16:58:01
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Föld! Föld!!!
... Elejére 1. lap 
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 13:47 | Sorszám: 44
Gyurcsány?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 13:46 | Sorszám: 43
A "communio" nem egyenlőséget, hanem közösséget (sőt: egyességet) jelent.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 13:37 | Sorszám: 42
Találjátok ki, ki mondta ezt. Marx? Leninsz? vagy....

Az emberek és a természet nem állhatnak a pénz szolgálatában. Mondjunk nemet egy kirekesztő és egyenlőtlen gazdaságra, ahol a pénz inkább uralkodik, mint szolgál. Ez a gazdaság gyilkol. Ez a gazdaság kirekeszt. Az ilyen gazdaság elpusztítja Föld Anyánkat.

A gazdaságnak nem a javak felhalmozási mechanizmusának, hanem a közös otthonunkkal való gazdálkodásnak kell lennie. Ez azzal az elkötelezettséggel jár, hogy vigyázunk erre az otthonra, és a szükségekhez mérten osztjuk el javait minden ember között. Ez nem csupán az étellel való ellátást, vagy a megfelelő létfenntartás biztosítását jelenti. És – bár ez már egy nagy lépés előre – nem is pusztán a föld, a lakhatás, és a munka biztosítását jelenti, amiért ti is küzdötök. Egy igazán közösségi gazdaságnak – vagy mondhatnánk azt is, hogy egy keresztény inspirációjú gazdaságnak – biztosítania kell az emberek számára a méltóságot és az »általános jólétet és prosperitást« [1].

Ez ugyan magába foglalja a földet, a lakhatást és a munkát, de beletartozik az oktatáshoz, egészségügyhöz, új technológiákhoz, a művészet és a kultúra javaihoz, a kommunikációhoz, a sporthoz és a pihenéshez való hozzáférés is. Egy igazságos gazdaságnak meg kell teremtenie minden ember számára annak feltételeit, hogy nélkülözés nélkül élvezhesse gyermekkorát, hogy fiatalon kibontakoztathassa tehetségét, hogy aktív éveiben teljes joggal dolgozhasson, és méltó nyugdíjat élvezhessen, amikor megöregszik. Ez egy olyan gazdaság, ahol az emberek a természettel összhangban úgy alakítják a termelés és az elosztás egész rendszerét, hogy az egyén képességei és szükségletei megfelelő módon fejeződhetnek ki a társadalmi életben. Ti és mások egy egyszerű és gyönyörű kifejezéssel ezt a vágyat úgy foglaljátok össze, hogy »jól élni«.

Egy ilyen gazdaság létrehozása nem csupán kívánatos és szükséges, de lehetséges is. Ez nem utópia, vagy illúzió. Ez nagyon is valóságos kilátás. Meg tudjuk teremteni! A világunkban elérhető források, a generációk munkájának gyümölcse, és a teremtés ajándékai több mint elegendőek »az egyes ember és az emberek összességének« integráns fejlődéséhez [2]. A probléma más természetű. Van egy más célú rendszer is. Egy olyan rendszer, amely felelőtlenül növeli a termelés ütemét, és a Föld Anyát veszélyeztető ipari és mezőgazdasági módszereket alkalmaz a »termelékenység« nevében, miközben továbbra is megtagadja több millió testvérünktől a legelemibb gazdasági, társadalmi és kulturális jogokat. Ez a rendszer Jézus terve ellenében működik.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 13:26 | Sorszám: 41
Na ja, nekem egyszer valaki azt mondta, hogy kontraszelekció csak a szocializmmusban van/volt.. Na ja. Hehe. :-D
menta
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 19. 13:25 | Sorszám: 40
szerintem nem, nagyon nem : ( Most gondolj csak a Nyolc boldogságra. Semmi köze az anyagi javak egyenlőségéhez.
https://www.youtube.com/watch?v=6D1bzmGPlyw
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 13:24 | Sorszám: 39
Ja, ha kellemetlen, akkor ne is említsük meg, nehogy gondolkodni kelljen róla.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 19. 13:23 | Sorszám: 38
Tehetség? TEHETSÉG?? TEHETSÉG???

