16:09:08
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Pedagógusok nyílt levele
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 25. 20:13 | Sorszám: 67
Egy szavazatom van, pont annyi, amennyi neked.
Nem vagyok egyik pártnak sem a tagja, de még az aktivistája sem.
Eddig 3 különböző pártra szavaztam a 7 szavazáskor.
Janne
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 25. 19:25 | Sorszám: 66
"Miből gondolod, hogy hű Fideszes vagyok? "

Most hülyéskedsz?
Tudod, ha valami úgy mozog, mint egy kacsa...
tótumfaktum
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 25. 16:03 | Sorszám: 65

"Már 21 ezernél többen csatlakoztak a miskolci Herman Ottó Gimnázium tiltakozó nyílt leveléhez. A támogatók között feltűnt Orbán Viktor volt gimnáziuma is, amelyet 15 éven át a jelenlegi köznevelésért felelős helyettes államtitkár vezetett.

Itt is ugyanolyan tragikus a helyzet, mint bárhol máshol, ne keressünk ebben további összefüggéseket

– kérte a székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola igazgatóhelyettese. Orbán Viktor volt gimnáziumát azért kerestük meg, mert tantestületi döntéssel támogatták a miskolci Herman Ottó Gimnázium nyílt levelét, amelyhez kevesebb, mint három hét alatt 300 iskola és szervezet, valamint 21 ezer magánszemély csatlakozott.

Ebben a székesfehérvári gimnáziumban ismerkedett össze a miniszterelnök Simicska Lajossal, aki két évfolyammal járt Orbán fölé. A helyzet pikantériáját tovább fokozza, hogy 1998-tól 2012-ig az a Sipos Imre volt az iskola igazgatója, aki most a köznevelésért felelős helyettes államtitkári posztot tölti be."
http://hvg.hu/itthon/20160125_Orban_volt_gimnaziumaban_is_eleguk_lett_a
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 25. 14:47 | Sorszám: 64
Mi lenne, ha nem személyeskednél?
Képtelen vagy személyeskedés nélkül írni?
Téged is egy idióta tanár tanított?
Ne lépj te velem sehova sem,jó!

Az én osztályomban és a gyerekeim osztályaiban NEM VOLT KANCIGÁNY, sem félnótás, ellenben volt egy rahedli sz@r tanár. Egy kezemen meg tudom számolni a jó tanárokat. A legtöbbje egy leckével jár az osztály előtt.

Már az én időmben is mindig azon rinyáltak a tanárok, hogy jaj, nekik mennyi adminisztrációjuk van.

Nagyon helyesnek tartom, hogy visszahozták a tanfelügyeletet, bár nem hiszem, hogy ez MINDEN problémát megold, de hogy VALAMIT javít, azt remélem.
Mindenkinek kell az ellenőrzés, mert úgy van az ember fölépítve, ha nem ellenőrzik, akkor hajlamos elk@rvulni.

