15:31:58
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Amerika végnapjai?
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 18. 07:21 | Sorszám: 68

MI AZ, HOGY SAJNOS????!!!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 18. 07:21 | Sorszám: 67
Egy pillanat!
Nem a tudósoknak kell dolgozni, hanem a találmányoknak.
Csak és kizárólag az energia kérdését kell megnyugtatóan rendezni. Ha az emberiség képes olcsó energiát szerezni és azt közkinccsé tenni (értsd: az energia ne legyen magántulajdon, hogy valakik pénzért adhassák másoknak), akkor egyszerűen nem KELL dolgoznia senkinek. Nem szükséges fizikai munka a javak előállításához.
Hogy aztán hová vezetne ez, az érdekes kérdés.
Sajnos, az utópiák megvalósulásának akadálya a túlnépesedés. Párszáz millió ember vígan elélne a bolygón, a hobbijának szentelve az idejét. De hetedfél milliárd..... ebből legalább egymilliárdnak a mások ba...gatása a hobbija.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 16:06 | Sorszám: 56
Sajnos, ezt én is képtelen vagyok belátni, hogyan lehet Kínának érdeke az, hogy a Nagy Testvér őt kiszipolyozza.
Mert azt mondjuk még belátom, hogy hálás Sam bácsinak azért, mert jól megatombombázta a japánokat.
És emiatt elnézi neki, hogy kereskedelmi mérlegük mutat némi deficitet.
De az nonszensz, hogy ez segíti és nem rontja a belföldi helyzetet.

Ami a fizikai munka szükségességét illeti: kényes kérdés.
Mert ha csak a tudósok kapnának munkát, abból nagyhirtelen 90 %-os munkanélküliség lehet ...
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 14:28 | Sorszám: 55
És az intervenció lehetősége? Azért kell dollárban (euróban, jenben) tartani a tartalékot, hogy a spekulánsok ne játszhassanak a nemzeti valutával.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 14:10 | Sorszám: 54
Az egész közgazdaságtanban NULLA logika van.
Itt van pl. a miniszterelnökünk nyilatkozata miszerint a fizikai termelő munkát nem helyettesítheti semmiféle tudományos fejlődés vagy találmány. Magyarul, az emberiség sorsa a folyamatos gürcölés. Hogy nhonnan vesz ilyeneket, nem nehéz kitalálni: a másik nagy élharcosa, hogy Magyarország a segédmunkások hazája legyen, nem más mint a vén Skála Kópé.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 14:02 | Sorszám: 53
Hát szerintem, ha vad iramban nő a GDP, akkor semmi szükség tartalékra.
A belső államadósság fedezete nyugodtan lehet jüanban.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 13:56 | Sorszám: 52
Teljesen logikus, hogy ha vad iramban nő a GDP, akkor a tartalékokat is növelni kell.
Kínának az államadóssága is nő, jelenleg a GDP 36%-a (5 évvel ezelőtt még csak 28% volt).
A tartalék a lejáró államadósság fedezésére (is) szolgál.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 12:33 | Sorszám: 51
Értem, de ez puszta gondolatjáték: minek nekem a tartalék, ha úgysem nyúlok hozzá sosem, hanem egyre csak hozzáteszek ?
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 10:55 | Sorszám: 50
Amíg ez a törékeny pénzügyi rendszer fennáll, a dollárt mindenhol elfogadják. Vehetsz érte kőolajat, fejlett technológiát, fegyvereket, ércbányákat, komplett gyárakat, bármit.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 07:06 | Sorszám: 49
Akkor sem értem, ezen mit segít az, ha 1 csomó ipari terméket küldenek az USÁ-ba és cserébe kapnak néhány vagon festett papírt ?
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 02:34 | Sorszám: 48
'beledöglünk az erős Forintba!'

Erősödött a forint az amerikai hírekre
2013. október 16. 21:36

: http://www.portfolio.hu/deviza_kotveny/deviza/erosodott_a_forint_az_amerikai_ ...
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 02:31 | Sorszám: 47
A világvégét januárra tolták

Kasnyik Márton
2013. október 16., szerda 22:15 | [aznap frissítve] |

Szórakoztatónak szórakoztató volt a most a jelek szerint véget érő amerikai adósságplafon-válság, de az USA nagyhatalmi és gazdasági hitelességének sokat ártott. A megoldással ráadásul csak tovább halogatták a problémát, és igazából nem nyert senki.

