18:47:46
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Ferencvárosi TC és egyéb sportok
Téma: foci VB - ollé !
... Elejére 1. lap 
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 13:21 | Sorszám: 116
Ebben tévedsz, ez ugyanis az én elméletem .
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 10:22 | Sorszám: 115
Hát ez az. Van egy elméletem erre: néhány klub remek pénzmosoda lehet, ezért érdemes fenntartani őket.
merthogy ésszerű indoka nincsen ennek. Innen nincs lejjebb, elértük a gödör fenekét.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 10:14 | Sorszám: 114
Nem hiszem el, hogy ezeket ezért a játékért fizetik, ráadásul igen jól.
Ezért a szintért külföldről bárkit idehozni vétek. A repülőjegy árát nem éri meg.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 09:12 | Sorszám: 113
Mégis van egy gondolatom, úgy látszik még, mindig mérges vagyok: a DVTK-szurkereknek minden elismerésem. Példaértékű szurkolás a semminek.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 09:07 | Sorszám: 112
Azt hittem, hogy a tegnapi mérkőzés nem tartogat már számomra meglepetést. A mérkőzés végén lekapcsoltam a TV-t, ma reggel viszont elolvastam a nyilatkozatokat. Szivics mester dicsérte a csapatot, tetszett az, amit látott. Dióhéjban ennyit mondott. Na, ez a másik szégyen itt. Helyébe elrebegtem volna valami bocsánatfélét, vagy csak nyeltem volna nagyokat.
Még ami eszembe jutott, s többet nem vagyok hajlandó ezzel foglalkozni: Hallgatom a szpíkert a lefújás pillanatában, nem szó szerint, de a lényeg: "nem baj, a győzelem és a 3 pont megvan."
Az ilyennek szögre kéne akasztania a mikrofont. Meg elfelejtenie, hogy a labdarúgáshoz, a nemzetközi kupák szabályzataihoz valaha is hozzászólt.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 08:28 | Sorszám: 111
Öt méterre sem tudunk pontosan passzolni. Labda nélkül semmi mozgás nincs. Labdával meg lassú mozgás van. Védőink nem tudnak helyezkedni. Beadásaink rendszeresen a kapu mögé mennek. Lövéseink 45%-a földberúgás utáni labdavánszorgás, 45%-a az égbe száll, most akkor higgyem el, hogy ez a véletlen balszerencse, és a maradék 10% a valódi? Labdakezeléshez 10 méter sugarú kör kell.
Egyáltalán, ezek semmit se tudnak, amit valaha a serdülőkkel játszva megtanítottak, és utána azokra az alapokra lehetett fejleszteni.
Nincs már utánpótlás-edző? Nincsenek testnevelő tanárok?
Ha belegondolok, vannak, de azok nem szeretnek és nem is tudnak focizni. Akiket ismerek, azok mind izomagyúak, küzdősportot űznek vagy futóbolondok.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 08:26 | Sorszám: 110
Olvasom a véleményeket, sajnos egyet kell értenem.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 08:01 | Sorszám: 109
Bátyám, azonnal tépje meg ruházatát, szórjon hamut a fejére! És, ha nem tetszik magának a vébé, nézze meg felvételről a Diósgyőr tegnapi meccsét! mindjárt hálát ad az Úrnak egy Guatemala-Burkina Faso meccsért is!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 04. 07:59 | Sorszám: 108
Tegnap megnéztem a Dejósgyőr meccsét. És totál le vagyok sokkolva!
Itt tartunk? Itthon, egy félidőn át (totál jogtalanul, andorrai bíró fújt )emberelőnyben, iszonyú mázlival nyerünk 2:1-re egy MÁLTAI csapat ellen?
Már értem a Fradi keddi haldoklását, szintén máltai csapat ellen.
A különbség, hogy a DVTK-nak jelenleg éppen hogy van egy kezdőcsapatra való játékosa, a Fradi meg BL-csoportkörről álmodik.... és összevásárol egy komplett jugoszláv "D"-válogatottat.
Uramatyám, tudtam, hogy baj van, de hogy ekkora....
És nemigen hiszem, hogy magyar amatőrökkel ne tudnánk méltó ellenfelei lenni máltai csapatoknak! Minek ezért drága játékosokat fizetni? És immár azt hiszem, kidobott pénz minden stadion.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 03. 13:38 | Sorszám: 107
Mondjuk azt a nőies szakállt igazán levághatná magáról...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 03. 13:14 | Sorszám: 106
Emelt fővel búcsúzott az Egyesült Államok a vébétől - ez volt az általános vélemény Amerikában a belgák elleni vereség után.
A csapat legjobbjából, szimbólumából, a kapus Tim Howardból pedig nemzeti hős lett. A védelmi miniszter, Chuck Hagel személyesen
hívta fel, hogy megköszönje neki, amiért „megvédte Amerikát”. Howard 16 esetben védte meg biztos belga góltól az amerikai hálót.
Barack Obama elnök szintén telefonon gratulált neki.

