18:22:30
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Ferencvárosi TC és egyéb sportok
Téma: Pankráció (régebben: Foci)
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 02. 11:41 | Sorszám: 309
Az anyagiaknak szerintem nem sok köze van ehhez.
A probléma az, hogy nem azok fociznak, akik a legjobban tudnak focizni. Persze, a lényegesebb kérdés, hogy miért? Hát azért, mert a foci társadalmi presztizse iszonyúan erodálódott. A focisták el vannak könyvelve default bunkónak, az iskolásokat sem vonzza a dolog, mert nem lehet foci által népszerűnek lenni a kortársak között és az ellenkező nem előtt.
Nem jelent kitörési lehetőséget.
Nem vagyunk elég szegények.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 14:44 | Sorszám: 303
Egyelőre odáig süllyedtek, hogy 4 csapatuk is áll a nemzetközi kupasorozatokban... Gondolom az közismert, hogy mi hol tartunk éppen...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 14:34 | Sorszám: 302
"..A Kolozsvár csapatának éves költségvetése nagyjából a teljes magyar NB1 csapatainak a felével egyenlő."
Ez valósszínűleg igaz, ámde ez CSAK A "MOSTANI" ÁLLAPOT és NEM A VALÓDI ÉS ÁLTALÁNOS HELYZET.Tehát NEM VÁLASZ a kérdésemre.Olyannyira nem, hogy akkor, amikor a Steaua BEK-et nyert, a magyar fociban már több pénz volt egyrészt, mint akkor a románban.(Hisz' Belodedici épp' azért dobbantott le Szerbia-Jugóba, mer' úgy vélte "nincs megbecsülve" a Steaua Bucuresti-ben) Másrészt épp' AZÓTA gyengébb--már-már majdnem a mi szintünkig gyengébb-- a román foci is, amióta "pénzügyileg" oly' igen-igen kúrvára "fölfejlődött" a "CSEFERE".Nem utolsósorban a magyar Pászkány Árpád úr áldásos menedzsertevékwenysége okán.
keresztkem
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 14:06 | Sorszám: 301
A Kolozsvár csapatának éves költségvetése nagyjából a teljes magyar NB1 csapatainak a felével egyenlő. A játékosok becsült értéke is majdnem ilyen viszonyokat mutat. A többi román kirakatcsapatról (pl. Steaua București) már nem is beszélek...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 14:02 | Sorszám: 300
Mint mondám: "páncsernek" teccik lenni a futballba'....
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 14:00 | Sorszám: 299
Arra válaszoljon valaki, hogy MIÉRT(???) ERŐSEBB NÁLUNK a ROMÁN vagy a BOLGÁR futball? Ha nem is sokkal--ma már--de erősebb.
Hogy a szerb vagy a horvát foci--mely egyértelműen sokkal-sokkal erősebb--MÉG REJTÉLYERSEBB KÉRDÉS számomra.De KÉRDÉS "az" is.
Mindezt azért bátorkodom megkérdezni, nert itt is--meg máshol is mindenhol-- MINDENKI PÉNZBEN GONDOLKODIK--okként.De például a román de különösen a bolgár futballban NINCS TÖBB PÉNZ, s korábban pláne nem volt, mint nálunk.És ők ott voltak még az USA-béli VB-n is, a bulgárok pl. "kiverték" ott a németeket a legjobb 12 közül.De kétlem, hogy Szerbiában vagy Horvátországban, de Szlovéniában vagy Bosznia-Hercegovinában is olyan lényegesen "más" lenne a helyzet financiális tekintetben.
keresztkem
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 13:50 | Sorszám: 298
Ez több, mint két Fradi staion ára. Nevetséges.
Bale ráadásul nem is sztár (mint pl. Ronaldo, vagy pláne Beckham volt), "csak" egy tehetség.

Teljesen irreális, de nem tudom ezek mennyire valójában megmozgatott összegek. Hány Bale mezt kell ezért eladni? Mert pusztán a focijával ennek töredékét sem termelheti meg.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 13:13 | Sorszám: 297
És akkor nem beszéltem arról, hogy értékben nem a legerősebb bajnokság.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 13:12 | Sorszám: 296
Erős hasraütéssel, de véleményem szerint nem túlzással a Premier League játékosállományának becsült értéke a magyar GDP 15%-át teszi ki. Öt éven belül 99%-ban cserélődik.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 13:05 | Sorszám: 295
Olvasom, hogy 120 millió euróért gazdát cserélt Bale. Ez most nagyjából 35 milliárd forint.
Beszéltünk már erről, az eszement csillagászati összegekről, amelyek röpködnek a klubok között, miközben egyik jobban el van adósodva, mint a másik.
