14:34:58
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Amerika végnapjai?
... Elejére 1. lap 
Egzisztenciális kvantor
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 14. 11:54 | Sorszám: 40
"Az USA - úgy tudom - Kína és Japán finanszírozása alatt áll."

Pontosabban a FED, Kína és Japán finanszírozása alatt. (Ebben a sorrendben.)

Na de Kína kezd érdeklődni a nemzetközi tartalékvaluta iránt: http://www.globalresearch.ca/china-agency-calls-for-new-reserve-currency-and- ...
Mondjuk ha arany alapokra akarnák helyezni a renminbi-t (vagy mit), azzal eléggé lábon lőnék magukat, mert pont idén kezdett el Soros aranybányákat vásárolni. Vagyis az USA láthatólag készül arra, hogy nehogy az arany, vagy arany alapú bármi váltsa le a dollárt.
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 11. 21:55 | Sorszám: 39
Government shutdown in the United States
: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._government_shutdowns#List_of_U.S._g ...
volt már néhány ..
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 11. 00:25 | Sorszám: 38
dehogynincs! ..
a zatom a fedezete
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 15:38 | Sorszám: 37
Én úgy tudom,hogy nem USA a felvevőpiac. Ezért nincs a dollárnak fedezete!
Az USA - úgy tudom - Kína és Japán finanszírozása alatt áll.Az eladósodottságuk jelenleg
kb 200% körül mozog. Ezért akarják bedönteni a dollárt.
Kína nemrég állapodott meg az oroszokkal,hogy jüan-ban fogják kifizetni az olajat.
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 14:30 | Sorszám: 36
Ha az usa dôl kína is kiszolgáltatva lesz. Gigászi dollártartaléka van és az usa a felvevôpiaca!
Külön nem bukhatnak. Az olajmezôk amcsi megszállás alatt! A dollár picit inogni fog de csak picit keresztárfolyamokon keresztül és idôlegesen. Az usa csôdben van. Évek óta képtelen a hitelei kamatát fizetni!
Gyurcsány sem tudna nagyobb gebaszt okozni...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 12:41 | Sorszám: 35
Az ingatlanpiac és a hitelezés.
Erre alapozni egy országot, hajmeresztő.
Ha mondjuk egy ház egy év alatt ötször gazdát cserél, akkor az föllendíti a gazdaságot?
Hát micsoda marhaság ez?
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 12:29 | Sorszám: 34
Az IMF szerint minden a legnagyobb rendben van, igen jók a kilátások.

"USA: a globális növekedéshez az impulzus várhatóan leginkább az Egyesült Államoktól jöhet, ahol a gazdaság gyorsabb ütembe válthat, amint a fiskális konszolidáció enyhül és a monetáris kondíciók támogatóak maradnak. Az idén végrehajtott jelentős - a GDP 2,5 százalékának megfelelő - pénzügyi megszorítást követően az USA gazdasága már a gyorsulás jeleit mutatja az ingatlanpiac fellendülésének, a növekvő háztartási vagyonoknak, az enyhülő hitelezési feltételeknek és a hitelfelvételek emelkedésének köszönhetően. Az IMF szerint az amerikai gazdaság az idei 1,5 százalék után 2014-ben 2,5 százalékkal bővülhet - feltéve, hogy a diszkrecionális közkiadásokra megvan a felhatalmazás, azok végrehajtása a vártnak megfelelően alakul és az adósságplafont időben megemelik."
Egzisztenciális kvantor
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 10:18 | Sorszám: 33
Még mindig az jár a fejemben, amit a minap írtál. Elsőre baromi ravasz dolognak tűnik, hogy egy eljátszott államcsőddel elértéktelenítik a kötvényeiket, lerázzák magukról az államadósságot, aztán mindent csinálnak tovább, mintha mi sem történt volna.
Csakhogy szerintem az államcsőd pillanatában a dollár elveszítené vezető szerepét, és vagy a jüan, vagy ez euró venné át. Hacsak úgy nem tudják intézni, hogy az USA csődjével egyidőben mind Európa, mind Kína baromi nagyot szívjon, hogy senkinek ne legyen kedve a dollár helyett másik devizát keresni. Ellenkező esetben a dollár elértéktelenedésével az USA-ban igen rosszul járnának a népek, amibe a kormány biztosan belebukna.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 08. 11:23 | Sorszám: 32
http://idokjelei.hu/2013/10/az-arany-es-az-igazi-valtozas/
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 08. 09:54 | Sorszám: 31
"Nálunk mit vehetnének még el egy átlagembertôl?...."