Magyar származású az amerikaiak új nemzeti hős futballistája
Amerika új hőst talált magának az Egyesült Államok...
... http://valasz.hu/sport/magyar-szarmazasu-az-amerikaiak-uj-nemzeti-hos-futball ...
... www.facebook.com/Pestimiska?fref=nf
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 02. 17:36 | Sorszám: 105
Bruce Willis? Chuck Norris? Ugyan már: Tim Howard!
Szerző: Sárneczky Krisztián | 2014. július 2, szerda

A labdarúgó világbajnokság és a csillagászat viszonylag messze állt egymástól, egészen a tegnap esti fantasztikus kapusteljesítményt hozó Belgium-USA mérkőzésig.

A kedd esti mérkőzés után, ahol Tim Howard világbajnoki rekordnak számító 16 védéssel tartotta életben az amerikai reményeket, azonnal megtalálták a megoldást a bolygónkat veszélyeztető kisbolygók elhárítására. A Twitteren terjedő mémhez csak annyit, hogy Willis és Norris urak, itt az idő nyugdíjba vonulni!


http://www.csillagaszat.hu/hirek/asztroblog/bruce-willis-chuck-norris-ugyan-m ...

keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 02. 16:31 | Sorszám: 104
Mondom nem én mondtam, hogy "nem".
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 02. 14:56 | Sorszám: 103
Akkó' bocsesz!!
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 02. 14:54 | Sorszám: 102
NEM!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 02. 12:15 | Sorszám: 101

