02:53:02
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Tematizálják a közéletet !
mamácska
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. július 04. 08:11 | Sorszám: 33
http://erdely.ma/magyarorszag.php?id=207200
mamácska
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 03. 10:14 | Sorszám: 32
https://444.hu/2017/07/03/bokros-lajos-ki-kell-mondani-vegre-ezert-kimondom-m ...
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. június 28. 06:16 | Sorszám: 31
Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni !
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. augusztus 13. 16:51 | Sorszám: 30
BBC 'is twice as likely to cover Left-wing news stories than Right-wing ones' claims study

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2389589/BBC-twice-likely-cover-Left-w ...
Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook
... https://www.facebook.com/konzervatorium?ref=stream
mamácska
Olvasta: 9 | Válasz | 2013. július 23. 15:02 | Sorszám: 29
Hunhír.info
Augusztus 20-án, a nemzeti ünnep estéjén indul el a Story4 Hír24 nevű híradója, aminek Bárdos András lesz a műsorvezetője, tudta meg az Index. A stábban számos olyan, a köztévétől elküldött ismert műsorvezető és riporter van, mint például Baló György, Bakos Piroska és M. Kiss Csaba.

A Sanoma tévécsatornája kitörne a bulvárból, aminek első lépéseként szerint augusztus 20-án elindítja a hírszájtja nevét viselő híradóját. A hollandiai liberálisok tulajdonában lévő Sanoma a második legnagyobb árbevételű médiavállalat Magyarországon, de hiába próbálja magyarázni vezérigazgatója, hogy független hírszórót kreálnak, a közismert magyarországi hiperliberálisok által csinált műsorok nyilvánvalóan a " liberális ellenzék" választási győzelmét akarják elősegíteni.
keresztkem
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 17. 04:48 | Sorszám: 28
A 'zemberek tökhülyék rikoltozza tótawé, kivéve őt. Mer' ő zseni--ugyi.
"Öcsi hüje, Gyöngyi hüje
csak én va'ok okos.
Énnekem a segembe' is felyem van."
(Weöres Sándor: Kisfiúk témáira)
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 16. 20:22 | Sorszám: 27
A "zemberek tökhülyék, rikoltozza Tóta W. Árpád publicista, de a Tutiblog megint csattanós pofonnal teszi helyre az önelégült webcelebet: Tóta W. hülye - válaszolják a zemberek, és túl is vagyunk az első kapcsolatfelvételen.
Megint jót beszélgettünk.
... http://www.tutiblog.com/2013/07/a-nagy-liberalis-tanterem.html
... www.facebook.com/Elegahazugsagokbol?ref=stream&hc_location=stream
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 16. 20:18 | Sorszám: 26
Charles Gati: a magyarok lusták

... http://www.tutiblog.com/2013/07/charles-gati-magyarok-lustak.html
... www.facebook.com/borbely.zsoltattila?hc_location=stream
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 16. 19:59 | Sorszám: 25
A művelt, nyugatos újságírófiú esete a közönséges, magyar, egészségügyis lánnyal

... http://fenteslent.blog.hu/2013/07/16/a_muvelt_nyugatos_ujsagirofiu_esete_a_ko ...
... www.facebook.com/konzervatorium?ref=stream&hc_location=stream
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 15. 19:12 | Sorszám: 24
Nos, igen: ez is a balliberális szómágia része, hogy kisajátítják maguknak a pozitív jelzőket, pl. a "haladó"-t.
Ránk pedig a "reakciós"-t aggatják.