Attól tartok, nem túl jó, ha ebbe lehet kapaszkodni.
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 08. 06:38 | Sorszám: 30
Nem biztos!
Az usában is bazi nagy életszinvonal esés van. A pórnépnek nem devizahitele van hanem az átlagfizetés felét kitevô lakbére. Minimum 3 hitelkártya töresztése. Részletre vett autója persze minden családtagnak. Állandó shoppingolási kényszere. Persze lehet spórolni. Csakhát egy olyan gazdaságban ahol is a fogyasztás 70%-t hasít a gdp-bôl a spórolás komoly követkzménnyel jár.
Ja. A szövetségi állam az összes jövedelem 16%-t oszthatja el. Európában 40 körül. Könnyû belátni hogy eleve kisebb a mindenkori kormány finanszírozási mozgástere. És ez akkor is igaz ha nincs annyi vállalása a polgárok felé. Ellenben fennt kell tartson egy giga hadsereget. Többet költve rá mint a világ többi része összesen. Az ipari kibocsájtás több mint felét a sereg vessszi meg! Ha visszafogják a fegyverkezést újabb negatív spirált generálnak.
Egy megoldás van. Nem fizetni a világnak.Persze egy-két évig még elhúzhatják.
Szóval egy átlag amerikai polgár komoly változásokat fog tapasztalni. Semmi amit életében megszokott nem fog úgy üzemelni. Az olcsó kaja eltünt. A benzin számunkra olcsónak tûnik de 20 litereket zabálnak a kocsik nagy távolságokat kell utazniuk és az összes családtagnak! Ha dollár megroppan az import drágulni fog. És amerikai termék nincs!
Nálunk mit vehetnének még el egy átlagembertôl?....
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 07. 18:33 | Sorszám: 29
Attól tartok ránk negatívabb hatással lesz egy esetleges csőd,mint egy átlagos amerikai polgárra.
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 07. 18:19 | Sorszám: 28
Ezt én sem tudom...
De ettôl még az Usa nagy szarban van. A szar fele- minimum- a bushi háborúk költsége. Kohnkrétan.
Ez pedig 0- közeli kormányzási jogkört jelent és csôd közeli àllapotot...
Valamit lépni kell.
A plafon emelése max. 1 évig ér valamit.
A tartozás elengedtetése viszont k. Nagy biznisz. Szvsz. Nem hagyják ki.
Egzisztenciális kvantor
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 07. 15:28 | Sorszám: 27
Szerintem egyáltalán nem önjáró. Valamiért azt hiszem, hogy a new yorki/amerikai zsidóság küzd az izraeli/cionista zsidókkal. Talán komolyan veszik a Talmudban (vagy hol?) levő jóslatot, hogy a zsidók nem térhetnek vissza Izraelbe, mert az lesz Izrael vége. Illetve talán belátták, hogy ahogy az utóbbi 10-20 évben kormányozták Izraelt, az már nem tartható fent sokáig, de semmi esély arra, hogy Izraelben változzon a politika. Egy szükségszerűen apartheid-ra épülő állam az 1 milliárdos mohamedán tömb közepén pedig akkora kolonc az USA nyakán, hogy az az USA végét is jelentheti. Nyilván ez Izraelt nem érdekli, de a new yorki zsidókat annál inkább.
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 07. 06:22 | Sorszám: 26
Egyszerû. A plafon életbe lépésekor a kormány nem vehet fel hitelt. Pár hétig kvázi csôdben lesz. Utána kohnkrétan. Nincs költségvetés sem...
Mit jelent? Elnöki kormányzást.
A lejáró papírok értéke drasztikusan csökken. Töredék áron fel lehet vásárolni. Pl. A FED! Azt ugyan is nem tíltja semmi. Csak az "újabb" hitelek finanszírozását/ felvételét.
Ugyan ez igaz a tôzsdére is! A mai ár töredékéért felvásárolható lesz minden.
Ez tökéletes befejzése lenne a válságnak.
Obit szûk ketrecbe zárták. Viszont leharapta a lakatot róla bár azt nem tudom mennyire önjáró...
Egzisztenciális kvantor
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 06. 21:20 | Sorszám: 25
"Szerintem Obiéknak tele a tökük a netanjahuval. Az államadósság plafon jó ürügy lesz."

