09:31:31
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Ferencvárosi TC és egyéb sportok
Téma: Fradisták szabadon bármiről 1
... Elejére 1. lap 
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 10. 14:59 | Sorszám: 357
Már legalább 1 éve mondom-írom sok-sok fórumon.
Rosszak a válogatási ELVEK!
Hogy' rosszak?
Hát "úgy", hogyha mondjuk egy csapat--Győr, Fradi, Loki--kitöm 6 góllal egy szerencsétlen pénztelenül szegény gyenge vidéki csapatot--Eger-t, Mezőkövesdet, Kaposvár-t--s ott valaki rúg 3 gólt, az előlép "jó" játékossá, akit rögtön beválogatnak, s nem látják az ú.n. "szakemberek", hogy kik az Ú.N. "aktuális játéktól független jó futballisták--ill. rosszak"! Ezt egy KOMOLY(!) futballszakembernek látnia kellene.Például ezért MINDIG JÓ--és TÉNYLEG JÓ-- JÁTÉKOS pl.Koman, vagy Bogdán vagy például Rudolf--akkor is ha rosszul játszik--mert ők "spílerek"--tudnak focizni.Ilyen pl. az MTK-s Kanta Józsi is, akit más miatt nem válogatnék be! De ilyen "spiler" pl. a szombathelyi Halmosi is!
Ezért én kiszórnék a válogatottból egy csomó, jelenleg "bérelt hellyel" ott rendelkező futballistát,ilyen alkalmi "sztárocskákat", és például "vigyáznék" sőt a hazai bírókkal "vigyáztatnék" néhány játékosszemélyiségre, hogy nehogy megsérüljön a fontos válogatott meccs előtt.(Puskács Öcsi módszer!)Ilyen lett volna Juhász Roli de a debreceni szélvészgyors középső védő Mészáros is--akik re úgymond vigyázni kellett volna, hogy meg ne sérüljenek! És a nagyon fontos meccsek előtt--a románokhoz hasonlóan --nem hagytam volna bajnoki fordulókat játszani, ahol SZÉTRÚGJÁK a jó játékosokat és ráfanyalodunk ilyen szegény, darabos, nehezen forduló Guzmics Ricsikékre--aki miatt az első gólt kaptuk.
Rég nem lenne már helye a válogatottban Vanczák-nak, Szabicsnak, de Király Gábornak sem...
Fölöttük eljárt az idő.És Szalai meg az agyonsztárolt Böde Dani helyett Huszti-t reaaktiváltam volna már legalább 2 éve.Igy viszont van a BAKKFITTY!!!
keresztkem
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 10. 09:15 | Sorszám: 350
Mindent maguknak köszönhetnek, mindent saját maguknak idéztek elő, csakis Ők együtt, a válogatott kozmetikázhat azon a pénteki esti atomokra hullott teljesítményen.
Ez nem lesz könnyű, nagy pofon volt az nagyon amit ott kaptak, kaptunk,biztos benne van, maradt a fejekben, de itt a kedd, a sebek nyalogatásával már nem megyünk semmire, előre kell nézni, és ki kell állni, nincs mit tenni.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 10. 09:07 | Sorszám: 349
Olvastam, olvastam. Ezért is lep meg a visszavonulás. Valószínűleg szeretné már hazájában, családjával és barátaival tölteni hátralévő (reméljük hosszú) idejét...
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 10. 09:05 | Sorszám: 348
Nézted azt a..
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 10. 09:05 | Sorszám: 347
Reméljük .
Egy kicsit vissza a ma estére: Nem tudom, a pénteki mentális terhet levetkőzhetjük-e?
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 10. 09:04 | Sorszám: 346
Nézted az a védési mutatót?
91,2 százalék!!!!
Nem gyenge, de legalább bitang erős átlag...-)
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 10. 08:59 | Sorszám: 345
Áááááááá ez egy szép győzelem, de ettől még tele vagyunk nehézségekkel, főleg a nagyon szerény költségvetésünk miatt.
Sajnos.
De talán ez is változni fog rövidesen...
mackó
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. szeptember 10. 08:54 | Sorszám: 344
Pedig 36 évesen még kölyökgólya egy hokikapus...
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 10. 08:53 | Sorszám: 343
Hajrá Fradi!

Örömmel tölt el, hogy a miskolci Jegesmedvéket rendesen jégre tették a Fiúk. (Fejlődés?)
profi
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 10. 08:48 | Sorszám: 342
Visszavonult a világ egyik legjobb hokikapusa

Nem szerepel többet az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) Miikka Kiprusoff, a világ egyik legjobb kapusa.