... www.facebook.com/photo.php?fbid=10151521172470911&set=a.326021210910.160094.1 ...
keresztkem
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 15. 16:50 | Sorszám: 23
"..arrafelé a jobboldali a kőbuta,"--"BIZONYOS KÖRÖKBEN"--teszem hozzá!
Azokban a főleg:
1.) Technokrata;
2.) Művészetbuzi liberális és;
3.) Műszaki-természettudományos SZAKBARBÁR(!!!!);
ÉRTELMISÉGI KÖRÖKBEN NYILVÁN IGAZ LEHET "EZ'", akik tkp. le vannak maradva "néhány brosúrával".És "intellektusukban" még a 90'-es éveknél tartanak!(de inkább a 80'-asoknál, vagy még ott' se'!)
És mintha nem tudnák, hogy André Malraux, Werner Heisenberg, Richard Weizsacker vagy Krystof Penderecki, Stephen Hawking stb.. stb is volt van a Világon, és egyáltalában például KATOLIKUS ÉRTELMISÉGI-INTELLEKTUÁLIS KRÉM! Másszóval: "keresztény MAGASÉRTELMISÉG": Georg Trakl-tól kezdve Ted Hughes-on Syilvia Plath-on át a mi Pilinszky Jánosunk-ig--hogy csak az irodalmárokat emlegessem.
Persze azok számára, akiknek a "jobboldali" az szinonim kifejezés a "kőbutá"-val, azok számára a fenti nevek egyszerűen NEM LÉTEZŐ SZEMÉLYEK!És "így" persze lehet....akár hülyének is nézni bennünket, a Cohen Bendit-es Vörös Danyi-k szintjén.
keresztkem
mpd
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 15. 15:46 | Sorszám: 22
Olvasgatok. Kezdek rájönni, hogy nyugaton óriási hiba, hihetetlen hátrány mielőtt bárki megszólalna vagy csinálni akarna valamit, szóval stratégiai baki ha azt mondja magáról: én jobboldali vagyok.
arrafelé a jobboldali a kőbuta, műveletlen, szkinhednél is rasszistább bunkó szinonimája! És, most elnézést a hívő kartácsoktól, de kimagyarázom mindjárt: a bigott vallási fundamentalistát is ide sorolják. Azt, akin viccelődni szoktunk: az amerikai stílusú sutyerákot, akit elraboltak az ufők és betiltják az iskolában a darwinizmust meg perelik az abortuszt végrehajtó orvosokat.
Szóval, ha feláll valaki at EP-ben és aszongya, ő keresztény-nemzeti, akkor elkönyvelik úgy, ahogy fentebb jellemeztem ezt a sztereotip skatulyát.
A balosok meg röhögnek a markukba: hihi, öntökönrúgás.
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 14. 20:08 | Sorszám: 21
Ebben nem vitatkozunk, ellenkezőleg, egyetértünk: ne hagyjuk, hogy a liberálisok (szómágiájukkal) tematizálják a közbeszédünket.
keresztkem
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 14. 15:37 | Sorszám: 20
Én azt hiszem, hogy a "bunkóság" meg a "tahóság" NEGATIV ÉRTELEMBEN TÖBBET, sőt sokkal többet jelent--TEHÁT: SOKKAL-SOKKAL ROSSZABBAT-- mint pusztán a "figyelmesség" meg az "udvariasság" hiányát.
A "másság" viszont szerintem BIZTOSAN NEM "AZ", aminek a liberálisok tartják, s az ő hatásukra hovatovább mi is!
Mert.
1.) Igenis VAN "kapaszkodó" a "MÁSSÁG" helyes értelmezéséhez--ha nem szűkitjük le ezt a fogalmat a homoszexualitásra-buziságra.Egyrészt.
2.) "MÁS"-részt: ha nem adjuk be a derekunkat a libsiknek, tehát nem hagyjuk, hogy ők kisajátítsák e szót a saját kóros beteges céljaikra, akkor NEM "GUMIFOGALOM" "lefedője" e szó,s hogy "így" van-é, így lesz é, az rajtunk, normális embereken múlik.
3.) Én tehát NEM NYUGSZOM BELE--Önnel ellentétben--hogy e szóval "liberális bűvszóként" azt tegyenek a szemétmagyarok (akik valójában nem is magyarok) kényük-kedvük szerint, amit nekik jólesik.
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 14. 10:41 | Sorszám: 19
A bunkóság és a tahóság valóban nem tulajdonságot, hanem tulajdonság hiányát jelölik.
De pontosan lehet tudni hogy mely tulajdonságok (figyelmesség és udvariasság) hiányát.
A másság jelentéséhez viszont nincs semmi efféle kapaszkodó.
Az gumifogalom (pont ezért alkalmas liberális bűvszónak).
keresztkem
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 14. 09:57 | Sorszám: 18
".."másság" alapvetően értelmetlen szó, mert azt jelenti ki a tárgyról/személyről, hogy "nem az, ami".