Te viccelsz? A származás eldönti a helyedet. nagyon-nagyon ritkán egy kívülről jött, űber-tehetséges emberke be tud törni az elitbe (pl. rendszerváltáskor jó helyre sodorja az ár, vagy miniszterelnök lesz a szomszéd kölyökből), de egy Morgan vagy egy Rotschild ha tökhülyének születik, akkor is boldogul. Ha semmihez se ért és törpenövésű vicces küllemű, benyomják kabarészínésznek. Ha lusta, semmirekellő, de alapfokon megtanul zenélni, slágerszerző lesz. Ésígytovább. Soroljak konkrét példákat?
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 13:23 | Sorszám: 37
/ mennyit szidták Orbánt is a kitartás szó használata miatt ... :-( /
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 13:20 | Sorszám: 36
na ja, itt én is egyetértek... sok az olyan szó, melyeknél nem lehet eltekinteni a történelemtől ...
A szavak is megronthatóak.
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 13:15 | Sorszám: 35
Ezt ne!
Legalább is az én fogalmaim szerint ne. Lehet, hogy nem ugyan azt értük alatta, de Isten elutasítója nem lehetek.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 13:04 | Sorszám: 34
A kommunizmus nem ördögtől, hanem, konkrétan: Jézustól származó gondolat
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 12:53 | Sorszám: 33
Dobálódzhatnék ilyen fogalmakkal, mint ésszerű, megérdemelt, tehetséghez mért, stb.
Nem feltétlenül azzal érhető el, hogy valami módon megkárosítasz másokat. Jobban csinálod, amit csinálsz, mint mások. Próbálok benne maradni az agrárium témájában, tehát például többször nézed meg a vetést, ezért hamarabb, jobban tudod meghozni a döntést az aratásról, öntözésről, kapálásról. Tudom, hogy tudod, ezeken tonnák múlnak a betakarításkor. Vagy állatorvosként jobban értesz a fedeztetés időpontjának kiválasztásához, mint a tanulatlan állattenyésztő. A tudásalapú "előnyszerzést" tehát jogosnak tartom. Az ezzel összefüggő gyarapodást szintén.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 19. 12:38 | Sorszám: 32
Az eredendő baj mindig az, hogy a személyes gyarapodás MÁSOK ROVÁSÁRA történik. Másféle személyes gyarapodást az emberek nem is értékelnek. Ahogy mondani szokás, mindig MÁSOKHOZ KÉPEST kell nekem jobban élni.
fokos
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 19. 12:33 | Sorszám: 31
Ez a gondolatsor a kommunizmus felé vezet. A nyerészkedést, a profitéhséget én is elutasítom. A személyes gyarapodás és az ennek ellehetetlenítése között kell valaminek lennie, ami mindenkinek jó.
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 11:21 | Sorszám: 30
Torgyán Pufi elévülhetetlen bűne a kárpótlás.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 08:46 | Sorszám: 29
Jaja. Ha a földről kimondanák, hogy forgalomképtelen, az sokat segítene.
De az csak akkor működik, ha mind állami tulajdonban van. Erre volt némi esély a rendszerváltáskor, de sajnos a politikai érdekek erősebbek voltak: kellettek a kisgazda szavazók.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 08:22 | Sorszám: 28
A közgazdasági gondolkodás logikáját követve, az lenne a legjobb, ha a földnek 0 volna az értéke.
Akkor, ha 100 Ft értékű szénát terem, az is 100 %-os haszon - nem kellene a földet kiszipolyozni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 08:09 | Sorszám: 27
....és félnek a Kaposi-szarkómától.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 07:35 | Sorszám: 26
A befektetők sem élnek jól, mert éjjel-nappal görcsben vannak, hogy terem-e rendesen,
nem fog-e kiszáradni a pénz-vetemény !
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 19. 07:34 | Sorszám: 25
De egyébként manapság már máshogyan is fel lehetne tenni a kérdést.
A Szaharát meg a hasonló, lakatlan vidékeket régesrég be kellett volna fedni napelemekkel. A termelt energiát meg vagy egy, a bolygót behálózó villanyvezetékbe táplálni (ha nagyon sok helyen táplálják, csökken a szállítási veszteség); vagy a közelben vizet bontani vele és a hidrogént használni energiatermelésre.
Tulképpen ez is ingyen energia, hiszen a Napból származik.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 19. 07:29 | Sorszám: 24
A válasz egyértelmű NEM.
Ez mostanra már világosan látszik.
Én akkor láttam ezt be véglegesen és megmásíthatatlanul, amikor pár éve végiggondoltam, hogy mi történne, ha valaki felfedezné az ingyen energiát. (Talán mikor Széles ezt bejelentette) Mert mi történne? Egy befektetőcsoport megvenné a találmányt és ugyanígy pénzért adná mindenkinek az energiát, mint most. Egy fillérrel sem élne jobban senki, kivéve a titokzatos befektetőket.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 18. 16:06 | Sorszám: 23
Eddig azt hittem, hogy Ángyánt behálózták a liberálisok és csak hőbörög, de most meginogtam.
A kérdésfölvetés végeredményben messze túlmutat a földtulajdonláson:
Magát a piacgazdaságot kérdőjelezi meg: jó irányba mozgatja-e a világot a kamatprés ?
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 18. 15:24 | Sorszám: 22
Optimális birtokméret?
Mindegy.
Nekem a cikkből semmi nem derült ki. Ha az volt a felvetés, ki helyett ki vette meg ezeket a földeket, az sem, hogy mi volna a koncepcióváltás lényege. (megnéztem a függelékeket is)
fokos
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 18. 14:41 | Sorszám: 21
Ezt régebben sem értettem. Addig rendben lenne (addig sem) hogy a bármilyen termény termeléséből a TÚLKÍNÁLAT miatt nem jön be annyi pénz, amibe a termelés maga kerül (gázolaj, traktortörlesztőrészlet, vetőmag, permetezőszer, locsolás, műtrágya)Ezért az állam (ok) kiperkálják a veszteséget a parasztnak. Muszáj támogatni őket, mert sokan vannak, meg ha senki nem termelne semmit, akkor mindent behozatalból kellene megoldani.
DE VAN AHOL ÉHEZNEK! NEM LEHETNE ODA ELADNI A FELESLEGET?
menta
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. november 18. 14:32 | Sorszám: 20
Jó reggelt kívánok! Szépen süt ma a nap.
http://kielegyenafold.hu/angyan_jelentesek.php
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...