Ferenc pápát a vatikáni svájci gárdisták meghívták, hogy nézze velük együtt az argentin–svájci vb-nyolcaddöntőt.
Sajtóértesülések szerint a szentatya ezt köszönettel visszautasította, de a Twitteren megosztott fotó szerint mégis
ott volt.
... https://twitter.com/StephyCardone/status/484062792392400896/photo/1
... www.facebook.com/puskas.legenda?fref=nf
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 02. 09:43 | Sorszám: 100
Persze, világos. De ettől még beszélhetünk róla szubjektíve, nem?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 02. 09:30 | Sorszám: 99
Tudomásul kell vennünk:
1.) A futball NEM INTELLEKTUÁLIS, de POPULÁRIS "örömöket" nyújtó foglalkozás és szórakozás.
Ezért is alakult ki, jött létre a futballal kapcsolatban a : FUTBALLIPAR terminus.
2.) Részben a fentiekkel is összefügg hogy a mai futballban lehet valamit "szeretni" is meg "nem szeretni is", ámde a "dolgok" a fociban nem az "egyes ember" az "individuum" kívánságai és elképzelései szerint 'mennek, de legalábbis fognak menni, hanem a "tömegigény" sodrása szerint--annak megfogalmazott vagy nem megfogalmazott kivánalmai szerint.
3.) Leginkább a "pop-rock" "kultúra" folyásához hasonlóan fog menni a "ketyere" a fociban is, ami már rég nem kultúra. Persze a futball sem kultúra, bármennyire is szeretnők azt, s bármennyire is tekintélyes notabilitások használják is e terminust.
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 02. 08:45 | Sorszám: 98
Nem szeretem ezt az újfajta futballt. Igaz, a kiscsapatoknak jó, mert bárki ellen partiban tudnak így lenni, de nekem nem tetszik. Talán jobb, mint a spanyolok strandfocija, de ez az új irány, igaz, hogy más irány, de ez se túl jó. Gladiátorfutball. Olyan jelenségek hódítanak tért, amelyek valahogyan nem a sport lényegéhez tartoznak. Megváltoztak a szabálytalanságok is. A könyöklés, a lábra taposás eddig, korábban shocking-nak számított, most meg teljesen természetes. A bírók (és a riporterek!!) képtelenek egységesen kezelni a "labda vagy baba" kérdését is. Becsúszik a védő, viszi a labdát is meg lesöpri az ellenfelet is . Szimpátia kérdése, hogyan ítéli meg a bíró (és a riporter!!!). Egyszer azt mondja: nem ért labdát, fault! Aztán máskor: igaz, elrúgta a labdát, de volt kontaktus is. Harmadszor: a védő először a labdát találta, nem fault.
Aztán. Minden kirúgás, szabadrúgás elvégzése, meg persze a gólöröm, hosszú perceket vesz igénybe. Egy támadást van idő négyszer-ötször visszalassítani, mert a kirúgást (szögletet) még addigra sem végzik el.
Aztán. Aszongya di Maria a nyilatkozatában, minden labdáért úgy harcoltak, mintha az életük múlna rajta. Na ezt főleg nem szeretem.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. július 02. 08:33 | Sorszám: 97
Függetlenűl a mostani, braziliai futball VB--szerintem--általános alacsonynak vélt szinvonalától LEHET ENNEK A VERSENYSOROZATNAK EGY HATALMASNAGY POZITIVUMA IS, melyet jelen sorok írója most a Belgium-USA mérkőzést követően vél megsejteni. És ez a nagy pozitivum az lehet, hogy az USA-BAN "RÁKAPNAK"-"RÁSEJTENEK" AZ EURÓPAI FUTBALLBAN REJLŐ ÓRIÁSI ÜZLETI LEHETŐSÉGRE, MAGYARUL ARRA, HOGY: A "FUTBALLIPAR" EGY KOMOLY BIZNISZ NEKIK IS! Ezt mindeddig--úgy tűnik--nem, annyira vették észre, sok mindenféle számukra pozitiv körülnény ellenére sem.Ilyen, a futball számára pozitív-éltető körülmények aaz USA-ban:
1.) A sok-sok latin-amerikai és közép-amerikai, s némiképp az európai bevándorló.Köztük alacsony társadalmi osztályú: illegális bevándorló.
2.) Az 1994-es USA-beli alapvetően SIKERTELEN, "se hal se hús", náluk rendezett VB, melyet csak egy hajszál választott el a totális bukástól.S amely tulajdonképpen a zsidó-német Henry Kissinger HÓBORT-jának tűnt sok amerikai szemében, melyet hatalmi helyzetei révén ez a nagy "szarkeverő" egyszerűen KERESZTÜLVERT az ottani üzleti világon.
3.) Pelé megjelenése anno a New York Cosmos csapatában és sok-sok elöregedett-elaggott-levitézlett "európai világsztár" Új Világba "transzponálódott élettere".Futballalkotó mivoltukkal egyetemben.
4.) David Beckem szerepvállalásai a Los Angeles-ben és ugyanott Jörgen Klinsmann -é is.
Szumma-szummárum.Valahogyan úgy sejtem: a következő, az oroszországi Vb-re áll elő az a nagy harci helyzet és akkorra biztosan előáll ez, hogy az USA komoly pénzemberei és--ezt nem kevés cinizmussal mondom--kellően primitív szurkolói óriástömegei és "üzletet látnak majd" és "figyelemre érdemes ŐRÜLETET" az európai futball amerikai bizniszében.Jó ez, rossz ez? A fene tudja, de úgy néz ki: EZ LESZ 2018-ra.
k.k.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 01. 13:26 | Sorszám: 96

http://www.youtube.com/watch?v=GpnsjJfoa5w
Severa celebrates goal (world cup 2014, Portugal vs USA)
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 01. 13:22 | Sorszám: 95
http://mno.hu/foci_vb_2014/mar-dobogon-van-a-braziliai-vb-1235014