: http://index.hu/gazdasag/2013/10/16/valsag_megoldva_harom_honapig/
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 16. 11:17 | Sorszám: 46
Évi tízmillió fiatal kopogtat be a munkaerőpiacra. Ha nem növekedik az ipari termelés, nem tudja őket felszívni a munkaerőpiac.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 16. 11:12 | Sorszám: 45
Nem értem, Kínának mi baja származna abból, ha nem tudná tovább növelni a szufficitjét.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 15. 07:22 | Sorszám: 44
Az a baj, hogy mindezt komoly képpel, tudományos alapossággal!
És nem szakad rájuk az ég!
Máglyára minden közgazdászt!
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 14. 20:53 | Sorszám: 43
Nekünk még plafonunk sincs!:d
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 14. 20:06 | Sorszám: 42
Nem is értem, mi itt aggodalmaskodunk, meg takarékoskodunk mindenféle 3%-ok miatt. Ők tudják hogyan kell ezt. Felemelik a korlátot és kész. Visszafizetés, meg egyensúly, micsoda kőkorszaki módszerek.
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 14. 19:35 | Sorszám: 41
Az arany alap pont olyan önbecsapás mint a mai monetáris rendszer. Arany alapon is lehet pénzügy lifikat fújni. Talán éppen maga az arany ami fújható. Az ingatlan semmivel sem rosszabb sôt a becsszó sem. Ha van egyensúly! Az amcsik ha bedôlnek megfojtják kínát. Ostoba exportvezérelt gqzdaság 10 %-os növekedési kényszerrel...
Ha az exportpiacuk nagy része bedôl egy versenytárssal kevesebb...
Egzisztenciális kvantor
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 14. 11:54 | Sorszám: 40
"Az USA - úgy tudom - Kína és Japán finanszírozása alatt áll."

Pontosabban a FED, Kína és Japán finanszírozása alatt. (Ebben a sorrendben.)

Na de Kína kezd érdeklődni a nemzetközi tartalékvaluta iránt: http://www.globalresearch.ca/china-agency-calls-for-new-reserve-currency-and- ...
Mondjuk ha arany alapokra akarnák helyezni a renminbi-t (vagy mit), azzal eléggé lábon lőnék magukat, mert pont idén kezdett el Soros aranybányákat vásárolni. Vagyis az USA láthatólag készül arra, hogy nehogy az arany, vagy arany alapú bármi váltsa le a dollárt.
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 11. 21:55 | Sorszám: 39
Government shutdown in the United States
: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._government_shutdowns#List_of_U.S._g ...
volt már néhány ..
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 11. 00:25 | Sorszám: 38
dehogynincs! ..
a zatom a fedezete
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 15:38 | Sorszám: 37
Én úgy tudom,hogy nem USA a felvevőpiac. Ezért nincs a dollárnak fedezete!
Az USA - úgy tudom - Kína és Japán finanszírozása alatt áll.Az eladósodottságuk jelenleg
kb 200% körül mozog. Ezért akarják bedönteni a dollárt.
Kína nemrég állapodott meg az oroszokkal,hogy jüan-ban fogják kifizetni az olajat.
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 14:30 | Sorszám: 36
Ha az usa dôl kína is kiszolgáltatva lesz. Gigászi dollártartaléka van és az usa a felvevôpiaca!
Külön nem bukhatnak. Az olajmezôk amcsi megszállás alatt! A dollár picit inogni fog de csak picit keresztárfolyamokon keresztül és idôlegesen. Az usa csôdben van. Évek óta képtelen a hitelei kamatát fizetni!
Gyurcsány sem tudna nagyobb gebaszt okozni...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 12:41 | Sorszám: 35
Az ingatlanpiac és a hitelezés.
Erre alapozni egy országot, hajmeresztő.
Ha mondjuk egy ház egy év alatt ötször gazdát cserél, akkor az föllendíti a gazdaságot?
Hát micsoda marhaság ez?
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 12:29 | Sorszám: 34
Az IMF szerint minden a legnagyobb rendben van, igen jók a kilátások.

"USA: a globális növekedéshez az impulzus várhatóan leginkább az Egyesült Államoktól jöhet, ahol a gazdaság gyorsabb ütembe válthat, amint a fiskális konszolidáció enyhül és a monetáris kondíciók támogatóak maradnak. Az idén végrehajtott jelentős - a GDP 2,5 százalékának megfelelő - pénzügyi megszorítást követően az USA gazdasága már a gyorsulás jeleit mutatja az ingatlanpiac fellendülésének, a növekvő háztartási vagyonoknak, az enyhülő hitelezési feltételeknek és a hitelfelvételek emelkedésének köszönhetően. Az IMF szerint az amerikai gazdaság az idei 1,5 százalék után 2014-ben 2,5 százalékkal bővülhet - feltéve, hogy a diszkrecionális közkiadásokra megvan a felhatalmazás, azok végrehajtása a vártnak megfelelően alakul és az adósságplafont időben megemelik."
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...