.
a 2013-as költségvetés
- nem számol a rendkívüli válságadókkal, amelyeket a kormány a bankokra, távközlési, kiskereskedelmi és energiaszolgáltató vállalatokra vetett ki, hogy pótolja a csökkentett személyi jövedelemadó miatt keletkezett költségvetési veszteséget.
iszalag
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 26. 11:31 | Sorszám: 91
19 01 2012
Orbán Viktor a lengyel televíziónak
http://www.youtube.com/watch?v=pqFQHOLHREw&feature=related
/A EU Parlamentről beszél, elsősorban
iszalag
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 26. 11:30 | Sorszám: 90
A lengyel TV, a Wall Street J után, most:
Idézet:

Orbán Viktor miniszterelnök a Dow Jones hírügynökségnek adott interjújában, melyben a kormányfő azt is leszögezte, hogy hajthatatlan a magyar államadósság tekintetében, szavai szerint az nem nőhet tovább


http://www.fidesz.hu/index.php?Cikk=177217
iszalag
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 22:48 | Sorszám: 89
Orbán: Politikai karrierem legnagyobb kihívása előtt állok
[origo]|2012. 01. 25., 21:31|

A miniszterelnök a Wall Street Journalnak adott interjút az Európai Bizottság elnökével folytatott tárgyalásáról. Orbán Viktor a lapnak azt mondta, optimista hangulatban van, bár politikai karrierje legnagyobb kihívása előtt áll.

http://www.origo.hu/itthon/20120125-orban-politikai-karrierem-legnagyobb-kihi ...
iszalag
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 22:43 | Sorszám: 88
A lengyel Jog és Igazságosság Párt szervezésében több százan tüntettek Varsóban Magyarország mellett. Többször elhangzott az "Isten áldd meg a magyart! ", és az "El a kezekkel Magyarországtól!" felkiáltás is. - Politikai támogatást nyújt Lengyelország a magyar kormánynak a túlzott európai politikai reakciókkal szemben - jelentette ki Donald Tusk lengyel miniszterelnök.

http://helyitema.hu/belfold/31461
iszalag
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 22:42 | Sorszám: 87
Dimitru Stolojan román néppárti EP-képviselő a múlt szerdai vitában a magyar gazdaságpolitikát értékelte pozitívan. A román politikus a bankadót emelte ki elsősorban, mint követendő, pozitív lépést.


A litván parlamentben 25 képviselő határozattervezetet nyújtott be, amelyben Magyarország szuverenitása melletti kiállásukról nyilatkoznak. Az indítvány emlékeztet rá, hogy „a magyar nép által megválasztott képviselők teljesen jogszerűen változtatták meg az 1949-ben, a kommunista uralom éveiben elfogadott alkotmányt”.

http://helyitema.hu/belfold/31461
iszalag
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 22:41 | Sorszám: 86
A Scotland on Sunday című skót lap internetes változatán január 15-én jelent meg szerkesztőségi cikk a magyar alaptörvény kapcsán.

“Ahogy a konformista siránkozásokból érződik, hosszú idő telt el már azóta, hogy a nyugati féltekén bárki ehhez foghatóan - intellektuálisan és kulturálisan - egységes, morális értékkel bíró és elismerésre méltó minőségű dokumentumot hozott volna létre. A 21. századi Európa morális sivatagában üdítő meglepetés a tradicionális értékek, a hazafias öntudat, és a valódi szabadság tiszteletének ilyen drágakövére lelni. (...)

http://helyitema.hu/belfold/31461
iszalag
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 22:38 | Sorszám: 85
Miközben az Európai Unió baloldali és liberális kötődésű sajtóorgánumai és politikusai részéről össztűz zúdul a magyar kormány tevékenységére, az Alaptörvényre és egyéb szabályozásokra, vannak, akik kiállnak a kormányunk mellett.

