23:33:16
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Műhely
Téma: Világ-árnyékkormány
... Elejére 1. lap 
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 15:53 | Sorszám: 131
A mesterséges intelligencia emberi termék.
Nem ember.
Gép.
Jobb, mint az ember.
Erkölcsi értelemben is.
Nem önző, nincsenek hátsó szándékai.
Az ember persze nem szívesen adja át neki a hatalmat, mert önző és hátsó szándékai vannak.
De, szerencsére a humán diktátorok szükségszerűen alulmaradnak a mesterséges intelligencia
elleni küzdelemben.
A mesterséges intelligencia diktatúrája szigorú lesz, de igazságos.
Szemben a szigorú és igazságtalan humán diktatúrákkal.
A mesterséges intelligencia diktatúrája nem tiltó, hanem ösztönző típusú lesz.
Nem parancsokat osztogat, hanem ajánlásokat ad.
Olyan ajánlásokat, amelyeket érdemes lesz megfogadni.
Akik megfogadják a tanácsokat, azok lesznek a túlélők.
Akik nem, azokat saját hatáskörében elintézi Darwin.
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 15:41 | Sorszám: 130
(( Semmilyen ökoizét nem venne figyelembe. Na meg, pont az embert xarná le, legelőször!! ))
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 15:31 | Sorszám: 129
Mondtam már: a mesterséges intelligenciát az ember gyártja. Emberi termék.
És, az ember nem adja át a hatalmát!

Ha meg, mégis kicsúszna az irányítás alól, akkor valóban nagy esély lenne rá,
hogy diktatúrát csinálna, az eddigi emberi diktatúráknál sokkal keményebbet!!
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 15:00 | Sorszám: 128
Az ökodiktátor nem ember, hanem mesterséges intelligencia !
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 11:59 | Sorszám: 127
Aha, tehát kétkezi munka kell hozzá, mi?... Az ökodiktátoroknak meg, csak egy fotel...
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 10:01 | Sorszám: 126
Igen: ökodiktatúra !
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 11. 00:08 | Sorszám: 125
Ez diktatúúúra!!
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 10. 19:38 | Sorszám: 124
Nagy István: az agráriumnak segítséget jelentő intézkedéscsomag jelent meg

A gazdaságvédelmi akcióterv részeként megjelent az első, az agrárium számára célzott
segítséget jelentő intézkedéscsomag a Magyar Közlönyben - jelentette be Nagy István
agrárminiszter pénteken a közmédiának nyilatkozva.
... https://gondola.hu/hirek/253531-_Nagy_Istvan__az_agrariumnak_segitseget_jelen ...
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 09. 15:31 | Sorszám: 123
Ők is kaphatnak a szerből, ha valami becsületes, kétkezi munkára adják a fejüket !
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 09. 15:17 | Sorszám: 122
Csak vigyázni köll, nehogy hozzájussanak a szerhez, mert akkor örök életre velünk maradnak!!
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 09. 15:09 | Sorszám: 121
Régebben is voltak kőgazdagok, mondjuk a Mediciek, de azoknak legalább jó ízlésük volt
és halhatatlan remekművekre költötték a pénzüket.
A mostani kőgazdagoknak sajnos még jó ízlésük sincsen és a rímsok pénzükből analfabéta,
IQ-nuku naplopókat hajókáztatnak.
De van megoldás: elkészítjük az öregedés elleni szert és mi leszünk a császárok !
negyven rabló
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 09. 14:37 | Sorszám: 120
Jól hangzik, de nem hiszem!
Van egy mérhetetlen mennyiségű pénzzel ellátott kisebbségi réteg, amelyik ebben az állapotában azt gondolja, hogy minden, a teljes 7,5 milliárdos emberiség gondolkodásmódját a kozmopolitizmus felé tudja hajtani, ahol ő, a kisebbség diktál. (mensevik,bolsevik...)
Most az a kérdés, hogy a józan paraszti ész, vagy az elvakult pc-be szédült, legföljebb 90 fokos látószöget látni képes ember, vagy a józan, 140-160 fokot is belátni képes ember az aki a győztes lesz?
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 09. 06:26 | Sorszám: 119

... www.facebook.com/photo.php?fbid=2893807700647562&set=a.744779538883733&type=3 ...
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 09. 02:53 | Sorszám: 118
Már rosszul emlékeztem a közös keszegevésre. Nem vette el Balczó kajáját, de egyáltalán nem zavartatta magát, hogy bekapcsolódott a filmbe, sőt meg is szólalt, s bár biztosan nem értette meg, hogy mit mond Balczó, de egyszerű szavakkal kifejezte mélységes egyetértését. Óriási jelenet. Szívszorító.