Ezt nem egészen értem. Az államadósság plafonra akarják fogni, hogy megvonják Izrael támogatását?
Szerintem fordítva van. Izrael összeállt a republikánusokkal, és az államadósság plafonnal akarják megbuktatni Obamát. Hogy ezen még keresni is fognak, azon nem vagyok meglepve.
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 05. 16:44 | Sorszám: 24
Nagyo jó film!
Sajnos mi is ezt játszuk!
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 05. 16:43 | Sorszám: 23
Szét olvastam a zagyam...
Szerintem Obiéknak tele a tökük a netanjahuval. Az államadósság plafon jó ürügy lesz. Ugyan is azt gondolom: csôdbe mennek. Lesz belôle balhé a dollár hanyatt fog esni. Csakhogy! A Fed annyi állampaírt vesz amennyit akar ha az nem direkt a kormánytól van a törvény csak a friss papírokra szól. A lejáró papírokat megveszegetik szarért hugyért a kötvénypiac bepánikol mindenki szabadulni fog. Soha ennyit még senki nem lopott minimum 6000 milliárd dollárt. Amit nyernek a Fedé. Kohn bácsi sem tudná jobban...
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 04. 12:21 | Sorszám: 22
"... mára akármilyen ételt várárolsz átlagosan 2500 km szállítmányozás társul hozzá... "

jaja..
http://www.youtube.com/watch?v=pbCiQX7MErk
Élelmiszer Rt. 1. rész FOOD industry
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 03. 09:03 | Sorszám: 21
http://falanszter.blog.hu/2011/08/11/amerikai_apokalipszis_most_detroit_szell ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 03. 09:01 | Sorszám: 20
Detroit az amerikai ipar és az amerikai iparvárosok hanyatlásának legmegrázóbb szimbólumává vált az elmúlt tíz évben. Az amerikai autóipar központja, mikor máskor, az autógyártás felfutásakor vált igazi, modern metropolisszá, hanyatlását pedig az amerikai autóipar összeomlása hozta el. A város, aminek már 1920-ban majdnem egymillió lakója volt, az autógyártás felfutásával 1930-ra másfél milliósra növekedett. A csúcson, az ötvenes években 1,85 millióan laktak a város határain belül.

A város – ami alatt a szűken vett Detroitot értjük – hanyatlása a hatvanas években, az ún. white flighttal, a fehér középosztály menekülésével kezdődött. A város népessége három évtized alatt 650 ezer fővel csökkent, bár az agglomeráció mindeközben dinamikusan nőtt – az 1950-es 3,2 millióról 1970-re 4,5 millióra.