A 36 éves finn hálóőr bejelentette: a nyáron volt elegendő ideje gondolkodni a visszavonuláson, és a családja miatt döntött így.

Kiprusoff 2004-ben a Stanley Kupa-döntőig vezette a Calgary Flames együttesét, majd később a liga legértékesebb kapusának választották. A kanadai városban közönségkedvenc kapus NHL-pályafutása alatt 623 mérkőzésen védett, átlagban 2,49 gólt kapott és 91,2 százalékkal hárította a lövéseket.

A válogatottal 2010-ben olimpiai bronzérmes, 1999-ben és 2001-ben vb-második, 2004-ben pedig Vk-második volt.
profi
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 10. 08:41 | Sorszám: 341
Szervusztok.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros.

Tegnap az Öreg-ifjaink 10-4 re elgázolták a Reacot, erről nem, viszont egy kis Fradi hoki győzedelmesen, összefoglalóval is.
http://www.digisport.hu/news/10481
kisricso
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 10. 01:30 | Sorszám: 340
1-0 Kisricso
1-1 Lundqvist (és Egervárinak viszlát...)
X-X Jegemac
1-0 Profi (minimális elvárás)
X-X Tutetem11
X-X Karesz
X-X Dani
X-X Góbé
X-X JM8H
1-0 mackó
X-X Gulya
X-X Janny
X-X Pamp
X-X gajo
X-X SAs1899
1-1 Lorinc82
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 09. 22:30 | Sorszám: 339
Egy kis jó éjt muzsika nem árthat, áldás, békesség.

profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 09. 22:08 | Sorszám: 338
"Szerintem a politológus úr egy kicsit megkésve "kapcsolta volna fel a villanyt","

Szerintem a politológus úr mintha egy kicsit megkésve "kapcsolta volna fel a villanyt",
profi
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 09. 22:07 | Sorszám: 337
Szerintem a politológus úr egy kicsit megkésve "kapcsolta volna fel a villanyt", és mintha azt is egy elemzőtől szokatlanul, érzelmileg túlfűtött, indulatoktól sem mentes módon tette volna meg...-)
Ebből is látszik, hogy nagyon odavágott most ez az eredmény.
De hát "szegénykém" látszik, hogy magyar foci ügyben nem tájékozódik napi szinten...-)
Ugyanis a honi labdarúgás kapcsán éppen a "Kisknézy" "remek teljesítményével" előrukkolni..., nos hát az számomra felér egy önleleplezéssel.
Már bocsánat.
Legalábbis szerintem, mert az önmagát rendszeresen az MTV közvetítésekre kárhoztatni kénytelen labdarúgó szurkolók számára világos, hogy a honi foci színvonalánál jelenleg csak a köztévé "világszínvonalú" közvetítései, és maga a "Kisknézy" (annyira rossz már, hogy igazándiból már kedvelem) van mélyebben.
De hát egyébként( ez az egyébként Rogán "egyébként" Antitól) mi vagyunk a 10 millió szövetségi kapitány országa ugye, tehát a Fricz úr előtt is szabad volt a pálya, és én pedig végigolvastam az Ő "szemüvegét"...-)

De itt van nékünk például a Hegyi Iván, ő már a nyolcvanas évek óta monnnnnnnya, hogy kész, vége, ettől osztán már ténnnnnnnnnnleg nincsen lejjebb, és lám, mégis mindig van.
Az Ivánnal(talán megbocsátana a megszólításért)az a gondom, hogy régen sokkal szórakoztatóbban kesergett a honi állapotainkon, sokkal jobbakat, ütősebbeket írt mint éppen ezekben a napokban, és mikor hívják be az ATV-be, no éppen most,amikor nem a legjobb, a legpengésebb formáját futja...-)