Talán inkább azt jelenti a másság: NEM 'OLYAN(!), amilyennek a másik ember vagy emberek gondolják, s nem azt, hogy "nem "AZ""!
Mert én inkább nehezen érthető-nek vélném az igazi "másság"-t--s nem a buziságot(!)--, semmint értelmetlen-nek.Mert van olyan szavunk is hogy "hívság"--=hiúság--ill. "hívságos", amelynél szintén nehéz egyértelmű jelentéstartalmat találni-fölfedezni.
Hogy a "KIVAGYISÁG"-ról--mely még nehezebben dekódolható-- már szót se ejtsünk, melyet Veres Péter, meg más, általam nagyon kedvelt népi íróink is ölég sokszor használt, ill. használtak anno....
És akkor a BUNKÓSÁG-ról még egy fél szót sem ejtettünk, amivel nap nap után a bőrünkön találkozunk, definitíve mégsem tudjuk megmondani PONTOSAN milyen is az noha TUDJUK, hogy milyen.Azt mondjuk: olyan, mint a tahóság.És a TAHÓSÁG milyen?
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 13. 21:36 | Sorszám: 17
Az értelmes jelzők (szépség, gyorsaság) kijelentik a jelzett tárgyról/személyről, hogy "az, ami".
Ezzel szemben, a "másság" alapvetően értelmetlen szó, mert azt jelenti ki a tárgyról/személyről, hogy "nem az, ami".
keresztkem
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 13. 13:11 | Sorszám: 16
A "lassú"-ból a lassúság a "gyors"-ból a gyorsaság a "szép"-ből a szépség--és sorolhatnám még végeláthatatlanúl--képezhető.Ergo--elvileg-- a "más"-ból is képezhhető lenne ilyetén módon a "másság".Gondolom én.És azt is gondolom, hogy a kérdés nem is az, hogy képezhető-e, hanem hogy MIT ÉRTÜNK az így képzett-létrehozott szó TARTALMÁBA BELE?
Ennek a logikának a mentén tehát azzal a megállapitásával SEM IGAZÁN TUDOK EGYETÉRTENI, hogy tudniillik:"..A "másság" szónak nincs (vagy ne lenne?) eredeti jelentése, az eredetileg nem jelent(-ene?) semmit." Legföljebb nekünk, NORMÁLIS EMBEREKNEK "NEM AZT" jelenti a szó, amilyen jelentést a liberálisok beleerőszakolni akarnak.
Mindenesetre ha "száz szónak is egy a vége" alapon kellene mondandóm lényegét összefoglalni, én csak annyit akartam volna mondani hic et nunc: nekem a meglehetősen útált "másság" szóban több negativ tartalom van, mint az ugyancsak útált--ráadásul nem is magyar szó(!)--homoszexualitás szóban.
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 13. 12:11 | Sorszám: 15
A "másság" szónak nincs eredeti jelentése, az eredetileg nem jelent semmit.
A liberálisok kezdték használni afféle bűvszóként, hogy lenyomják a torkunkon azt, ami onnat inkább kikívánkozik.
keresztkem
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 13. 06:34 | Sorszám: 14
"..Én alant a "másság" szó jelentésének kitágítását ellenjavallottam. "
Akkor ebben a dologban valami félreeértés van közöttünk.
Mert én úgy értettem, Önnél "másság=homoszexualitás" esete állott fönn, velem ellentétben aki azt próbáltam--több ízben is megfogalmazva vélelmezve--a "másság"-ba TÖBB, mindkettönkn3k nem tetsző dolog van.Tehát én legalábbis eddig azt hittem: a "szó jelentésének kitágitását" éppenséggel én "ellenjavallottam", s Ön pedig a LESZŰKITÉSÉT a homoszexualitással való azonosságra.Akkor itt valami nem stimmel.
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 13. 05:55 | Sorszám: 13
A nyelv konvenció.
A szavakat érdemes jelentésükben használni, úgy a legnagyobb az esélye, hogy a beszélgetők ugyanarra gondoljanak.
A szavak jelentését lehet tágítani és szűkíteni.
Én alant a "másság" szó jelentésének kitágítását ellenjavallottam.
keresztkem
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 12. 13:11 | Sorszám: 12
".."másság"* szót tartsuk fönn a homoszexualitás megnevezésére, .."
Természetesen 'arra tetszik "fönntartani" a szót--bármelyik szót-- amire Önnek jólesik.
Viszont EGYÁLTALÁN NEM BIZTOS, HOGY A SZÓ MAGA "AZT" ÉS CSAKIS "AZT" JE-LEN-TI(!), AMIRE ÖN "FÖNNTARTANI" ÓHAJTJA.Mondok példát.
Az "anyáJA" szó-t 'fönntarthatjuk a kan-csavarok számára, MINT AZOK ANYÁJA--melybe 'őket bele lehet csavarni.Az anyJA pedig egy embernek az ANYJA mármint az ÉDESANYJA és nem ANYÁJA! Viszont az NEM MONDHATÓ, hogy ez a GÉPELEM, itt ennek és ennek a KAPUPÁNT CSAVARNAK AZ "ANYJA'"! Csakis azt mondhatjuk, hogy a KAPUPÁNT ANYÁJA!
Amint az anyósom sem a feleségem ANYÁJA, hanem a feleségem ANYJA!
Szóva nem(!) ELHATÁROZÁS DOLGA AZ, hogy mit milyen célra tartunk fönn.Egyáltalán, hogy "fönntarthatunk"-é valamit?
keresztkem









Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 12. 12:40 | Sorszám: 11
A "másság"* szót tartsuk fönn a homoszexualitás megnevezésére, mert annak négybetűs nevét nem használhatjuk a jóízlés miatt.
A többi devianciát és aberrációt nevén nevezhetjük.
_____________
*) A "másság" azért is jó erre a célra, mert a "Másik" a Sátán kódolt neve.
keresztkem
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 12. 11:33 | Sorszám: 10


".a "más"-ság iránt csak annyira tudok toleráns lenni, mint a lepra iránt. "

ANNYI ELÉG IS "ARRA"!
Mivelhogy mint tudjuk: Jézus a leprások közé ment és meggyógyította őket.Amiben persze nem nagyon reménykedem a "másság"-osoknál.
Ámd én nem is arról beszéltem, hogy MENNYIRE ÚTÁLJUK A "MÁSSÁG" hívőket--Ön is én is.
Hanem arról: a "mássság" NEM SZŰKITHETŐ LE szimpla BUZIPROBLÉMÁRA, attól KITERJEDTEBB--persze benne van "az" is! S akkor a másság probléma sokkal több, mint egészségügyi probléma.Sajnos..
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. július 12. 10:20 | Sorszám: 9
Nos, igen: ez a demokrácia nekrológja.
Ha a demokratikus többség megszavazza, hogy a bűn legyen a törvény, attól kezdve a jog az erkölcsöt bünteti.
Ahogy azt Czakó Gábor levezette a "Bűnnép" című esszéjében.
... http://forum.vectrix.hu/?f=88&t=21&m=26
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...