2014. július 1., kedd 13:13 , forrás: MTI, szerző: TK

Még a nyolcaddöntők sem értek véget a brazíliai labdarúgó-világbajnokságon, de a gólmennyiséget illetően már most minden idők harmadik leggazdagabb tornáját láthatják a szurkolók.

keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 30. 12:29 | Sorszám: 94
Én azért nem lennék ennyire szigorú az NB1 edzőivel kapcsolatban.Miért?
Azért, mert ők nem kommunikációs szakemberek, nekik nem igazán feladatuk az, hogy "okosakat" mondjanak, hisz legjobb esetben szimpla tornatanárok vagy még azok sem.Ennélfogva én úgy gondolom, hogy ha az EDZŐSZAKMA lényegét jól csinálnák, akkor nekik a kommunikációs gyengék még elnézhetők lennének--nekik-tőlük.Persze van "alsó határ" a nyilatkozásképességben vagy nyilatkozni tudásban is--mondjuk az Urbán Flóri szint már alulról "sok"--ill. kevés.Mert Pl. Mészöly Kálmán ölég "szövegbunkó" edző volt, de játékosnak-edzőnek igencsak megfelelt, a "bazmegezés" mellett és ellenére is.Mindezt csak azért mondom, hogy ezt a problematikát én nem "finomkodám túl"--vagy másképpen: jól lenne ha a magyar futballba' a bazmegezés lenne a legnagyobb baj!
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 30. 11:10 | Sorszám: 93
Egen. Akit érdemes meghallgatni, az a Rádió szakértője, bizonyos Szabó László, az MLSZ valami gazdasági effendije. Figyelemre méltóan józan, semleges és szakmailag is komoly értékeléseket szokott adni, minden reggel úgy fél hét után nem sokkal.
Nagyon bírom amúgy a magyar NB1 sablon nyilatkozatait.
- Nem mi vagyunk az esélyesek, de megpróbálunk mindent hogy nyerjünk!
Meccs után: Úgy érzem, nem érdemeltünk vereséget! Mindent megtettünk a győzelemért, de kihagytuk a helyzeteinket. Megyünk tovább, végezzük a dolgunkat és bízunk benne hogy legközelebb sikerül.

És ilyenek. Semmitmondás, szalmacséplés. NA és a tévé szakkommentátorai játékosként ugyanezeket mondták, nem csoda, hogy azóta is képtelenek két értelmes mondatra.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 30. 11:02 | Sorszám: 92
Mindezt valahogyan én is hasonlóan láttam mint Ön.
Viszont ahhoz, amit írni tetszett--főleg az ú.n. "szakértőink" "szakértéseinek" technikájával kapcsolatban--még lerögziteném, hogy: aki kezdeményezésre és valamilyen terv végrehajtására predesztinált, mint esetünkben a Holland válogatott, az mindég nehezebb helyzetben van, mint aki:
1.) A másik csapat hibájának kihasználására, az ú.n. "kontrajátékra" bazírozik.Egyrészt.
2.) Másrészt részben a föntiekkel összefüggésben a "majd csak elszúrja valahogy az ellenfél" "taktika"--már ha egyáltalán lehet ezt taktikának neveezni--az mindég jobban teret ad vagy teret enged a "puffra" játszónak azzal szemben, aki valamit valahogyan SZISZTEMATIKUSAN AKAR(-na) csinálni etc...etc.. nos, az ilyesmi sokszor jó lehetőséget kínál az ilyen hazardírozóknak.Amit azután nagy vitézül ki lehet használni.
3.) Nem értem, hogy a magyar TV ú.n. "szakértői" hogy nem veszik a fenti igazságot-futballbölcsességet észre.Ők csak azt számolgatják, hogy ki hányszor lőtt a kapu felé, és hogy hány ilyen lövés találta el a kaput.EZ--szerintem legalábbis--NEM SZAKÉRTÉS, hanem szimpla "ez van" "az van" " amaz van" liíró futballfenomenológia.(és akkor még meg is dicsértem őket)
k.k.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...