11:02:15
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Műhely
Téma: Dr. Rácz György Magánegyetem Pedagógiai Intézet (RME-PI)
... Elejére 1. lap 
gajo
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. április 17. 19:52 | Sorszám: 55
Idézet:
magyar identitású ember



Magyar, vagy ember?
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. április 15. 20:29 | Sorszám: 54
A Hétvégi Magyar Iskolák hetedik találkozója
Mintegy 2,5 millió magyar identitású ember él a Kárpát-medencén kívül a diaszpórában, köztük olyan 3. és 4. generációs magyarok is,
akik a magyar nyelvvel már nem, de kulturálisan, nemzeti érzéseiket ápolva kötődnek az anyaországhoz.
... https://gondola.hu/cikkek/152882-A_Hetvegi_Magyar_Iskolak_hetedik_talalkozoja ...
gajo
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. március 29. 19:23 | Sorszám: 53
Idézet:
A tanító néni engem néha a közeli boltba is elküldött.


Mecsoda kizsákmányoláa!!!
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. március 29. 19:05 | Sorszám: 52
Akik szárnyakat adnak

Sokszor bekötött fejjel jött be az osztályba reggelenként. Egészen kicsiként megtanultuk, hogy a tanító néninek ilyenkor fáj a feje. Migrénnel küszködött.

Nekünk pedig illett jónak lenni, kevésbé zsibongani. Akkor hamarabb elmúlt a főfájása. Tanító néni amúgy türelmes volt, és kérésemre mindig felírt egy csúnya betűt is a táblára, kétszer áthúzva. Hogy tudjuk, ez macskakaparás.
Közel ötvenéves emlékek villannak fel bennem iskolás koromból. Négyosztályos kisiskolában töltöttem az első éveket. Volt úgy, hogy egymást tanítottuk. A fiúkkal átmentünk a tornaterembe, és ott szépen átvettük a verseket…

A tanító néni engem néha a közeli boltba is elküldött. Néhány apróságot vettem, és már vissza is voltam. Mindig én kaptam a leghosszabb verset, ha ünnepségre készültünk. Jó darabig énekeltem is. Csak aztán a hangom elmélyült, hamissá vált. Lencsi tanító néni pedig azután sokkal több prózai szerepet adott, hogy kárpótoljon.

Felső tagozat a szomszéd faluban. Az ötödiket még a régi kaszárnyából átalakított iskolában töltöttem, de hatodiktól már a barakkokból álló, átmeneti iskolában tanultam. Ott is jól éreztem magam.

Emlékszem, a Huckleberry Finn kalandjairól szóló könyvbeszámolóm olyan jól sikerült, hogy nevetett az egész osztály. Még részletet is felolvastam a könyvből, némileg elváltozatott hangon. Olga tanító néni, aki nemcsak a magyart és szlovákot tanította, de az osztályfőnököm is volt, csak mosolygott és egyessel jutalmazott. A szülői értekezleten pedig azt mondta anyukámnak, olyan vagyok, mint a tűzről pattant menyecske. Észrevettem, hogy kedvel, de azt is, hogy hozzám szigorúbb, mint másokhoz. Nekem kicsit több feladatot adott, nem nézte el úgy a hibákat, mint másoknak. Folyton bizonyítani kellett… De nem esett nehezemre, mert szerettem őt. Szárnyakat adott, hogy repülhessek!
... https://ma7.sk/tollhegyen/akik-szarnyakat-adnak
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. március 06. 19:19 | Sorszám: 51
Heki, a rezonanciakutya.
De mit jelent ez? Ha Öveges professzor egy bizonyos hangon szólítja a játék kutyát, kijön a házikójából. Ehhez azonban egy különleges ól kell és a fizika pontos ismerete.
#m5tv #video #ovegesprofesszor #tudomany
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. március 05. 09:13 | Sorszám: 50
Okosabb felnőtt lesz a rendetlenségben felnövő gyerekekből
Ráadásul nemcsak az intelligenciának tesz jót a kissé kaotikus környezet, hanem a kreativitást is fejleszti!
... https://gyerekszoba.hu/csalad/okosabb-felnott-lesz-a-rendetlensegben-felnovo- ...
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. február 28. 06:26 | Sorszám: 49
Nemzetközi agytröszt az oktatásról
... https://gondola.hu/hirek/307632-Nemzetkozi_agytroszt_az_oktatasrol.html
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2024. február 26. 00:44 | Sorszám: 48
A legtöbb amit adhatunk a gyermekeinknek az az osztatlan figyelem,
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 24. 18:04 | Sorszám: 47
A gyerek kizárólagos figyelmet igényel.
Akkor hogy tud az ember egynél több gyerekkel foglalkozni ?
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 23. 10:57 | Sorszám: 46
"Ne bosszants, mert olyat teszek, hogy magam is megbánom !"