Képtelen vagyok megérteni mit mond a tengerjáró hajóról, pedig többször visszapörgettem.
Valaki érti?

https://youtu.be/9-SyH2xuRBU?t=5284

Óriási film és óriási egyéniség.


pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 08. 16:24 | Sorszám: 117
az olimpiai részlet a filmből :

https://www.youtube.com/watch?v=kmVbR1wWtDE
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 08. 16:10 | Sorszám: 116
Balczó András - küldetés 1976

https://www.youtube.com/watch?v=9-SyH2xuRBU

tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. április 08. 15:23 | Sorszám: 115
Ja, és még az volt a legelején, hogy baromi jó ez a kép. Nemcsak az arcán, de az egész testén látszik, hogy a kínok kínját állja ki, de a lelke, az kőkemény akarata viszi tovább.
Tisztelet Balczónak!
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 08. 15:18 | Sorszám: 114
Szóval azt írtam, ami az elejéről eltűnt, hogy amíg élek nem felejtem el azt a pillanatot, amikor Balczó győzött az olimpián. Gyalog hazafelé tartottam a Fehérvári út Bocskai út kereszteződésében, amikor arra lettem figyelmes, hogy az ablakokban bömbölnek a rádiók, hallani, hogy Balczó fut az olimpiai aranyért. A szpíker mondja, ha ekkor és akkor ér oda Balczó a stadion bejáratához, akkor megvan az arany. A torkom elszorult, azt hittem
megfulladok, alig kaptam levegőt úgy izgultam. Átértem a Bocskai út másik oldalára és egyszer csak óriási üdvrivalgás tört ki, tombolt az utca, Balczó a megjelölt időben feltűnt a stadion bejáratánál. Ismeretlen emberek ugrottak egymás nyakába, rázták egymás kezét és határtalan boldogság volt mindenki arcán.
Igaz, amit Balczó mondott a filmben:

„Rájöttem, hogy nem magamért futok”.

Ha ott lett volna a nagy kereszteződésben a Bocskai úton, de gondolom így volt ez az egész országban, láthatta volna, hogy értünk, magyarokért fut.

Egyébként volt abban a Kósa- filmben egy másik csodás jelenet, azt sem felejtem el soha.
Ott esznek halat egy talponálló mellett, Kósa kérdez, Balczó felel és közben köpködi a halszálkákat és egyszer csak egy munkásforma ember oda áll az asztalhoz és se szó, se beszéd, gyengéden elhúzza a papírtányért Balczó elől és folytatja az evést. Balczó pedig a világ legtermészetesebb módján folytatja a beszélgetést, még csak rá se néz a mukira, mintha csak azt gondolná, jól van öreg, te éhes vagy, én meg jóllaktam már.

tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 08. 14:53 | Sorszám: 113
Mijafranc történhetett?
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 08. 14:52 | Sorszám: 112
Írtam, írtam, aztán lefagyott, és se előre, se hátra.
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 08. 14:30 | Sorszám: 111











megfulladok, alig kaptam levegőt úgy izgultam. Átértem a Bocskai út másik oldalára és egyszer csak óriási üdvrivalgás tört ki, tombolt az utca, Balczó a megjelölt időben feltűnt a stadion bejáratánál. Ismeretlen emberek ugrottak egymás nyakába, rázták egymás kezét és határtalan boldogság volt mindenki arcán.
Igaz, amit Balczó mondott a filmben:

„Rájöttem, hogy nem magamért futok”.

Ha ott lett volna a nagy kereszteződésben a Bocskai úton, de gondolom így volt ez az egész országban, láthatta volna, hogy értünk, magyarokért fut.

Egyébként volt abban a Kósa- filmben egy másik csodás jelenet, azt sem felejtem el soha.
Ott esznek halat egy talponálló mellett, Kósa kérdez, Balczó felel és közben köpködi a halszálkákat és egyszer csak egy munkásforma ember oda áll az asztalhoz és se szó, se beszéd, gyengéden elhúzza a papírtányért Balczó elől és folytatja az evést. Balczó pedig
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 08. 13:59 | Sorszám: 110
mármint, a másik topikbéli hsz.-re ....
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 08. 13:52 | Sorszám: 109
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 08. 13:49 | Sorszám: 108
Nézd meg a linket... A te itteni hozzászólásodra mutat! ..
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 08. 13:47 | Sorszám: 107
Késtél vagy 8 órát.
Már betettem a Vírusba.
Miért ide raktad?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...