Ha ez a lufi hamarosan nem pukkad ki (hosszú távon biztos vagyok benne, csak nem tudom, hogy megélem-e), akkor a magyar foci nemhogy fellendülni nem fog, de egyenesen tovább fog süllyedni. Illetve le fogjuk húzni a rolót.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 12:26 | Sorszám: 294
Nagyon bíztam benne, hogy majd most....de nem. Sőt. Nemebb. Ehhh.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 26. 10:14 | Sorszám: 293
Szerintem pedig a klubok a felelősek. Ők tűrik el ezt a hozzáállást. Azért kíváncsi vagyok ilyen a középszerűt sem megütő játékot bemutató "sportolók" mennyit keresnek.

Az a benyomásom a hazai foci valami egészen félresiklott érdekek mentén szerveződik.
Eredmény nincs, jó játék nincs, fejlődés nincs, néző nincs. Szóval akkor miért ömlik bele viszonylag sok pénz ebbe? Csak arra tudok gondolni, hogy pénzmosás, és fogadási csalás mozgatja az egészet. Bár az a gyanúm a kettő összefügg, mert pusztán szórakozásból ki akarna ilyen érdektelen mérkőzésekre fogadni?
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 26. 08:43 | Sorszám: 292
Szégyen. Ami a magyar klubok idei nemzetközi szereplését illeti. Ilyen még nem volt. Mind egy szálig kiestünk, oda-vissza felpofoztak bennünket. Ilyen esetekben demokráciában a teljes labdarúgó szövetség lemond. Nem az a klub a hibás, amelyik ezzel a "teljesítménnyel" rukkol elő, hanem az a szövetség, amelyik ilyen dögerős bajnokságot farag az idétlen intézkedéseivel.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 26. 05:49 | Sorszám: 291
Nem mennek nekünk ezek a labdajátékok--talán a kézilabda 'valamelyes kivételével.
Miért? NEM AZÉRT(!!!!!), AMIÉRT AZ "UGYANEZEN A KÉRDÉSEN RÁGÓDÓK VÉLELMEZIK"! Ha ugyanis "így" lenne--tudniillik "jó helyen keresgélnénk a probléma gyökerét"-- a dolog változott volna...Mármint ha a megoldást keresők jó helyen "kapisgálnának"....
Én azt hiszem a FŐ OK az:
1.) ALÁZATHIÁNY, a szerénység hiánya--a futball körül legalábbis;
2.) A sok nagyszájú, önhitt és tehetségtelen ember magabiztos lebzselése ugyanott--tehát a "MAGYAR futballvilágban";
3.) És a leglényegesebb.Ha UGYANAZT(!) MONDJÁK AZ EMBREK A PROBLÉMÁK OKAKÉNT,NO AKKOR A LEGBIZTOSABB, HOGY NEM AZ(!!!) A PROBLÉMA OKA!
keresztkem
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 25. 21:53 | Sorszám: 290
Érdekesség, hogy a sport1 most adja a Fradi BL szereplését közel 20 év távlatából. Azt látom eredménytől függetlenül, hogy míg a világ hatalmasat fejlődött taktikában, erőnlétben, labdakezelésben, addig az a Fradi a hazai bajnokságban messze kiemelkedne ( csak néhány légióssal). Nálunk nem csak megállt a fejlődés, de visszafelé léptünk magunkhoz képest, pláne a többiekhez képest.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 24. 08:25 | Sorszám: 289
Én nem tudom, hogy ÉN "optimista" vagyok-é avagy sem, mint Ön kedves "mackó". Magamat inkább REALISTÁ-nak vélem.
Mindazonáltal a tegnapi tel-aviv-i meccsel kapcsolatban ÉN NEM(!) SZÁMITOTTAM SEMMI JÓRA!
Ennélfogva --Önnel ellentétben--VÁRAKOZÁSAIMBAN NEM IS CSALÓDTAM! Sajnos...
keresztkem
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 24. 07:51 | Sorszám: 288
Örök optimistaként titokban egy kis szenzációra számítottam a hazai kétgólos vereséget követően a győriek részéről. Meg kellett állapítanom, hogy az első összecsapás nem kisiklás volt.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 20. 07:50 | Sorszám: 287
A DVTK egyik utólsó NAGY VIRÁGZÁSI KORSZAKÁNAK IDEJÉN, amikor a csapat kiverte a Kupagyőztesek Európakupájában a skót Dundee United-et a török Fenerbahcse-t és a (nyugat)német Kaiserslautern-t, a futball "anyagi menedzselése-megtámogatása" a következőléppen történt.
Magához hívatta a csapat edzőjé-t Szabó Géza kiváló salgótarjáni testnevelőtanárt Dr.(doktor???) B.F. "elvtárs"(?!) a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei MSZMP "első titkára".És imígyen szóla:
" NÉZZE SZÁBÓ! (HA JÓ KEDVE VOLT: NÉZZE SZABÓ ELVTÁRS!) Mán' a 'zókori rómaiak is megmonták:"KENYERET ÉS CIRKUSZT A NÉPNEK"! Mink' megaggyuk MAGIKNAK A PÉÉZT, magik meg szállíccsák a CIRKUSZT!No, alászógájja!"