(Uryné Nagymama)
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 19. 14:48 | Sorszám: 45
Rétvári Bence: Az alapítványi iskolákban is jár a 32,2 százalékos tanárbéremelés

A magán és egyházi iskolákban, óvodákban is ugyanúgy jár a 32,2 százalékkal megemelt bér a tanároknak és óvónőknek, mint az állami intézményekben – hívta fel a figyelmet hétfői közleményében a Belügyminisztérium (BM) parlamenti államtitkára. Rétvári Bence közölte, a 340 milliárd forintos tanárbéremelési alap nemcsak az állami intézmények alkalmazottainak a béremelését tartalmazza, de az önkormányzati, egyházi és magán fenntartóknál dolgozókét is. Ugyanaz az emelés jár tehát egy alapítványi iskolában tanító tanárnak, mint a tankerületiben – húzta alá.

„Az állam 32,2 százalékkal megnövelt bértömeget utalt át a normatív közfinanszírozásban részesülő valamennyi nem állami fenntartóknak február legelején, melynek felosztását és kiutalását már a fenntartók és a magánintézmények végzik” – fogalmazott, hozzátéve: a kiutalt alapot teljes mértékben béremelésre kell fordítani. Az államtitkár beszámolt arról is, hogy a tanárbéremelési alapban egyelőre csak magyar költségvetési forrás van, EU-s forrás még nem érkezett. „Az Európai Bizottság januárban adott egy technikai levelet, egyfajta írásos garanciát a források felhasználhatóságáról, de utalás eddig még nem történt. A kormány ugyanakkor teljes mértékben biztosítja a tanárok és óvónők béremelését hazai forrásból” – magyarázta.
... https://gondola.hu/hirek/307473-Retvari_Bence__Az_alapitvanyi_iskolakban_is_j ...
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 19. 10:55 | Sorszám: 44
Igen, az egyetlen hiteles nevelési módszer: a példaadás !
... www.facebook.com/racz.andras/posts/pfbid032d1WeJyN6UMMmnLZcWkeHV1GukPEC82js3S ...
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 17. 17:34 | Sorszám: 43
Vekerdy Tamás: "Úgy akarják működtetni az iskolákat, mintha azokba nem járnának gyerekek!"
Nyugodtan írjuk meg a gyerek házifeladatát! Hagyd meg a hétvégét hétvégének, a szünetet szünetnek, ne gyötörd magad! - javasolta a népszerű pszichológus, aki szerint a mai iskolai követelmények és elvárások szó szerint betegítőek. Szerinte éppen ezek a megszakítások, a szünetek és hétvégék kellenek ahhoz is, hogy leülepedjen a tananyag. És miért ne rohangálhatna a gyerek az óraközi szünetben?
... www.csaladinet.hu/hirek/gyerekneveles/kisgyerekek/30717/vekerdy_tamas_quot_ug ...
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 17. 17:30 | Sorszám: 42
Mélyen hallgat még a szülei előtt is… Milyen jelei vannak annak, hogy valaki molesztálja a gyereket?
Eddig miért nem szóltál? - förmednénk rá legszívesebben a gyerekre, hiszen szélsőséges helyzetben a zsigeri válaszainkhoz nyúlunk, és a legősibb válasz a támadás. És pont ez a fő ok, ami miatt a gyerek nem szól.
... www.csaladinet.hu/hirek/gyerekneveles/gyermekbiztonsag/30631/melyen_hallgat_m ...
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 16. 10:14 | Sorszám: 41
* Hallottatok már az ősbizalom kifejezésről?
Egészen kiskorban alakul ki az egészséges szülő-gyermek kapcsolat során a kisgyerekekben, hiánya viszont egy egész életen át nyomot hagy.
* Ha nem kezdjük el időben betölteni az így keletkezett űrt gyanakvó, bizonytalan, félénk gyermekekből önbizalom problémás felnőttek válnak.
* Mentorprogramunk egyik küldetése kiépíteni az ősbizalom érzését, és személyre szabott igények alapján foglalkozni a gyerekekkel.
Gyertek el a MagNet Egészség Stand-Upjára, ahol nemcsak érdekes előadókkal de velünk is találkozhattok!
... www.facebook.com/photo/?fbid=410389208227567&set=p.410389208227567
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 15. 18:12 | Sorszám: 40
Jó Pásztor Óvoda
Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára az óvodafejlesztési program
kapcsán köszönetét fejezte ki a katolikus egyháznak azért az együttműködésért, amelyet az elmúlt években tanúsított.
... https://gondola.hu/cikkek/152534-Jo_Pasztor_Ovoda.html
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 15. 15:47 | Sorszám: 39
Öveges professzor kísérlete a hang terjedési sebességéről
Tudták, hogy otthon egy asztallapon könnyedén megmérhetik a hang terjedési sebességét? Csupán egy vízzel töltött befőttesüveg és egy
konzervdobozokból álló cső kell hozzá. #m5tv #ovegesprofesszor #video #tudomany
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 15. 14:39 | Sorszám: 38
Ünnepélyesen átadták és megszentelték Budakalász új óvodáját
Csütörtök délelőtt ünnepélyesen átadták és megszentelték a Budakalászi Jó Pásztor Óvodát. A tágas, korszerű négycsoportos óvoda megépítéséhez az Önkormányzat
a terület átadásával, a tervek elkészítésével és a közterület rendezésével járult hozzá, az Esztergom...
... www.facebook.com/budakalaszvaros/posts/pfbid02M44mn38kJQM2vMzVULSeQ8ou7LAgmkP ...
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 10. 13:11 | Sorszám: 37
Talán megérjük, hogy öröm lesz iskolába járni…
Végre valami elindult az oktatás területén. Ideje volt már, hiszen a legutóbbi PISA eredmények is katasztrofálisak voltak, jelezve, valamit tenni kell, mert úgy lemaradunk a többi országhoz képest, hogy azt már sosem tudjuk behozni.
A fejlődéshez pénz és új módszerek, másfajta tanítás szükséges. Idén lényegesen több anyagi forrás áll rendelkezésre és elstartolt az oktatási reform is. Talán néhány év múlva már láthatóak lesznek az eredmények is.
... https://ma7.sk/oktatas/talan-megerjuk-hogy-orom-lesz-iskolaba-jarni?utm_sourc ...
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. január 26. 12:03 | Sorszám: 36
Parents trusted their children.