Az igazi válságot az ingatlanpiac összeomlása hozta el, amelynek az autóipar is majdnem áldozatául esett. A 2000-ben még 950 ezres város lakossága 2010-re 713 ezerre csökkent. A legfrissebb, 2011-es népszámlálási adatok szerint a folyamat még nem állt meg, de lassult. A város etnikai összetétele is drasztikusan megváltozott mostanra, a lakók 83 százaléka fekete amerikai, akik nagy szegénységben élnek. Az egy főre jutó átlagos éves jövedelem 15 ezer dollár, ami bőven a szegénységi küszöb alatt van. A statisztikák szerint a lakosság bő egy harmada, 36,2 százaléka szegény.
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 03. 06:18 | Sorszám: 19
Az biztos. Az izraeli vonal "reformokra" szorul amerikai részrôl. A lufi pénztôke export ami az elmúlt 20 évet jellemezte és a mostani gazdasági hanyatlást okozta mára gyakorlatilag zuhanórepülésbe vitte az usát gazdaságilag. Gondolom nem véletlen: hétfôn netanjahu az orális irodában járt. Utána nem lett egyezség...
Amerika kivérzett. Pedig a lehetô legtôkéletesebben uralják a polgáraikat akármennyi pénzt képesek rajzolni bárkibôl tudnak ellenséget/szôvetségest csinálni! Csakhogy. Megjelent a szinen pár közel hasonló tudású versenyzô. Recseg a dollár elszámoló valuta státusza. Katonailag is komoly ellenfelek pláne ebben az atobombás világban. Megvannak az új érdekek. Lásd.: iráni olajszállítás Kínába... Nyilván izrael joggal fosik hogy a térségben megjelenhet egy valós materiális javakban gazdag katonailag erôs szövetségessel rendelkezô új versenyzô. Iztaelnek semmilye sincs atombombán és usa pénzügyi segélyen kívül...
Az usa államadóság növekménye éppen annyi amennyibe a terrorizmus elleni harc került. Már ezt sem képesek fedezni nemhogy újabb frontokat nyitni. Pláne úgy hogy eközben a gazdaságukat lerohasztották.
Az usában nem lehet amerikai terméket venni. Nincs! Az élelmiszerüket ugyan megtermelik csakhogy mára akármilyen ételt várárolsz átlagosan 2500 km szállítmányozás társul hozzá...
A költségvetésük kezelhetetlen. Államok vannak csôdközelben. Tucatnyi nagyváros már be is csôdölt. Élesztô van a pöcegödörben a szar dagad méghozzá gyorsuló ütemben.
A dollár higítása eddig segített. Eddig. Most szerintem az elértéktelenítése következik. Szerintem amerikai szempotból ez a legolcsóbb!
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 03. 00:28 | Sorszám: 18
Igen, igazad van, egyáltalán nem vicces. A helyzet.
De, a háromvonalas c az igenis vicces.
Na jó, lehet, nem ebben a hejjzetben...
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 02. 23:27 | Sorszám: 17
Orosz terjeszkedés elleni harc? Ez újdonság nekem. Szóval ebben az országban mindenki szabadon "terjeszkedhet", sőt, be is hívjuk őket, mint a Mercedest, még pénzügyileg támogatjuk is a betelepedésüket, de ha megjelenik egy orosz cég akkor kitör a pánik.
Nem érzed, mekkora álszent ostobaság ez?
Meg Izrael a szövetségesünk? Mióta? NATO vagy EU-tag? A Fidesz szövetségese a Likudnak, az oké, de az meg legyen az ő gondjuk.
Egzisztenciális kvantor
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 02. 21:56 | Sorszám: 16
Heló Auróra!

"Szerintem egyáltalán nem vicces a helyzet."

Szerintem sem, de más miatt.
Ezt az államigazgatási leállást Obama azért kapja a nyakába, mert nem bombázta meg Szíriát, és nem akarja megtámadni Iránt sem. Mi több, a vegyifegyverek leadásáról szóló javaslat Izraelt is elérheti. Tulajdonképpen most Obama és az USA szabadságharcot folytat, megpróbál elszakadni Izraeltől. Obama egész eddigi kormányzása erről szólt (ld. még Oszama Bin Laden kivégzését, ami egy korszak lezárását szimbolizálta).
Minket annyira nem érdekelne, hogy mit intéz az USA Izraellel, ha nem lenne Izrael (még mindig) regionális nagyhatalom, és egyben a szövetségesünk. Viszont a szövetségesünk, mert nem engedhetjük meg, hogy az orosz terjeszkedés elleni harc közepette újabb frontot nyissunk. Úgyhogy éppen mi vagyunk szarban, mert van egy ellenségünk (ld. még MOL-ügy) és két szövetségesünk, de az utóbbiak éppen összevesztek.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...