01:20:04
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Választások 2014
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 24. 09:20 | Sorszám: 110
Már nem most.....
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 23. 21:29 | Sorszám: 108
látom, már te is meghüjjültél...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 23. 15:58 | Sorszám: 107
Mit üzen Baja? Bajban lehet a Fidesz?

... http://karolyvilaga.blog.hu/2013/09/23/mit_uzen_baja_bajban_lehet_a_fidesz?ut ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 23. 11:07 | Sorszám: 106
Hoci a brit minimálbért!
Németországban 8,50-es minimál-órabért akarnak bevezetni!
Én elfogadnám a sajátom helyett!
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 23. 09:04 | Sorszám: 105
Fizesd a Nagy-Britanniai 0 %-ot! És a magasabb árakat... :--D
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 23. 07:12 | Sorszám: 104
Az 5 szavazókörből háromban Teket Melinda, az MSZP-Együtt-DK közös jelöltje nyert, kettőben Kovács Csaba.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 23. 07:07 | Sorszám: 103
Ez a bajai győzelem még aggasztóbb, mint a hagyományos baloldali körzetben elszenvedett kiütéses vereség. 46 vagy 47%...... az iszony kevés. Ha az egész ország ennyire fideszpárti lenne, mint Baja, az is kevés a kormáynzáshoz. Vagy persze fene tudja, hogy születnek mostan a mandátumok újabban. De mostmár igazán lehet aggódni.
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 13. 21:33 | Sorszám: 102
Szóval, ezzel én nem dicsekednék.

gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 13. 21:05 | Sorszám: 101
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 12. 11:09 | Sorszám: 100
az lehet, de így legalább - ha szétterítve is - befolyik a pénz az államkasszába, és így legalább mindenki (!) fizet, nem csak az a 2 millió szerencsétlen, aki nem tud trükközni az adóbevallásával
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 12. 09:38 | Sorszám: 99
Aszongya a Szakasics, hogy 20% béremelést a köztisztvisellőknek, mert ennyivel csökkentek ottan a bérek a 2008-as befagyasztás óta.
Tegyük hozzá: NOMINÁLISAN. Úgy még jobban hangzik. 13. havi, ruhapénz, kaffetéria, pótlékok megvonása.
Mellesleg azért is hibás az adat, mert nem a bér csökkent (az nagyon is maradt!!) hanem a fizetés.
Reálértékben ez nem 20, hanem 60-70%-os csökkenés.
Gondolom, ezt maga se akarta elhinni, pedig ez a helyzet.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 12. 09:33 | Sorszám: 98
Mivel a nyáron aranykártyát kaptunk a banktól, onnantól minden ingyenes, csak és kizárólag azokat a tételeket terhelik ránk, amit az államnak kell továbbutalnia a banknak.
Így lett augusztusban 2741 forint banki áthárított költségünk.
Ez éves szinten 32.892 forint.
És akinek nincs aranykártyája?
Ugyanez a telefonnál (3 előfizetés) darabonként 480 ft, összesen 1440 forint havonta, éves szinten 17280 forint.
Hol tartunk?
Ötven fölött.
A rezsicsökkentésnek több, mint felét elvitte.
A 2% plusz Áfa meg elviszi a másik felét.
Antlfinger Edvárd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 12. 08:49 | Sorszám: 97
Szerintem elég korrekt a véleménye. Sokkal kevésbé irritál mint a ti reakciótok.
Azzal viszont nem értek vele egyet, hogy Székelyföldnek ártana Budapest vagy hogy megaláznák a helybelieket az itteniek... Miért tennék?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 12. 07:41 | Sorszám: 96

... www.facebook.com/adrienne.brassai?hc_location=stream
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 23:21 | Sorszám: 95
Ez az adott oldalon megjelenő kommentelők véleményéből is látszik.
Lehet nem provokátor, csak identitászavaros megalkuvó. Vannak ilyenek, nem kell foglalkozni velük.
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 21:45 | Sorszám: 94
Ez egy barom, provokátor!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 15:11 | Sorszám: 93
Az önképünk, végülis, mese-szinten nem rossz.
A baj csak az, hogy nem olvassuk/nem vesszük komolyan a meséinket.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 11. 15:00 | Sorszám: 92
Miért nem kell nekem a magyar állampolgárság?

