12:56:15
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Választások 2014
... Elejére 1. lap 
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 23:21 | Sorszám: 95
Ez az adott oldalon megjelenő kommentelők véleményéből is látszik.
Lehet nem provokátor, csak identitászavaros megalkuvó. Vannak ilyenek, nem kell foglalkozni velük.
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 21:45 | Sorszám: 94
Ez egy barom, provokátor!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 15:11 | Sorszám: 93
Az önképünk, végülis, mese-szinten nem rossz.
A baj csak az, hogy nem olvassuk/nem vesszük komolyan a meséinket.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 11. 15:00 | Sorszám: 92
Miért nem kell nekem a magyar állampolgárság?

Döbbenten figyeltem a román–magyar labdarúgó-mérkőzéshez kapcsolódó eseményeket Budapestről. Láttam, olvastam annak a pár száz idiótának az esetét, akik az ÉN városomban magyarokkal balhéztak, verekedtek.

Régóta kérdezgetik tőlem, miért nem veszem fel a magyar állampolgárságot? Több oka van ennek. Egyik az, hogy amíg engem Romániában bozgornak, hazátlannak nevez a románság alacsonyan művelt és kevésbé iskolázott rétege, addig Magyarországon székely oláh, román cigány stb. vagyok. Egyetlen hely, ahol román barátaim nem bozgoroznak le, ahol a magyarországi „testvéreink” nem cigányoznak, oláhoznak le, az Székelyföld.

Végigfutott az agyamon hazafelé jövet, miféle helyzet állna elő, ha Székelyföld Magyarországhoz tartozna. Legalább olyan rossz lenne, mint ahogyan most állnak a dolgok. Most a regáti műveletlen oltyánok és egyéb állatfajták aláznak meg nap mint nap, ám ha Magyarországhoz tartoznánk, akkor a saját fajtánk tenné ugyanezt.

Nem kérek magyar állampolgárságot, hiszen nem akarok olyan alakokkal egyazon állam polgára lenni, akik egy labdarúgó-mérkőzésre jönnek, de törnek-zúznak, majd miután a magyargyűlöletet maximálisra izgatták, szépen hazamennek. Nem akarok olyan ország állampolgára lenni, ahol egy párt publikusan megteheti azt, hogy haláltáborokról, cigány- és zsidóirtásról beszéljen, mert talán pár év múlva engem, a székelyt is ki akar majd irtani. Itthon, Székelyföldön legalább román barátaink tisztelnek, mert magyarok vagyunk, és olyan kultúrát teremtettünk, amire ők felnéznek.