... www.facebook.com/reel/3597067757208389
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2023. december 26. 09:27 | Sorszám: 35
A videó-nézés tiltása jogos.
De kevés.
A csupakép mesekönyvek nézegetése majdnem annyira túlfeszíti a gyerek figyelmét, mint a mozgóképek.
A szemünkön keresztül 10x annyi információ zúdul belénk, mint az összes többi érzékszervünkön együttvéve.
Ínnen érthető, hogy már a 3 évesek sem tudnak elaludni az ebéd utáni "csendes pihenő"-ben.
Kérlek, a csupakép mesekönyveket is süllyesszétek el.
Olvassatok a gyerekeknek szöveges meséket.
Köszönöm a figyelmet.

A.
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2023. december 04. 18:45 | Sorszám: 34
Hara - A "hasi agy" létezését a tudomány is kezdi felismerni

A hara japán szó, a has területét jelenti. A keleti világkép szerint a testünk, személyiségünk központja, súlypontja.
... https://naturmagazin.hu/hara-a-hasi-agy-letezik/
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2023. december 04. 18:39 | Sorszám: 33
Ryan Hayashi - Karate Video Lesson #22 - Connecting To The Hara (Body Center)
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2023. december 02. 11:14 | Sorszám: 32
Puzzle tatami szőnyeg inSPORTline Sazegul 100x100x2 cm
Tartós habszivacs tatami szőnyeg puzzle formájú, kétoldalas színes kivitelben, különböző technikák gyakorlásához alkalmas, befejező éleket a csomag tartalmazza.
5 500 Ft
... www.insportline.hu/68290/puzzle-tatami-szonyeg-insportline-sazegul-100x100x2-cm
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2023. december 01. 20:24 | Sorszám: 31
A helyes övkötés
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...