14:42:16
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Határterületek a tudományban
... Elejére 1. lap 
kujtorgo
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 16:58 | Sorszám: 539
"A kínaiak bölcs emberek, nem években, hanem korszakokban gondolkodnak.
25-30 éven belül még nem jön el az az idő, hogy eséllyel vegyék fel a harcot a globális amerikai hegemónia megszüntetéséért."
Mi a véleményed arról, hogy Kína a Japán fejlődési utat fogja megismételni (csak nagyobb méretekben), vagy másfajtát?
Japán most milyen? Keleti kultúra, vagy utánozzák a nyugatot? (Nem a technikára gondolok most itt, hanem élet-ideálra.)
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 16:40 | Sorszám: 538
Megpróbálok utánanézni, gyalókám. Amit eddig leírtam, többnyire az ún. matematikai ingára igaz (főleg a T lengésidő) -súlytalan fonalon pontszerű tömeg leng-, van fizikai és sok más is.

Persze, ha ide-oda leng, ez lehet kúpinga vagy gömbszelet inga is, attól függően, milyen felületet jár be a tömeg.

A sima lengésidőt a zsinór hossza és az erőtér szabja meg. Ha ki tudsz találni olyan spirituális effekteket, amelyek ezeket befolyásolni tudják, winner vagy.
gyaloggos
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. június 16. 16:07 | Sorszám: 537
No, ha már szóba került az inga!

Haználható-e a tudalatti, illetve a kollektív tudalatti közvetítőjeként?

Most lépek, mindenkinek minden jót!
gyaloggos
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. június 16. 15:58 | Sorszám: 536
Biztosan!
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 15:51 | Sorszám: 535
Pedig ha beleszámolod, hogy a Red Bull receptet úgy lopta a tulaj egy évezredes kultúrából...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 14:45 | Sorszám: 534

498-hoz mit szólsz? Van benne érthető? Nem küldöm Stockholmba, amíg nem köpködik meg sokan.
gyaloggos
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. június 16. 14:41 | Sorszám: 533
Én is roppant mód figyelek!
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 14:34 | Sorszám: 532
Tudod, történelemben mindig igazat adok neked! De abban valószínűleg egyetérthetünk, hogy egy ilyen világban egy sok próbát kiállt vallás megtarthat.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 14:28 | Sorszám: 531
Az ötszáz év kicsit túlzás.
És az is sokat elmond Iránról, hogy népességének több mint fele még a 25. életévét sem töltötte be.
Tehát több energia van bennük, mint a Red Bullban.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 14:20 | Sorszám: 530
Igen, én is úgy gondolom, hogy a nagyon régi és a kvázi fiatal kutúrákban erős tartalékok rejlenek.

Ill. mindenben, ami nem férges.

Az arab/moszlim világnak kb. ötszáz év előnye van a hátrányából.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 14:18 | Sorszám: 529
A kínai pénzek USÁ-ba való befektetése nem más, mint életbiztosítás.
Fenyegetetettség látszatának keltése és pénzügyi befolyás.
A kínaiak bölcs emberek, nem években, hanem korszakokban gondolkodnak.
25-30 éven belül még nem jön el az az idő, hogy eséllyel vegyék fel a harcot a globális amerikai hegemónia megszüntetéséért.
Addig csak csendben, magukba zárkózva fejlődgetnek, építkeznek.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 14:16 | Sorszám: 528
Kicsit zanzásítottad. El kell indítani. Nagy gömb, nagy tömeg. Nagy a tehetetlensége. Azaz sokáig mozog, tovább leng, mint egy kicsi, herényi golyó.

Leng. Lengési síkját megtartja, a Föld pedig szépen elfordul alatta. Lásd Foucault-inga.

Azért leng, mert a kötélerő és a gravitáció közös munkája lengeti. Természetes. Szép.

PS: A Sánc utcában én is voltam néhányszor
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 14:13 | Sorszám: 527
"Kezdelek érteni. Az inga úgy indul, hogy felfüggeszted. Lefelé lóg. Nem mozog. Nem is fog, amíg nem nyúlsz hozzá Te vagy bárki más."

Idáig tudlak követni.

"Aztán megfogod a golyót a végén, oldalra húzod és elengeded. Így kezdődik a mozgás."

Eszem ágában sincs bazergálni azt az ingát!
A gellérthegyi csillagvizsgálóba jártam renceresen gyerekkoromba. Ott leng egy baszottnagy inga. Nekem akkor még azt magyarázták, hogy azért leng, mert forog a Föld, és ezt a mozgást reprezentálja a négyemeletnyi zsinóron függő súly. Sokat nézegettem a mozgását elgondolkodva.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 14:12 | Sorszám: 526
Nem olvastam, de Irán fenyegetettségét mélyen átélem. Nem lesz könnyű dolguk, ha Kína vagy az oroszok nem nyúlnak a hónuk alá. Állítólag Kína befolyásolni tudja a dollárt. Van olyan hatékony az is, mint néhány hadosztály...

Hát kérem, a nagy és ősi amerikai civilizáció fenyegeti itten a se kultúrával, se történelemmel rendelkező keleti népeket...
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 14:07 | Sorszám: 525
A múlt heti Demokratában leadták az iráni elnök Buschnak írt levelét.
Nem olvastad véletlenül?
Szenzációs!
Mondjuk mindig is szimpatizáltam a perzsákkal, de ez a levél különösen a szívemből szólt.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 14:06 | Sorszám: 524
Kezdelek érteni. Az inga úgy indul, hogy felfüggeszted. Lefelé lóg. Nem mozog. Nem is fog, amíg nem nyúlsz hozzá Te vagy bárki más.

Aztán megfogod a golyót a végén, oldalra húzod és elengeded. Így kezdődik a mozgás. Két erő hat rá: a kötélerő a madzagban és a nehézségi erő. Ezt mutatja a formulában az l és a g. A pi arra utal, hogy körpályán mozog - ha a kötél nyújthatatlan.

Ez az egész azért érdekes szerintem, mert egy viszonylag egyszerűnek tűnő dolgon a mechanikai tudományok jórészét demonstrálni lehet.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 14:02 | Sorszám: 523
Köszönöm Szerencséje volt. Nem voltam nagyon mérges, csak egy kicsit bosszantott fel...
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 13:59 | Sorszám: 522
Hát pedzegetni fogja, de a tantusz legfeljebb majd a jövő héten esik le, ha egyáltalán leesik. Szép válasz volt.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 13:56 | Sorszám: 521
Csak hogy ne haljak meg teljesen hülyén: ha a 0,904 g arra akarja rávenni az ingát, hogy a Vénusz középpontja felé nézzen, akkor túlképpen mi téríti mozgásra, ha a forgási sebesség nem képes arra?
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 13:54 | Sorszám: 520
Ono, félek az imént nagyon partvonalra tettem ezt a mavo gyereket a kék Sickratmanban... Mit tegyek? Vagy gondoljam azt, úgyse érti?
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 13:53 | Sorszám: 519
Okéoké, kiszálltam!
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 13:49 | Sorszám: 518
Game over, my friend. See Budó: Kíséreti fizika, I. kötet
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 13:48 | Sorszám: 517
Első lépésben forgás nélkül:

Tf/Tv=gyök(0.904)= 0.951

Tehát pusztán így a Földön 1s a lengésidő, a Vénuszon 0.951s. Hm?
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 13:47 | Sorszám: 516
Nadehát a Vénusz majdnem tökéletes gömb!
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. június 16. 13:44 | Sorszám: 515
Megnéztem, a felszinen 0,904 g a gravitáció.
Szóval, akkor?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...