05:43:18
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Tematizálják a közéletet !
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 13. 05:55 | Sorszám: 13
A nyelv konvenció.
A szavakat érdemes jelentésükben használni, úgy a legnagyobb az esélye, hogy a beszélgetők ugyanarra gondoljanak.
A szavak jelentését lehet tágítani és szűkíteni.
Én alant a "másság" szó jelentésének kitágítását ellenjavallottam.
keresztkem
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 12. 13:11 | Sorszám: 12
".."másság"* szót tartsuk fönn a homoszexualitás megnevezésére, .."
Természetesen 'arra tetszik "fönntartani" a szót--bármelyik szót-- amire Önnek jólesik.
Viszont EGYÁLTALÁN NEM BIZTOS, HOGY A SZÓ MAGA "AZT" ÉS CSAKIS "AZT" JE-LEN-TI(!), AMIRE ÖN "FÖNNTARTANI" ÓHAJTJA.Mondok példát.
Az "anyáJA" szó-t 'fönntarthatjuk a kan-csavarok számára, MINT AZOK ANYÁJA--melybe 'őket bele lehet csavarni.Az anyJA pedig egy embernek az ANYJA mármint az ÉDESANYJA és nem ANYÁJA! Viszont az NEM MONDHATÓ, hogy ez a GÉPELEM, itt ennek és ennek a KAPUPÁNT CSAVARNAK AZ "ANYJA'"! Csakis azt mondhatjuk, hogy a KAPUPÁNT ANYÁJA!
Amint az anyósom sem a feleségem ANYÁJA, hanem a feleségem ANYJA!
Szóva nem(!) ELHATÁROZÁS DOLGA AZ, hogy mit milyen célra tartunk fönn.Egyáltalán, hogy "fönntarthatunk"-é valamit?
keresztkem









Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 12. 12:40 | Sorszám: 11
A "másság"* szót tartsuk fönn a homoszexualitás megnevezésére, mert annak négybetűs nevét nem használhatjuk a jóízlés miatt.
A többi devianciát és aberrációt nevén nevezhetjük.
_____________
*) A "másság" azért is jó erre a célra, mert a "Másik" a Sátán kódolt neve.
keresztkem
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 12. 11:33 | Sorszám: 10


".a "más"-ság iránt csak annyira tudok toleráns lenni, mint a lepra iránt. "

ANNYI ELÉG IS "ARRA"!
Mivelhogy mint tudjuk: Jézus a leprások közé ment és meggyógyította őket.Amiben persze nem nagyon reménykedem a "másság"-osoknál.
Ámd én nem is arról beszéltem, hogy MENNYIRE ÚTÁLJUK A "MÁSSÁG" hívőket--Ön is én is.
Hanem arról: a "mássság" NEM SZŰKITHETŐ LE szimpla BUZIPROBLÉMÁRA, attól KITERJEDTEBB--persze benne van "az" is! S akkor a másság probléma sokkal több, mint egészségügyi probléma.Sajnos..
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 12. 10:20 | Sorszám: 9
Nos, igen: ez a demokrácia nekrológja.
Ha a demokratikus többség megszavazza, hogy a bűn legyen a törvény, attól kezdve a jog az erkölcsöt bünteti.
Ahogy azt Czakó Gábor levezette a "Bűnnép" című esszéjében.
... http://forum.vectrix.hu/?f=88&t=21&m=26
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 8 | Válasz | 2013. július 12. 09:29 | Sorszám: 8
http://www.flagmagazin.hu/flag_gondolja/nincs_buzizas_bortanga_es_ami_alatta_van
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 8 | Válasz | 2013. július 12. 09:28 | Sorszám: 7
http://radicalpuzzle.blogspot.hu/2013/07/ott-vannak-mar-mindenhol.html
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. július 12. 07:12 | Sorszám: 6
Bocsánat, a "más"-ság iránt csak annyira tudok toleráns lenni, mint a lepra iránt.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 11. 12:34 | Sorszám: 5
Ráadásul: sem a vallástalanság sem az Istentelen élet--tetszik nem tetszik ez nekünk--NEM ERKÖLCSTELENSÉG.
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 11. 12:29 | Sorszám: 4
Én NEM "így" gondoltam és NEM(!!!) IGY GONDOLOM most sem.
Erőszakoskodnia persze lehet....
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 11. 11:10 | Sorszám: 3
Az 2 külön dolog: "más"-ság és erkölcstelenség.
Az előbbi egészségügyi probléma, az utóbbit a "Liberalizmus alkonya" téma tárgyalja.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 10. 21:12 | Sorszám: 2
Amennyiben a "más"-ságon kizárólag a homoszexualitás-heteroszexualitás problematikáját értenők ill érthetnők pusztán -és ezek kapcsolt területeit persze-- akkor igaza lenne kedves R.K.: akkor valóban "csak" "egészségügyi ptobléma" lenne a "más"-ság.
Én azonban ETTŐL TÖBBET szerettem volna érteni sőt ÁTFOGNI ezen tervezett gondolatcserében, s azt kiséreltem(volna) meg bírálat tárgyává tenni: beleértve a vallástalanságot, isten-nélküliséget, a házasság-talanságot, családellenességet, a munkaerkölcs szabadosságát, annak egyoldalú értelmezését, a művészet gátlástalanságát az erőszakban, a hittudományt kizáró tudományértelmezést stb..stb.. és még sokmindent.Én mindezeket sszerettem volna a "másság" problematika liberális mételyszerű felfogásában górcső ill. bírálat alá vonni.Ennélfogva NAGYON MEGLEP(!) leszűkítő és mitagadás kissé erőszakos KIREKESZTÉSE!
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 10. 18:32 | Sorszám: 1
A "más"-ság nem közéleti, hanem egészségügyi probléma.
Ne hagyjuk, hogy ezzel tematizálják a közbeszédünket.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...