Döbbenten figyeltem a román–magyar labdarúgó-mérkőzéshez kapcsolódó eseményeket Budapestről. Láttam, olvastam annak a pár száz idiótának az esetét, akik az ÉN városomban magyarokkal balhéztak, verekedtek.

Régóta kérdezgetik tőlem, miért nem veszem fel a magyar állampolgárságot? Több oka van ennek. Egyik az, hogy amíg engem Romániában bozgornak, hazátlannak nevez a románság alacsonyan művelt és kevésbé iskolázott rétege, addig Magyarországon székely oláh, román cigány stb. vagyok. Egyetlen hely, ahol román barátaim nem bozgoroznak le, ahol a magyarországi „testvéreink” nem cigányoznak, oláhoznak le, az Székelyföld.

Végigfutott az agyamon hazafelé jövet, miféle helyzet állna elő, ha Székelyföld Magyarországhoz tartozna. Legalább olyan rossz lenne, mint ahogyan most állnak a dolgok. Most a regáti műveletlen oltyánok és egyéb állatfajták aláznak meg nap mint nap, ám ha Magyarországhoz tartoznánk, akkor a saját fajtánk tenné ugyanezt.

Nem kérek magyar állampolgárságot, hiszen nem akarok olyan alakokkal egyazon állam polgára lenni, akik egy labdarúgó-mérkőzésre jönnek, de törnek-zúznak, majd miután a magyargyűlöletet maximálisra izgatták, szépen hazamennek. Nem akarok olyan ország állampolgára lenni, ahol egy párt publikusan megteheti azt, hogy haláltáborokról, cigány- és zsidóirtásról beszéljen, mert talán pár év múlva engem, a székelyt is ki akar majd irtani. Itthon, Székelyföldön legalább román barátaink tisztelnek, mert magyarok vagyunk, és olyan kultúrát teremtettünk, amire ők felnéznek.

Karda Zoltán, Sepsiszentgyörgy
Székely Hírmondó
... http://erdely.ma/publicisztika.php?id=149187&cim=miert_nem_kell_nekem_a_magya ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 14:56 | Sorszám: 91
Mesékben számos nemeslelkű magyarról olvastam.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 14:10 | Sorszám: 90
A románokat és a szerbeket csak távolról, hírből ismerem.
Közelről, meglehet, ők se jobbak mint mi.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 11. 14:00 | Sorszám: 89
Azt még nem tudom, hogy a románok vagy a szerbek-e a jobbak (egymáshoz képet).
Volt módom betekinteni 1 szerb tévéadásba (merthogy a mi Mucsánkon szerbek is élnek, ezért az ő adójukat is belenyomták a kábelba).
A szerb műsorvezető hölgy szépen felöltözve, jólfésülten, választékos stílusban beszélt, öröm volt nézni-hallgatni.
Nem úgy mint a döglődve, kanapén nyáladzó Alföldi-féléket.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 13:36 | Sorszám: 88
Már ki is derült: a románokat tartja nemeslelkűnek.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 13:35 | Sorszám: 87
Na azért álljunk meg.
Nehogy már a szőröstalpú bocskoros hegyi olájokat állítsd példaként elénk!!
Tán jobban tetszenek neked mint mi?
Folyamodj menedékjogért Pontához!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 13:24 | Sorszám: 86
Azt is hallottam, hogy a trágár beszédünk miatt a románok is megvetnek minket (joggal).
Állítólag a román gúnynevünk (bozgor) előtagja a leggyakrabban használt szavunk első fele (a folytatás az ungur szó maradéka).
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 13:13 | Sorszám: 85
1x már (2000-ben) megkísértett a kivándorlás gondolata.
Akkor amiatt keseredtem el, mert nemtisztelt honfitársaim trágárul beszéltek, talán még a 80 %-osnál is nagyobb arányban.
De azt mondták, hogy külföldön is csak 1-2 hétig érezném jól magam: amíg nem értem a beszédüket.
Szóval, az a 80 % nem is biztos hogy rossz arány, más népek talán még szarabbak.
Bár, azért akadhatnak jobb népek is.
Azt hallottam, Kongóban az ott élő népnek nincs is szava a káromkodásra.
Azóta Kongóba vágyom.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...