A hócipőm tele van az örökösen rinyáló tanárokkal és egészségügyisekkel. Nem kellene nekik ennyit rinyálni, hanem sokkal jobban kellene dolgozniuk és teljesíteniük, és nem azóta akadok ki ezekre az emberekre, amióta Orbánnak hívják a miniszterelnököt, hanem már több évtizede van tőlük herótom. Világos?!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 25. 07:26 | Sorszám: 63
Aszongya a Czunyi, hogy harmadára csökkenhet a pedagógusok adminisztrációs terhe.
De könyörgöm, ki emelte az idők folyamán háromszorosára?! Tán ők maguk?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 25. 07:20 | Sorszám: 62
No ez már valami, hogy legalább a felszínig eljutottál.
Tehát abban egyetértünk immár, hogy az oktatásban BAJ VAN.
Most lépünk még egyet.
Hány pedagógus is van egyszerre Mo.-on? Egy-kétszázezer?
Lehetséges, hogy 90%-uk köcsög, puszán belső indíttatásból, mondhatni genetikailag?
Ha így van, akkor erre fel kellene figyelni, miért is ennyire kontraszelektált ez a szakma, és változtatni a pedagógusképzésen, a szakmai feltételeken, a jogokon és kötelességeken, a bérezésen (a követelményekkel párhuzamosan vizsgálva). Nem kéne belenyugodni, hisz nem valószínű, hogy ez valami sorscsapás lenne.
Ha viszont nincs így, akkor is majdnem ugyanez a helyzet: meg kell nézni, hogy az a pár tucat százalék, aki amúgy alkalmas lenne, de valamiért beleszarik az egészbe, az miért teszi ezt?
Én csak egyetlen okot emelek ki, a tanárok jogosítványainak kérdését. Elvárjuk, hogy az iskolában fegyelem legyen, a tananyaggal foglalkozzanak stb. Nade valaki valamikor gondoskodott róla, hogy ez lehetetlen legyen.
Hallottál már kompetencia-alapú oktatásról? SNI-s gyerekekről? Tudod-e, hogy ha egyetlen SNI-s van az osztályban, azzal külön kell foglalkozni (a többiek rovására), külön tanmenettel? És ha van az osztályodban 2-3 többszörbukott kancigány, akkor tartsál fegyelmet. De nehogy csúnyán szóljál ám hozzájuk, mert röpülsz, és a tanári diplomáddal hajléktalan is lehetsz mert ezek után sehová se vesznek fel.
Szóval, ha lehetetlent kérünk a pedagógusoktól, akkor még az a kevés is beleszarik az egészbe, és akkor lehet köcsögözni.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 24. 22:45 | Sorszám: 61
Miből gondolod, hogy hű Fideszes vagyok?
Ismerjük egymást?
Te mihez és kihez vagy hű?
Hű vagy egyáltalán?
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 24. 22:42 | Sorszám: 60
Ha én ott lennék a sajttájon, holtbiztos, hogy megkérdezném.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 24. 22:40 | Sorszám: 59
Hányszor kell még elmondanom neked te vadbarom mucsai, hogy NEM VAGYOK PÁRTKATONA???!
Képtelen vagy ezt felfogni?
Soha nem voltam, nem vagyok és soha nem leszek sehol sem párttag.
Szabad vagyok minden ilyen kötöttségtől.

Téged hány jó tanár tanított?
A gyerekeidet hány jó tanár tanítja?
Minddel meg vagy elégedve?
Mert én nem vagyok.
Az a többévtizedes tapasztalatom, hogy a tanárok max. 10%-a !!!!! jó tanár (igen, ilyen sz@rnak tartom a felhozatalt!), a többi csak azért megy tanárnak, mert sehova máshova nem veszik föl, mert olyan silány. Silány.

Ha jól vettem ki a szavaidból, neked a feleséged tanár, gondolom ezért érint olyan érzékenyen a véleményem. De mit tegyek, ha az évtizedek során ez alakult ki bennem? Nem ma, nem az Orbán-kormány ideje alatt, hanem többévtizede!!! Rengeteg pénzt öltem bele abba, hogy különórák tömkelegéveleljuttassam a gyerekeimet a diplomáig (itt jut eszembe megemlíteni, hogy soha nem kaptam érte számlát, óh korrupció!!!!), mert az, amit a 18 évi tanítás során elértek, nem lett volna elég hozzá.

Évtizedek óta lesújtó véleményem van a pedagógus társadalomról oldaltól és párttól függetlenül, tisztelet a mindig meglévő nagyon nagyon kevés kivételnek. Tehát nem Orbánról és nem a mai rendszerről beszélek, hanem többévtizedes tapasztalataimról.

Előre jelzem, ugyanez a véleményem az egészségügyben dolgozó rengeteg léhűtőről (legyen az orvos, ápoló, vagy portás) is, úgyhogy már előre is elnézést kérek, ha estleg az ő hihetetlen teljesítményeiket is megkérdőjelezem egy másik témában.




Janne
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 24. 22:10 | Sorszám: 58
Az a kérdés, hogy neked, mint hű fideszesnek nem hiányzik-e erre valami épeszű magyarázat.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 24. 22:06 | Sorszám: 57
Tudod a választ a kérdésedre?
Miért nem kérdezi meg Lázárt az a sok léhűtő újságíró a sajttájon?
Nincs agyuk hozzá?

Kérdezzenek és írják meg, hogy mi is tudjuk.
Janne
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 24. 18:40 | Sorszám: 56
A 150 baromság egyikéről beismerték, hogy baromság.
Meg vagyok hatódva és én kérek elnézést, hogy baromságnak neveztem és megyek is balogzoltán plakátokat vásárolni.