Karda Zoltán, Sepsiszentgyörgy
Székely Hírmondó
... http://erdely.ma/publicisztika.php?id=149187&cim=miert_nem_kell_nekem_a_magya ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 14:56 | Sorszám: 91
Mesékben számos nemeslelkű magyarról olvastam.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 14:10 | Sorszám: 90
A románokat és a szerbeket csak távolról, hírből ismerem.
Közelről, meglehet, ők se jobbak mint mi.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 11. 14:00 | Sorszám: 89
Azt még nem tudom, hogy a románok vagy a szerbek-e a jobbak (egymáshoz képet).
Volt módom betekinteni 1 szerb tévéadásba (merthogy a mi Mucsánkon szerbek is élnek, ezért az ő adójukat is belenyomták a kábelba).
A szerb műsorvezető hölgy szépen felöltözve, jólfésülten, választékos stílusban beszélt, öröm volt nézni-hallgatni.
Nem úgy mint a döglődve, kanapén nyáladzó Alföldi-féléket.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 13:36 | Sorszám: 88
Már ki is derült: a románokat tartja nemeslelkűnek.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 13:35 | Sorszám: 87
Na azért álljunk meg.
Nehogy már a szőröstalpú bocskoros hegyi olájokat állítsd példaként elénk!!
Tán jobban tetszenek neked mint mi?
Folyamodj menedékjogért Pontához!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 13:24 | Sorszám: 86
Azt is hallottam, hogy a trágár beszédünk miatt a románok is megvetnek minket (joggal).
Állítólag a román gúnynevünk (bozgor) előtagja a leggyakrabban használt szavunk első fele (a folytatás az ungur szó maradéka).
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 13:13 | Sorszám: 85
1x már (2000-ben) megkísértett a kivándorlás gondolata.
Akkor amiatt keseredtem el, mert nemtisztelt honfitársaim trágárul beszéltek, talán még a 80 %-osnál is nagyobb arányban.
De azt mondták, hogy külföldön is csak 1-2 hétig érezném jól magam: amíg nem értem a beszédüket.
Szóval, az a 80 % nem is biztos hogy rossz arány, más népek talán még szarabbak.
Bár, azért akadhatnak jobb népek is.
Azt hallottam, Kongóban az ott élő népnek nincs is szava a káromkodásra.
Azóta Kongóba vágyom.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 12:55 | Sorszám: 84
Egyetértek mpd kollégával: nincs olyan, hogy "nemeslekű nép". Ha tudsz, légy szíves mondj egyet, s legfeljebb majd kielemezzük a történelmét és a jelenét összehasonlítva a miénkkel. Tény, hogy a Habsburgok által elkezdett, és a Kádári mutyi-diktatúra által folytatott errózió óriási károkat okozott a nemzetté válásunkban (amely folyamatot voltaképpen csak a reformkor tájékáról eredeztethetjtük mind a magunk, mind más nemzet esetében is) és az egyének önbecsülésében.
Szerintem, önmagából a 2004-es népszavazásból (amely totálisan előkészítetlen volt és elhamarkodott) túlságosan sommás véleményeket nem lehet levonni. Ma pl. már egészen más lenne az eredménye (a szavazási részvétel aránya is), nem is szólva egy újabb, nemzeti oldal által megnyert választás esetén pl. 5 év múlva.
A társadalom (amelynek, ha a megnyilvánulásai értelmi szintjét mérnénk, kb. egy 10 éves gyermekéhez hasonló értelmi szintet találnánk) pedig olyan mint egy tükör, amely csak azt reflektálja vissza, amit a média, ill. a véleményformáló elit rávetít.
Egyébként pedig itt Kelet-Európában - miután itt mindig is átjáróház volt - eleve minden nép arra szocializálódott, hogy a rövid távú érdekeit tartsa fontosabbnak a hosszútávúaknál, mert - ugye - ki tudja mit hoz a holnap? Ezzel a keleteurópaisággal persze én nem tudok azonosulni, se megvédeni, de kénytelen vagyok ezt a tényt tudomásul venni.
Szóval ez a 80 %-os megjegyzést megalapozatlan, durva sértésnek tartom, és felvetődik a kérdés: akkor miért sanyargatod magad itt, a szaremberek országában?!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 12:16 | Sorszám: 83
1ébként én támogatom, hogy az erdélyi románok is akarjanak magyar (állampolgár)ok lenni.
Ez alapja lehetne az Alföld és Erdély újraegyesítésének.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 12:08 | Sorszám: 82
Az is.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 11:46 | Sorszám: 81
És a HB román?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 11:06 | Sorszám: 80
A HT magyar: testvér.
A HT román: felebarát.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 10:39 | Sorszám: 79
Legyen úgy. Nem fogok belemenni abba, ki testvér és ki nem. Pedig megérne egy misét. De azért nem akarok ezen vitázni, mert VALÓBAN mocsok szemét egy eset volt az a népszavazás. És afölött nincs vita.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 08:06 | Sorszám: 78
Hiába maszatolsz: akinek van vesztenivalója és emiatt elárulja a testvérét, az szarember.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 07:39 | Sorszám: 77
A másik véglet. Akinek nincs veszítenivalója, az megintcsak nyugodtan lehet nemeslelkű. De talán ott még nem tartunk azért. Bár, haladunk szépen.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 07:26 | Sorszám: 76
Móricz Zsigmond: Hét krajcár.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 07:25 | Sorszám: 75
Szerintem éppenséggel ti vagytok liberálisak, amikor "véleményes"-nek tartjátok a testvérárulást.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 07:23 | Sorszám: 74
Nemeslelkű nép nincsen. Nemeslelkű emberek vannak. Nemeslelkű egy ember, ha megteheti, hogy az legyen. HA neki is haszna van, de legalább nincs kára a nemeslelkűségből.
Csupaszseggű, létbizonytalanságban tartott ember ritkán nemeslelkű.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 11. 07:21 | Sorszám: 73
Nem tudom miért kussol a Jobbik, de szerintem most jól teszi.
Úgysem tudna versenyezni a kommancsok szappanoperájával.
És hát Vona nyilván látja, hogy a Híradókban napi ötezerszer beolvasott "bukottbaloldal, gyurcsánybajnai, elmútnyócév, eltörölnék-a-rezsicsökkentést" az komoly versenyelőny, ha ugyanennyiszer beolvasnék, hogy "nejlonnáci masírozó hőbörgők", azzal nehéz lenne versenyezni. Ők ezzel szemben kapnak tíz-tíz másodpercet naponta a médiában.
És ez a válasz másik része: lehet, hogy nem is kussolnak, csak a média egy kissé, hogyismongyam, egyoldalú a tájékoztatásban.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 10. 22:04 | Sorszám: 72
Őszintén sajnálom, hidd el, én is sokkal szívesebben élnék 1 nemeslelkű nép körében.
Sajnos, a magyar lakóság nem az.
Kádár 80 %-ban sikeres munkát végzett.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 10. 21:18 | Sorszám: 71
Egy a hívószó, de
- a kis pártok nem fognak megelégedni a semmivel, amit az mszp kínál nekik
- a jelentősen csökkenő képviselői helyek száma miatt nagy lehet a tülekedés, civakodás (mondjuk ez a jobboldalon is gond lehet, biztosan lesznek megsértődők, kipakolók)

Amit nem értek, hogy miért kussol a jobbik. Simán átengedi a kritikus ellenzék szerepét a maszopnak.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...