21:01:13
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Európa jövője (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 17. 06:58 | Sorszám: 142
"
A magyar név megint szép lesz,
Méltó régi nagy hiréhez ...
"
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 17. 00:43 | Sorszám: 141
Attól tartok, igaza van ..

"Az sem véletlen hogy a helyszín ismét Franciaország volt, hiszen egyrészt itt vannak azok a potenciális jelöltek (másod-, harmadgenerációs bevándorlók) akiket már sikerült kiképezni, és itt talán a biztonsági intézkedések is enyhébbek voltak, mint például Németországban – hangsúlyozta a szakember.

Az Európa ellen indított invázióban számolatlanul érkezhettek olyan katonák, akik ilyen akciókat végrehajtani, ezért nagyon fontos lenne végre a párizsi eseményekből következtetéseket levonni – hangsúlyozta Földi. Hozzátette: a migrációnak nevezett invázió – és ez is a terrorizmus egy formája – már most lebénítja az államigazgatást, a hatóságokat, a rendőrséget, ezeknek a szervezeteknek így nincs idejük olyan konkrét biztonsági lépésekre, amelyek megelőzhetik például az ehhez hasonló merényleteket.

Az ellenfél pedig erős, egy erős bábuval a kezében, ellenőrizni, bemérni pedig szinte lehetetlen, hiszen „árkon-bokron érkezett”, ilyenkor pedig gyakorlatilag meghal a biztonság. Ki kell végre mondani, Európát – nem pedig Franciaországot, Párizst – megtámadták, ezért minden fronton védekezni kell, és ma már az sem lenne elég, ha lezárnánk végre Európa határait, be kellene vetni a NATO-t, amelyet az Egyesült Államok irányít."

http://www.hirmagazin.eu/hirek/belfold/belfoldi-hirek-magyarorszagon/ez-nem-t ...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 16. 20:05 | Sorszám: 140
Én olyat is hallottam már, hogy ez egyfajta "bosszú"-hadjárat a már ott születettek részéről...
Akiknek nem sikerült, illetve nem is akarnak beilleszkedni...
fokos
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 16. 18:22 | Sorszám: 139
Miért pont Franciaország?

Egyébként most hirtelen kiderült, hogy már több merényletkísérlet volt...
orosz_hussalata
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. november 14. 08:21 | Sorszám: 138
lesz-e az eseten gúnyolódó sárliebdó karikatúra?
Mikor jelenítik meg először Merkel mutit testén bombár viselő öngyilkos merénylőként?

kinek az érdeke ..... ?
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 14. 03:26 | Sorszám: 137
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 14. 03:25 | Sorszám: 136
Dull Szabolcs
25 perce
Ez a negyedik rendkívüli állapot a francia történelemben

A mostani a negyedik alkalom, hogy a kormány rendkívüli állapotot hirdet ki Franciaország területén. A Le Monde által készített összefoglaló ismerteti, hogy az 1955-ben született törvény alapján az akkor még nem független Algériában hirdettek ki rendkívüli állapotot, de a Francia Köztársaság területén csak három alkalommal: ....
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 14. 03:20 | Sorszám: 135
http://magyaridok.hu/kulfold/lovoldozesek-tobb-helyen-parizsban-legalabb-18-h ...

Minimum 140 halott, de ez még nem végleges szám.....
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 14. 01:23 | Sorszám: 134
Dull Szabolcs
1 órája
Mozgósítják a katonaságot

A Párizst ért példátlan terrortámadások miatt a francia főváros körül mozgósítják a katonaságot - jelentette be François Hollande francia elnök péntek éjjel, miután válságtanácskozást tartott a belügyminisztériumban. Az elnök azt is elmondta, hogy a biztonsági erők megrohamozták a támadások egyik helyszínét.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 14. 01:20 | Sorszám: 133
http://index.hu/kulfold/2015/11/13/lovoldozesek_parizsban_meccs_kozben_legala ...

Terrortámadás Párizsban, 60 halott, szükségállapotot hirdettek
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. november 12. 13:43 | Sorszám: 132
Magyar Testvérem, a (109)-ből szerintem fehéren-feketén kiderül, hogy jelen esetben a pápista szektáról van szó. A mucsai kálvinistáknak nemhogy orgonája, még egy triangulumja sincsen (ellenben övék a város legnagyobb iskolája, meg egy óvoda).
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 12. 13:24 | Sorszám: 131
Azért talán megérne 1 misét istentiszteletet ...
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 12. 13:15 | Sorszám: 130
Gondolom nehéz ügy.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 12. 12:47 | Sorszám: 129
(Azért szvsz nem ártana elszámoltatni a főnökséget, hogy hova költik a pénzeket ...)
mackó
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. november 12. 12:29 | Sorszám: 128
Azt nem tudom. Az egyházkerületeknél csapódik le, hogy onnan mi az útja?
De azt is hozzá kell tenni, hogy az állami támogatásunk is nagyságrenddel alacsonyabb, mint a katolikus egyházé. A hívők arányában ...
Falunkban teljes mértékben magunk pénzéből és munkájából építettük a templomunkat, s mellé a mindenkori lelkész és családjának házát. Ki a cementet hozta, ki festett, ki pénzt adott, ki a kaput ácsolta ... A lelkész feleségének van jövedelme, a lelkésznek is, de csak annyi, amennyit a perselyben talál ... Tisztességgel nevelik két gyermeküket, kocsira és egyéb úri mulatságokra nem futja, de sosem panaszkodnak. A segítség viszont elkél.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 12. 12:18 | Sorszám: 127
Az állami támogatás hova megy ?
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 12. 12:02 | Sorszám: 126
Nálunk mi dobjuk össze a lelkipásztorunk téli fűtési számláját is ...
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. november 12. 11:25 | Sorszám: 125
Az egyháznak (református) annyi pénze van, amennyit a hívek adnak.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. november 11. 22:20 | Sorszám: 124
"Vasárnap 12 menekült érkezett a madridi reptérre. A 11 eritreai és egy szíriai menekültből álló csoport az első, amelyet Spanyolországba helyeztek át az újraelosztási tervek részeképpen."
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 11. 22:12 | Sorszám: 123
hűha
http://hu.euronews.com/2015/11/11/a-menekultvalsagrol-tanacskoznak-maltan-az- ...
A menekültválság mentén kialakult politikai ellentétek mélyülésének megakadályozása a célja a kétnapos máltai uniós csúcsnak. A legújabb irányvonal szerint pénzzel támogatnák azokat az országokat, ahonnét a legtöbb menekült érkezik, így elejét véve annak, hogy Európába jöjjenek.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 11. 20:57 | Sorszám: 122
Szerintem nagyon jól megértettem, amit mondani akartál.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 10. 11:48 | Sorszám: 121
Aztán meg gorombáskodik.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 10. 11:03 | Sorszám: 120
Nem szokása...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 10. 08:40 | Sorszám: 119
Nem szégyen az, ha valaki gazdag ...
Én is voltam régebben és remélem még leszek is ...
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. november 10. 08:24 | Sorszám: 118
Te meg stílszerűen a templom egere mi?
Tudom, tudom, még a Kodályba se tudsz leruccanni....
Pedig a mostani is jó volt, ez a Namianeve karmester abszolút kiváló egy dirigens, az Akadémia fiataljai meg meglepően nagyon jól szóltak.
A pianista Váradi László tehetséges, de még korai neki egy Liszt zongoraverseny, fizikálisan is meg mentálisan is. De helytállt.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...