Azért itt nem áll meg a sapkás hasonlatod. Olyan, mint az "engem aztán nem érdekel mit vett Mészáros Lőrinc" hozzászólásod.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 24. 18:40 | Sorszám: 55
Azt persze el kell ismerni, nehéz manapság a betájoltak élete.
Jó pártkatona módjára leköcsögözted a levélíró tanárokat, mondván, nem a rendszerben van a hiba hanem bennük, kevesebbet pofázzanak és többet dolgozzanak.
Erreföl a kormányzat kijelenti, ők pont olyan reformokban törik a fejüket, mint amiket a tanárok követelnek (ez ám a véletlen).
Hát így nem könnyű a párthűség.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 24. 18:30 | Sorszám: 54
Amit nem tudsz elkerülni, annak állj az élére! - mondja a bölcs.
Itt van pl. a CSOK, ma hallom a rádióban, hogy a kormányzat számos könnyítést tervez. Azokban a szabályokban, amiket ő maga alkotott pár hónapja. Miért nem alkotta eleve olyanra, mint amilyenre most módosítja?
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 24. 18:17 | Sorszám: 53
Ha van rajta sapka az a baj, ha nincs rajta sapka az a baj.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 24. 18:16 | Sorszám: 52
Ha van rajta az a baj, ha nincs rajta sapka az a baj.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 24. 18:10 | Sorszám: 51
Na nécsak, az oktatási kormányzat változtatásokra készül. TERMÉSZETESEN ennek semmi köze a nyílt levélhez, á, szó sincs róla, a kormányzat mindig is ezt akarta. (Persze jó kérdés, hogy akkor eddig miért pont az ellenkezőjét csinálta. Próbaüzem, mondaná a Főnök.)
Janne
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 24. 16:25 | Sorszám: 50
"Tegyük fel például, hogy a minősítő szakértő, tanfelügyelő őszintén azonosul szerepével, sőt elhiszi, hogy amikor elolvas és „indikátorosít” egy százoldalas portfóliót, már tökéletesen tisztában van a minősítendő kolléga szakmai munkájával, felkészültségével, és kész arra, hogy a papírokból kialakított véleményét két látott tanóra alapján a pipált indikátorokkal megerősítse, és döntéseket hozzon a kollégáról. De már a szakértők is kiakadnak, amikor a rendszer napi anomáliáit a saját bőrükön érzik. Amikor az úgynevezett formai hibákat is nekik kell kikeresni a portfóliókban. Például csak pár hónapja annak, hogy a portfólió kötelező része volt egy tanórai videófelvétel készítése, amelyen mindenki látható. Majd amikor a teremtőknek rá kellett ébredni arra, hogy ez személyiségi jogokba ütközik, akkor ez a kötelezettség úgy módosult, hogy a videón csak a tanár látható, amiből azonban egyetlen tanórai munkaforma, munkamenet sem követhető, kivéve azt a frontális helyzetet, amikor a tanár 45 percet beszél. Aztán ennek a kötelezettségnek ripsz-ropsz vége lett, egy tollvonással kikerült a videófelvétel a portfólióból. Aki pedig korábban ezt már feltöltötte, törölhette az online felületről, ha tudta."

http://magyarnarancs.hu/publicisztika/reszunk-csak-az-arny-a-ner-kozoktatasi- ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 22. 09:49 | Sorszám: 49
(a törölgetésbe is belefáradtam....)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 22. 09:47 | Sorszám: 48
Ja és 4. aki azt mondja, hogy az akció összes támogatója "ballibgeci", na, arra már igazán szó sincs, de mindenképpen az idióták táborát erősíti.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 22. 09:46 | Sorszám: 47
Esetleg, netalántán, eshetne szó a pedagógusokról is, ovodista eftássak?

Néhány paradigma.
1. Aki azt mondja, hogy főleg (csakis, leginkább stb.) politika van a háttérben, az idióta.
2. Aki azt mondja, hogy nincs probléma a közoktatásban, az még nagyobb idióta.
3. Aki azt mondja, hogy ez a nyílt levél egy elszigetelt akció, az meg főnök az idióták között. (ld ez a link: http://www.tanitanek.com/Herman/CsatlakozoCsoportok )

Elnézést a hangnemért, de az ember elvárná, hogy aki ide írogat, az egyrészt képes legyen
a) tájékozódni mielőtt marhaságot ír
b) a témánál maradni;

másrészt felülkerekedni az ösztönein.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 22. 09:39 | Sorszám: 46
És ezért te Janne-nek szólsz...
Szép..
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 22. 09:36 | Sorszám: 45
1.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 22. 09:31 | Sorszám: 44
Gratulálok, leküzdötted magad schlempe alá.
Nem kis teljesítmény.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 22. 09:29 | Sorszám: 43
Ismétlem: nem érdekel, hogy miről beszélgettek.
Az érdekel, hogy hagyd békén őket (és engem).
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...