Na de..., na de ha egyszer megindulunk felfelé...
lundqvist
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 09. 18:13 | Sorszám: 336
gy dolgot fűznék hozzá, 2014.09.09-én leszek 29 éves...
Gyönyörű ajándék lenne
tutetem11
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. szeptember 09. 13:41 | Sorszám: 335
Értem és megértem amit írsz, de az élet ebben a szituban teljesen más.
Ha hideg fejjel iróasztal mögül itt és most végiggondolom, én is azt mondom, hogy haljon meg aki hülye volt. Jelen esetben a ladás. Igen ám , de: aki egy ekkora monstrumot vezet és a kezében van emberéletek sokasága az mindig minden körülmények között arra törekszik hogy a legvégső pillanatig elkerüljön egy akármilyen balesetet. De ahogy írtad, itt minden a pillanat törtrésze alatt történik. Én biztos, hogy nem ütköznék frontálisan akár én vagyok a nagyobb , akár nem. A kormány elrántása úgynevezett pavlovi reflex. A hangsúly a meddigen van. Lehet hogy a sofőr egy tizedmásodperc alatt úgy döntött hogy elkapja a kormányt és ameddig lehet , kitér. Itt centikről is beszélhetünk. Lehet, hogy nem jól mérte fel az árok közelségét, ezt nem tudjuk. Tette amit tehetett és ebből sajnos ez jött ki. Biztos, hogy az Ő élete is félresiklott azon az átkozott délutánon.
Egyébként én nem vagyok a nagy kormányelrántások embere. Volt kollegám, aki elkerülve egy macisajtot leszaró autóssal való találkozást a belvárosban elkapva a kormányt felszaladt a járdára. Isteni szerencse hogy nem ütött el éppen senkit.
De szerintem az esélyt sem lett volna szabad erre megtenni. Lehet hogy nem jól , de engem úgy oktattak hogy például Dohány utca, busszal: aki ott benéz (az autója orrával) az elbukta….
De nem kapkodom a kormányt mert ott ugye nincs hova. Természetesen más a szitu egy főúton városon kivül. Itt igenis el kell rántani a kormányt addig, ameddig lehet. Csak ez a lehet, ez egy ingoványos terület. Ahogy egy tanárom mondta: ahány olvasó annyi olvasat.
Erre egy saját példával is példát tudok mutatni.
Nekem sajnos volt „szerencsém” busszal frontálisat ütközni.
Az ürge szerencséje hogy nem mentem gyorsan mert havas eső esett és csúszott az út. A történet annyi hogy látom hogy megcsúszik az autó és átsodrodik a sávomba éppen velem szemben és irányíthatatlanul jön. Itt tehettem volna, amit Te mondtál, senki nem hibáztathatott volna. De én elkaptam a kormányt egészen pontosan addig ameddig lehetett. Ez kb 1,5 -2 méter volt mert ott egy fasor volt aminek nem szívesen vezettem volna neki a buszomat tele utasokkal. Amit tudtam megtettem és imádkoztam hogy elég legyen. Ez éppen annyira volt elég, hogy nem szemtől szembe ütköztünk hanem a busz elejének és kis részben az eleje oldalának csapódott . A fickót ugyan így is tűzoltók vágták ki a roncsból, de életben maradt. Ha face to face találkozunk akkor alattam végzi.
De ez csak egy példa a „szerencsésen” végződött kormányelkapások tengerében.
Nincs két egyforma szitu, a sofőr biztos a legjobbat akarta kihozni ebből . Sajnos ez nem így lett.
Itt emelem k mindig hogy mindenki amikor baszogatja a buszosokat, gondoljon arra hogy itt egy hiba hova vezet illetve vezethet. Egy buszvezető egy nap rengetegszer akadályoz meg balesett azzal hogy inkább ő fékez, illetve ő gondolkodik a másik helyett. Vannak szituk amik a pillanatnyi szerencsén illetve balszerencsén múlnak.
Ez az én szubjektív véleményem. Egy olyan valakié, aki sok ezer kilómétert levezetett városban, városon kivűl, illetve külföldön, hegyen völgyön szaharában.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 09. 13:03 | Sorszám: 334
Fricz Tamásnak van egy írása a blogjában:

Knézy Jenő viszont remekül teljesített!

Érdemes elolvasni.
lundqvist
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 09. 10:10 | Sorszám: 333
Elmesélek egy történetet, igaz sztori, és eme témába belevág.

Kicsiny hazánkban az orvosi vizsgálatokat a dokik úgy sz*rják le ahogy vannak...
Jobb esete egy deák és kész van...
Érdekli őt hogy adott ember milyen betegséggel küzd látatlanban...