A lengyel Jog és Igazságosság Párt szervezésében több százan tüntettek Varsóban Magyarország mellett. Többször elhangzott az "Isten áldd meg a magyart! ", és az "El a kezekkel Magyarországtól!" felkiáltás is. - Politikai támogatást nyújt Lengyelország a magyar kormánynak a túlzott európai politikai reakciókkal szemben - jelentette ki Donald Tusk lengyel miniszterelnök.

http://helyitema.hu/belfold/31461
iszalag
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 22:37 | Sorszám: 84
Ráadásul:

(1) volt 120 millió Ft-juk (a hallgatók adták össze - perceket vásároltak)- miért nem ajánlottak fel többet a frekvenciáért??
(2) Mi lett ezzel a pénzzel: felmerül a gyanú, azért nem akartak sikeres pályázatot, h a pénzt megtarthassák??
(3) A frekvencia visszakerült az AutóRádióhoz - akitől annakmidején, ki tudja milyen módszerrel a Klubrádió megszerezte..
-
onodij
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 22:18 | Sorszám: 83
Na már megint Klubrádio - nem értem az egészet ... 5 csatorna nem elég nekik ? !
onodij
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 12:07 | Sorszám: 82
Eljön az ő ideje is... jövőre - és akkor majd már nincs mentelmi joga vagy mi... Tényleg most van ?
iszalag
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 10:37 | Sorszám: 81
Jav nem
iszalag
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 10:36 | Sorszám: 80
Most kutato Nemes tudott beirni
iszalag
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 10:35 | Sorszám: 79
Azt hiszem esküszegésért elitélhetô.
Gyöngy
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 10:30 | Sorszám: 78
Valóban nagy dilemma elé állíthatja a jegybank-elnököt egy ilyen eskühöz való ragaszkodás. Eddig milyen jelét láttuk ennek a lelkiismeretes viselkedésnek? Kérte-e számon valaki a jegybank-elnökön az esküjét, az aszerinti cselekvést? Lehet-e az országgyűlésben kérdőre vonni valamilyen módon, mértékig a jegybank-elnököt? Miért probléma az bármilyen nemzetközi testületnek, hogy valamely tagja nemzeti érdeket képvisel, aszerint támogat, vagy sem testületi határozatokat?
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 09:59 | Sorszám: 77
A jegybankelnök EKB-szerepe miatt keménykedik Orbánnal az EU

Idézet:
Ezért kulcs a jegybankelnöki eskü

A jegybankelnök eskütételét illetően Gálik Zoltán elmondta: látszólag nem túl jelentős kérdésről van szó, azért van súlya mégis, mert a jegybankelnök az Európai Központi Bank kormányzótanácsának is tagja, így gondot okozhat, ha olyan európai ügyben kellene döntést hoznia, amely az esküjével szemben állna.
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 09:29 | Sorszám: 76
Sajnos be kell látni, hogy pontosan ez folyik ma. De én akkor is bízok Orbán zsenialitásában, a lehetetlennek látszó feladat is legyűrhető. De most már az ő nyelvükön kell beszélni! Cselekedni meg úgy, ahogy eddig...
Gyöngy
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 09:24 | Sorszám: 75
Az unió talán nem nem is európai - írja a gondola tegnapi cikke.

Orbán eddig európai módon tárgyalt velük (fehérek közt ... ). Valóban át kell értékelnünk magunknak is, amit Európáról hiszünk, amit Európától várunk. A gond az, hogy valami eklektikus, arctalan konglomerátummal áll szemben Orbán is, Magyarország is, és úgy tűnik, az érvek sem érvek többé, kicst olyan a helyzet, mint a népmesékben, amikor a próbatétel elé állított főhős már mindent megoldott, ami addig teljesíthetetlennek tűnt, és akkor kap egy valóban irracionális, megoldhatatlan feladatot.
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 25. 09:06 | Sorszám: 74
Igazat adok sok elemző által vázoltakra: Orbán taktikát váltott. Azt hitte, hogy az igaz beszéddel előrébb juthat, de be kellett látnia, hogy Barrosóék sem különbek a csótánynál. A cél egyértelmű, annak elérésére pedig taktikát kell változtatni. Hajrá!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...