Fölidézte:
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 19. 18:42 | Sorszám: 286
Már a "megye 1-be'" focizó csapatokban is tkp. "pénzér' fociznak".A "játékosok" persze mindennek ellenére--vagy mindemellett--azért szeretnek játszani, sőt egy részük olyannyira "futballból él"--mert máshoz még ennyire sem "ért"-- merthogy egy szöget nem tudna EGYENESEN beverni a falba.Egyrészt.
Másrészt akárhogy is van, ez még mindég tisztességesebb, mint a régi, ú.n. "sportállások" rendszere, amikoris állami cégeknél vagy városi fönntartású cégeknél "bejártak dógozni", mondjuk reggel 8-tól 12-ig, és ottani, bérszámfejtett fizetést kaptak, meg ú.n. "munkaidőkedvezményt" megmég a f..om tuggya mit?
Én még emlékszem olyanra, hogy a Diósgyőri Vasgyárban néhány focista "lézengett" mondjuk az Oktatási Osztályon, s akinek aszonta a főnöke: "Nézd Pityu! Ha NEM AKADÁLYOZOD MEG a SZÖVEGELÉSEDDEL AZT, hogy a haver' dógozzon, te mán' mwegtetted itt a magadét!" "De ha eljön a dél, húzz el a stadionba, oszt' vasárnap meg jáccál jól! Tőled ennyi elég!" IGY VOLT!
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 19. 08:39 | Sorszám: 285
Régebben úgy gondoltam, be kell tiltani nálunk a profi futballt. Ezt a szintet a napi 8 óra meló után edzésre menő srácokkal is el lehetne érni. Ők legalább bizonyosan SZERETNEK focizni, nem csak kenyérkeresetnek fogják fel.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. július 19. 08:31 | Sorszám: 284
Én a magam részéről NEM ARATOK LE SEMMIFÉLE DIADALÖZÖNT--tekintve hogy eredetileg sem a saját "győzelemérzésem" megszerzése volt itt a célom.Ellenkezőleg! Annak megkeresése kikutatása, hogy valamelyest hogyan lehetne rálépni egyfajta fölemelkedés útjára.
Ebben én úgy láttam, és a "tegnapiak" után is "úgy" látom--sőt: méginkább úgy--hogy a külföldiek seggnyalása sehová nem vezet, sem játékosokkal kapcsolatban nem, sem edzőkkel kapcsolatban nem.Itt Önnel, tisztelt "mpd" mindössze az edzőkkel kapcsolatban volt valamelyes vitám: "hogy majd azok", a "Marcco Rossi"--úgymond--"kitalál" valami "profi húzást" stb..stb.Én már azt megelőzően is leszögeztem--és nem azért mert nagyon okos lennék, legföljebb keserűen REALISTA--hogy egy Benczés Miklós egy Prukner László egy Dr.Mezey György, egy Artner Tamás sokkal-sokkal jobb edző Magyarországon--sajnos Egervári-ról nincs túl nagy véleményem(!), bár ő sem rosszabb a külföldieknél--mint az összes "itt működő külföldi együtt"! Beleértve a most, idén nyáron hozzánk, a DVTK-hoz ideszerződött Szivics Tomiszlávot is. Legföljebb látom értelmét az ú.n. "erőnléti edző" fogalmának, amit a külföldi edzők forszíroznak leginkább.
Szumma-szummárum: MOST MONDOM, AMIKOR NAGYON SZARBAN VAN A MAGYAR FOCI--ÉS SOKADSZOR VAN ABBAN! Van lehetőség a fölemelkedésre.Magyar játékosokkal, amint azt Pakson, Szombathelyen és valamennyire Debrecenben csinálják, és magyar edzőkkel!Esetleg határontúli magyar edzőket is ideértve--trianoni határon túliakat is meg nyugat-európai magyarokat is.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 19. 08:23 | Sorszám: 283
Ennek már 0 jelentősége van.
A következő évre nézve megint romlik a pozíciónk.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 19. 08:22 | Sorszám: 282
Az agyonajnározott fociakadémiákról kikerülő srácokat NEM SZABAD egyesével, kettesével beépíteni felnőtt csapatokba (az öregek elbutítják őket).
Együtt kell hagyni őket, legalább 22 éves korukig.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 19. 08:21 | Sorszám: 281
Nem tudom milyen játékkal érte el a Loki a döntetlent, de az legalább egy hízelgő eredmény a többi mérkőzésünk "fényében".
De sajnos arra is képesek vagyunk, hogy a következő kört egyetlen csapatunk se érje meg.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 19. 08:18 | Sorszám: 280
Attól függetlenül, hogy nem sok jóra számítottam, ez a produkció minden képzeletemet alulmúlta.
Nem is fecsérelek több szót rá, nincs értelme. Azért abban reménykedek, hogy megérhetem a magyar labdarúgás fellendülését. Ahhoz azonban teljes megtisztulás kell minden téren. Ez így nem mehet tovább.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...