Sógorom motorozik. Felment Bp.re ment a Komjádinál kapott egy pirosat. Megállt, mögötte jött az autós és konkrétan fékezés nélkül seggbe trafálta, szerencsére sógor eszmélt és próbált gyorsan elindulni, ezért nem törte szét a gerincét, csak elesett, de a motor az odalett.
Kiszállt az autóból egy 68 éves ember, és közölte a sógorral ő nem látta hogy ott van...
A gond kb 2 kmen keresztül előtte ment..
Mindegy rendőrség, anyám tyúkja minden..
A biztosító nevetséges összeget akart fizetni, úgyhogy per lett belőle..
Ott derült ki, a bácsinak akkora dioptriás szemüvege volt, amivel már nem kaphat jogosítványt, az orvosi vizsgálaton miden ok volt, 2 hónappal később a bácsi meghalt..
Belső szervi elváltozás miatt.. A szemén hályog volt (melyik ne kérdezzétek)
És itt ezen a ponton a bíró beidéztette az alkalmasságit kiállító orvost..
A feltett kérdésre miszerint eme dolgokkal hogy kaphatott alkalmasságit az ember.. 10 perc néma csend következett..
Ami után bevallotta 30.000 ftért adta meg neki az alkalmasságit...
Doki engedélye oda, de szerencsére Sógor megúszta az esetet..

Kb ennyire szarnak az alkalmasságikra a dokik...
Megint fellángolt a kérdés bizonyos év felet nem kéne e PÁV is a jogsihoz... Lehet nem ártana..
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 09. 09:52 | Sorszám: 332
Nagyon jó észrevétel. Nagyjából én is szeretnék viselkedni hasonló helyzetben, amennyiben buszsofőr vagyok. Azonban azt nem tudom, hogy ténylegesen mi csinálnék...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 09. 09:50 | Sorszám: 331
X-X Kisricso
1-1 Lundqvist (és Egervárinak viszlát...)
X-X Jegemac
1-0 Profi (minimális elvárás)
X-X Tutetem11
X-X Karesz
X-X Dani
X-X Góbé
X-X JM8H
1-0 mackó
X-X Gulya
X-X Janny
X-X Pamp
X-X gajo
X-X SAs1899
1-1 Lorinc82

Sanyibának akkor kellett volna már távoznia, amikor felkérték erre posztra.
profi
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 09. 09:42 | Sorszám: 330
Tutus.

Te, mint volt buszsofőr próbálj már magyarázatot találni, adni számomra, hogy van ez nálatok?
Mérlegeltek?
Nagyot tévedek ha az én laikus, hétköznapi sofőri eszemmel csak arra a következtetésre tudok jutni, hogy ha tegyük fel én vezettem volna teljesen szabályosan azt a kosaras lányokat szállító buszt, és velem szemben kóricált volna ki tudja milyen okból, de teljesen szabálytalanul az az 1200-as Lada, hát én a pillanat tört része alatt arra a döntésre jutottam volna, hogy egy ekkora tömegű járgánnyal, ennyi emberéletért felelve a hátam mögött, hát jól megmarkolom a kormányt, miközben üvöltök mindenkinek, hogy kapaszkodjon, fékezek, és anélkül, hogy elrántanám a kormányt, ezzel mintegy csökkentve a kisodródás, felborulás esélyét, hagytam volna, hogy akár frontálisan is a buszomba rongyoljon az a Ladás, védve ezzel az utasaimat?
Már elnézést, a ladástól…
A baleset elkerülhetetlen lett volna, de talán a vétlenek között így kevesebb lehetett volna az áldozat, (talán nem is lett volna) és a sérülés.
Hogy van ez?
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 09. 09:39 | Sorszám: 329

És egy tipp a következő meccsre: 1-1.
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 09. 09:39 | Sorszám: 328

Üdv mindenkinek!

Még a válogatott meccshez néhány gondolatot.
Az egészben számomra az a legtragikusabb, hogy másnap nem azt olvastam a hírekben, hogy Sanyi lemondott, és szégyelli magát.

Vállalni kellene a felelősséget..

Játékosok és edző egyaránt felelős, de Sanyi bá olyan komoly hibákat vétett, ami megengedhetetlen. Korcsmár Zsolt, mint védekező középpályás? Agyrém. Egy haverom nagy barátja a Korcsmár, a meccs előtti napon beszélt vele, és teljesen ki volt bukva, hogy hol kell játszania.
lundqvist
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 09. 09:30 | Sorszám: 327
Szívem szerint nem is tippelnék ezekre a... Nem is mondom mikre...

Magyarország–Észtország
2013. szeptember 10. (20.30)

X-X Kisricso
1-1 Lundqvist (és Egervárinak viszlát...)
X-X Jegemac
1-0 Profi (minimális elvárás)
X-X Tutetem11
X-X Karesz
X-X Dani
X-X Góbé
X-X JM8H
1-0 mackó
X-X Gulya
X-X Janny
X-X Pamp
X-X gajo
X-X SAs1899
X-X Lorinc82
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...