01:24:41
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Határterületek a tudományban
... Elejére 1. lap 
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 14:01 | Sorszám: 1134
Hatszázegynéhány év óta... hihetetlen... egyszer jártam Chartreuse-ben, megnéztem az apátságot... nagyon szép volt, elképesztően csendes... megérintett az a hely. És a barátok ősi receptje szerint készül a közelben a Chartreuse likőr
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 14:00 | Sorszám: 1133
"a sör eredete a mezopotámiai kultúrákig vezethető vissza"

... (de mér fontos ez a sörnézéshez ?)
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:57 | Sorszám: 1132
Connoisseurs appreciate Franziskaner Weissbier!
Bavarian brewing tradition since 1363
: http://www.franziskaner.com/
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:55 | Sorszám: 1131
nade, most már csak a csapolásáról és annak nézéséről kezdtünk beszélni!
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:54 | Sorszám: 1130
Köszönöm, nekem a legjobb Vagy az Edelweiss. Lassan mondom: szű-ret-len
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:54 | Sorszám: 1129
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:54 | Sorszám: 1128
(Általában nincs olyan sok és marad a Kozel.)
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:52 | Sorszám: 1127
Sajnos a Guiness nekem nem jött be... 16 éve ittam először és akkor nagy élmény volt. Ma már inkább búzasört iszom, ha éppen van rá papírpénz.
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:50 | Sorszám: 1126
Guinness: a korsót 45 fokos szögben kell tartani!...
Ha megtelt a korsó, és nem fehér(drapp?) a teljes belseje, akkor nem jó csinálták!
Ha jól tudom...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:50 | Sorszám: 1125
Nem tudod, kik találták fel a sört?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:39 | Sorszám: 1124
Akkor nézzük meg 1-2 korsó sör csapolását ...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:34 | Sorszám: 1123
De azért ne hidd, hogy nem szeretem Még azt is imádom nézni, ahogy a kocsmában csapolják!
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:33 | Sorszám: 1122
Most nem férne belém... szégyellem magam
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:32 | Sorszám: 1121
Akkor legalább igyunk 1 sört !
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:17 | Sorszám: 1120
Valóban
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:15 | Sorszám: 1119
Nem lehet mindenki miniszterelnök...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:12 | Sorszám: 1118
Így meg maradok, aki vagyok: egy kis senki
Bátky János
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:08 | Sorszám: 1117
Viccelsz. Én nem vagyok zseni, mint Heisenberg volt. De ha élne, csak tőle tanulnék fizikát. Hogy végre érthessek hozzá.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. szeptember 22. 13:04 | Sorszám: 1116
És Heisenberg ????
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 12:58 | Sorszám: 1115
Nem tudom. Logikailag... talán a semminek nincs. Nem vagyok egy Gödel.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 12:40 | Sorszám: 1114
Mindennek van oka ??
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 12:14 | Sorszám: 1113
Tehát? Mindennek van oka.

Én már ezzel nem értek egyet, ha az okot szándékként, célként érted.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 22. 11:08 | Sorszám: 1112
Tehát? Mindennek van oka. De a kauzalitás nem mindig érthető.

Barátommal sokszor vitatkozunk az emberi történelemről. A rengeteg hiábavalónak tűnő áldozatról. Ám amikor feltételezzük beszélgetésünkben, hogy van egy elmondhatatlan entitás, aki mindenről tud, akkor a következő kérdés: miért hagyta, hogy így legyen? A lehetséges választ senki sem tudja persze, de akkor valami őrült komoly, nagy projekt kell, hogy legyen, ha emberek százmilliói, milliárdjai halnak meg, mert nem lehet értelmetlen az áldozat, főleg ha saját képmásra teremtett emberekről van szó.

Ílymódon az egyetlen értelmes kérdés a kiinduló feltételből: mi a cél?

És most egy nagyon vad spekuláció.
Ha van, akkor mindannyian részesei vagyunk. Az is, aki kiválasztottnak tartja magát és az is, aki nem, vagy nem tudja, hogy az-e. Biztos van más út is, amit én elképzeltem, az oda vezet, hogy outsiderként már el tudom képzelni, miért-mire "kiválaszt(at)ott" Izrael, mert az egyik szent könyvükben van egy olyan fizikai analógia, amely az előző nem természettudományos és korábbi fizikai feltevések-analógiák értelmében elmeséli, milyen munka van hozzájuk rendelve.

Úgy láttuk a barátommal, hogy a cél elfogadásából kiindulva: a dolgukat végzik. Ha meg nem így van, egy spekulációval kevesebb.
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. szeptember 21. 18:56 | Sorszám: 1111
A magfúzió egy permanens forradalom.
Először szét kell rombolni az atommagot, hogy egy másik, magasabbrendűt hozhassunk létre.

Ez mindjárt válasz is a kérdésedre. Társadalmilag ilyen folyamat a Nemzetközi Kommunista Mozgalom (továbbiakban NKM) az ő permanens forradalmával.
Persze a társadalmi folyamatok sohasem tökéletesek. Így az NKM is - a majdnem tökéletessége ellenére is - még csak a rombolásig jutott.
Bátky János
Olvasta: 3 | Válasz | 2006. szeptember 21. 17:21 | Sorszám: 1110
Bocsánat. Myblog.

off
Van egy olyan bomba, amit atombombának hívnak és kb. azon alapszik, hogy egy kalapáccsal kidobjuk az ablakot. Pontosabban egy golyóval belelövünk egy nagyobba és az a nagyobb golyó szétmegy. Ha gyors a kicsi, olyasmi, mint puskagolyó az ablaküvegnek. Ha lassú, akkor rombol , kb. az a fisszió vagy maghasadás. Ha kellő mennyiségű anyagban történik mindez (kritikus tömeg) és szabályozatlan, az a láncreakció. Az ilyen bomba tehát az atombomba vagy tisztán fissziós bomba. Ha az ablak hasonlatot vesszük csak figyelembe, akkor is vandálság.
Nevezhetjük ezt differenciális bombának is magunknak, mert széttör.

Elmésebb emberek nem elhanyagolható presszúra hatására kitalálták, hogy ennél komolyabb bombát is lehet észíteni, ha a XX. századi fizika haladó vívmányait az előző atombombánál is komolyabb dologra használják. Mi lehet más, mint a Napot lehozni a Földre. Mindenki vágyott erre a nagyszerű dologra, jó meleget csinál a lökéshullámon kívül, bár a radioaktív sugárzás elhanyagolhatóbb, mint a fenti esetben. Ez a bomba az úgynevezett hidrogénbomba a fúziós bomba, amely csodák csodájára azt használja ki, amiből Napunk hőt nyer. Atommagok állnak össze új maggá és energiát adnak le. Összeállás.
Legyen ez az integrális bomba, mert egyesít.

Az érdekesség az, ha az ismeretterjesztő filmeknek hinni lehet, hogy atombomba gyújtja be a hidrogénbombát. Egy differenciális, széttörő az egyesítő, integrálist.

Elvileg ez az analógia alkalmazható lenne máshová is. Pl. lehet-e ilyen máshol a természetben? A társadalomban? Mondjuk egyik nép lehet-e katalizátora, differenciálója egy másiknak, kritikus tömegét elérve, úgy hogy a másik népet begyújtsa? Mi lenne az? Milyen Napot hozna a Földre??? Kik, mely népek lehetnek összetevők???

on Myblog switched off.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...